Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Já mám 48 minimum na 4x4.
BES - běs
čtv srp 01, 2019 11:12 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

nelze srovnavat osmikolky ,to fakt zere jak tank a bezny plachtovy naves.Zitra jedu Goole,tocka z Bohumina tam i zpet,s vnitrama po CZ 4000km cca a spotreba bezne 23litra,jak podle PC i po dotankovani na place(behem jizdy nikde netankuji,rezerva jeste nesviti,nadrz 1220l)Komary moc neresim,sere me spise mucha,na tu mam placacku na muchy taka blbost ale uspesnost je temer 100%.Chemii zadno nestrikam me to pachne,neusnul bych v tom.Jsou zeme kde komeri temer nejsou,jako nemecko,a kdy jich je na tuny.Italsko :D
ned srp 04, 2019 8:18 am

Uživatelský avatar
vodic216
Příspěvky: 505
Registrován: sob lis 10, 2012 6:46 pm
Bydliště: Martin

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Takto sa kedysi jazdilo...

Obrázek Obrázek
úte srp 20, 2019 4:11 pm

Uživatelský avatar
vodic216
Příspěvky: 505
Registrován: sob lis 10, 2012 6:46 pm
Bydliště: Martin

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Aj toto bývavalo...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
úte srp 20, 2019 4:13 pm

Stralis 4P2
Příspěvky: 333
Registrován: ned pro 30, 2012 7:46 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Nemci jsou prukopnici. Chteji zavadet parkovaci mista pro nakladni kola. :wall: https://www.lidovky.cz/svet/ridici-zbys ... ranici_rsa
úte srp 20, 2019 9:47 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

SI všímám, že se v Německu už úplně zbláznili. Čím víc ECO, tím víc cool, i když je to totální kokotina. Z EKO se už stala nová komodita. Debilní moda.
úte srp 20, 2019 11:37 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

no slusne jim jebe,asi zrovna cmoudici nezlobej, tak vymysli kokotiny-radar do kazde krizovatky, kde idbocuji kamiony a taky na kolostezky, do ted jsem netusil, ze muzou po kolosetzce jezdit max. 30km/h,no a nakladninkola-to jim tam asi jezdi riksy ne?Vydobytek moderniho sveta zrejme.
...rád se svezu s čímkoliv...
stř srp 21, 2019 12:42 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 18, 2020 3:14 pm, celkem upraveno 1 x.
stř srp 21, 2019 8:58 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

sof: Ono je to všechno o podmínkách. Když jsem jezdil a MANem 8x8 + vlek trasu Kaznějov - Planá, tam do plna, zpátky po prázdnu, tak byla spotřeba 75/100, to samé s tahačem 6x2 + náves, stejná tonáž 55/100. Potom jsem jezdil vnitro s tahačema 4x2 + frigo a to už si ani nevzpomínám, ale myslím že to bylo v rozmezí 30 - 40/100, potom mezinárodka, zase tahače 4x2 a většinou friga (ven lehká elektronika nebo obaly a zpátky doplna a dlouhodobej průměr mezi 30 až 32, nikdy jsem to nenuloval a nikdy jsem nejezdil na spotřebu, omezovač, tempomat, do kopců power režim, pokud to byl automat. No a teď ten sypač a je vcelku jedno, jestli je to Tatra Terrno, Pheonix nebo Mercedes, spotřeba je podobná. Když jsem jel třeba na servis Votice - Praha - Votice, pořád omezovač a plný plyn, tak mi to ukázalo průměr 25/100 a to pořád běží hydraulické komunalní čerpadlo, ale při běžném provozu přes léto tam je těch 48/100, většinou i víc (Mercedes ukazuje o 2 litry méně). Ale je to tím, že většinou najíždím max 100km za den, kopcovitá krajina, většinou silnice třetí třídy a mojí náplní práce je vozit balenou a dělají se třeba chodníky, vjezdy nebo výsprava, což znamená, že skoro celý den běží motor na volnoběh, žene nástavbu a stojí se na místě, maximálně se popojíždí. Vzadu má světelnou šipku, tak jsem občas jezdil zajišťovat kluky co frézují spáry a následně vyplňují gumou (hadi na silnici) a to jsem opravdu za nimi jezdil pomalu i při přejezdech, protože tu frézu tahají v Ivecu Daily a za ním ten těžký stroj co vyplňuje ty spáry, takže jim to moc nejede, takže opravdu lehká noha a spotřeba stejně třeba 44 na BC.

No a zima, to je další kapitola, jezdím výhradně silnice třetí třídy, takže vozím inert, auto neustále solidně přeložené, nástavba běží a k tomu radlice, když padá sníh a to pak ani těch 400ps v takhle malém autě není žádný zázrak, když se to opře do sněhu, k tomu se jezdí pomalu, takže ten průměr může být i 60/100

Ale pořád to žere daleko míň než tohle:


Obrázek
BES - běs
čtv srp 22, 2019 4:06 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

To já na 8x4 s 410k mám dlouhodoubeh průměr 45-50. Přejezdy na betonárny (Praha a okolí) po prázdnu, a k tomu je to furt nastartovaný. Ale není problém mít denní spotřebu 70 - 80, někdy zase naopak ji srazím 40
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
sob srp 24, 2019 7:08 am

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

jinak teda zase z jineho starsiho soudku-asi v patek(?) byla na tv hovna reportaz o potrestani ridice od toho Mikostaru, jak ohrozil ten autobus pri predjizdeni a prestoze tvrdim, ze je to blb atd. tak se mi otevirala kudla v kapse.Oni ty nemecky vemena mu snad daji basu a nejen to,padaji tam slova pokus o vrazdu a dozivoti.On ma tu smulu, ze nepriplaval na gumovem clunu, to by se napsalo, ze se musi integrovat a ze je musime tolerovat a podobny merklkydy... Tohle je proste moc,jeste to teda neni definitivni,ale ja doufam, ze mu daji "jen" nejaky zakaz rizeni atd.Vzdyt preci neni mozne kuli jednomu lidskemu selhani,byt teda velkemu, znicit zivot jemu a i jeho rodine, kdyby mu treba vzali papiry, muze porad nejak fungovat, chodit do prace atd.Ale do basy?Myslim si, ze ten, kdo to natocil, kdyby vedel, ze z toho bude takova show, ze by se na to taky asi vykaslal.Jsem teda dost rozcilen, az bych rekl nasran.Nevite o tom nekdo vic?
...rád se svezu s čímkoliv...
ned srp 25, 2019 7:43 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Víc nevím, ale někdy soudy jednají ve smyslu generální prevence, česky tzn.: "odstrašující příklad" .,dostane trest za všechny, včetně Poláků aj. polobláznů., akorát bych to rozšířil i na řidiče osobáků a dodávek co předjíždějí na plné čáře, přes dvojitou nebo v zatáčkách. Doživotí za vraždu je blbost- rok kopat kanály by bylo dostačující.
ned srp 25, 2019 9:31 am

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Soudit ho za pokus o vraždu je blbost. Ale rozhodne bych ho tak na rok nechal v chládku, plus zákaz řízení. Rozhodne mě ho není líto. Vědomě prasil a bylo jen štěstí, ze se tam nic nestalo. Sejmout čelně plný autobus by byl mega pruser. Takových psychopatu za volantem potkávám několik do týdne a ty by měli policajti bez pardonu tvrdě trestat.
Jinak, ze se v Německu měří dvojím metrem, to je stará bajka. Čmoudi jsou téměř nepostizitelni a k vlastním lidem jsou neskutecne tvrdí. O nás z východu ani nemluvím.
ned srp 25, 2019 10:59 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Je pravda ze to je hovado.mel se davno zaradit,tecka.kdyby to jebl celne do busu,byla by to jatka.takych cuarku potkam tydne kybl,jak pise Jakub.minuly tyden se nemecky bus tocil na D8 u lovosic do protismeru,nikdo ho nechytl,nikdo ho nesoudi za pokus o vrazdu..kameru mam taky,i spztam je..to seru
ned srp 25, 2019 2:50 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 18, 2020 3:13 pm, celkem upraveno 1 x.
pon srp 26, 2019 9:40 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 9 hostů