Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Helena

Příspěvek

Jirko, nejhorší na tom je, že je spousta lidí, co mají spousty peněz a s těma penězma by mohli udělat spoustu dobrejch skutků. Kdyby chtěli. Jenže oni si raději udělají luxus výlet, kde zaplatí 25 tis. éček za jedno přenocování a pod. Když sleduješ zprávy v Německu, tak asi taky víš, kolik miliónů ročně mají příjem manažeři. Já si nemůžu pomoct, ale je hodně povolání, kde lidi pracujou tvrdě a mají taky zodpovědnost. Těm manažerům se většinou nic nestane, když něco s prominutím poserou, a to je právě ta zodpovědnost, kterou ty vysoký příjmy odůvodňujou. Další věc je životní standart, co si zavedli němci a teď je těžký se uskromnit. Tady o tom by se daly psát romány a filozovat do nekonečna.
sob pro 13, 2008 11:49 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ano Heli svatá pravda, o příjmu manažerů ze zkrachovalé a státem zachraňované hypoteční banky z Mnichova vím. Prostě pokud není kontrola tak to takto dopadne všude. Řiká se že když kocour není doma myši mají préé. To platí i u nás, třeba ČEZ atd. A komické je že i v USA kde odboráři potopili poslední záchranu automobilek, aby nepřišli o své výhody.
Volvo FL 614.
sob pro 13, 2008 3:04 pm

Uživatelský avatar
Esprit
Příspěvky: 359
Registrován: úte pro 18, 2007 2:13 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvek

Ja kdyz ted vsude vidim, jak lidi zacinaji silet a je jich v obchodech s prominutim jako sracek, tak mam po vanocich. Dneska jsem mel ve meste vubec stesti na debily. Kdykoli skoro v jsakoukoli hodinu musim jit nakoupit, porad plny parkoviste. Nemam to rad a je mi lito, ze takovy ty obchudky zmizeli. Kazdej kokot ma tri auta hnus. Jako takhle krizi nevidim. Ale to s tou a duvodem celkove krize nic nema spolecnyho, to vim. Jenze se mi ten zapadni styl ziti a supr trupr extra blahobytu zajida a nebavi me. Nicim me to nenaplnuje. Bohuzel ostatni jo. Jak rikal Bruce Willis. Ja jsem blazen a vy jste moje silenstvi. Jo, jo. Vanoce prichazeji. Klid, mir, pohoda. Ja byl jinak vychovanej a jak rika Helca, nevidim uz v lidech tu pokoru si neco utrhnout od huby. Hromadit, hromadit, nakupovat, pujcovat a vracet, nebo se nam to tu cely zhrouti. Ja ted ctu Zikmunda a Hanzelku a uplne jim zavidim ten jejich svet, kdy vyjeli a objevovali. Sam Zikmund rekl, ze dnes uz by ta jejich cesta byla diky tomu dnesnimu svetu ne pro ne tak obohacujici. Uz treba, ze mame televizi. Taky me to napadlo. Ze at uz kamkoli jedu, jakobych vedel, jak to tam asi je. Priroda, architektura a tak. Jeste vzdycky vzduch a klima me prekvapi. Jee, to jsem se rozjel. Ale ja jsem vzdycky v prosinci mimo misu
:D
ObrázekObrázek
sob pro 13, 2008 3:33 pm

driver.
Příspěvky: 35
Registrován: sob čer 14, 2008 2:28 pm

Příspěvek

Esprit píše:Ja kdyz ted vsude vidim, jak lidi zacinaji silet a je jich v obchodech s prominutim jako sracek, tak mam po vanocich. Dneska jsem mel ve meste vubec stesti na debily. Kdykoli skoro v jsakoukoli hodinu musim jit nakoupit, porad plny parkoviste. Nemam to rad a je mi lito, ze takovy ty obchudky zmizeli. Kazdej kokot ma tri auta hnus. Jako takhle krizi nevidim. Ale to s tou a duvodem celkove krize nic nema spolecnyho, to vim. Jenze se mi ten zapadni styl ziti a supr trupr extra blahobytu zajida a nebavi me. Nicim me to nenaplnuje. Bohuzel ostatni jo. Jak rikal Bruce Willis. Ja jsem blazen a vy jste moje silenstvi. Jo, jo. Vanoce prichazeji. Klid, mir, pohoda. Ja byl jinak vychovanej a jak rika Helca, nevidim uz v lidech tu pokoru si neco utrhnout od huby. Hromadit, hromadit, nakupovat, pujcovat a vracet, nebo se nam to tu cely zhrouti. Ja ted ctu Zikmunda a Hanzelku a uplne jim zavidim ten jejich svet, kdy vyjeli a objevovali. Sam Zikmund rekl, ze dnes uz by ta jejich cesta byla diky tomu dnesnimu svetu ne pro ne tak obohacujici. Uz treba, ze mame televizi. Taky me to napadlo. Ze at uz kamkoli jedu, jakobych vedel, jak to tam asi je. Priroda, architektura a tak. Jeste vzdycky vzduch a klima me prekvapi. Jee, to jsem se rozjel. Ale ja jsem vzdycky v prosinci mimo misu
:D
:think: :thumbud:
sob pro 13, 2008 5:00 pm

Uživatelský avatar
Esprit
Příspěvky: 359
Registrován: úte pro 18, 2007 2:13 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvek

Obrázek

Poctenicko: Dopravci se likviduji navzajem.
ObrázekObrázek
úte pro 16, 2008 5:21 pm

Helena

Příspěvek

Každej den se ve zprávách mluví o krizi a začíná to hodně lidí pociťovat, mě by zajímalo, jak se v takový situaci chováte. Já se snažím zachovat chladnou hlavu a přemýšlím, jak se můžu uskromnit a co můžu omrzet, i když je to hodně těžký, protože skromně žijeme už 13 let. Jsem ráda, že dostáváme oblečení od známých, protože, kdybych musela kupovat oblečení na 4 děti, tak bychom to už dávno nezvládli. No a my s manželem taky občas pro nás něco najdeme v ''pytli''. Nekouříme, u kadeřníka jsem byla naposled při mojí svatbě a na klasickou dovolenou nejezdíme. Takže s uskromňováním je to opravdu těžký. Přesto se ale snažím, nekupovat to nejlevnější, snažím se zjistit výrobce, nebo zem původu. Když jsem v Čechách, koupím si českej jogurt a nikdy bych si nekoupila bábovku, na který je napsáno Kugelhupf, nebo buchtu, na který je napsáno Marmorkuchen. V tom článku v předešlým příspěvku od Esprita se píše, že byla chyba, že se češi soustředili na automobilovej průmysl. Vždyť v Čechách se kdysi vyrábělo všechno, jsou i jiný důležitý věci, kromě auta, měli jsme vyspělej textilní průmysl, se státníma kontrolama, nemohlo se stát, že na barvení textilií se použily karcinogenní látky, jako se to stalo u čínskýho zboží. Prostě mě by zajímalo, co vy si myslíte, jak by bylo možný důsledky krize zmírnit a jestli by nebyl patricionismus (nemám ráda to slovo) na místě?
stř pro 17, 2008 10:45 pm

Uživatelský avatar
Esprit
Příspěvky: 359
Registrován: úte pro 18, 2007 2:13 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvek

ceskej narod ztratil pozici na trhu za komaru a ta padesatileta dira se uz spatne latuje. Nase drivejsi mista zaujaly jine staty-firmy a vratit se zpet je tezky az nemozny. Po revoluci prisli se svym know- how nemci a dal to zname. Taky nam nepomohla porevolucni ekonomicko- anarchisticka reforma. Kdo se nenapakoval tenkrat, dnes to uz spatne dozene.

A ja. Ja toho nechci moc, ale i na to malo nejak nestiham. Nekdy mam pocit, ze jsem v ekonomicko otrokarske spolecnosti.
ObrázekObrázek
stř pro 17, 2008 11:16 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Heleno tvůj příspěvek lze pochopit s vědomím , že tu něžiješ.
slovo privatizace se dá totiž česky říct jako rozprodání republiky. většinu si zkoupilo, možná německo, nevim to je pouze můj osobní názor. šlo o to že kapitalistický trh neměl kam valit svoje zboží tak se šiknul popřípadě zařídil převrat ve státě, kde úplatky bere kdo může. zemědělství se zlikvidovalo, na orný půdě stojej sklady do kterej jezděj křížem krážem kamiony, všechno se zaprodalo tak aby měl západ kam valit svoje zboží, když jeho trh zůstal nasycen. jediný po čem byla relativně poptávka byly v tý době auta a tak se tu dělaj auta. unie je kravina sloužící lobbystům k tomu aby narvaly co nejvíce pro sebe jak je to běžné v kapitalismu. na jednu stranu někdo dává pokuty za to že je hodně mlíka, na druhou daj dotaci a firma přeasfaltuje celej kravín,přitom ve vesnici si člověk překousne jazyk co tam je děr . když tohle někomu přijde normální tak se pak těžko divit, že to dopadlo jak dopadlo. jen tak mimochodem by mě zajímalo na kolik škodovka omezila provoz v továrnách mimo čr. dalo by se o tom psát dlouho, ale je to o ničem a navíc zde nechci vyvolat hádky typu rudej a modrej. nicméně na tehle bordel doplácíme, resp to platíme my všichni tim koho jsme si zvolili
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
čtv pro 18, 2008 5:14 am

Helena

Příspěvek

Nesmysl dotací řízených Evropskou unií znám. Taky vím, že v Čechách smí asi jenom 3 zemědělský družstva produkovat cukrovku. To, že Volkswagen po koupi Škodovky nedodržel pravidla smlouvy a nic se jim nestalo, vím taky a to je právě to, co by mě štvalo. Celý vedení Škodovky mluví jenom německy - aspoň před 14ti lety, a ty Kauflandy, co na ně tady řidiči nadávají, jsou přeci taky německej řetězec. A to je právě to, co jsem chtěla říct. Jak je možný, že se v Čechách pak prodávají takový výrobky, jako pečivo z Německa? Nechápu, že to nebojkotujete a ještě ke všemu je na etiketách všechno německy a možná někde malýma písmenkama trvanlivost česky :roll: . Müller jogurt nekupuju ani v Německu, ani prášek na praní Ariel, ale v Čechách po tom lidi letí? Jak můžete kupovat kafe Jacobs, vždyť po tom bolí žaludek. Nakupuju v jednom velkoobchodě v Turnově a tam mi řekli, co všechno německýho lidi v Čechách chtějí. A teď dobře čtěte:

Před 14ti lety jsem dělala u firmy Universal Stahl Regensburg jako obchodní zástupce. Je to velká firma specializující se hlavně na prodej plechů všech možných jakostí. Samozřejmě, tenkrát dražší, než srovnatelný český plechy. Víte, jak tahle firma dělala v Čechách obchody? Skoro jenom pomocí úplatků. I já jsem měla už v kabelce obálku, kterou jsem měla dát paní v Krušnohorských strojírnách, co byla zodpovědná za zásobování. Mám ale čistý svědomí, protože jsem pár dní před tím dala výpověď. A tahle firma se tímhle způsobem podílela na likvidaci českýho ocelářskýho průmyslu.

Další příklad: Firma Opavia patřila donedávna Danone. Danone patřila taky německá firma Griesson. Měli interně domluvu, dá se říci rozdělení trhu, Griesson Německo, Opavia Čechy, takže Opavia nesměla prodávat její výrobky v Německu. Ale Griesson směl prodávat v Čechách :D .

Asi před 10ti lety jsem byla nakoupit v Mostě v Bille. Byly tam všude nápisy bez čárek a bez háčků. Např.: Denne prodej cerstveho peciva. Tenhle nápis nezapomenu do smrti. Nechala jsem si zavolat vedoucího a zeptala jsem se, jak je to možný, že jsme přeci v Čechách. Divně se na mě díval, snažil se mi vysvětlit něco jako, že tam kde se ty nápisy dělají, že nemají program na čárky a háčky. A nakonec vyšlo najevo, že to stejně nikomu nevadí, já jsem byla jedinej člověk, co se kvůli tomu vzrušoval :shock: .

A proto se vás ptám, je vám to opravdu jedno? Že českej trh je plnej německejch výrobků a v Německu nenajdete nic českýho? Že si němci na vás mastí kapsy?
čtv pro 18, 2008 7:45 am

Uživatelský avatar
Esprit
Příspěvky: 359
Registrován: úte pro 18, 2007 2:13 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvek

No jo no. Je to smutny, ale tak jsme dopadli. Nemci prohrali valku a za odmenu se tim stali prosperujicim statem v Evrope, kde tekly prachy horem dolem. Podle mne je vetsina nemcu tajne hrda na to, ze malem vyhtali valku a ukazali svetu, jakou maji silu.
Ja nemce nesnasim. Bohuzel, kdybych chtel jit nakupovat jinam nez do Lidlu nebo Kaufu, tak musim jit- ja vlastne nevim kam mam jit. Vsechno zrusili. a ti lidi- hlavne v kaufu- jsou uz zpracovani nemeckym team buildingem a maji v hlave hovno. To plati skoro o vsech nemeckych a rakouskych firmach. Zavadi tu sve moresy,o bchodni politiku.
A cesi jsou kokoti, ze jim zobou z ruky.
Jinak si jeste dobre pamatuju, kdy kauf, lidl,hypernova nestali a slo to. Ani ty fronty moc nebyly.Po revoluci myslim. A ted je mi uz zle z parkoviste pred kaufem. Co se tyce uplatku, tak z vlastni zkusenosti vim, ze bud prodas draho s uplatkem, nebo srazis cenu bez uplatku. Jak to komu vyhovuje. Majitelovi verze dva a nakupcimu, urednikovi s volnym polem pusobnosti nabidnes variantu jedna.
Nemce nesnasim a je skoda, ze jsme si je sem nakvartyrovali a ze se nam tu tolik rozpinaji. A ze jsme na nich tak moc ekonomicky zavisli.
ObrázekObrázek
čtv pro 18, 2008 12:43 pm

HAD
Příspěvky: 1102
Registrován: sob čer 24, 2006 9:21 pm

Příspěvek

já už se rači ničemu nedivim. to že se tu prodává německej lacinej šunt (kterej je nota bene v německu ještě levnější) je zadáno právě to českou spořivostí a zagroškudlovstvím, hlavně nakoupit co nejlacinejc, je úplně jedno odkud to je a jak je to starý a hlavně co v tom je.
na druhou stranu si myslim, že když už i máslo stojí v reichu míň jak u nás je něco špatně. a za další jsou věci který si rači koupim v německym aldi než u nás kdekoliv - marmeláda kupříkladu, stojí zlomek toho co ty český a kvalitativně je někde úplně jinde, jsou v tom obrovský kusy jahod a minimum konzervantů (to vim bo mi po tejdnu jedna splesnivěla)
a že bych byl takovej patriot, že nebudu kupovat zahraniční výrobky? to už jsem vzdal. jak sama píšeš - Opavia - majitel cizina, Hamé prodali finům nebo komu, Krušovice - DrOteker (jak by to pivo taky mohlo bejt dobrý když ho vařej z pudingu), když už je ta firma furt česká třeba já si myslim že madeta je ten příklad - tak vyráběj z polskýho mlíka...
jsme prostě globalizovaná společnost a jediný co bojkotuju jsou rakouský firmy a výrobky, proto netankuju u omv, nikdy si nekoupim americký auto s dieslovim motorem (dělaj se v rakousku) a už vůbec mě tam nenapadne někdy jet na hory
čtv pro 18, 2008 10:00 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

tak to tankování máme společný a myšlenku asi taky. nicméně mě v podstatě platěj tak nevim............ 8)
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
čtv pro 18, 2008 10:25 pm

Uživatelský avatar
Foglik
čelo až na záda
Příspěvky: 1899
Registrován: stř čer 04, 2008 9:41 pm
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Svého času jsem vozil do Znojma okurky z Polska. Jak jsem se musel smát, když jsem viděl skleničku tradičních Znojemských okurek v obchodě.
čtv pro 18, 2008 11:15 pm

Korky
Příspěvky: 5
Registrován: stř lis 05, 2008 9:06 pm

Příspěvek

Ahoj,podle mého názoru je řidiču dost,ale alespon trochu kloudnejch je málo.Jsem z Litvínova a tady je slušná nezaměstnanost a tak tady rozjely rekvalifikace i na řidiče MKD,Nic proti nikomu o práci muže přijít kdokoliv,ale nechápu,proč nechávají dělat zadarmo řidičáky-profesáky,každymu přičmoudlíkovy.Nejsem rasista,ale oni stejně makat nechtějí a nebudou,akorát tady snižujou platy a uroven poptávky a nabítky pro řidiče.Příklad,já dal za řidičák 23tis,platil jsem jsi to ze svího,a když jsem jse byl ptát na práci,tak zdejší dopravci,nabízejí maximálně 67-za hod a nebo 12000 a to za 24hod šichtu,a dovolí jsi ještě říct,že když jse my to nelíbí,tak at je nezdržuju.Mají velký přísuny řidiču z pracáku.Tak tady jenom fluktuace pěkně kvete.Sám mam kámoše který jsi dělá řidičák z pracáku,sám bych mu nesvěřil ani tříkolku,Ale už mu udělaly B,a ted C.on tam chodí jen kuly tomu aby měl větší podporu a navíc je ještě zvýhodněnej.A stejně jezdit nechce,bojí jse.Jako řidiči riskujeme každý den a přísloví 1nohou v kriminále a 2na hřbitově,je pravda.Aza tady ty peníze,je toho risku až dost.Já za prací dojíždím,taky žádná slast ale je to o chlup lepší.Dopravci tady nejsou vyčuranější než někde jinde ale stat tady vytváří pro ně ráj :(
pát pro 19, 2008 10:10 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4466
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Od středy sedím doma a užívám vánoční pohody. Od středy co okolo nás projelo různých baličkářů, to jsem ani nevěděl, kolik dopravních firem působí na tomto trhu. Takže tvrzení, že nejsou řidiči je velká lež. Lidí je jako (každý ať si doplní sám).
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát pro 21, 2018 12:36 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 10 hostů