Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Svině na údržbě silnic a dálnic (jejich vedoucí)

Příspěvek

mám na mysli neschopný dispečery -a na těch především záleží kam poslou kluky se solničkama........................nemám na mysli kalamity,prudký sněžení a pod situace,ale normální situace.....kdy se dá předvídat (světe div se v noci vzniká náledí) za mlhy a pod co takhle předsolit jako jinde v evropě......

dám hned 2 příklady D-1 okolo 95-11O km ...pravidelně se na vysloveně sere maj to prostě v prdeli ,dokud se něco nestane nebo se někdo nezabije..kravský kydy o přispůsobení jízdy nejsou vůbec na místě
( místo zimních gum brusle na led?????) výsledek známe všichni

další úsek -dneska za litomyšlí před hrušovou až po vysoký mýto ...silnice černá na ní mikro vrstva ledu bez zrnka soli teplota jen -6 stupňů další svinsto kde se čekalo až se něco stane ..taky stalo

znáte další takový svinský chování na jinejch úsecích ??????? napište to sem mohli by jsme to zkopírovat a poslat třeba na všechny správy silnic nebo jinam ať poznají taky názor z "druhý strany"

nechci nikoho urážet -jinak to napsat neumím a situace prostě taková je...
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte led 13, 2009 9:24 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Tak já například nechápu, proč jsem v Liberci potkala celkem 3 pluhy se zdviženými radlicemi na ulicích, které byly pokryté minimálně 5 cm rozbředlého sněhu a na samé hranici sjízdnosti. Co jim bránilo to seškrábnout a proč teda vůbec pálily naftu? To mě může čert vzít. A solit předem, jako jsem to viděla předevčírem v Belgii, sůl od nich lítala v hustých oblacích, odpoledne za plného slunce? Belgičani asi poslouchají předpověď, tam říkali, že v noci se bude tvořit námraza. To se u nás řeší, až když problém nastane, a bohužel mám zkušenost, že ani potom ne. A dneska hranice Žitava - Hrádek: polský úsek, Poláky prakticky nevyužívaný a sloužící hlavně Němcům a nám pro tranzit - perfektně uklizeno. Na naší straně už od hranice vrstva sněhu až do Hrádku, ostuda. Snažím se být objektivní, ale opravdu mám pocit, že je u nás něco jinak.
stř led 14, 2009 12:03 am

cimba
Příspěvky: 309
Registrován: ned říj 12, 2008 1:15 pm
Bydliště: Bor u Skutče

Příspěvek

Irys,jestli myslíš pluhy na náklaďácich,tak alespoň u těch s kterými sem se setkal,nešly dát až na holou silnici,maj vodící kolečka,a sou seřízený právě na těch asitak5cm,šípáky měli zase plazy,vono by to prej nabíralo kanály,a svině to sou,u silnic,(neplést s údržbou)sme měli služby,jen na protahování,jezdily sme většinou,jen v noci,kolikrát sem jel nasranej na údržbu si něco opravit,protože v jejich dílnách měli pohotovost,a milí "sypátoři" mastili karty.
stř led 14, 2009 1:25 am

Vegáč

Příspěvek

Já zas nechápu dvě věcičky,jednak tu noční námrazu tady v tomhle státě nikdo neřeší a pak nechápu,že není uklizená celá šíře vozovky-příklad...Dnes jsem jel z Rokycan po staré do Plzně a hned za Rokycany je stoupání,které se rozdvojuje,nesněží už týden,ale ten předjížděcí pruh je pořád pod sněhem a jsou uklizené jen ty krajní pruhy,ptám se proč,asi toho chci moc... :mad:
stř led 14, 2009 2:22 am

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

2 Cimba: jednalo se o traktory se šikmou radlicí vzadu a silnice opravdu moc holá nebyla :( . Jestli do toho vidíš, nedošlo náhodou na základě dvou minulých slabých zim ke snížení počtu vozů údržbové techniky, lidí a zásob posypového materiálu? To solení v Belgii a v Německu vypadá docela jinak než u nás.
stř led 14, 2009 8:09 am

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

v praze taky vetšinou jezději se zvednutejma radlicema, a videl jsem tak jednoho z deseti že ten snich ze silnice schrábnul měl to přímo až na asfalte a za nim byla krásně čistá silnice.vono je to asi moc práce to schrabávat
2x Nissan atleon 210
stř led 14, 2009 8:19 am

cimba
Příspěvky: 309
Registrován: ned říj 12, 2008 1:15 pm
Bydliště: Bor u Skutče

Příspěvek

Ne, nevidím do toho,naštěstí,to byla jen technická poznámka k pluhu na náklaďáku.
stř led 14, 2009 10:19 am

FireMAN
Příspěvky: 150
Registrován: pát lis 02, 2007 2:25 pm
Bydliště: Roudnice n.L.

Příspěvek

ono je problém si vyměnit žilka, když to pustí až dolů tak je za chvíli po... a musí je vyměnit. a proč když to stačí nasolit a auta si to rozjezdí samy.
No a pokud měníš žílka moc často nedostanou prémie pro velký náklady. nehledě na to že pokud to nemá povolený od dispečera tak má problém!! :? Holt jsme v Čechách = musí se šetřit :cry:
stř led 14, 2009 11:10 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Hlevně nemůžou obojí na jednou. Jako sypat a prohrnovat a naopak. Protože kdyby si vysypal sůl, tak už neutlačí tu radlici. To mi říkal známej. Ale samozřejmě se jich nezastávám, protože vím, jak to vypadá venku. Tedy na západ od nás...
BES - běs
stř led 14, 2009 11:40 am

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ale můžou, záleží taky na okolnostech. ono taky neni vidět , že by to se západní technikou šlo lepšímu. někdy mam pocit že tatry a trambusy, liazy stíhaly to samý a líp. dneska maj drahej servis na mergly, iveca a kdo ví co ještě za šlupky, tak šetřej jinde.
ovšem jak psal martin440 to co se děje v inkriminovaném úseku D1je divný, takže buď je nedostatek techniky, nebo to zblbne dispečer a nebo do třetice řidič.
otázkou zůstává jaký jsou v daných místech mrazy, ona ta sůl pak účinkuje poněkud jinak
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
stř led 14, 2009 2:17 pm

Pauli

Příspěvek

Nevím jak v jiných městech, ale tady v Příbrami na to s**** jak na placatej kámen.Od doby co tu napadl sníh (tuším nějak po silvestru) jsem potkal ve městě tak dva pluhy a vždycky radlice nahoře.Co vím, tak je tu prosolená jen Evropská a pár takových hlavních, ale jinak ve městě rozježděná břečka.Pak když přede mnou zastaví na semaforu do kopce nějakej chytrák s letňákama a nemůže se potom rozjet tak to je radost :wall: :roll: Hlavně mě potom dostává ten kreten z místních technických služeb jak se chvástá v televizi jak jsou připraveni na zimu :roll: Nechápu...
stř led 14, 2009 4:09 pm

Uživatelský avatar
Pedrozo1
Příspěvky: 241
Registrován: stř říj 22, 2008 6:07 pm
Bydliště: příbramsko

Příspěvek

Tak s tebou Pauli musim souhlasit, PéBéčko je v totalkrému, každej na to sere. A okolo Dobříše? To je snad ještě horší, idioti tady nedělaj nic, jednoho silničáře znám. Přijede se sypačem k nám před hospodu, nechá si natočit dvě dvoulitrový petky pivka, celý to za jízdy chlastá a pak ještě nadává, že nemůže spát a musí v noci jezdit... Tak díky takovejm vypadaj silnice tak jak vypadaj. Nakopal bych je za to do jejich vyhnilejch prdelí a popřál bych jim do novýho roku aby se rozsekali na neudržovaný silnici...
stř led 14, 2009 6:23 pm

PALDA
Příspěvky: 499
Registrován: pát úno 29, 2008 8:32 pm

Příspěvek

tak tady unas v obci to protahuje bud starosta nebo jedna osoba ktera je na to urcena ale jako jinac se taky na to sere akorat brecky a silnicari jezdi jenom tak aby je slo vydet a tod vse radlice na horu a vali si to dom...
Opravil a Natřel Skurvil A Zapřel s.r.o Daf xf e6 460 lowdeck
stř led 14, 2009 6:48 pm

tom
Příspěvky: 275
Registrován: pon lis 06, 2006 10:30 pm
Bydliště: Mutěnice u Hodonína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Když jel se zvednutou radlicí tak jel třeba po nasoleném useku a tu sůl by shrnul,nebo jen přejíždí na svůj úsek,ke všemu je třeba souhlas dispečera.Nikoho se nezastávám,ale podle toho co tu čtu si to někteří přdstavují moc jednoduše.řidič sypače,nebo traktoru je taky JEN ŘIDIČ.
Naši veteráni www.tonejlepsi.unas.cz
stř led 14, 2009 10:40 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

no neni to tak jednoduchý jak to vypadá, ale čert ví co v tom všechno je
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
stř led 14, 2009 10:52 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 44 hostů