Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
petulak
Příspěvky: 329
Registrován: čtv pro 30, 2010 7:08 am
Bydliště: LIBEREC

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

stř kvě 09, 2018 12:30 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

skladníci- poslední dobou mám nějakou smůlu na skladníky, asi tím že jich je údajně nedostatek jim nějak narůstá sebevědomí.Nepotrebuji se s nimi kamarádit, ale s některými se nedá lidský komunikovat a odjíždět z každé druhé nakládky či vykládky nesranej... :?: Hlavně Čechy, jakou zkušenost máte vy?
pát kvě 11, 2018 10:02 am

Der Sankte
Příspěvky: 767
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Sklady, velkosklady, velkoobchody...všude to samý. Řekl bych že normální a nedej bože slušnej, je tak každý třetí nebo čtvrtý. Fany Vestec, Madeta Jesenice, Penny Jirny i Radonice, Kaufland, Billa, HOPI Jažlovice, Makra po celý ČR a mohl bych tu psát až do noci, tady všude jsem se setkal minimálně s nepříjemným a drzým jednáním, někdy až vysloveně na pár facek. Neříkám že to platí obecně na celý ten každý podnik, ale tohle jsou extrémy. To že by třeba opětovali slušný pozdrav už ani nečekám.

Oproti tomu ke mně byli vždy slušní a jednali vždy v pohodě třeba: Office Depot Hostivice, JIP Bořanovice, JIP Most, Gastro Vaizová.

Na supermarketech tak půl na půl. Super skladník je třeba na Bille 803 Praha-Prosek, totální retard je na Bille v Chomutově.

Většinou mě to nijak nevyvádí z míry, ale když má člověk sám blbej den a X-tej skladník ho ani nepozdraví, nebo pořád držkuje, tak už mi taky párkrát ruply nervy...kdo seje vítr.... :D .

Nechápal jsem to v Pešek-Rambousek Slaný. Nacouval jsem na rampu, zhasínám motor a jdu ke dveřím(přičemž agregát mi pořád běží, protože před příčko mám mražený a tady skládám jen suchý) a dostanu místo odpovědi na mé "ahoj", zmrdáno, jak kdybych tam někomu přejel na vjezdu půlku rodiny, co si dovoluju otevírat auto s chlazeným, když je venku +10 :roll: . Trochu pookřál, když zjistil, že mu vezu jen suchý, ale stejně...na hlavu. Ve chvíli když nezazvoníš u vstupu, tak je problém jak vrata. A to prosím i když jdeš 1m, slovy JEDEN METR, za skladníkem, který jde z rauchpauzy, tak hned dostaneš zmrdáno, že musíš zvonit aby o tobě věděli. Když člověk dodrží všechny jejich stupidní postupy, tak celkem v klidu. Ale už mi říkalo několik lidí, že měli úplně stejný problém :D
pát kvě 11, 2018 8:28 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

taky bych mohl dát konkrétní story, ale asi je to zbytečný, nicméně dnes dvě rychlé nakládky v Č. Buděj. a suprový lidi, asi je to hodně o inteligenci nebo že byl pátek a už se viděli v hospodě :lol: Přemýšlím, že někdy u takového bojkotujícího mistra (ředitele skladu) vyzkouším asertivní jednání -upozorním dotyčného, že pokud nebude ochoten normálně komunikovat beru to jako nesoučinnost s řidičem při nakládce a přeruším nakládku do doby než se domluvíme i s objednatelem jak pokračovat -uvidíme. Není mi 20 let a nepřijel jsem na babetě :wall:
pát kvě 11, 2018 8:40 pm

Der Sankte
Příspěvky: 767
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Tak to pak sem dej vědět, jak jsi dopadl. S frigem mám tu smůlu, že většinou mi samotnému záleží na tom, abych vše složil, protože se mi nechce zpátky na sklad s vratkou mraženého/chlazeného :? . Když jsem začínal jezdit a v 21 letech jsem třeba prvně přijel na Tesco Postřižín, tak jsem z toho byl upřímně nešťastnej. Jednání naprosto otřesný, každý si chtěl na mladým klukovi masírovat ego a chtělo to dost sebezapření, aby nedošlo ke konfliktu.
Teď už nevypadám jak úplný ucho :D, tak už to bývá většinou ok. Já mívám zase problémy v pondělí. Přijde mi, jak kdyby všichni ještě střízlivěli, nikomu se moc nechce dělat, pomalu ani nezvednou oči od země, hrůza.
S tvým plánovaným přístupem jsi mi připomněl postup, který jsem párkrát použil na echt retardy a negramoty. Když nezabírá slušné a vstřícné jednání a ani třeba po 10-15 minutách nebyla s jedincem kloudná řeč, tak jsem spustil: "Hele, jestli svoji práci nezvládáš a štve tě, tak se na to vy..r a běž dělat něco jednoduššího, třeba skládat papírový krabice, nebo cokoliv, ale neotravuj život lidem, kteří dělají svoji práci rádi." Musím přiznat, že situaci jsem tím ani v jednom případě nepomohl :mrgreen: .
Ale jsou i dny, kdy nenarazím ani na jednoho blbce a vše jde jak po másle.

Na toto téma se ne úplně rád bavím s kolegy na firmě nebo někde na čekačkách, to má každý tucet historek jak kde dal přes hubu skladníkovi a pomalu i policajtovi, jak poslal toho a toho do pr..e, jak odjel nenaloženej, protože mu neudělali kafe a podobný cancy.

Edit: Rád bych zmínil jednu věc, která mě mile překvapila. Čas od času vezu paletu či dvě různých komponentů k dopravním značkám, svodidlům atd., po zkušenostech ze skladů jsem čekal podobné, ne-li horší jednání a byl jsem pokaždý velmi mile překvapen. Takhle z hlavy si vzpomenu jen na tři vykládky: Značky Plzeň - Kaznějov, nějací silničáři v Sulkově pod Plzní nebo Flex Karlovy Vary...na všech třech místech jednání naprosto v klidu, slušné, kamarádské, no prostě radost skládat. Když pominu to, že do friga nerad nakládám tunové palety kovových součástek ke značkám, které jsou zpravidla dost debilně poskládané a zabalené, tak ale vykládky absolutně bez problému :)
pát kvě 11, 2018 9:41 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

ano , nedá se to paušalizovat, že zrovna tam a tam (Tesco) vždy budou jen kkti, fakt je to individuélní a o inteligenci člověka. Já chci jen vědět od skladníka kam to chtějí nebo co se bude nakládat, komu papíry a odmakám si to klidně sám pokud to vyloženě nejsou tunové palety, které budu tlačit do kopce. Mě vytáčí ignorace, kdy přijedu na plac kde jsem poprvé, jsou tam troje vrata (ne rampy) skladník vidí že se chci nějak smotat a projíždí s očima do dály, po půlhodině čakání doveze palťák a "honem honem nemám čas", ... vyloženě chtějí vyvolat konflikt, na to já seru, musím odjet třeba ještě 300 km. Jezdil jsem kdysi s dodávkou do Vídně k Taiwancům, tam mi fakt udělali kafe v normálním kanclu a převzal jsem si JCD a naložené auto ..to už je pryč... tedy u nás, lidi se obecně dnes chovají jak hovada, boužel na silnicích to má hmotné následky.
sob kvě 12, 2018 8:08 am

ZUPERTRAMP
Příspěvky: 17
Registrován: ned dub 29, 2018 12:49 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

https://zpravy.idnes.cz/kamiony-kamiona ... omaci_hell

Tak tohle je masakr, tolik nenávistnejch komentářů... Nechápu.
ned kvě 13, 2018 1:17 pm

sof
Příspěvky: 3871
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne pát kvě 10, 2019 4:10 pm, celkem upraveno 1 x.
ned kvě 13, 2018 1:57 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4452
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Nevím kde se to probíralo, ale tento týden mi odešlo AD Blue na autě. Náhodou jsem u toho mohl být, a když jsem viděl co všechno vyměnili, a jaké to je složité zařízení, tak jsem si říkal, že to bude ranec za opravu, faktura ještě nedorazila, tak nemohu soudit, ale říkal jsem šéfovi, že by se vyplatilo kdyby koupil ten vypínač na AD Blue. Ale zase vyplouvají na povrch zprávy, jak frantíci vychytavají auta s vypnutým Ad blue. Nevím proč, ale při většině debat z řidiče vypadne, že ten vypínač má(asi si ulevují, když to někomu poví), že jim ho tam sám šéf dal namontovat. Většinou to jsou takové rodinné, až střední autodopravy.
Resumé: Asi ty novinářské kachny,podle sofa, budou z 75% pravdivé.
P.S: Myslím, že to byl sof, kdo s tím přišel. :hands:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv kvě 31, 2018 8:12 pm

sof
Příspěvky: 3871
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne pát kvě 10, 2019 4:10 pm, celkem upraveno 1 x.
pát čer 01, 2018 11:04 am

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Ted sem potkal borce ve Francii vylezl z nakladaku a byl po obrne sotva sel.Klobouk dolu ze s tim ridi. Vzpomnel sem si na Netopyra a jeho bolavou ruku...
pát čer 01, 2018 12:01 pm

Der Sankte
Příspěvky: 767
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Snad byl schopný posoudit, jestli je v adekvátním stavu k řízení.
Když si vzpomenu, jak mizerně mi bylo a jak nejistý jsem si přišel, když jsem jezdil s angínou :roll:
pát čer 01, 2018 5:32 pm

sof
Příspěvky: 3871
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 11, 2020 3:13 pm, celkem upraveno 1 x.
pon čer 04, 2018 3:46 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

https://www.novinky.cz/koktejl/474347-m ... domov.html
super :D , ten kontejnerový dopravce asi nakonec zaplatil slušnou pokutu :idea:
čtv čer 07, 2018 9:44 pm

sof
Příspěvky: 3871
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne pát kvě 10, 2019 4:10 pm, celkem upraveno 1 x.
pát čer 08, 2018 10:39 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti