Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Pro znalce - zde je video.
Video pochází z mého auta, majitel soupravy mi ho zatím dal pod míchačku :-D
A na 5x to nebylo. Já počítal i zastavení a přemejšlení kam mám točit

https://youtu.be/m0Ucc2OKVGs
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát zář 11, 2020 1:45 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

No stát za tebou tak vybouchnu ale není to tak hrozný, napoprvý :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát zář 11, 2020 1:58 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

No on mi nabízel, at s tím azjedu pod míchačku.. Což jsem právě řek že ne, že na to není čas a nevím, jak bych se tam trefoval :-D Tady na place to bylo fuk, tam nebylo co zpochvit
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát zář 11, 2020 2:51 pm

Uživatelský avatar
vodic216
Příspěvky: 506
Registrován: sob lis 10, 2012 6:46 pm
Bydliště: Martin

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Pár dní dozadu som videl v meste elektrický skejbord. Takže ku elektrobusom, elektromobilom, elektrokolobežkám a elektrobicyklom pribudli aj skejty. Neviem ako rýchlo to ide a aké to má brzdy, ale je dosť možné , že pri prudkom brzdení skejt zastane a človek z neho vyletí pod auto, električku, alebo len na zem a doláme sa.

Baterky a motor je naspodu ,neviem ako sa to ovláda , koľko to má motorov, či to má aj diferák. V zadu dole mal červené svetlo.

Mám pocit, že sme ako spoločnosť preelektrizovaný. Ľudia sa už len vozia, aj malé deti, prestávame chodiť peši. Aby sme nedoplatili ako ľudstvo na to, že budeme pohybovo zdegenerovaní. Ešte čakám, že niekto vymyslí elektrický záchod, ktorý sám vycucne obsah čriev, aby sa človek nemusel namáhať tlačením. v predu bude svietiť na bielo, v zadu na červeno a na bokoch bude mať oranžové "berušky" :-D
pát zář 11, 2020 7:05 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Teda povím vám, že ta zkouška couvání se mi rozležela v hlavě... A docela uvažuju o dodělání E a změny vozidla.

Akorát že nevím, kam bych šel. To co bych chtěl, bez praxe asi neprojde - a někam na plachtu nebo frigo jít vážně nechci, ta náplň práce mě sere, jen na to pomyslím.
Mě by se líbil nějakej podval, vozit bagry a podobně.
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned zář 13, 2020 9:21 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Jestli chceš "zaučit", vem si tejden dovolenou, já se nasměju a tebe do pátku naučím všecky triky :lol: Můžeš si to pak dát do životopisu :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned zář 13, 2020 9:27 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

je to sice staré ale to se neochodí :) Ještěrkář Klaus:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-AJfdo8 ... 845_n1OqSk[/youtube]
pon zář 14, 2020 12:23 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Zdravím chalani. Trochu asi ot, neviem kam presne to dat. Hľadám prácu na turnusy 2+1,alebo 2+2,idealne cisterna a Škandinávia. Nechcem na plachtu, mrazak, ani do CZ na lesak. Cisterna my vyhovuje najviac. Neviete niekto o niečom? Diky
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pon zář 14, 2020 9:35 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Peter, čo to ty kokso? :shock:
Dyť musíš za ty leta vědět kdo jak jezdí s bečkama :think: sof, didi nepomůže?
V Chamu je mlíkárna Goldsteig, jezdí tam půl česka, tak zkus tam, svoz i návěsy maj a daleko to nemáš :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon zář 14, 2020 9:40 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Od nás se utíkalo k nim, Peter asi ví o pár lidech co od nás přešlo.Já vím o třech a jeden z nich fajn chlap už bohužel mezi námi není. Skandinávie u nás nehrozí, motáme se Belgie, Německo, Holandsko, Francie a občas i Španělsko.
pon zář 14, 2020 9:50 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Prouza88, didi - dosť to u nás upadá, šoféri utekajú, zmenili nám turnusy, človek co tu je x rokov je za debila a nový si vyberá co a jak, lojalita za tie roky pre firmu nič neznamená... Chápem ze corona je, ale na druhu stranu, aj my sofery sme ľudia... Potrebujem byt viacej doma s rodinou, dret x týždňov v práci som mohol dakedy, teraz už nemám silu, ani náladu,rodina je prvoradá... Vyhovoval my turnus 2+1, teraz iba 3+1, alebo 3+2 ( pri tomto turnus - 3000kc z výplaty). Dakedy som bol v práci aj pol roka, nevadilo my to, ale teraz už nechcem. Budem v práci dyl, pokiaľ z toho bude rozumný dukat, ale žiadna hitovka to už nieje.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pon zář 14, 2020 10:08 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Ja nič neviem, keby som vedel, tak nerobím tam kde robím.

Peter situáciu u nás pozná dobre. Asi pred rokom prešiel jeho kolega od nás k nám, lebo chcel robiť turnusy 2+2 a aj ich robí. U nás šoféra zoberú len do poľskej pobočky. Na Škandináviu s cisternami stále nemajú dosť dobrých šoférov. Začalo sa dosť jazdiť po Nórsku. Švédsko vo veľkom, aj vnútroštátne. Fínsko.. Čoraz viac sa jazdí ďalej na sever a od minulého roka aj za polár. Štandartný turnus je 2+1, dá sa dva+dva.

A s týmto jazdí každý šofér, ktorý u nás jazdí na trojosákoch. Škandinávia sa u nás jazdí len na trojosákoch. Šoféri čo jazdia na dvojosákoch lietajú len po Nemecku, Dánsku, Beneluxe, PL, CZ, SK IT, FR. Dostanú sa aj do Švédska, ale len po max Gotteborg a Štokholm. Ja som na dvojosákoch.
Obrázek
Naposledy upravil(a) sof dne pon zář 14, 2020 10:15 pm, celkem upraveno 1 x.
pon zář 14, 2020 10:10 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

No jo, uplně se vidim před pul rokem :think:
Eště tu prolez inzeráty, byly tam teď nějaký lejty s palivem Po-Pá..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon zář 14, 2020 10:13 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Sof - premýšľal som ze by som šiel k vám, akurát neviem, ako to je zo zvozom z miesta bývania, keďže bývam v CZ. Ale úplne zle to nemáte a ten 2+1 by bol ideálny.


Dosť ľudí od nás prcha do Ingo Dinges, ale je to makačka a 3+1,alebo 4+1 a dojizdeni vlastným autem🙈
Naposledy upravil(a) peter gasparovic dne ned zář 20, 2020 11:06 am, celkem upraveno 1 x.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pon zář 14, 2020 10:14 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Prouzo - chcel by som turnusy, voľné víkendy nie, v sobotu ráno prilitnes, jazyk na zemi, a v nedeľu valis zase, na prd také voľno.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pon zář 14, 2020 10:17 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů