Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: Olda, -Ondra-, martin_100, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
peter gasparovic

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Sof - dobře ty👍🏻👍🏻 Zajímavý napad.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
ned čer 30, 2019 6:36 pm

DriverBrno

Příspěvek

super nápad, ale někdy někde přes den kdy je 35-40 st.ve stínu bývá ráno okolo nuly, to tě pak musí vzbudit k ránu pěkná "kosa" :D
ned čer 30, 2019 8:24 pm

sof

protihmyzová ochrana

Příspěvek

Ďalšia nepríjemná vec v lete je hmyz. Muchy v aute, komáre... Len jedna mucha v kabíne my dokáže život za volantom znepríjemniť tak, že som celkom besný od jedu. Vždy som si myslel, že tie malé chuderky do kabíny zablúdili omylom, že by radi išli von, na slobodu. Ale tak to nieje, tie vyjebané svine lietajú do kabíny úmyselne. Neviem či ich láka teplo, alebo kabínový smrad. Je to jedno, keď vletia do kabíny, von sa im nechce. Je len jeden spôsob čo s nimi, treba ich zabiť. Otvárať dvere, vyfukovať ich vzduchom.. zbytočná strata času. Naháňať ich mucholapkou, ten spôsob sa my nepáči. Je to moc zložité, hlavne počas jazdy. Najlepší spôsob je podľa mňa sprej. Streknúť na muchu sa dá aj počas jazdy a funguje to spoľahlivo. Najlepšie sa my osvedčil biolit. Na lietajúci hmyz. Ten fungoval perfektne. Stačil jeden, dva streky a bolo po muche. Sprej my vydržal v pohode jednu sezónu. Minulý rok som nezohnal biolit a kúpil som Raid. Ten už nebol taký účinný. Na jednu muchu som často musel vystreliť aj 5-6 krát. A sprej my ani do konca sezóny nevydržal. Tento rok mám znova kúpený biolit. Ale nemali ten na lietajúci hmyz. Mali len univerzálny. Na lietajúci a lezúci hmyz. Ten biolit je určite lepší ako Raid, ale na ten starší biolit, ktorý bol špeciálne určený na lietajúci hmyz tento UNI biolit nemá. Na jednu muchu už nestačí jeden-dva streky, často treba dva-tri-štyri streky aby mucha spadla a zdochla.

Obrázek Obrázek

Biolit je nevyhnutnosť, bez toho do roboty nejdem. Ale ešte lepšia vec než biolit je mechanická zábrana. Zabrániť aby muchy, hmyz do kabíny nelietali. Dá sa to aj odpudzovačmi, ale to sa my nikdy nepozdávalo. Najlepšie sú sieťky na okná, moskytieri atď.

Ja som vyskúšal viac spôsobov a hľadal som pre mňa ten najjednoduchší. Kedysi som vo Francúzku na pumpách kúpil také tenučké dlhé látkové šáli. Predávali ich tam často a som ich zopár kúpil. Používal som ich ako uterák a boli z nich perfektné sieťky na okná. Man nemá sieťku na strešnom okne a ja som to vždy riešil takto.
Obrázek
Fungovalo to perfektne a nevadil tomu ani dážď.

Používal som to aj na okná.

Obrázek Obrázek Obrázek
Kedysi som sa s tým moc sral. Pripínal som to z magnetmi, šteloval som to, šponoval, dokonca som mal na to ušité háčiky. Teraz to už tak nerobím. Jednoducho tú látku zastrčím za tesnenie čo je vo dverách a behom chvíle je to hotové. Najlepšia na zastrkávanie je palivová karta. Magnetky používam stále. Občas tú látku chytám z vonka na dvere. Takže môžem dvere hocikedy otvoriť bez toho aby látka spadla.

Minulý rok som mal cez leto stále jedno auto a vtedy som na okná urobil normálne sieťky. Jednoducho, za pár eur. V OBI predávajú sieťky na okná.
Obrázek
Z jednej sieťky sa dá spraviť sieť len na jedno kamiónove okno. Dve okna sa s toho spraviť nedajú. Je to jednoduché. Po obvode okna nalepíte pásku. Na tej páske sú maličké háčiky a na tie natiahnete samotnú sieťku. Sieťku si treba vystrihnúť o dosť väčšiu než je okno, lepšie sa potom nahadzuje. Sieť je taká tenučká, že prebytočná sieťka na okne nevadí. Sietku môžte dať kedykoľvek dole a kedykoľvek ju môžte zase dať na okno. Mne to vydržalo celé leto. Funguje to spoľahlvo. Keď sú dobre nalepené pásky, sieťky si na okno nahodíte za pár sekúnd. Sieťky sú tenučké, zvonka ani niesú vidieť. Je to dobrá vec. Akurát po lete, keď som dával pásku z okna dole tak zvyšky lepidla bolo treba vyčistiť technickým benzínom.

Bez sietok na oknách si už život za volantom nedokážem predstaviť. Večer po jazde automaticky sieťkujem okná a v noci nemám žiadny problém s komármi a ani muchami.

Či sa dajú vo Francúzku na pumpách stále kúpiť tie tenké látky neviem, už som tam dlho nebol. Tie staré látky sa my už potrhali a postrácali, ale nedávno som ich kúpil znova. Tentoraz vo švédsku. Stále ich tam majú v obchodoch Dollar store. A za dobrú cenu. Nie sú síce tak dobré ako tie Francúzke, sú trochu užšie, ale stále sa dajú použiť ako perfektná a rýchla sieť na okná.

Ale aj tak, najlepšia protislnečná a protihmyzová ochrana je zavrieť okná a dvere, naštartovať motor a pustiť klímu. Alebo zavrieť okná, dvere, nechať kamión na slnku a ísť do klimatizovaného bufetu na pivo.
Obrázek
ned čer 30, 2019 8:26 pm

peter gasparovic

Příspěvek

Sof - mne sa osvedčil proti hmyzu predátor , vystriekam auto a je to.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
ned čer 30, 2019 10:23 pm

NakejMagoj

Příspěvek

___
Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne ned zář 08, 2019 5:31 pm, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
sob črc 06, 2019 9:54 pm

EL

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) EL dne ned črc 07, 2019 9:41 pm, celkem upraveno 3 x.
...rád se svezu s čímkoliv...
ned črc 07, 2019 1:13 am

sof

Příspěvek

El.. To sa my nezdá ako fér..
Nech si každý píše ako ako chce a jazdí ako chce, je to jeho vec. A to, že si niekto všetky príspevky po sebe časom maže, tak to chápem. Pokiaľ sa dobre pamätám a nemýlim sa, tak NakejMagoj by mal byť dlhoročný, skúsený šofér a tu na fóre písal už dávno, ešte pod iným menom.
ned črc 07, 2019 11:09 am

NakejMagoj

Příspěvek

___
Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne ned zář 08, 2019 5:31 pm, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
stř črc 10, 2019 8:49 am

EL

Příspěvek

Jaky si to kdo udela, takovy to ma.
stř črc 10, 2019 8:20 pm

4215

Příspěvek

Mohl bych se zeptat, co znamená ta tramvaj na D1 u Pruhonic téměř naproti Volvu? To si tam někdo odložil, nebo to má něco společného s tou stavbou v povzdálí??? Teď jsem koukal, že už je i obalená v igelitu. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob črc 27, 2019 8:39 am

EL

Příspěvek

to asi jel nejakej tramvajak "autem" prez barak.
sob črc 27, 2019 2:54 pm

zdenekjihlava

Příspěvek

Tam se má stavět nějaké nákupní centrum a ta tramvaj měla být něco jako reklama. A funguje to. O tramvaji se psalo skoro měsíc. 😛
Zijte dlouho a blaze.
ned črc 28, 2019 10:44 am

DriverBrno

Příspěvek

prej jim tam nechtěli povolit bildboard, tak tam postavili tramvaj na truc, poněvadž nikde v zákoně není že tramvaj nemůže parkovat na poli vedle dálnice.
ned črc 28, 2019 12:48 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ

Příspěvek

Taková krásná spotřeba, já mám okolo 48 :-D A to vážím okolo 32t a většina jízd po prázdnu.

Nj, holt úplně jinej provoz
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř črc 31, 2019 10:18 pm

wckr

Příspěvek

Šéf v bývalé firmě koupil mix a nevěřili spotřebě když s tím žacali jezdit. Mysleli ze oproti mezinárodce to nebude takovéj rozdil :D
čtv srp 01, 2019 8:07 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“