Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
tv-luky
Příspěvky: 127
Registrován: pát zář 25, 2015 10:52 pm
Bydliště: SK východ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Neni to sranda no z vlastnej skusenosti viem ake to je tahat nocnu niekde za pasom 12 hodin od 6 vecera do 6 rana kde len stojis a rano ked sa chces vyspat buď hučia zasobovaci,kosia travu alebo suseda vrta... Vonku 35 stupnov a o 6 ta caka dalsia 12hod smena :D to je rovno na psychiatriu :D nuz taku pracu za minimalku by som uz nerobil to radsej doma sedel na podpore :D
pon srp 15, 2016 10:09 am

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

a co jich takhle doma sedi :-\ ...jeste me napadlo, ze kdyz uz je posekano, zbozi zavezeny a usnes, tak zazvoni postacka s letakama treba :-D
pon srp 15, 2016 10:58 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Příspěvek

No nechodme daleko. Ležíš po noční jízdě na parkovišti, v 35st, okénka otevřená, usínáš a nějaký kolega co je líný vystoupit z auta, tak ukáže jaké má trumpety, aby upozornil toho před sebou, že mu zavadzá a překáží z výjezdu z parkoviště, že spěchá. :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pon srp 15, 2016 11:56 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Příspěvek

A ještě jedno na zabití, případ ten samý, odpočíváš, a jakýsi projíždějící kolega zdraví kolegu na parkovišti. A že to někteří dokáží oroštovat.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pon srp 15, 2016 11:58 am

Der Sankte
Příspěvky: 768
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Chtělo by se mi napsat, že až tam pojedu příště, tak se dotyčné paní omluvím :D , ale ihned po složení jsem telefonoval s plánovačem, ať mě tam už neposílá, když tam můžou jezdit dodávky. Já tam orval gumy o obrubníky a při odjezdu na ulici Bělohorská jsou stromy cca 3,5m vysoko, takže jsem tam jel krokem abych nedobil agregát.
Zatím jsem neměl větší problém jako kolegové po kterých lidé z paneláků házeli pytlíky s vodou, ale i květináče nebo tvárnice :shock: . Žižkov, Holešovice, Troja...snad v každé čtvrti je alespoň jeden obchod přímo pod okny domu a lidé, přesto že už 15 minut před otvíračkou stojí před krámem a utíkají nakoupit mléko o 1,50 Kč lacinější než u konkurence, nechápou, že se to zboží do těch obchodů musí nějak dostat a těžko lze zásobovat třeba jen 12:00-15:00...i když to by zase mnoha lidem rušilo po-obědovou siestu :D . Zajímavé, že mimo Prahu jsem podobné problémy nezažil.
pon srp 15, 2016 3:12 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

to si delas srandu ne? :-D ..a tvarnice? To uz je snad i na basu ne? Narod dementu opravdu, fakt tu jinou krev asi potrebujem, jinak zblbnem uplne..
pon srp 15, 2016 5:00 pm

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Příspěvek

Na mě volala nějaká hrozně duležitá blbka v Kutné Hoře ozbrojené zedníky v žoldu města a nemohla pochopit že když má obchod jen jednu rampu tak se tam 2 auta nevejdou.V tehle zemi fakt o blbce nezavadíš. :shock:
Zijte dlouho a blaze.
pon srp 15, 2016 6:20 pm

Der Sankte
Příspěvky: 768
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

pučanges, Bohužel nedělám, ten květináč byl u Billy na Vítkově a ta tvárnice v Holešovicích na Jankovcově . Od květináče nic nebylo, ale po tvárnici zbyla díra, naštěstí ne skrz. Já to kolegovi taky říkal, že bych okamžitě točil benga a nehnul se z místa, dokud se to nějak nevyřeší, protože to už je opravdu silný kafe, ale klasika...pozdější odpolední hodina, horko a plný auto mraženýho(řekněme 15-18 palet) takže se sebral a rozvážel, aby to pak na vykládkách nevylejval.
Mně konkrétně z očí do očí vyhrožoval nějaký postarší nervóza v Berouně, ale nějak nedával moji dobrou náladu, tak to brzy vzdal :lol:
pon srp 15, 2016 7:11 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Příspěvek

Řidič kamionu je těžká a náročná práce a toto si v naší společnosti uvědomujeme, tomu odpovídá i naše péče o naše zaměstnance. Citace z vlákna volná místa.
Všichni si to uvědomují, ale ještě nikdo nepřišel se základním a to, "Dobře zaplatit", nebo odpovídajícím způsobem zaplatit.
Buď jsem blbý, nebo tomu nerozumím. A nebo jsem blbec co tomu nerozumí.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
úte srp 16, 2016 2:36 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Panebože jak jsem rád, že už nejezdím na sklady, kde tomu vládnou hlavy vylízaný :-)

Včera jsme v Plzni jezdili do Daikinu, betonovali tam nějakej nájezd k rampám. Když jsem odjížděl z třetí fůry, zastavili mě na vrátnici - že prej mě už tam nemůže pak pustit, že jí volal velitel, že si všim že mám v autě psa.
Na otázku co jim je do toho, co nebo koho mám v autě, nebyla schopná odpovedet (krom "volal mi velitel"...). Tak jsem jí řekl, at si trhnou nohou, a že maj možnost si ten beton vozit na kolečku...
No, tak jsem měl aspon hotovo :-D

Škoda že se tam nebylo víc kubíků - aspon by se jim tam prostoje pumpy prodražili, vemenům.

Docela by mě zajímalo, co by dělali kdybychom v autě měli psa všichni. To by jako stavu zastavili, nebo by si to fakt vozili v kolečkách? :-D

Jinak vůbec... Jezdilo se tam třetí bránou, a ne že bych vyjel další bránou - musel jsem se jak kokot otočit a jet zpátky. Hlavně že tam maj tři brány...


Opravdu vám to kluci kamioňácký - co máte tyhle multimega sklady jako denní chleba nezávidím. Já bych na to neměl nervy - asi bych měl všude zákaz, se svojí povahou
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte srp 16, 2016 10:39 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

jj, kolikrat ten system je na hlavu, v kazdy firme jinej a kdyz jedu nekam prvne, tak nemam leckde sanci bez optani pochopit a jsem za trotla a nekde se tomu i divi, ze clovek proste nevi...nebo i aroganti krouti hlavou :-) ...a uplne nejvic sou ridici, co tam jezdi denne a stoji a cumi a cekaj co vyvedes a neporadi, i to se mi stalo :-)
stř srp 17, 2016 7:03 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Tak což o to, ten jinej systém všude bych i pochopil.
Hlavně nechápu řešení věcí, co jim nepříšluší - například co nebo koho mám v autě.

Si pamatuju že na HOPI v Jažlovicích nesměl nikdo krom řidiče. Fakt nevím co dělali řidiči, s kterejma třeba jeli menší děti.
Poté co jsem securiťáka vytáhl z auta od spolujezdce - kterej mi kontroloval kabinu zatímco já jsem zavíral skřín - jsem dostal zákaz a měl jsem klid :-D

A v TPCA v Kolíně mě pobavili také. Byl tam retardér a a stopka - fakt se mi naloženej nechtělo jet přes retardér a ještě zastavovat - tak jsem to mazácky objel :-D
Čímž jsem si vysloužil "bububu" od jednoho securitáka. Ale byl dobrej - přijel mi vynadat:

on: Dobrý den, já vám musím vynadat za tu stopku a retardér
já: A co jako?
on: No v pohodě, ale kdyby se na vrátnici ptali, tak jsem ti strašně vynadal
já: OK, zeptám se jich co to bylo za nervního píčuse :D
Tak jsme se oba zasmáli, a jelo se dál. Ale když je securiták důležitej - jako ten velitel v Daikinu, tak je to průser. Samozřejmě mi to nepřišel říct sám, ale využil svou podřízenou. Asi věděl, co by následovalo


A pamatuju si black&decker (nebo jak se to píše) v Ústí - všichni se divili, jaktože nemám ochraný brejle. A kde je jako asi mám vzít? Si jako myslej, že v autě vozím celej šatník? Měli tam na pučení, tak to pak bylo v pohodě


Přístup těhlech megaskladů mi fakt vadil. Nejhorší je, že se za tebe nikdo nepostaví - narozdíl ode mě. Protože mi nemáme s nima přímo nic společnýho, takže dispečer akorát zavolal na stavbu, že at si to tam vyřídí, nebo že se mu tam budou točit akorát dvě auta - což pro něj znamenalo, že pumpa tam bude za prachy stát o něco déle...
Kdyby mě tam nepustili naloženýho, tak nejspíš by to stavbě normálně fakturovali, a já bych to nejspíš odvezl zpátky

A když si ještě vzpomenu ty obstrukce okolo vykládky/nakládky.... Ted musíte támhe, tam dát tohle, pak sem, dát mi tohle... Tady čekáš půl hodiny na papíry, protože paní od papírů má svačinu...

A když jsem jezdíval na Kaufland s rohlíkama, tak jsem je pěkně vytrestal. Ráno při prvním návozu se tam běžně čekalo půl hodiny. Ale místo nějakýho "sorry, máme toho moc" tě skladník ještě zmrdá, že nemá jen tebe a že se z tebe neposere.
Tak jsem tam jednou přijel odpoledne, když si doobjednali pečivo. Zazvonil jsem, po 20min přišla paní vedoucí a "honem honem, nemáme chleba" Já vylez a říkám - přijdte za čtvrt hodiny, ted mám pauzu já
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř srp 17, 2016 7:27 am

tv-luky
Příspěvky: 127
Registrován: pát zář 25, 2015 10:52 pm
Bydliště: SK východ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To mi pripomenulo prihodu ako v taliansku pri neapole som mal ja a este jeden starsi kolega nakladku v zeleziarnach a na vrartnici kolegovy tesne pred maskou spustil zavoru vratnik vyzeral skor jak agent :D a krici nieco ze hej kapo sinore cano a ukazuje na psa a na polorozpadnutu cakaciu miestnost pre druhych vodicov :D este ze som tam bol ja tak som ho zobral k sebe. :D
stř srp 17, 2016 11:17 am

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Tak to je stará bajka, že na vrátného nemá ani sám pán ředitel :lol: Popíšu uvítací postup v jedné chemičce Wacker Nunchritz v dálném východním německu.
Před vjezdem malý parking. Tam odstavit a jít se nameldovat do kanclu. Tam celkem standartní postup. Pak bývám odeslán na vrátnici s průvodkou. Tam pracuje snad 20 vrátných a jeden lepší jak druhý... Takže probíhá to asi takto: Oh mein Gott!! Das ist ADR!!!? (obrovské překvapení v chemičce) Pak půl hodiny vypisuje nějaký jejich papír o výbavě ADR, do kdy jsou platné hasičáky, do kdy má auto- návěs technickou atd atd.
Druhý pičus si bere moje doklady a snaží se přepsat moje jméno do PC. Často se tak stane, že jsem přejmenován na "Jakub Čeladná" apod. Třetí pičus tam stojí a čumí. No průměrně tam strávím tak 40min. Pak ještě následuje fyzická kontrola výbavy ADR.
Konečně dostávám povolení vjet dovnitř. Samozřejmě hned u automatické závory jsem zastaven právě tím debilem, který celou tu dobu postavál ve vrátnici a nic nedělal. Ted přišla JEHO chvíle. V černé uniformě s brýlema jak americký policajt na mě nastoupí- Okamžitě připoutat! Přetahuju pás přes hlavu. Dál se mě ptá (pokaždé) jestli, když mám sklápěčku, mám v kabině varování, před nechtěným zvednutím korby :shock: Samozřejmě že odpovídám že ne (pokaždé) Začne řvát že to musím mít, nebo jinak musím mít za sklem červenou cedulku, kde stojí že vozidlo tím není vybaveno :lol: Minule jsem ho ale trošku rozhodil, když jsem mu řekl že tam jedu nakládat a ne vykládat, čili sklápět. Chvilku čuměl, pak cosi zakoktal a zmizel se poradit s kolegy do vrátnice. Dali ty čuráčí hlavy dohromady a po 5ti minutách se vrátil s tou červenou cedulkou, že to stejně musím mít. To už se většinou směju, což ho evidentně vytáčí. Dál nakládka probíhá normálně. Drapákem mi tam nahází kal a já valím zpátky na váhu. Pak musím za váhou auto odstavit a jít poprosit dalšího debila, aby si to přišel ofotit. Většinou hodinu hledá foťák, tak využívám příležitosti a jdu se najíst k nim do jídelny. Přitom mě stále bedlivě sleduje ten Chuck Noris, který mě pouštěl dovnitř. Ani necek , tak si říkám to bude ok. Po obědě se vracím k už nafocenému autu a za stěračem lístek, že jsem se provinil proti pravidlu 18- parkování v areálu závodu :lol:
MFP, házím před jeho zraky papírek do koše, jdu si vyzvednout papíry a odjíždím. Chuck Noris už na mě čeká u závory. Já mu vracím červenou cedulku a on mi dal další lístek jako ten co jsem měl za stěračem. Tentokrát ale na něm stálo- 4-jízda v arealu závodu bez připoutání :valetsesmihy: Od místa kde jsem vyjel k té závoře bylo asi 20m a týpek už byl nachystaný. Tak jsem mu se slzama v očích poděkoval a jel jsem konečně pryč.

Normálně tak odhaduju, že to celé je akce max. na hodinu. Ale díky těm čurákům čtyřikrát ohrnutým tam běžně trávím tři hodiny. Nechápu že takové lidi může někdo zaměstnat. Ještě v takovém počtu.
Tak asi tak s vrátnýma :wink:
čtv srp 18, 2016 6:49 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Mi připomíná, když jsem byl vedle TPCA Kolín - jak přepravuí auta, ted nevím jak se tam firma jmenuje - při jízdě v areálu mám blikat varovkama. Koukám na ní, a říkám jí - no a jak dám asi blinkr, když budu odbočovat?
No na to už mi odpovědět nedokázala.

A jak jsem dostal vynadáno, když jsem při odjezdu kvůli kontrole ložný plochy po vykládce nezaklopil čelo :-D S odpovědí, že je to můj problém a moje zodpovědnost, se musela spokojit...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
čtv srp 18, 2016 7:39 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů