Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Takže Medo... V pohodě, u mě už německý auta dávno skončily.
BES - běs
sob úno 22, 2020 5:03 pm

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

___
Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne čtv bře 12, 2020 10:34 pm, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
sob úno 22, 2020 5:17 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Já už si myslím své i o těch řetězech, zlatej levnej gumovej řemen, vyměníš a máš pokoj.

Mazda 6


Obrázek Obrázek Obrázek
BES - běs
sob úno 22, 2020 5:35 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/anal ... J7zLWUGXsY

Asi prvý rozumný článok čo som o tom čítal.

Nechápem ľudí, čo sa teraz vyberú do sveta na dovolenky, lyžovačky, k moru. Ľudia by mali podľa mňa sedieť doma na prdeli a mali by obmedziť zbytočný kontakt s druhými. Určite by nemali krížom krážom lietať po zemeguli a zbytočne roznášať vírus. Čína doma urobila drastické opatrenia, niečo takého si u nás v EU neviem predstaviť. Asi by sme také drastické opatrenia ako čínania nedokázali urobiť. Oni izolovali veľké mestá. Viete si predstaviť, že by sa mesto ako Praha fyzicky izolovalo od zvyšku sveta? Čínania to urobili. Veľké mestá izolovali tak, že každú jednu cestu čo išla von z mesta zatarasili. Buď tam bola stráž a kontrola, alebo cestu zaviezli hlinou, aby žiadne auto nemohlo prejsť. Ja Čínu neobdivujem. Mne sa ten ich prístup k ľuďom nepáči. Ale v porovnaní s nami majú veľkú výhodu v tom, že tam vládne tvrdá ruka, disciplína a podobné prúsery, ako tento vírus asi dokážu zvládnuť. Čo sa stane v našej EU ak začnú kolabovať mestá na západe? Ako sa začnú správať tie ich multikultúrne spoločnosti? Budú všetci poslušne rešpektovať karanténu? Alebo sa cudzie multikultúrne etniká rozhodnú, že karanténu rešpektovať nebudú. Kto ich zastaví? Kto zjedná poriadok?

Vraví sa, že úmrtnosť nie je až tak veľká, že je to len trochu horšia chrípka. Verím tomu. Ale, to funguje len vtedy ak funguje zdravotníctvo. Aby sa zdravotnícto u nás zosypalo stačí málo. Par tisíc nakazeným a sme v háji. Doktory a sestry nebudú stíhať. Už teraz, pri normálnom stave sú preťažený a majú veľa roboty. Ak zdravotníctvo začne kolabovať, ľuďom sa nedostane taká liečba ako teraz a to bude problém.

Čínsky zdravotníci, nosiť celý deň masku na ksichte nieje sranda.
Obrázek Obrázek Obrázek

Netuším ako sa to bude vyvíjať, ale nepodceňoval by som to. Keby som nemusel chodiť do roboty a platiť splátky, tak sedím doma a počkám tam až do leta. Ešte som o tom nepočul hovoriť, ale ak je vírus podobný chrípke, tak by ho koniec zimy a príchod teplejších mesiacov mohol zastaviť.

Tento rok som sa rozhodol, že seriem na robotu. Prejdem na turnusy dva týždne v práci a dva týždne doma. Aj tak ma to už za volantom nebaví. Ak by to tak tento rok bolo, tak by to pre mňa bola tá lepšia varianta.

Tá horšia varianta bude, zavreté fabriky, odstavené kamióny atď. Kto z vás je pripravený zostať dva tri mesiace doma, bez práce a bez pravidelného šoférskeho platu?

A tá najhoršia varianta bude, šofér bude sedieť doma, bez práce, v karanténe a s chorými členmi svojej rodiny.
pát úno 28, 2020 12:21 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

já to považuji za další paniku kterou šíří nédia, musejí něčím strašit. Islamský stát je poražen, HIV pozitivní je celá Afrika a nikoho to už nezajímá, tak co tam máme dál? Koronavirus.
Třeba tenle článek:
Německo stojí na prahu epidmie... něco podobného čtu už 30 let ..stojíme na prahu 3. světové války
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/ ... paign=null

počet nakažených rapidně stoupá včera jeden, dneska dva..fotky ze špitálu spícich zdravotníků..přijdeš na služebnu na fakultku v noci do Bohunic v Brně tak tam budou chrápat na židlích taky
pát úno 28, 2020 7:52 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Co to je také to bílé co kype z hora míst deště??to je humus :shock: .a to jsem si včera dvakrát umyl lkw kartacama,wapkou sjel i spoilery zevnitř a disky hliníkové vyleštěné jak psi koule a teď v březnu toto jako :wall:
pát úno 28, 2020 8:19 am

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Klíd jozine, do neděle budou cesty na čečno :D Ale brácha mi teď píše, že ho rak poslal dom, že se nedá dostat do Alp :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát úno 28, 2020 8:22 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Neděle nach sweden :shock: .ten virus je kacha nic víc....
pát úno 28, 2020 8:26 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Zaujímavé video z Číny, ako sa žije v meste kde bol a asi aj stále je vírus covid-19 a čínske opatrenia proti šíreniu vírusu. Pre všetkých mimo svoj domov je vždy povinná rúška cez hubu a všade sú kontrolné body, kde sa meria teplota. Nikto s príznakmi choroby nesmie z domu.

pát úno 28, 2020 5:31 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Dnes rano po Goteborg na e6,policejni kontrala na tech jejich trafikkontrol plac,5 dodavek cajtu,20 venku asi,jakoby mel dojed Banik na Spartu.jedine co ho zajimalo byl alkohol test,ja co vozim 12mlik sebou a jedno jsem rubnul hned rano.vysledek kupodivu
0.00%,a to je plnotucne...:-).vedle odstaveny polak preslapoval neustale venku a telefonoval,tam asi cista nula nebyla.
úte bře 03, 2020 9:15 am

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

No jo po ránu sme nalití šici, to bylo, je a bude :mrgreen: Myslím že i u nich musí pustit 0.3, když se teda nepřiznáš.. Asi to taky omezím, bo ty kocoviny sou nějaký divný :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte bře 03, 2020 9:45 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

coronavirus

Příspěvek

Som v robote prvý krát odkedy sa v Európe našiel a rozmnožil coronavirus covid-19. Zaujímalo ma, ako sa moja robota zmenila a ako sa budú firmi do ktorých jazdím správať. Teraz vozím potraviny a tam by mali byť prísnejšie pravidlá. Od pondelka mám za sebou len jednu vykládku a nakládku. Na vykládke v maličkej firme my hneď pri vjazde do firmy chlapík povedal, že mám kvôli coronavírusu zostať v aute, nevystupovať, že celú vykládku a nakládku spraví on sám. To je niečo nevídané, to sa my v živote nestalo. Mal by som sa tomu tešiť, že môžem sedieť v aute a druhý sa o všetko postará. Ale moc som s toho radosť nemal. Bola to ADRka a pre môj dobrý pocit je vždy lepšie, keď si ventili na cisterne pootváram a pozatváram sám.

Chlapík bol šikovný, 24ton kyseliny vyložil presne za pol hodinu a nasledujúca nakládka mu trvala tiež pol hodinu. To je super čas. Ja som len sedel v kabíne, pil kávu sledoval ho cez spetné zrkadlo.Obrázek

Počas nakládky my chlapík s kontajnera strhol pôvodné ADR čísla a nalepil tam nové. A to som hneď vedel, že s tým bude problém. Nalepiť na kontajner ADR čísla a ADR nálepky nieje sranda. Tie nálepky (hlavne v zime) nedržia a musí sa to spraviť poriadne. Nálepky sú samolepky, ak sa poriadne nalepia na vopred vyčistenú plochu, tak držia. Ale, ak sa v zime nalepia na nevyčistenú plochu nedržia a počas jazdy odletia. Vtedy je najlepšie nalepiť ich na špecialne lepidlo. Ale to vo firmách nemávajú a je len na šoférovi, aby si s tým nejak poradil.

Chlapík my nalepil nálepky takto:
Obrázek Obrázek

S takto nalepenými nálepkami som vyšiel s firmy a zaparkoval na 300m vzdialenom parkovisku. Až tam som prestal byť pre zamestnancov firmy zdravotne nebezpečný a konečne som mohol vystúpiť z auta. Lepidlo na nálepky v spreji nemám, na takéto prípady som si vozieval sekundové lepidlo a s ním som odlepujúce sa nálepky podlepoval. Vydržalo my to vždy. Teraz som nemal ani sekundové lepidlo. Mal som len univerzálne lepidlo-tmel (na všetko), lepím s ním autokameru na sklo, ale to lepidlo tvrdne až 12 hodím. Okamžite s ním zalepiť nálepky a vyraziť na cestu nemuselo dopadnúť dobre a nálepky my počas jazdy mohli odletieť. Išiel som na loď a nálepky museli vydrať aj plavbu na mori. A bolo celkom jasné, že ako ADR ma dajú na otvorenú palubu, kde môže silno fúkať.

Urobil som to takto, podlepil to tým svojím lepidlo-tmelom a stranu nálepky, ktorú by mohol podfúknuť vietor som prelepil páskou.
Obrázek Obrázek

Nálepky cestu na loď a plavbu po mori vydržali. Ale, keby ma s takto nalepenými nálepkymi kontroloval prísny policajt, tak by som bez pokuty neodišiel. Taký rakušák by my bez problémov dal pokutu aj cez 2000 eur. Nálepka nemôže byť ničím upravovaná, nálepky sa nemôžu prekrývať a nemôžu byť ničím lemované.



Ešte jedna vec ohľadom coronavírusu bola zaujímavá. V kancelárii Stena Line, kde som sa nahlasoval na loď mali nové pravidlo. Šofér si pred tým, ako podá obsluhe dokumenty potrebné na nalodenie musí dezinfikovať ruky. Vedľa okienka bol dezinfekčný prípravok. A pani čo registrovala prichádzajúcich šoférov a preberala od nich doklady si tiež každú chvíľu dezinfikovala ruky. Myslím si, že to je rozumné. Na lodi už nič špeciálne nebolo, len na WC boli upozornenia, aby si ludia lepšie umývali ruky.

Nemyslím si, že coronavirus je len kachna a rozhodne ho nepovažuji za další paniku kterou šíří nédia, lebo musejí něčím strašit.

Šofér kamiónu je ideálny prenášať. Jazdí krížom krážom cez európu, na hygienu si moc nepotrpí a ani k nej moc príležitostí nemá.

Som zvedavý, ako budú vyzerať moje ďalšie nakládky a vykládky v potravinových fabrikách, kde sa dodržuje prísna hygiena aj v obyčajných časoch, bez koronavírusu. Jazdím aj do fabrík, kde sa s produktov čo vozím vyrábajú okrem potravín lieky.
úte bře 03, 2020 9:00 pm

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Zajímavý "problém" sofe :D Vozili sme taky kde co s nálepkama a často přišel chytrolín z kanclu, a buchl to na špinavý, morký vrata :roll:

Jinak, tudle sem tu psal, že si nikdo nemeje ruce.. Těžký no, po mě ještě roušku nechtěli, ale kdesi v Ostravě(tuším Acellor Mittal) ji vyžaduje, a to sem byl v epicentru koronaviru v Korneuburgu ve Vídni.. Zajímavé je, že zdravotní průkaz mám(někdy od 2009) a tuším platí furt :D No a že po mě chtěli v mlíkárně čepicu přes háro, OK, ale když mi ju chtěl namontovat aj na bradku, tak už sem se musel smát, poslal sem tam závozníka :wink:

Mimochodem dnes sem vjel do čech a přišla mi SMS od ministerstva zdravotnictví:

Sdeleni MZ CR: Vitejte zpet v CR. S ohledem na Vas pobyt v zahranici Vas zadam, abyste nasledujicich 14 dnu pravidelne kontroloval/a svuj zdravotni stav, zejmena teplotu nad 38 C, a dale se ridil/a doporucenimi na www.mzcr.cz. Dekuji. Ministr zdravotnictvi CR

No tak abych koupil teploměr a nikdo mě nehonil a nerozčiloval :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte bře 03, 2020 9:19 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Ja byl rano v zelezarnach pod stockholm a nikdo rousku:-) nechtel...spise bych potreboval gumaky az po koule,taky bordel co tam meli.v ostrave muzes v zelezarnach ze zeme jist pomalu..proti tomuto.temer jak anglie na tu nema ani rusky Cerepovec a to je co rict,tam jsi rozmrdal dva balony jen u couvani do haly.
stř bře 04, 2020 10:14 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Dnes som vykladal vo Švédskom Gotteborgu, nikto po mne nič špeciálne nechcel. Bola to normálna vykládka. Len v prijímacej kancelárii mali nachystaný dezinfekčný prostriedok na ruky. Asi to bude v každej firme inak. Niekde to berú vážne, niekde nie.
stř bře 04, 2020 10:37 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů