Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Derek88
Příspěvky: 177
Registrován: pon bře 28, 2011 10:31 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Když svítí, je vypnutá automatická uzávěrka, zapnutý režim off road.
Když bliká, je to kompletně vypnuté, takže žádné omezování otáček a uzávěrky jen manuálně (stejně jak při sviticim)
čtv dub 30, 2020 10:37 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

A automatické uzávěrky jsou aktivní, když TCS je ve výchozím režímu (tj. svítí zeleně)?
Já mám teda automatické uzávěky vypnutý, ale pro zajímavost..
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát kvě 01, 2020 9:05 pm

Derek88
Příspěvky: 177
Registrován: pon bře 28, 2011 10:31 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Když máš výchozí nastavení, svítí zeleně a zapnes uzávěrky na první polohu, tak spinaji automaticky při prokluzu. Ale tcs ti omezí otáčky během chvilky. Proto většinou vypínám TCS natvrdo, bliká oranzove a zapinam uzávěrku taky natvrdo, na druhou polohu. Mě to v zataceni zas tak neomezí, vzhledem k 8x2 ce a tridemu, co mám
sob kvě 02, 2020 10:56 am

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Nakládka odlitků kol pro vlaky.. Mě už je to jedno, ale zejtra se budou dít věci v Praze :idea: Vzali 120 hřebíky a nastřelovačkou mi tam tak 100kusama přistřílel hranoly :shock: Jen sem užasle koukal a doufal že se netrefí na nějakou hadici či kábl.. Mám Megu od Bergra žejo :shock:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte kvě 05, 2020 8:26 pm

Martin F.
Příspěvky: 241
Registrován: úte pro 10, 2019 6:04 am

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Dnešná čalamada
Obrázek
Obrázek
stř kvě 06, 2020 1:32 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Ty hřebíky by mi tam nenatloukli..... víš co stojí podlaha?
stř kvě 06, 2020 5:49 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Eee, díval sem se kolik stojí v hobbycentru na vozejk, 1250x2500x9 asi 1500kč.. Na návěs to bude tak 2500kč za metr2 :mrgreen: Hele mě je to už vlastně jedno, však jak sem psal, tak taky ráno čuměl když sem mu to řek... prej to pro mě maj nachystaný zas, bo jedu ještě jedno kolo :mrgreen:
Hlavně to není jak na starým Schmitzu nebo Schvarzu, že pod tím byly prkna :idea: To je Berger, ta podlaha má sotva 2cm, ty hřebíky šli durch a víš co asi udělali na druhý straně :D Se vlastně divím že mi neprostřelil gumu :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř kvě 06, 2020 6:03 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Derek88 No moment... První poloha jsou přece jen mezinápravové uzávěrky, druhá poloha nápravové...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř kvě 06, 2020 9:04 pm

Derek88
Příspěvky: 177
Registrován: pon bře 28, 2011 10:31 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Já mám 8x2, takže tak asi...
Jak to je u 8x4 netuším...
čtv kvě 07, 2020 3:07 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Kluci hoďte sem foto těch caplíků, mám pocit, že máte každej jinej, David29 tam nemá tu Auto polohu ale má tam mezinápravovku místo toho... To vadí když s ní jezdíš furt?
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv kvě 07, 2020 3:15 pm

Derek88
Příspěvky: 177
Registrován: pon bře 28, 2011 10:31 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Až v pondělí, teď jsem doma. Ale ve zkratce, uzávěrka na první polohu se spina u mě automaticky, pokud mám TCS v normálním režimu při prokluzu kol. Pokud ji chci zapnout natvrdo, musím přes ten pojistný bazmek přepnout do druhé polohy...
Někde bych našel návod od jistého prodejce, jak zacházet s různými verzemi podvozku a počty hnanych naprav, dorazilo mi to v reakci na to, že prostě v zimě moc neujedu a v létě to zakopu i na mokré louce. Jenže, zrovna na 8x2 ku v tom výčtu zapomněl...😆
Já to mám jednoduché, zapnout přetížení hnane nápravy, vypnout natvrdo TCS, praskonout tam uzávěrku, rozjet to a modlit se...
Samo, jsou terény, kdy rovnou řeknu nelze, ale občas je to na hraně a to pak buď zlehka citovka a nebo verze popsaná vejs.
Jo, když sem prazdnější, donutim to zvednout aspoň jednu zvedacku a pak to taky je jiné. A hodně záleží na dezenu gumy...
čtv kvě 07, 2020 7:28 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Mmm, máš nějaký uplně jiný, si vzpomínám na knoflík s pojistkou, vyplej nedělal nic, v první poloze svítala špéra na Automatiku na palubce(to mě v noci sštvalo) a přes pojistku třetí poloha bylo natvrdo. Vedle byl capl s TCS, normálně kolíbla bez polohy, jen si zmáčkl, začal svítit a omezilo to TCS, když si to podržel v tý poloze asi 10s, vyplo se to a blikalo tuším..
Jinak jak máš caplíky a zvedačky, ledacos vymyslíš.. A ty máš na tridemu 2 zvedačky? Jako balon vzadu a ještě zvedneš jeden tuplák?? :shock: Nebo zvedneš obě řiditelný a pak zatáčíš smykem jak bagr :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv kvě 07, 2020 7:44 pm

Derek88
Příspěvky: 177
Registrován: pon bře 28, 2011 10:31 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Vepředu balón, první zadní uzovka nataceci a zvedaci, pak hnanej tuplak a nakonec uzovka nataceci a zvedaci... v pondělí udělám dokumentaci...
čtv kvě 07, 2020 8:51 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Podivná kombinace :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv kvě 07, 2020 8:52 pm

Derek88
Příspěvky: 177
Registrován: pon bře 28, 2011 10:31 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Obrázek
Tady máš mojí tlacitkovou "výbavu"

A uspořádání naprav:

Obrázek


Obrázek

Tahle kombinace naprav je kvůli manevrovatelnosti, jezdíme všude a potřebuješ se protáhnout uzkyma uličkami, zacouvat do úzkých vjezdu atd a ty 3 zataceci nápravy moc pomuzou...
stř kvě 13, 2020 6:11 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů