Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Šak jo, při 40t, ale vejš seš jinde, vem si jako by to bylo s 32t... To de 500 taky supr, ale 420 už funí :wink: A hodně udělá styl..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob říj 03, 2020 6:45 pm

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Dnes jen malé zamyšlení , jak se svět s volantem v rukou mění.
Začínal jsem tak jako každý v té době za řidítky pionýra, myslím , že se to počítá, neboť už tam je sbírání zkušeností a získávání poznatků. To už je pěkných, probůh v červnu to bude, 40 let. A jak jsem za ta řidítka vlezl, tak na silnici jsem byl každý den. Ano je pravdou , aby bylo na benzín, kradl jsem láhve od piva co stály za lednicí. A ono to na nádrž stačilo. Možná i proto jsme mohli sedět a jezdit a sbírat zkušenosti. To bohužel dnes začínajícím klukům chybí. Dojdou do autoškoly na osobní auto a bohužel je jim 18, ale orientace v provozu nula. Nechápu jak jezdí s rodiči v autě a nic nepochytí. No vlastně asi chápu , sedí a čumí do mobilu a v místě b vylezou z auta a z celé cesty neví nic.
Potom jsem se nemohl dočkat řidičáku na auto a nedá se zapomenout na mou první 1203 o kterou jsem připravil otce tak, že jsem ji nastříkal podle svých představ , tedy odstínoval od tmavé červené po světlou a byla má. No nedá se na to auto zapomenout i proto, že bylo přestavěno uvnitř na obytné a tak zažilo ty krásné začátky milostných chvil. A vždy si na něj vzpomenu, když poslouchám rozumbrady co s tím autem neměli zkušenosti , ale dnes se vydávají za odborníky a tvrdí jak bylo špatné. Ale to je asi jako , když borci co se narodili po 88 mluví a píší jak se tu strašně žilo v osmdesátých letech. Pokud se na tu dobu podívám směrem k profi volantu, tak ano začínali jsme na aviích a potom nás čekal mates s vlekem a lítali jsme se štěrkem po celé Moravě. Ano sem tam se něco pokazilo, člověk lítal dopoledne po ČSAD a sháněl nejdříve součástku a pak nářadí a podobně. Ale jak jsme vyjeli, nezvonil telefon s neustálou otázkou , kde jsem a proč tam ještě nejsem. Prostě vzala se puťovka a jelo se na místo , kde se nakládalo. Zastavil jsem si na oběd , kdy jsem chtěl já a ne někdo jiný. Pauzu jsem udělal, když jsem věděl, že ji potřebuji. A ne jako dnes , že když jsem po hodině nepoužitelný drtím to dál, neboť potřebuji výkon a musím využít pracovní dobu a někdo čučí v kanclu do pc ,jak se pohybuje má tečka na mapě. Už tehdy můj táta tvrdil, ač taky jezdil dlouhé roky, že jsou to zaprodané životy. Tak se ptám co je to dnes? Dnes , když je člověk sledován každou minutu, už fakt jen chybí kamera v autě, aby dispo věděl zda se dbu na prdeli své , či na prdelce slečny , kterou jsem vzal s sebou. A ha no to vlastně už mnohde také nejde, takže zbývá už jen na své. Ano v dobách Čsad se auta kazila víc, ale pokud člověk něco pohnojil vždy se to udělalo nějak , aby to člověk neodnesl sám. Tehdy vedoucí chápali, že každý začíná a postupně se učí a tedy dělá i chyby. Chápali, že po tom novém nemohou hned za dva dny chtít stejný výkon jako po borci co má 35 a už ví co a jak. Dnes? Dnes jen výkon a po všech, jak po onom klukovi , který začíná a chybí mu pud sebezáchovy a myslí si , že je nesmrtelný a tedy mu nedochází všechna rizika. Tak i po tom chlapovi, kterému táhne na 60 a už ta rizika zná a tak je opatrnější a váží si jak svého života, tak života těch, kteří jej potkají a který už si váží také každého svého dne a už prostě nedá to co v 35 kdy jel tři dny a dvě noci s 6 hodinami spánku . Dnes , když ten mladý , nebo starý udělá chybu tak hned vše zaplatí, každý škrábanec , akždou drobnost ze svého. Bohužel jen peníze a peníze.
A pokud k tomu člověk přidá i vztahy, je to vše opět jiné. Dříve mám pocit, jeden druhému pomohl, dnes toto mizí. I když ano i v té době se našli zmetci, kteří nepomohli spíš si přisadili. Také na jednoho takového vzpomínám. Ano díky němu jsem za stání svou soupravou před jeho dostal pokutu tři sta z výplaty za špatné parkování, když jsem mu řekl, že couvnu hned jak nafoukám celou soupravu.
Auta jsou dnes pohodlnější o tom žádná, jen ten stres na silnicích je vyšší. K tomu zákon za zákonem, nařízení za nařízením. A k tomu auta se zvětšují a silnice zužují. Chceme a nařizujeme a potřebujeme větší odstup od cyklistů. To ano to je dobře. Ale proč potom ze silnic, či spíše vozovek ubereme na každé straně dva metry? Proč? Zase ty peníze, no kraj ušetří na povrchu a tedy za výstavbu či spíše opravu zaplatí méně. A kdo nevěří, tak stačí projet úsek mezi Prostějovem a Dubem u Přerova. Do loňské opravy super široká cesta. Pak ji opravili a tak jen hledím. Z každé strany chybí dva metry, které jsou ne asfaltové, jak byly, ale dosypané škvárou. Proč??? Aby až někdo bude muset dělat kolo byl více na ráně. Proč? Aby až bude potřebovat překurtovat , či dotáhnout kurty neměl kde na okraji zastavit.
K tomu dnes přidejme slavné starosty a zastupitele. Ten , když neví jak získat voliče v obci tak vymyslí zákaz pro tranzit nad 12 tun. A tak rázem, když dříve jel člověk z Tovačova do Olomouce, aby se dostal dál , vzal to přes Dub a šup byl po 18 km v Olomouci. Dnes ne požene ho to do Prostějova a tm najet na rychlostní silnici a oklikou . Místo 18 km dvojnásobek. To je ekologické? A co ti co nejsou z okolí , kluci co začínají, dojede k zákazu a bum hledej cestu kudy jinudy. A kde ji má hledat, kde se dá stát a kouknout do mapy, když krajnice jsme zrušili a silnici zúžili. Všechny tyto blbce co se na tomto podepisují bych posadil do kamionu na den na dva a dal jim cíl a jeď. Možná z deseti by dojel jeden. A ten zbytek by se po příjezdu k deseti zákazům nad 12 tun oběsil na prvním stromě.
Miloval jsem ježdění, byl a je to můj život a velká láska a až nebudu moci za volant budu stát u cesty a potečou mi obrovské slzy. Miloval jsem volant a miluji asi tak jako můj táta, který chtěl být vysypán ne na hřbitově, ale u své milované vody jakožto vášnivý rybář. Když se tak zamýšlím co pak se mnou, no byl jsem a jsem šťastný , když se pode mnou točí velká kola . A nebo co si budeme povídat vlní , dnes ne slečna , ale krásná žena. No asi chci částí vysypat z mostu nad dálnicí , kde jsem byl šŤastný a byl svůj. No nevím zda další generace těch, co propadnuli tomuto řemeslu či vášni budou mít šanci zamilovat si ježdění. Začínám se bát , že s ohledem na buzeraci a v honbě za penězi už to nebude ani takové jako dnes.
A také, kdo bude jezdit, kdo zaprodá svůj život za podmínek jaké dnes jsou. Na koho bude doma čekat jeho slečna či paní? Dnes kdy i ty ženy a dívky jsou jiné než před lety. Dnes , kdy naše povolání upadnulo. Dříve bylo jasné, že řidič autobusu či kamionu něco umí. Dnes se na lidi co pracují a vytvářejí něco hledí jako na ty poslední. Dnes tupec, který jen odpapouškoval a odseděl roky ve škole a má titul za nic a pro nic se zdá víc. Divná doba , kdy jsme si přestali vážit jeden druhého a jediné co vidíme a za čím se ženeme jsou peníze.

No možná jsme jako ti dinosauři , možná naše profesi, ale bohužel i vášeň a radost zmizí a auta budou jezdit sami. Tak to mi zmizí i ta radost. Tak pak už chybí, aby zmizelo i milování a pak vím , že být mladší neměl bych proč žít. Přeji všem , které to baví a těší , aby silnice se rozšiřovaly, aby zákony a nařízení byli ku prospěchu a ne ke stresu a ke škodě. A k tomu , aby vždy počet odjezdů se rovnal počtu návratů. Neboť jsem miloval a miluji do první vyšplhání za volant, ale i to kdy se kabina houpe po příjezdové cestě k depu a kdy vidím bránu a čekám na poslední odfouknutí a vím , že se vracím tam kde mne někdo čeká. A tak přeji ,aby na každého od velkého volantu někdo čekal, ať už dívka, slečna, žena, nebo chlupatý čtyřnohý přítel.
MILDATRUCK
čtv úno 04, 2021 8:12 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Milane, přesně tak to je. 👍 Bohužel už ani to ČSAD není to co bylo dřív. To tam příští rok budu mít odslouženo 30let.🤔
čtv úno 04, 2021 8:26 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Pane Černý, klobouk :clap:

Byť to zní jako loučení či testament, doufám že tomu tak není, že se volantu nevzáte a sem tam nějakou tu příhodu zde ještě mnohokráte přidáte :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv úno 04, 2021 8:31 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Prouza ty jsi básník.😀😀😀, Ale máš recht, mě to taky vždycky bavilo když ti staří bardi vykládali ty své historky z cest.
čtv úno 04, 2021 8:37 pm

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Kluci dík, no také doufám ,že něco ještě odjezdím . A promiňte oslovení kluci, ale chlap by měl zůstat klukem a stále by si měl umět hrát. No v současné době se motám s L na kabině Dafu po městě a okolí a začíná chybět volant autobusu o sobotách a nedělích.
MILDATRUCK
čtv úno 04, 2021 8:47 pm

vašík
Příspěvky: 139
Registrován: stř úno 25, 2009 9:31 pm
Bydliště: kousek od Jaroměře

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Milane dík že jsi konečně zase něco zase napsal. Už jsem myslel že jsi na nás zanevřel. Rád tvé příspěvky čtu. DIK
Tak jsem vyměnil volant za důchod :hvizd:
čtv úno 04, 2021 8:47 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Jó didi, jako nejposlednější ze sourozenců sem byl odsouzen sledovat starší, a tak sem dycky rád posedával a poslouchal starší, historky z vojny, z cest na východ(ten mám sjetej v historkách celej :mrgreen: ) nebo koukat jak něco dělají či opravují.. Hodně to dá :wink:

A pan Černý by se neměl "stydět" sem zajít častěji :)
Kdo se u něj učí, měl by děkovat všem svatejm od dopravy :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv úno 04, 2021 8:54 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

My jsme se ségrou jen dva a taky jsem ten mladší. No i když. Ve čtvrtek zase o rok starší. Ty kulatiny se nebezpečně blíží.😢
čtv úno 04, 2021 8:58 pm

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Pro Prouza, prosím jsem Milan , ač už nějaký ten křížek člověk má. Ale u volantu si tykáme , pokud mohu prosit. A po těch letech vím, že mohu někomu vykat a přitom ho mám v kolonce vůl. A mohu tykat a je pro mne mnohem víc. Jinak moc díky za slova. Ano ,, své,, kluky ve třídě na zemědělce mám opravdu rád a chci , aby byli nej. Aby s nimi na silnice se vracel pořádek, bezpečí, ohleduplnost , kolegialita a ferovost, zatím se zdá, že to berou , ne všichni , za své. Tak pokud tu neotravuji tak někdy hodím i pár řádků z této oblasti a života vůbec.
MILDATRUCK
čtv úno 04, 2021 9:03 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4490
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

To Milan Černý: Ještě se věnuj modelařině. Poslední dobou jsem neviděl pěknou předělávku od tebe.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát úno 05, 2021 1:54 pm

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Věnuju a konečně jsem se to naučil mrkni na fb Milda truck, tractor,excavator muzeum model 43
MILDATRUCK
pát úno 05, 2021 2:29 pm

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Něco jsem dodal i sem do sekce modelu
MILDATRUCK
pát úno 05, 2021 2:43 pm

Uživatelský avatar
kasty
Příspěvky: 137
Registrován: úte led 05, 2010 5:56 pm
Bydliště: Olomoucko

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Milane, je to tak, jak píšeš. A vždy rád čtu tvé články. Jediné v čem s tebou teď nesouhlasím je, že ten zákaz 12 tun tranzit mezi Olomoucí a Tovačovem je jen z politického zalíbení nějakého místního politika. Máme mlýn ve Věrovanech, kam jezdím každý den, takže vím, že situace zde začala být prostě neúnosná. Chybějící dálnice kolem Přerova a uzavření Přerova jako takového, vedlo řidiče (i spoustu zahraničních) nejezdit po oficiální trase Hulín-Kroměříž-Vyškov-Prostějov-Olomouc, ale najít si kratší alternativu. Takže tohle je, alespoň podle mě, jasný důsledek neschopností dostavět dálnici D1 kolem Přerova.
Jinak zúžení silnice z Prostějova na Dub nad Moravou je špatně, ale není to nic, proti silnici mezi Luběnicemi a Ratajemi, kde se dva po rekonstrukci vozovky dva autobusy nevyhnou. Jeden musí zastavit mimo asfalt a bojí se, jestli se s ním utrhne krajnice do vyhloubeného příkopu, aby druhý mohl opatrně projet. Mezi Slatinicemi a Drahanovicemi to zúžili tak, že už tam nemůže být ani středová čára, protože by jízdní pruhy nesplňovali předepsanou šířku. Ale vše je prý dle norem v pořádku. Že normy jsou zastaralé a nereflektují současnou dopravní situaci, nikdo kompetentní neřeší. :wall:
Nedělám za kolik, ale tak, aby se měl můj šéf dobře. :lol:
MAN TGX 18.480 - r.v. 2014
ZVVZ NCD45 - r.v. 2018
ex. ZVVZ NCD45 - r.v. 2013
ex. MAN TGA 18.430 - r.v. 2006
pon úno 08, 2021 6:54 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

To bude tím, že nikdo z těch co tam sedí "kompetrntní" není :idea:

Neznám přesný případ, ale já bych to neházel na nedostavěnou dálnici, ale na vychcánky v Přerově, který tam nas.....cpali zákaz a bylo jim jedno, co ti pojede kolem mlejna, místo aby tu dálnici "popotlačili", a pak už je to klín klínem a to stačilo pár rozumných cedulí se značkou tranzit kamsi, to né, to se nadrbe zákaz do každý "vesnice" a nakonec tam nemůžeš ani na svou vlastní firmu :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon úno 08, 2021 7:27 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů