Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Máte dobré zkušenosti s řidiči dodávek?

ANO
19
40%
NE
29
60%
 
Celkem hlasů: 48

bobek
Příspěvky: 122
Registrován: stř dub 09, 2008 10:25 am

Kaminony a větší auta vs. dodávky

Příspěvek

V jiné diskusi vznikla malá debata o dodávkách,jejich řidičích a zaměstnavatelech řidičů dodávek.Zkuste zde napsat své dobré i špatné zkušenosti s řidiči dodávek a řidiči dodávek at zde napíší své zkušenosti s kamiony. Dám zde hlasování. Jelikož je to truck forum,tak se zeptám. Máte dobré nebo špatné zkušenosti s řidiči dodávek?
Bobek :D



Upravil martin_100 na žádost autora.
čtv říj 02, 2008 9:11 am

trucker100
Příspěvky: 254
Registrován: pon led 14, 2008 3:36 pm
Bydliště: Rychnovsko

Příspěvek

Když ono to není o tom jak je to auto velký,ale jak velkej blbec ho řídí,to platí jak pro dodávky tak i kamiony nebo osobáky...
čtv říj 02, 2008 9:27 am

Helena

Příspěvek

Za prvý má bobek částečně pravdu, protože dodávkáři nedodržujou odstup a riskantně předjíždějí, ale taky ne všichni, neházela bych všechny do jednoho pytle, já jsem ta vyjímka, co potvrzuje pravidlo :D . Kdo jezdí v noci po německých dálnicích, podívejte se ale, jak jezdí náklaďáky od DPD, DHL, Hermes a Deutsche Post. To jsou letci, předjíždí za každé situace, když vidím ty jejich přívěsy, jak to s nima mává sem a tam, tak trnu hrůzou. A většina dodávkářů jezdí pro tyhle firmy. Tím je asi všechno vysvětleno.
Naposledy upravil(a) Helena dne čtv říj 02, 2008 12:12 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv říj 02, 2008 11:11 am

Ladix
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 3421
Registrován: stř lis 07, 2007 10:19 am
Bydliště: kousek od chlumce nad cidlinou pres dalnici

Příspěvek

jak rikam jezdim na dodavce i kamionu zalezi na co je prace a co vic hori na dodavce je teho vic cili se da jezdit bez omezeni dokud neklekne au¨to nebo sofer a letecka posta je jasna podle toho ty auta vypadaji
čtv říj 02, 2008 12:12 pm

Helena

Příspěvek

Ta otázka v hlasování je špatně položená, když odhlasuju ano, znamená to dobré zkušenosti, nebo špatné? Bobku, já jsem to hádání nemyslela doslova, samozřejmě jsem myslela diskutovat. Ono to stejně skončí hádáním :D , protože civilizovaně diskutovat je umění, který většina lidí neovládá.
čtv říj 02, 2008 12:34 pm

Uživatelský avatar
Foglik
čelo až na záda
Příspěvky: 1899
Registrován: stř čer 04, 2008 9:41 pm
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Osobně si myslím to, co trucker100. Rozdělovat auta podle velikosti, to bych si připadal jak pan Bursík. Jsme na jedné lodi a jestli se někdo nechá honit(ať na kamionu nebo dodávce)jak nadmutá koza, tak je to jeho věc. Doufám jen, že si uvědomuje, kolik lidí svým jednáním ohrožuje.
čtv říj 02, 2008 1:01 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

ja riskatne nepredjizdim, pac mam 120 koni, z toho pulku chciplejch a skoro 3 tuny... taaakze nepredjizdim skoro vubec :D :D

a co se tyce zkusenosti s ridici.. myslim ze diky svy praci mam i s komunikaci hodne zkusenosti.. a tak muzu jen potvrdit, ze naprosto nezalezi na velikosti auta.. pokud je clovek rozumnej, v pohode se domluvime at jede ve smartu nebo v kamionu.. a pokud je to vul.. tak je to proste vul.. myslim ze Helca muze jen potvrdit 8)
čtv říj 02, 2008 6:18 pm

advtrucker
Příspěvky: 485
Registrován: pon led 22, 2007 12:22 am

Příspěvek

Je to asi podobné jako s řidiči vozu jako jsou Bmw, Audi a Mercedes. To je skupina řidičů, kde 99% z nich jezdí agresivně, riskántně...no prostě jsou označování jako prasata. A tak je to s s dodávkářema, to mají taky hodně silné motory a pokud zrovná nejsou přeloženi, tak se chovají stejně. A je to dost častý jev. Podobné je to i s řidiči kamionů. Ale tuhle vlastnost má v sobě asi člověk jako takovej, pak jde o to kdo to v sobě dokáže potlačit a kdo ne.
Rychlá jízda hold vede k chybám. Každej kdo jede rychle občas udělá nějakou nekorektnost, ač třeba nechce. Každej někdy něco neodhadne.
Ted jsem hodně začal jezdit po okreskách, po uzkejch okreskách...a několikrát se mi stalo, že kamion naprosto neodhadnul předjíždění jiného pomalejšího kamionu a já musel zastavit z 90ti skoro až na nulu. No prostě dost nebezpečná situace, ale nerozčiluije mě to, řeknu si že mi ten člověk asi hodně vděčnej a že ho ta jeho hovadina hodně poučí. A zejtra se to klidně může stát mě. Ale jak říkam, nesprávný předjíždění u kamionů je vyjímkou. Kdežto u osobáku, a bohuželi i těch dodávek je to velmi částé, a tzi doslova spolehají na to, že se jim protijedoucí auto podaří doslava vytlačit do krajnice, ale né aby se poučili..o kousek dál to udělají znova. To nemám rád, a z nesprávnéhop předjíždění je podle mě nejvíc nehod, a jsou to nehody nejtěžší a jsou nejčastěji smrtelné. Na rozdíl od těch ve vesnici, kde se furt jenom měří a měří. Ale vrazi se projeví až za cedulí konec obce. Jenže o to tu asi nejde, spíš je potřeba podpořit rozpočet města, zaplatit policajtům premie atd
čtv říj 02, 2008 6:58 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

já bohužel musím říct, že mám 75% zkušeností špatných ... čož nechci říct, že všichni jsou šmejdí :D
to Advtrucker --jo jezdim agresivně jak s malým tak s velkým, pokud tím myslíš , že vyrazim třeba jako pátej a ti přede mnou
"jedem sborem za prvním volem :wink: "
tak prostě vyrazim a vometu je , nebo se musím courat za nima????
pokaždý se ale snažim abych nikomu nic špatnýho nevyvedl...snad se mi to daří :!: :?:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv říj 02, 2008 9:12 pm

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

Zajímavá debata a doufám že se nezvrhne ve flame.

Já mam s řidiči dodávek zkušenosti 50/50.

Moje osobní přibližovadlo je dodávka a tak nemam radost z prasátek do celý skupině dodávkářů kazí pověst.
pát říj 03, 2008 11:33 am

advtrucker
Příspěvky: 485
Registrován: pon led 22, 2007 12:22 am

Příspěvek

tak tyhle prasátka jsou asi ve všech skupinách...stejně tak mezi dadávkářema, tak jako mezi řidiči kamionů..a další nevyjímaje...s tim asi nikdo nic neudělá
pát říj 03, 2008 8:08 pm

Lbor.N
Příspěvky: 12
Registrován: pon led 21, 2008 1:20 pm
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek

Tak ja se přidám. Moje zkušenosti jsou tak 65 horši a 35 lepší a jinak hlavní příčina nehod je že každy novější auto má ABs,ASR,EBD a jiný vymoženosti a řidiči spoléhají na tyto systémy že je zachrání protože to tak ukazují v reklamách ale skutečnost je jiná a skutek utek ale to už je mimo téma tak sorry.
sob říj 04, 2008 12:06 pm

advtrucker
Příspěvky: 485
Registrován: pon led 22, 2007 12:22 am

Příspěvek

zapoměl si na to nejdůležitější...ESP...to bych řekl, že nejvíce braní nehodám..a pochopitelně ABS...
sob říj 04, 2008 3:24 pm

Uživatelský avatar
Skála
Příspěvky: 101
Registrován: sob lis 10, 2007 11:10 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Neříkám,že všichni,ale většina jezdí jak prasata. A nejlepší je když za tebou příde a začne tivyprávět jakej je machr a profík,kdyz se pak podíváš na to jeho auto,tak je to vobouchaný ze všech možnejch stran. Dal bych jim do toho tachograf s omezovačem. :?
ned říj 12, 2008 11:30 am

Helena

Příspěvek

Pak ale můžeš zapomenout expresní balíkovou službu a když budeš nutně potřebovat náhradní díl, kterej není běžně na skladě, tak zůstaneš stát několik dní. A před vánocema zásilková služba :? ?
ned říj 12, 2008 11:40 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů