Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Zdar chlapi. Kdyz se prepisuje koupena motorka jeta... Musim mit pri prepisu uz zelenou kartu na sebe nebo staci zatim na puvodniho majitele? Diky.
sob kvě 09, 2020 9:07 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Stačí jakákoliv
BES - běs
sob kvě 09, 2020 9:15 pm

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Diky... A plati ze musi byt prepis do 10 dnu od koupe motorky?
sob kvě 09, 2020 9:17 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Nechci kecat,možná proběhla nějaká změna,ale pokud vím,bez pojistky na tvou osobu to na sebe nepříhlásíš...Nevím jak to s tím přepisem po koupi myslíš,pokud kupuješ starší motorku od někoho,tak ji vlastně papírově koupíš až ve chvíli když ji na sebe přihlásíš...dneska to máš jednoduché původní majitel může jít s tebou na úřad,kde mašinu odhlásí a ty si ji zrovna přihlásíš,anebo ti dá notářsky ověřenou plnou moc k přepisu a ty si ji přehlásíš sám,pak mu pošleš kopii zelené karty,někdy chcou aji TP aby si mohl zrušit pojištění.Pak pokud se to nezměnilo potřebuješ evidenčku z stk,ta je nějak časově omezená,tuším měsíc...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
ned kvě 10, 2020 10:07 pm

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

No cetl sem ze prepis motorky na noveho majitele musi byt do 10 dnu od prodeje.. Jedna se o jetou motorku...
ned kvě 10, 2020 10:38 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

To bude asi myšleno tak že původní majitel motorku odhlasí na tebe a ty si ji do 10ti dnů přihlásíš,prostě ,,postaru,, 2x na úřad...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
ned kvě 10, 2020 11:06 pm

Suky
Příspěvky: 187
Registrován: stř srp 26, 2009 8:20 am

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Polopřepis dávno nefunguje, musí oba spolu na úřad nebo jeden s plnou mocí toho druhého.
Přičemž riziko nese prodávající (takže kupujícímu se nedoporučuje dávat plnou moc bo za předpis je zodpovědný prodávající)

A 10 dnů je max lhůta po uzavření kupní smlouvy na převod.

Pojištění bych byl opatrný, ta kancelář pojistitelů se může probudit i (snad) za deset let a okořenit to pěkným penále.
Osobně uzavírám pojistku k datu na kupní smlouvě.

Jinak např https://www.ckp.cz/prepis-vozidla
Nejezdím s truckem (ale montuji/spravuji jim převodovky :- )
pon kvě 11, 2020 7:56 am

Uživatelský avatar
oro
Příspěvky: 339
Registrován: čtv pro 27, 2007 7:29 pm

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

A pokud dáš do smlouvy dobu ,třeba 10 dnů na přepis ,jinak mu to zrušíš, pokud to nedodrží....může tě žalovat ,že jsi mu to zrušil...dobré zákony jak :wall:
Ani nevím,jestli ty prachy mají cenu,za kterou to všichni děláme
pát úno 26, 2021 6:24 pm

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Mám taky dotaz...kamarád se me zeptal jaká je nejlepší navigace na motorku...v náklaďáku pro mě je nej iGO primo.ale v moto netuším.je tu někdo kdo má zkušenosti s navi na moto?díky.
úte bře 16, 2021 8:12 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Muj chlebodarce ma motorku bmw 1100?nebo vice?existuje to?ja tomu vubec nerozumim,deset let to ma urcite mozna vice.ma to najete 3000km asi,furt to stoji v garazi.jedine co vim ze to stalo bez koruny milion,ma to kardan a prej zpatecku aj.nekdy to nafotim a poslu Rakovi ten to upravi
stř bře 17, 2021 8:30 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Existuje, co by ne? Kamarád má BMW 1100R a jízda je na tom zrádná, zdá se, že jedeš na skůtru a přitom nesmyslná rychlost
BES - běs
stř bře 17, 2021 9:04 am

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Fix jste mi to zaplacli :D a otázka zanikne.
stř bře 17, 2021 12:29 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

tomtom děla navigace na motorky.
stř bře 17, 2021 2:04 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Pavel,aby to nebylo vice nez 1100.to prej byla nejaka vlajkova lod mi vysvetloval ale uz to je davno.kufry to ma jak cyp
stř bře 17, 2021 7:28 pm

Suky
Příspěvky: 187
Registrován: stř srp 26, 2009 8:20 am

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

mmartinzjm píše:
úte bře 16, 2021 8:12 pm
Mám taky dotaz...kamarád se me zeptal jaká je nejlepší navigace na motorku...v náklaďáku pro mě je nej iGO primo.ale v moto netuším.je tu někdo kdo má zkušenosti s navi na moto?díky.
Není jednoduchá odpověď.

Já laboroval s mobilem a v tom různé navigace, ale problém byl s přehříváním, čitelností na slunci a ovládáním (v rukavicích to nešlo).

Nakonec jsem pustil chlupa a koupil Garmin Zuno (= BMW navigator).
Má to svůj spešl držák s nabíjením, čitelnost vynikající, možno ovládat i v rukavicích...
Ale Garmin je trochu speciální v ovládání, zadávání navigace, není pro každého.
Ale zase si tam nahraješ jakou mapu chceš (třeba zdarma OSM - v některých zapadákovech lepší než placené), více možností s průjezdnými body... Pro hračičku lepší.

Jednodušší bude asi TomTom Rider, ale ten nemám odzkoušený.

Když jsem to před roky kupoval měl jsem jakýsi přehled. Ten jsem již ztratil. Ale strašně důležitý je typ displeje. Aby to na tom slunci fungovalo. Co si pamatuji pod 10 kKč displeje nic moc...
Nejezdím s truckem (ale montuji/spravuji jim převodovky :- )
čtv bře 18, 2021 2:40 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů