Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Příspěvek

To je opravdu jen část zážitků, vše by se ani nevešlo popsat, ale stále a i přesto se za volantem autobusu cítím mnohem lépe než v zeleném , byť jako OZ. To by bylo psaní a zážitků k neuvěření. Tam už to nedávám.
MILDATRUCK
pon črc 11, 2016 5:02 pm

Stralis 4P2
Příspěvky: 333
Registrován: ned pro 30, 2012 7:46 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No, kdyz tak ctu zazitky z autobusu, tak zjistuju, ze D-ecko mam uplne zbytecne. :lol:
pon črc 11, 2016 9:41 pm

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Příspěvek

Je to trošku jiné. V tahači si zastavíš podle sebe. hudbu si pustíš podle sebe a když chceš klid máš ho. Tady posloucháš buď rúzná témata , nebo řev, klid málokdy. Ale plus mínus vím kdy dorazím domů. Na výletech většinou spíš v hotelu, který neplatíš. Oběd pokud se chováš vstřícně a nenarazíš na bandu hlupáků, tak tě pozvou. No a někdy je i na co koukat a někdy i to popovídání může mít pokračování. Každý si musíme najít to své.
MILDATRUCK
pon črc 11, 2016 9:59 pm

BUBENIK
Příspěvky: 532
Registrován: čtv dub 29, 2010 5:34 pm
Bydliště: doma

Příspěvek

Milan Černý : :thumbud:

Co se týče OZ u AČR,tak já ho dělal cca rok v roce 1994 těsně po vojně a co dokázali soudruzi v zeleném vymyslet,to by nevymyslel nikdo a to sem jezdil jenom s Tatrama ( 813 8x8 , 815 VVN 6x6 , 815 S3 ).
Co se týká autobusu,tak podobné zážitky znám od otce,když ještě jezdil busem u ČSAD linky + fotbalisti na zápasy a zájezdy - důchodci,věřící,děti atd,zážitků fůra a ti věřící to je unikum,když máš poslouchat celo dobu ty zpěvy,modlitby atd. Nikomu víru neberu,otec taky ne,ale čeho je moc toho příliš.
Pane Tohle není vobyčejnej nákladák To je TATRA

A teď šroubovákem tady to udělátko takhle pošoupneš...no....takhle...no a je to v prdeli
pon črc 11, 2016 11:39 pm

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Příspěvek

Bubeník- díky za názor a pár řádků. Vidím, že nejsem sám komu to prostředí v zeleném zrovna nesedí. Pro mne je důlžité , že už vím, že tam nepatřím a radost mi to nepřináší. Ale to je na jiné téma a povídání. Snad někdy ty zážitky také dám k dobrému.
MILDATRUCK
úte črc 12, 2016 12:15 am

Bagr
Příspěvky: 2576
Registrován: stř bře 01, 2006 6:20 pm
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Milan Černý: osobně tě obdivuji, že máš ještě nervy s neukázněnými lidmi. Já bych na to asi neměl :lol:
Vše o Karosách na stránce:
www.karosa.webgarden.cz
úte črc 12, 2016 9:45 am

BUBENIK
Příspěvky: 532
Registrován: čtv dub 29, 2010 5:34 pm
Bydliště: doma

Příspěvek

Milan Černý:

Zelený prostředí ( armáda ),mě nějak netížilo,měl sem 3 měsíce po vojně,když sem šel dělat OZ,ale po roce už to nebylo ono,sice tam byli kluci z vojny taky jako OZ,tak sme se znali,ale pak se to začlo měnit a některý individua to bylo tak na přesdržku,naschvály,podrazy,tak sem šel jinam,za víc peněz.
Kdybych mělů jít dělat OZ v pozdějším věku s čas. odstupem po vojně,tak bych se hodně rozmejšlel jestli do toho jít nebo ne.
Z určitýho pohledu bylo u armády dobře,byl tam takovej bordel ( myslím,že pořád je ),že se dalo dělat různý věci,nikoho nic netrápilo atd. Auto sem si mohl půjčit za cca 55,- kč za hodinu,naftu,km nikdo neřešil.Když se něco ztratilo tak taky jakoby nic,volno kdy člověk chtěl a další. Jenže já tam byl v době,kdy byl bordel v celý republice. Dneska je to asi přísnější,ale bordel je furt sice jinde a jinej,ale je.
Pane Tohle není vobyčejnej nákladák To je TATRA

A teď šroubovákem tady to udělátko takhle pošoupneš...no....takhle...no a je to v prdeli
čtv črc 14, 2016 7:46 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Může mi někdo vysvětlit smysl pátečního zákazu vozidel nad 7,5t na dálnicích a sil. l. třídy? Od 17h - 21h?

V pět jsem vyrážel z Mostu na Prahu.
Nejen že se po sil. ll. třídy a lll. třídy jet nedá kvůli všudepřítomným zákazům, ale hlavně to nemá hlavu a patu.
Furt všichni nadávaj at jezdíme po dálnicích a placených úsecích, a ted mě nutí jezdit okolo.
Sorry, jsem debil, ale nerozumím tomu.

Takže jsem kus jel po l. třídě, pak kus vesnicema kde mě zákazy pustili (stejně jsem jeden musel projet, protože se mi nechtělo 5km couvat) a místo toho abych jel po R7 (nebo dnes je to D7), tak jsem jel po starý vesnicema na Kladno, Jeneč a konečně Praha.

Jel jsem to dýl, nasral jsem xy řidičů, co mě nemohli předjet a museli jet za mnou, spálil jsem podstatně více nafty a tak...


Pokud někdo napíše, že jsem měl čekat do 21h - tak to nešlo, poněvadž bych zase nemohl jet kvůli buzerkrabici - nebo kvůli tachografu, jak říkate vy. Takže místo bubnu si objednám vrtuli a příště z toho udělám helikoptéru
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
sob črc 16, 2016 9:54 am

pan Jamal
Příspěvky: 767
Registrován: pát bře 02, 2012 12:07 am
Bydliště: Krkonoše

Příspěvek

Já sem asi blbej,ale proč vyrážíš v 17:00 kdy začíná zákaz?Nebo je blbej ten kdo Ti to takhle naplánoval,zákaz platí už několik let tak už si na něj snad mohli zvyknout.
Taky s § 43 nesouhlasím i když já se díky němu v pátek dostanu brzo domů :wink: .
sob črc 16, 2016 11:18 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

To víš že bych rád vyrazil ve 14h. Ale při betonáži místo plánovaných 200m3 bylo 260m3.

A těžko to kvůli zákazu zastaví, vše zruší a další den rozeberou, rozbijou a postaví to znova. Nokimu se nechce vyhazovat stovky tisíc do vzduchu jen tak
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
sob črc 16, 2016 11:22 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ale prostě mi smysl uníká - já bych radši jel po placeným úseku jako člověk a ne jako debil po vesnicích, kde naseru podstatně více řidičů
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
sob črc 16, 2016 11:25 am

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Na tebe by se přeci zákaz neměl vztahovat,pokud jsi stavební vozidlo atd....
...rád se svezu s čímkoliv...
sob črc 16, 2016 11:38 am

pan Jamal
Příspěvky: 767
Registrován: pát bře 02, 2012 12:07 am
Bydliště: Krkonoše

Příspěvek

Pořád na něco nechápeš,naposledy to byl zákaz telefonování.Běž do politiky a něco s tím udělej.
Myslí že na mixu stejně jako u sklápěček se dá docela dobře naplánovat aby se skončilo než začna zákaz.Pokud myslíš že ne tak navrhni vašemu dopravákovi ať zažádá o výjimku.Víc Ti poradit neumím.
sob črc 16, 2016 11:38 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

EL: Ti žádnou vyjímku nemají. Mix není stavební stroj - mix je stejný druh vozidla, jako frigo, plato, autopřepravník apod... Prostě má jen jinou nástavbu
Pokud budu naložen (a i když budu vyložen - beton tam je pořád, dokud vozidlo nevymeju) tak jo - protože převážím látku podléhající teplotním změnám a krystalizaci - což je nějakej odstavec i) toho zákazu. A ted je otázka, jestli záleží i na času naložení - dle mého ne, protože zákon o zákazu nakládání nijak nehovoří. Jednou to vezu a tečka
A prázdnej (vymytej) nemůžu jet, protože to můžou pouze vozidla uvedená do odstavce h)

pan Jamal: Tak zrovna telefonování smysl má - protože se najdou nesoudní jedinci, co to nezvládaj při řízení a pak jedou jak paka nebo rovnou bouraj. Stejně jako omezená rychlost.
Ale smysl toho zákazu nevidím žádnej. Jako aby se v pátek nedostal nikdo domu, nebo aby se aspon občas huntovaly silnice ll. a lll. třídy?

Nebo klidně at zákaz je - zákon má víc zhovadilostí co postrádaj hlavu a patu - ale at kurva je daná cesta ll. třídy a lll. třídy, kudy mám jet. Tj. at k zákazové značce daj i značku, kudy mám jet a zároven mě to nevrátí na dálnici nebo l. třídu
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
sob črc 16, 2016 12:35 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

pan Jamal: Nevím jak u sklápeček (nejezdil jsem s tím), ale u mixu se naplánovat nedá vůbec nic. Tam si můžeš akorát tak naplánovat, kdy přijdeš do práce - a i občas se stává, že dorazíš podle plánu a dozvíš se, že jsi mohl přijet dřív, protože to už začalo. ale povětšinou se ta práce odsouvá napozději, z důvodu nepřebrané stavby investorem nebo se práce zdržuje během betonáže díky špatnému bednění (takže se práce zastaví na chvíli, než to východňané daj do kupy) apod...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
sob črc 16, 2016 12:38 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 67 hostů