Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

HAD
Příspěvky: 1102
Registrován: sob čer 24, 2006 9:21 pm

Parkování doma - problém se sousedy

Příspěvek

kamarádi mám prosbičku. asi se mi schyluje k trablům v sousedskejch vztazích.
občas totiž parkuju doma - tady http://smapy.cz/#x=132493888@y=13583203 ... _145639297 s náklaďákem, v tý uličce pro 4 domky. můj je ten malej u silnice (1). vždycky to narvu co nejvíc na dům a i když sousedovo příbuzný parkujou jak prasata, tak tam vždy je místo na projetí osobáku, při troše šikovnosti i dodávky.
nicméně včera si soused přišel stěžovat, že tam parkuju a že mu tam neprojel hovnocuc, a zásobování do krámu a kdovíco všechno (já jsem spal tak vim jenom co mi řekla máma). to bylo ve čtvrtek přes den, jinak tu stojim maximálně od večera do rána, nebo od sobotního dopoledne do pondělí do rána.
teď jsem tam za ním byl, je v práci bude až ráno v pondělí, a to už zase nebudu já, ale jeho pani řikala, že snad jí povídal, že se takhle nesmí stát nebo co. problém je v tom, že ten knecht je místostarosta obce. prosím poraď te co s ním, s tím, nebo aspoň na koho se mám v případě nouze obrátit, či jakej zákon nastudovat až přijde na argumenty. jo a zákaz vjezdu nákladních aut tu neni
ned pro 07, 2008 11:38 am

gugýto
Příspěvky: 3642
Registrován: pon pro 18, 2006 7:14 pm
Bydliště: Okres HODONÍN

Příspěvek

Myslím,že při stání na silnici musíš mět k druhému okraje silnice od tvého auta 3 metry.. Nebo jenom dva??? Teď se mě to plete.. Víš co tak zkus parkovat někde jinde u vás..Třeba já odstavuji kamion na nádraží tam to starosta povoluje...Vždycky je nás tam tak 4. A když mám AVII tak taky na silnic u baráku,ale to už tam ty metry nesedí.Ale zatím pohoda.
Rozvážet a Loupat
Cibka Express.
ned pro 07, 2008 11:44 am

Uživatelský avatar
socoman
Příspěvky: 193
Registrován: ned črc 06, 2008 7:11 pm
Bydliště: Humenné
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

noo, tak s tymto bojujem aj ja. parkoval som auto na sidlisku pod bytovkou asi rok. nebol problem. stavali sme tam viacery, a nikomu nevadili. cesta trocha dalej od barakov, takze ani vecerne starty nikoho nerusili. ale niekto "aktivny" nam tam vybavil zakaz zastavenia. tak som zacal parkovat na Shellke v meste. bol tam taky flek po byvalom autobazare a zmestili sa tam pri dobrom zaparkovani aj 4 auta. a teraz to zacalo tiez niekomu vadit, tak tam dal zabrany :?
teraz mam fakt problem auto na vikend niekde v meste odstavit. ak je parkovisko, tak tmave a idealne na vytiahnutie nafty z nadrze. takze neviem kde to najblizsie odstavim....
aspon vidim, ze niesom sam, teda alebo ty niesi sam s takym problemom :roll:
Ritero Xaperle Bax
ned pro 07, 2008 11:53 am

Uživatelský avatar
socoman
Příspěvky: 193
Registrován: ned črc 06, 2008 7:11 pm
Bydliště: Humenné
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

este ak je sused v obci nejaka funkcia, uvidis, ze to skonci tak, ze ti tam mrdne tabulu: zakaz nakladnym autam a budes to mat ofiko
Obrázek
Ritero Xaperle Bax
ned pro 07, 2008 11:57 am

fatal_netware

Příspěvek

Podle vyhlášky při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; při zastavení musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro oba směry jízdy. A nesmíš přitom použít nebo stát na veřejné zeleni.
Vše je o domluvě.
Ale zkus se na to podívat i z jeho úhlu pohledu. Protože tam bydlí, tak určitě chce mít klid kolem svého rodinného domu. Já bych se na Tvým místě s ním zkusil rozumně domluvit, protože ikdyby nebyl místostarosta tak má legislativně možnosti jak Tě z tama vypakovat, raději je ani tady nebudu psát :D
Proto já bych se s ním pokud možno v co nejlepší možné dobré vůli domluvil, nebo stáhl ocas a našel lepší místo na parkování.
Přeji Ti dobrou a klidnou domluvu.
ned pro 07, 2008 11:58 am

Helena

Příspěvek

Když se na tu mapu podívám, tak je to v podstatě vesnice, kde bydlíš, nemáte tam nějaký známý, kde bys mohl parkovat na louce? Ve městech je to o hodně horší, ale na vesnici si lidi ještě pomáhají, vždyť nemusíš parkovat přímo u baráku, pár kroků ti taky neuškodí :D . My parkujeme sousedům pod oknama do ložnice a často jim tam mlátíme dveřma ve 2 v noci. Taky čekám, kdy nás seřvou.
ned pro 07, 2008 12:03 pm

manmaniak
Příspěvky: 208
Registrován: sob led 20, 2007 8:59 pm
Bydliště: Chrudim

Příspěvek

Nebo nejakej areal uzavrenej, nejaka firma. Mel by jsi to jeste lepsi a tech par kroku je lepsi nez se hadat s nejakym volem
ned pro 07, 2008 12:05 pm

Uživatelský avatar
socoman
Příspěvky: 193
Registrován: ned črc 06, 2008 7:11 pm
Bydliště: Humenné
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

uzavrety areal je to najlepsie co moze byt. ale vies ako: nikto ta nenecha stat za branou zadara. firma mi trvale parkovanie nezaplati. a aby som cvakal zo svojho parkovanie firemneho auta? eeee moc sa mi to nepozdava.
Ritero Xaperle Bax
ned pro 07, 2008 12:08 pm

HAD
Příspěvky: 1102
Registrován: sob čer 24, 2006 9:21 pm

Příspěvek

kdyz to je právě to, ty úuhle pohledu. já si stojim u svýho baráku, kvůli mě rodiče nemusej zatahovat na noc žaluzije když jim to fláknu před okno. úplně by stačilo kdyby jeho příbuzenstvo parkovalo blíž k domu, ale to by museli spolujezdci nejdřív vystoupit. a pak se auto připarkovat ke stěně... von když stojí na hovno tak já taky z dvorku musim vyjíždět na dvakrát s osobákem a nikdá mě nenapadlo mu říct půl slova, prostě jednou mám řidičák - tedy můžu a umim řídit auto tak si poradim...
když já budu chtít mít klid tak mu mám přikázat aby si ty tři věčně uštěkaný psi bral do baráku a aby ty jeho zásobovači novinama nezajížděli do ulice, protože když spim v létě s otevřenym oknem tak mě to budí?
za chvíli půjdu ven tak vám to snad vyfotim :D
ned pro 07, 2008 12:27 pm

Hroch.R420

Příspěvek

Lidi to je dneska moda delat naschvaly a stezovat si aby jsme nemeli kde stat. Bydlel jsem na male vesnici kde je na navsi pred hospodou dost velkej plac. Vzdycky jsem se tam zastavil jen na malou pauzu,najist,osprchovat. Hned vedle hospody bydli starostka a nez jsem dosel domu tak uz k nam volala ze tam nesmim stat,ze to odhlasovalo zastupitelstvo apod. Jednou jsem tam potreboval zustat pres noc,jen jsem zaparkoval,jeste jsem ani nevylez z kabiny a uz tam stala a ze musim hned odjet,ze blokuju zastavku autobusu (hovadina) atd. Rek jsem ze odjedu rano,ze se nezblazni jednu noc a proc ji nevadi mistni ktery jezdi zasadne do hospody autama,ktery opravdu blokujou zastavku autobusu a jezdi ozrali po vsi? A ze se se mnou nebude bavit a ze zavola policajty. A jak rekla tak udelala,policajty zavolala a jeste nez prijeli tak bezela varovat opilce do hospody at si odvezou auta vcas. Prijeli policajti a zaclo dohadovani,ja jsem rek ze nebranim provozu ani autobusu,nestojim v zadnym zakazu,ona ze se nesmi nad 3,5t parkovat ve vsi ze si to odhlasovali zastupitele,ja na to ze me nezajima jejich vyhlaska ale jen doprav. znacka. Kupodivu policajti mi dali ve vsem zapravdu,ze nemaj duvod me vyhodit ani dat pokutu,ale starostka to nechapala,dupala nozickou a vztekala se jak maly decko a ze at si preparkuju jinam. Tak rikam policajtovi ze delam denni odpocinek ridice a ze nemuzu,coz mi zase odkejvali,ona na to at vyndam kolecko z tachografu (nekde si precetla ze neco takovyho existuje) a odjedu,nacez ji policajt rika jestli neni padla na hlavu ze to si nemuzu dovolit. Po hodinovym divadle pro celou ves nam rekli policajti ze to je nas osobni spor a ze to resit nebudou. Tady vidite ze to je jenom lidska zavist,protoze si mysli kolik nevydelavame penez a musi se nam za to pomstit stezovanim a zakazama.
ned pro 07, 2008 12:28 pm

fatal_netware

Příspěvek

Pro HAD: Když se na to díváš takhle, tak těžko radit.
ned pro 07, 2008 12:29 pm

Helena

Příspěvek

To není lidská závist, ale lidská blbost. Naši sousedi se jednou ozvali, že jim vadí, že k nim občas zabloudí naše slepice. Tak jsem řekla, že za to nemůžu, když si nejsou schopni udělat na naši stranu plot. A tím to zkončilo. Ale to s těma psama bych řekla, to je drzost si na něco stěžovat, když sám dělá věci, který by dělat neměl. V Německu smí pes, nebo kohout štěkat, nebo kokrhat max. půl hodiny denně :D .
ned pro 07, 2008 12:33 pm

HAD
Příspěvky: 1102
Registrován: sob čer 24, 2006 9:21 pm

Příspěvek

nejvíc mi vadí že ten člověk je bejvalej kamioňák a teď jezdí u hasičů...
ned pro 07, 2008 12:36 pm

fatal_netware

Příspěvek

Pro Hroch.R420: Ale kdyby nebyla blbá, tak Tě tam bude trpět třeba měsíc či dva či tři, protože pro Tebe jako řidiče není místní vyhláška závazná. Ale ona zase v návaznosti na vyhlášku může oslovit správní organizace a úřady a ty mohou nechat přeznačit obec, nebo část obce či města a pak by to bylo o něčem jiném.
ned pro 07, 2008 12:37 pm

Helena

Příspěvek

To je každá rada drahá, buď se budeš hádat, nebo ustoupíš. Jestli budeš ustupovat poprvý, tak bych to udělala, ale všechno líbit si člověk nechat nemůže.
ned pro 07, 2008 12:38 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů