Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Už ste to někde někdo ukazoval ten Milog s tou minimální mzdou, nebo A1 ze platíte daně nebo co??
Po mě to nikdo nechcel, ale musíme to mít a vedle na firmě brácha má zas něco na Itálii ale nevím co teď :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv říj 24, 2019 10:43 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Tak se dneska nedařilo, sem to rači zapích, dám pivo a dojedu to ráno. Prvně kontrola na Subenu a teď při cestě z5 sem si cvrk když sem zkopca objel rozblikanej osobák. Asi píchnul, a vono jim to kolo nebo rezerva ujelo z kopce :shock: No v tý tmě a mlze sem to málem vyzul jak sem s tim skočil do levího :doh: za mnou samo lepič co mě chtěl seknout :wall: lidi, lidi..A vestu tam neměl nikdo..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát říj 25, 2019 2:56 am

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Tak dnes to snad dopíši.
Přemýšlíte proč to na našich silnicích vypadá jak vypadá?
Populisticky naháníme kamioňáky pro to či ono. A on nám pod očima roste problém jako v té pohádce ,kde rostla fazole do nebe.
Roste nám tu generace řidičů, která neumí , nezná a ani nechce znát pravidla silničního provozu. Proč by je měli znát, vždyť stačí když napíší test a to se naučí jako opičky odpovídat na otázky bez toho , že by to pochopili. A proto to tak na silnicích vypadá, neboť na silnici nejsou napsány tři odpovědi a vyber si. Zde musím vědět a znát. Alespoň to základní a to oni neznají. A bohužel vždy nejblbější a nejdrzejší si myslí, že má pravdu a je nejvíc slyšet.
Ano a bohužel toto začíná v autoškolách, neboť dnes už nemůžete učit, nemůžete je upozornit na to , že je třeba se naučit pravidla , že bez znalosti řešení křižovatek se jezdit nedá. Protože pokud je na to upozorníte a řeknete, že se neučí. Tak buď Vám začnou v autě brečet a nebo si budou stěžovat u majitele autoškoly, že jste po nich něco chtěli a rázem Vám bude vysvětleno, že takto ne, ptát se jich ne, byť slušně poukázat na nedostatky ne. Ano tam dospěla naše výchova mladé generace , dnes je třeba kolem nich chodit po špičkách a ve směru od nich si nechat vše líbit.
Nevěříte tak čtěte pohádku.
Je čtvrteční odpoledne a já naháním žáčka mezi hlavním a místním nádražím. On nikde a tak po 15 minutách vytáčím jeho číslo. Mimochodem vždycky Most. pochopili?
Říkám:,, Máte naplánovány jízdy , nemohu Vás nikde najít. Nemám. Nashle . ,, A bum telefonem. Ok první prostoje odpoledne jsou tu. A takto se chovají po tom co jim dáte své znalosti, zkušenosti a dovednosti a ještě zachraňujete jejich chyby. Další na řadě vietnamský mládenec, sice si plete strany , ale snaží se a je slušný, poděkuje , pozdraví. Další přichází mis středních škol našeho kouzelného městečka. Dřu s ní už desátou jízdu a protože si ji jezdím sám, vím kde navázat a jak pokračovat. Jezdíme hodinku, když volá majitel, že další žák nepřijde, neboť právě před minutou onemocněl. No proč by ne, vždyť když nic neplatí, žádné prostoje, proč by chodil , venku je pošmourno , tak je lépe v pelíšku. Ok tak s ohledem, že tato už je ve třetí etapě tak je možnost jet déle než hodinku a půl. Ptám se zda pojede a chce jet déle. Ano. Tak jedeme. Uděláme tedy dálnici a jízdu po ní ,je na to čas a prostor. A tak jedeme z města do města vzdáleného 50 km. A na každém sjezdu sjedeme a ve vsi se otočíme a zas najedeme. Po hodince jsme v městě , kde kamarádi zrovna jezdí vojenský výcvik a tak nechávám mis odpočinout a dáme si přestávku. V přestávce dělám osudovou chybu, kreslím na papír křižovatku s obdelníčky, jež představují vozidla a dva obdélníčky s kosočtvercem na hoře , jež představují tramvaje. A bum ho jednou se dozvím, že tramvaj má vždy přednost , a pak , že tramvaj co jede zprava z vedlejší má přednost a podobné perly. Ptám se zda se učí. Prý ano, ale tramvaje nikde nečetla. Říkám, že o těch je řeč v paragrafu o odbočování a tam , že je to podstatné a vysvětluji ji co a jak. Najednou slyším potahování soplíku. A další, no ano je to tu pláč. No dovolil jsem si říci, že se neučí. A , že se na to má podívat a že příště to spolu projdeme. Tedy v sobotu , to spolu jedeme. No jdu pokecat s kamarády co zrovna dojeli s vojenskými tatrami. Alespoň se uklidní. No neuklidnila , ještě při zpáteční cestě potahuje sopel. Vysazuji ji u domu a kladně hodnotím jízdu vyšší rychlostí po dálnici a vysvětluji ji ještě jednou jak najíždět a jak sjíždět z dálnice. Odchází , bez poděkování bez pozdravu jako bych byl pes. No přece se mis v osmnácti nebude zahazovat s tím chlapem co má padesát a celé tři hodiny nad ní držel ochranná křídla. Jsem zvědavý zda v sobotu pojedeme spolu. Jste zvědaví zda ano či ne. No odpověď je jasná , já už ji znám. Nepojedeme , už mám rozpis na zítra a první jízda je škrtnuta, neboť si stěžovala, že jsem si dovolil se jí v autě při stání ptát na křižovatky a řekl jsem , že se musí učit. byl jsem zlý.
Ano taková je realita dnešního výcviku a přípravy řidičů. Takto si trh a tržní prostředí vybírá. Takže tam kde po žácích něco chtějí tam se nechodí. Chodí se tam kde nic nechtějí a na nic se neptají a k ničemu nenutí.
Takže až vám někdo nedá přednost nedivte se, až vám někdo bude dávat přednost , nedivte se on neví, že je na hlavní. Až budete mít ze značky dostat přednost před protijedouccím nedivte se, že ji nedostanete, neboť on si myslí , že ta jeho značka je jízda v obou směrech. Až Vám někdo ohrozí vaše dítě na přechodu, nedivte se neboť ten co stojí těsně před přechodem zaparkovaný totiž neví , že tam stát nemá. To, že vám někdo svítí dálkovými do očí , no proč by ne vždyť on neví, že se to nemá a nesmí.
Nejsem zas tak starý a dědek protivný doufám ještě také ne. Ale vím, že na silnicích bude hůř , neboť naše potomky jsme nenaučili dodržovat řád , nenaučili jsme je pokoře a úctě spolu se zodpovědností. Naučili se práva , naučili se sobectví a bezohlednosti. Neříkám , že všichni, neboť když se jim jasně nastaví pravidla tak se někteří proberou a šlapou. Je smutné, že kluci z řad opravářů, kteří sice neměli ve škole jedničky jsou mnohdy citlivější a ohleduplnější než středoškoláci z gymplu a podnikatelských škol.
MILDATRUCK
pát lis 29, 2019 8:35 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Moc hezky napsané pane kolego. To už dlouho si říkám, co se vlastně v těch autoškolách učí a už to asi chápu :roll: Jakožto jeden z mnoha profesionálních řidičů u nás doma jsem žasl, když se mi na jaře naskytla jízda s mou neteří, která byla čerstvě po autoškole. Její táta a i všichni strýcové jsou těžcí trukeři. Potřeboval jsem jen za roh a tak sem ji posadil do pro ni neznámého auta.. Velké MPV značky Citroën, usadila se a začla štelovat posez, zprvu sem ji chtěl říct, že na ten kousek to snad ani nemá cenu, ale nechal jsem ji.. Dala si sedačku až nahoru a dopředu, pás a že jedem. Na mou otázku proč sedí tak nesmyslně blízko mi odpověděla, že jí to tak vyhovuje vidět předek auta :shock: Abych to objasnil, seděla tak, že měla obličej 15cm od volantu a pod volant jen tak tak zkroutila nohy na pedály :doh: Neřešil jsem, dokud jsem ji nepotkal znovu, již ve své Audi A3 a opět řídila lokty.. Upozornil jsem ji tedy, že v momentě střetu ji airbag urazí hlavu anebo si v lepším případě vyrazí o obrubník zuby, ale má slova nedopadala na úrodnou půdu, přece ji nebude někdo radit. Šel jsem s tím tedy za bráchem, kde jsem se ještě se zlou potázal, protože přece má řidičák :think:
No a tak se kolego nedivte, že s vámi se už vůbec nebaví. Rodinný známý a učitel v autoškole mi pak potvrdil, že studenty nechávají. Je to prý lepší, než se s nimi hádat a následně s majiteli autoškoly.. No a pak jsme tam kde jsme.
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát lis 29, 2019 9:43 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Kolega si dodělával motorku. Jezdí busem několik let, ale jízdy udělal na potřetí. Vím, že komisaři jsou zde přísní, takže kdyby to byla taková pohádka, nikdo nic nevěděl, neznal přednosti, tak by asi neprošel. Je všeobecně známo, že se zpřísnil přístup komisařů ke komerčním autoškolám, takže bych nerozšiřoval dezinformace.
sob lis 30, 2019 5:26 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

M. Č: tohle je výsledek doby blahobytu, všichni jsou skvělý, úžasní, hele jak ten klouček ovládá iphone, bude lékařem..no tak ne dáme ho aspoň na střední tam vezmou každýho, maturita no to je povinnost aby ji dostal.., stejně bude pracovat v tátově firmě nebo půjde na úřad, teta to zařídí....co pak taková autoškola navíc když ji zaplatí? Tak a máme tady dalšího skvělýho ignoranta za volantem :wall:
sob lis 30, 2019 6:48 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Janku, když sem dělal přezkoušení tak si mě komisař vychutnával, měl sem v tu dobu 4 roky na LKW, dával mi sežrat kde jakej termín, v knížkách technika IFA a on mě zkoušel z filtru pevnejch částic a chtěl třeba vědet vzdálenosti koncových světel od sebe, nebo tlumených nad vozovkou. Běda jak sem přejel čáru na jízdách, zařadil v křižovatce, nebo sundal ruce z volantu. Bloncka přede mnou řekla že spojka je pedál a dobrý :roll: Takže u nás přísní sou jen kde můžou, a učej i nějakou tu kravinu, protože to chce komisař nebo protože to tak vyplývá ze zákona.. Ono je to asi těžký ze všech stran, ale pořád by mělo bejt, že na řidičák máš právo ale ne výsadu, a opakovat a opakovat když už nic :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob lis 30, 2019 7:04 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Navážu na kolegu Milana, kterého mimochodem čtu velmi rád, má dar od boha psát poutavě o tom čím většina z nás žije, tj o volantu. Jsem za volantem , řídítky, rajčáky, kniply už 37let, dálkovou jsem nechal mladším když jsem měl cca 1 500 000. Vím dnes je víc dálnic, a jsou mnohem rychlejší káry, takže nic moc, ale ve starých podmínkách je to hodně let dřiny. Nicméně minulý víkend v neděli si tak jedu do městečka na nákupy. Projíždím poslední obec, často tam bývá radar, takže na tempomatu nepokutovatelných 54. A jelikož jsem za svůj život viděl strašně moc havárek, a hodně z nich bylo z nedobrždění, když je přede mnou kolona kterou stejně nepředjedu, udržuji zpravidla odstup 100 -200m . Je to vzdálenost, kterou jiný kolega který stojí na vedlejší už půl hodiny, může využít a nastřelí se mi tam, nevadí mi to protože když jsem na vedlejší já, tak taky dlouho čekám na takovou možnost. No už v obci mě dojede Opel Viváro, nebo tak nějak, a furt půl metru přes čáru, a naznačuje že jej zdržuji. Jen pro upřesnění, on dodávka opel, nevím ale odhaduji 70 - 80 Kw a 2t hmotnost. Já Ochcávka 2,0 103Kw a 13 metráků. Končí obec, ale hned začíná omezení, žádných 90 ale jen 70. Upravuji tempomat na 76. Opel za mnou se posunuje ještě o dalších dvacet cm přes čáru, aby mi naznačil, jak moc jej zdržuji, no já si v klidu udržuji odstup od kolony 100m. Po chvíli se v koloně protijedoucích auto objeví mezera asi 50m. a Opel okamžitě reaguje a jde na to. Výsledek? Já dobrzdil do úplného klidu, kolega z protisměru téměř také, a Opel se z tolerancí asi jednoho metru vřadí zpět přede mě. 1 2 3 4 asi deset vteřin a mám zpět svou rychlost, a jelikož Opel dojel kolonu předemnou, jsem zase 100m za ním. Vjíždíme do městečka, a Opel dává levý, a odbočuje do Mountfieldu. Byl jsem v dobrém rozmaru, tak dávám také levý, a jedu za ním. Z pravých dveří vystoupí otec, a z levých syn. Cucák, 20 max 25let, když prochází kolem mě, ukazuji mu prstem ke mě. Vidí, ale nereaguje. Takže jej přes okno oslovuji: Mladej, pojď sem, to už si nedovolí ignorovat. Přijde a říkám mu: vidíš co mám za čelním sklem? Je to kamera, to Tvé prasácké předjíždění mám natočené. On odpoví, s despektem: vo co Ti jde, vždyť se nic nestalo. Já mu povídám. Jo nestalo, protože kolega z naproti, i já jsme byli ve střehu, a máme brzdy v pořádku, ale ne vždy to tak je. Stálo ti to hazardování za to, když jsi nakonec na tomhle parkovišti byl o blbé dvě vteřiny přede mnou? Beze slova odešel, nestál jsem mu za odpověď. Hodně jsem o tom pak přemýšlel. Před časem tu na fóru vzniklo vlákno něco jako bonzáctví, nebo sebeobrana ( pro malý zájem propadlo) , opravdu hodně jsem o tom hodně přemýšlel, ve všech svých nákladních i osobních autech mám kamery pro svou sebeobranu. No mám děti, mám příbuzné, mám přátele, a nechci se dožít že komukoli z nich půjdu na pohřeb jen proto, že narazil na podobného namyšleného sebevědomého spratka idiota. Od příště každý podobný incident posílám policii. Jsem bonzák? No a co, já mám své děti, příbuzné a přátele rád.
sob lis 30, 2019 9:09 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

viz. @bonzáctví: žijeme v "online době" a různých appek, více či méně užitečných ale i úplně zbytečných "appek". Dovedu si představit projekt, kde by šel odeslat záznam z kamery na databázový server, kde by na pozadí došlo k "přečtení" spz, uložily by se i jiné parametry "prasárny" např. geolokace, čas atd. Systém by vyhodnotil dle četnosti a frekvenci prohřešků za období, že se jedná o nebezpečného agresora a odeslal by SPZ policii ke ztotožnění agresora i s danými záznami a měl by po "žížalkách". Oni totiž tito hrdinové sázejí na anonimitu a pokud není na dohled policajt, tak jakože čin se nestal. Samozřejmě by museli politici pro toto schválit podporu v legislativě.
sob lis 30, 2019 9:31 pm

Uživatelský avatar
convoy
Příspěvky: 54
Registrován: čtv lis 13, 2008 2:17 pm
Bydliště: zlín

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

lubossss
absolutně chápu tvůj postoj a rozhodnutí proč se stát "bonzákem"

lubossss, DriverBrno
byť a přestože chápu, tak ale zásadně nesouhlasím!!! Proč? Důvodů je víc, třeba to že fungují Murphyho zákony, jako že, co může být zneužito taky zneužito bude. Pak taky třeba to, kdož jsi bez viny, hoď kamenem.. protože kdo z nás někdy neudělal něco co nebylo úplně přesně v mezích zákona, předpisů, vyhlášek a tak, že? Stačí v levotočivé zatáčce, kde je perfektní rozhled a žádné vozidlo v protisměru, lehce levými koly přejet plnou čáru(mimochodem za tohle se v autoškole vyhazuje od zkoušek), pak jeden práskač vašeho typu, který sice ví že je to kravina, ale zrovna mu manželka neuvařila, milenka nepodržela, nebo utrpěl nějaké jiné příkoři, z kteréhož důvodu má zrovna potřebu moralizovat, takže Vás nahlásí do té databáze, policii, atd....... Tam už připočítají bodíky (pokud Vás hned nepředvolají) a hle, jednoho krásného dne příjde vyrozumění o tom že jste dosáhl plný počet bodů a tudíš odevzdáte řidičák.
Tímto samozřejmě nechci omlouvat hrubé přestupky nabo aroganci či agresivitu na silnicích! Nechci jen žít v zemi kde na sebe lidi bonzují jako o život a tím pomáhají systému nás stále víc a víc zotročovat. Pro rýpaly: Ano vím že už se to děje i tak.

Navíc jakým právem někoho odsuzujeme když se nám zdá, že udělal něco špatného. Hrajeme si na boha? Jak víme že je to špatné? Nemůže to být jen Náš pohled na tu věc? Co když on ten dotyčný má nějaký důvod tu konkrétní věc udělat zrovna takhle. A protože neznáme souvislosti jen nejsme schopni a možná i ochotní připustit že ten někdo celou věc vidi jinak? Každý ať projde životem svou cestou.

Nechtěl jsem se nikoho dotknout a pokud to tak kdokoli cítí.... dobře mu tak.

Nebojte, na každou svini se vaří voda.......

úhel pohledu:
Obrázek
sob lis 30, 2019 11:53 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Convoy : Ano samozřejmě každý z nás někdy udělá chybu, a nevím jak Ty, ale já si za ni pak dlouho nadávám. Jenže milý mladý frajer jasně dával najevo že mě chce předjíždět za každou cenu, ačkoli i já jsem jel nad limit, a udržoval jsem nepokutovatelnou , no přesto větší rychlost. To že se mu předjíždění nepovedlo mu snadno omluvím jeho mládím, ale jeho následné arogantní jednání, to už příště nikdy, protože to vypovídá o jeho povaze. Vždyť se nic nestalo, je dobrý argument, takže mám čekat až se něco stane?
ned pro 01, 2019 1:14 am

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

To je pánové ta slavná mince o dvou stranách, ovšem málo se ví, že ona mince má ještě stranu třetí :wink: Proto jsem nikdy nebyl zastáncem bodových systémů a obecně všelijakých limitů a umezení a dokonce sem se stal jeho obětí. O tom až jindy.. Jak tu píše convoy, za banální přestupek máš body a za prasárnu nic, to je špatně. Vůbec u profíků, kdy najedeš za rok milion a nesmíš udělat nic jinak si dojezdil :roll: Veškeré nastavené limity vedou jen k tomu, že se začne hledat ta třetí strana mince, kdy to ještě není postižitelné, ale už ne OK a to z obou stran, vytváří to prostor pro dohady a všelijaké manévrování. Za co bys vlastně chtěl pokutovat to eso jak potkal lubossss? Za nějaké to nebezpečné předjíždění nebo za myšku? No to v bodové tabulce snad ani není. Nebo bezpečnou vzdálenost? Snad, ale jelikož teoreticky lubossss měl v tuce telefon a natočil to, tak to za dva body má, nebo co takhle sejmout lubossssa za bránení v předjíždění, to je za 6 :doh: Taková prasárna a ale body by dostal ten co vlastně nic neproved.. Celé špatně
Tím se ho ale nezastávám a toho blba by měl někdo vopálit pořádným flastrem :!:

Edit: ještě k tomu házení kamenem.. včera jsem jel domů a v pravotočivém stoupání jsem dojel traktor, jel sem tak 110 a moc jsem tam neviděl, najel jsem si už z dálky s blinkrem do protisměru abyvh viděl co nejdál do zatáčky a předjel. Je tam sice zákaz, ale s dodatkovou cedulou "traktory předjíždět povoleno". Stihl bych to i kdyby v ten nejnevhodnějsí okamžil vyjelo auto v protisměru, ale i tak sem si přišel poněkud pirátsky. A o tom by to mělo být, uvědomit si chybu a polepšit se, a o tom boďák néni. Za mě klidně ten "Bonzový systém", měl by větší efekt než bodový :idea:
Naposledy upravil(a) Prouza88 dne ned pro 01, 2019 7:53 am, celkem upraveno 1 x.
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned pro 01, 2019 7:21 am

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

chlapi, se vším souhlas z morálního pohledu... ale jak vidno na současné situaci, tak doba se změnila oproti situaci před 20 lety, aut je násobně, různých přivadrovalců, fetek arogantů za volantem násobně, ale cesty se klikatí a jsou úzké pořád stejně..nedělat nic? Říká se raději párkrát špatně než nedělat nic a pokud k tomu mám techniku tak to aspoň zkusit a ze začátku systém nastavit měkce, "vyplivl" by jen zabijáky ...ty přejedeš plnou tak 1 x za měsíc když předjíždíš strejdu v trabantu, jenže zabiják jen z V. Mýta do Svitav ohrozí účastníky třeba 5-10 x? Na body sere pes, na základě záznamu hned obvinění z obec ohrožení a sebrat noty. Vím, je tam spoustu ale..osoba blízká? Hovno zrušit, vždyť jde o život hoši!!!
ned pro 01, 2019 7:53 am

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Luboss-hezky napsané ta tvá příhoda.kameru mám sice taky ale abych to někomu zdeloval. Není důvod.každý kdo sedí za volantem je zodpovědný za svou jízdu.tečka.jinak máme podobný styl jízdy asi.obec jezdil tempo 55.mimo do kila.mám 245kw.raketa to sice není ale taky to trochu jede.a ver mi ze takových dodávek co takto jezdí napocitam denně deset.
ned pro 01, 2019 9:37 am

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Pokud je přede mnou kolona, kterou nemá smysl předjíždět a přesto mě nějaká rychlododávka apod. dojede a strašně chce jet kupředu, tak mu uhnu, ať radši jede. Aspoň pak nemusím řešit vyhrocený manévr stresáka.
Mě spíš pijou krev osobáky, co na státní silnici z HK na Mohelnici nejsou schopni jet 90, ale jakmile se ve stoupání zdvojí pruh, najednou najde plyn a vyletí to, aby pak mohl zase zdržovat. Předjet na normálním dvoupruhu se nenechá, začne přidávat...
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
ned pro 01, 2019 10:14 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 18 hostů