Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Mapy nebo navigace?

Příspěvek

Cim dal vic se rozmaha pouzivani GPS.Nekdo ale neda na mapy dopustit.Je fakt ze v zadne navigaci na trhu nejsou vysky mostu a podobny udaje.GPS jsem mel pujcenou,je to pohoda,ale clovek je pak strasne rozmazlenej:-).Jake mapy komu vyhovuji nejvic?Na Nemecko se mi osvedcila Der Grosse Falk Atlas,jinak vetsinou Michelin na ten dany stat a nejlip v krouzkove vazbe!Pujcene jsem mel GPS tomtom go 700 a asi to neni spatne utracenych 14 000,-
ned črc 23, 2006 1:05 pm

mirasa
Příspěvky: 1361
Registrován: sob kvě 27, 2006 5:11 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Mapy nebo navigace?

Příspěvek

Petr.75 píše:Cim dal vic se rozmaha pouzivani GPS.Nekdo ale neda na mapy dopustit.Je fakt ze v zadne navigaci na trhu nejsou vysky mostu a podobny udaje.GPS jsem mel pujcenou,je to pohoda,ale clovek je pak strasne rozmazlenej:-).Jake mapy komu vyhovuji nejvic?Na Nemecko se mi osvedcila Der Grosse Falk Atlas,jinak vetsinou Michelin na ten dany stat a nejlip v krouzkove vazbe!Pujcene jsem mel GPS tomtom go 700 a asi to neni spatne utracenych 14 000,-
Tak mě osobně Miichelin,tam jsou ty tonáže a výšky,Falka mám německo pro TIR a BUS a taky super,ale jiný státy upřednostňuju Michelin.Jinal map mám plný šuplík pod postelí a velký kaslík nahoře v FH12 globík,kdo ví jak vypadají dokáže si představit :lol:
Práci čest,rukám klid.
FH 12 420 2000,FH 12 420 2001,FH 13 440 2007,
FH 13 440 2008, Man TGX 440 2009
Teď Béda Trávníček :)
ned črc 23, 2006 1:12 pm

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Mapy nebo navigace?

Příspěvek

mirasa píše:
Petr.75 píše:Cim dal vic se rozmaha pouzivani GPS.Nekdo ale neda na mapy dopustit.Je fakt ze v zadne navigaci na trhu nejsou vysky mostu a podobny udaje.GPS jsem mel pujcenou,je to pohoda,ale clovek je pak strasne rozmazlenej:-).Jake mapy komu vyhovuji nejvic?Na Nemecko se mi osvedcila Der Grosse Falk Atlas,jinak vetsinou Michelin na ten dany stat a nejlip v krouzkove vazbe!Pujcene jsem mel GPS tomtom go 700 a asi to neni spatne utracenych 14 000,-
Tak mě osobně Miichelin,tam jsou ty tonáže a výšky,Falka mám německo pro TIR a BUS a taky super,ale jiný státy upřednostňuju Michelin.Jinal map mám plný šuplík pod postelí a velký kaslík nahoře v FH12 globík,kdo ví jak vypadají dokáže si představit :lol:
Tak to jsem rad ze mame stejny nazor!Asi jsem se uz taky neco malo naucil :lol:
ned črc 23, 2006 1:14 pm

Uživatelský avatar
andy-zmrzlík
Příspěvky: 617
Registrován: úte bře 21, 2006 9:49 pm
Bydliště: Kostelec n/Č.L.

Příspěvek

U nás nastoupil řidič a chvástal se, jak zná Prahu a vůbec ČR a pak najel ze Zličína do Kladna 60 km. Ptám se ho proč a kudy proboha? On na mě že jsem úplně blbá, co si to dovoluji, protože on přeci jezdí nejlíp - podle GPS! Hnalo ho to do centra a pak na dálnici a do Kladna přijel od Slanýho! Nevím, kdo byl blbější, jestli řidič nebo GPS... Od té doby k GPS němám nějak důvěru, GPS by kecalo mě do jízdy a já GPSce :twisted: :twisted:
Nejraději jsem, když mi řeknou adresu, já si to najdu v mapě nebo se zeptám, příjde mi to stokrát lepší než GPS. Ale v zahraničí už jsou ty mapové podklady pro GPS určitě líp zpracovány než u nás.
ned črc 23, 2006 3:25 pm

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

andy píše:U nás nastoupil řidič a chvástal se, jak zná Prahu a vůbec ČR a pak najel ze Zličína do Kladna 60 km. Ptám se ho proč a kudy proboha? On na mě že jsem úplně blbá, co si to dovoluji, protože on přeci jezdí nejlíp - podle GPS! Hnalo ho to do centra a pak na dálnici a do Kladna přijel od Slanýho! Nevím, kdo byl blbější, jestli řidič nebo GPS... Od té doby k GPS němám nějak důvěru, GPS by kecalo mě do jízdy a já GPSce :twisted: :twisted:
Nejraději jsem, když mi řeknou adresu, já si to najdu v mapě nebo se zeptám, příjde mi to stokrát lepší než GPS. Ale v zahraničí už jsou ty mapové podklady pro GPS určitě líp zpracovány než u nás.
Jedna vec je GPS mit a druha se ji bezhlave ridit :D Mel jsem to pujceny jak ve velkym aute tak v osobaku a bylo to docela fajn.Ten TomTom kdyz jsem nejel presne podle neho,chvilku to na me hulakalo at se vratim a pak to nacetlo jinou trasu,vetsinou uz tu kterou jsem chtel pouzit.Urcite zalezi na typu,kamarad to koupil nekde pod rukou a se staryma mapama,no a kdyz jel do Hanoveru tak ho to chtelo hnat na Berlin,vubec to jeste nemelo nactenou 14 dalnici na Lipsko a Magdeburg :D...,takze duveruj ale proveruj...
ned črc 23, 2006 4:06 pm

Uživatelský avatar
andy-zmrzlík
Příspěvky: 617
Registrován: úte bře 21, 2006 9:49 pm
Bydliště: Kostelec n/Č.L.

Příspěvek

Petr.75: Jo přesně, ne se podle toho bezhlavě řídit. Ale ne každej tohle pochopí... bohužel :roll: Na cesty do zahraničí bych to brala, u nás si poradím :lol:
ned črc 23, 2006 9:56 pm

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

andy píše:Petr.75: Jo přesně, ne se podle toho bezhlavě řídit. Ale ne každej tohle pochopí... bohužel :roll: Na cesty do zahraničí bych to brala, u nás si poradím :lol:
Kdyz nekdo nepouziva hlavu,zabloudi i kdyby mel tech navigaci v aute padesat :P
ned črc 23, 2006 11:16 pm

Návštěvník

Příspěvek

No nevim, mel jsem taky pujcenyho tom toma a jel jsem libus-budapest-servar(h) a zpet na libus a nemuzu si stezovat,jinak valime na rout2005 a zatim nebyl problem.Ale jak rikate na vetsi vzdalenosti je pro me lepsi mapa,na dohledani vykl.je nmavig. THE BEST OF.
pon črc 24, 2006 3:08 am

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Anonymous píše:No nevim, mel jsem taky pujcenyho tom toma a jel jsem libus-budapest-servar(h) a zpet na libus a nemuzu si stezovat,jinak valime na rout2005 a zatim nebyl problem.Ale jak rikate na vetsi vzdalenosti je pro me lepsi mapa,na dohledani vykl.je nmavig. THE BEST OF.
Ja jsem nerekl ze si na TomToma stezuju. 8) Rekl jsem jen ze nekdy jsem zvolil jinou trasu nez mi to nabizelo.Pro priklad,kdyz pojedu od Paderbornu domu tak me to neposle zkratkou kolem Kasselu,ale na 4 me to pozene normalne po 7...!Jinak mas pravdu ze na dohledani hlavne ve mestech je to super!
pon črc 24, 2006 9:13 am

Návštěvník

navi

Příspěvek

U nas v par autech mame Garmin-ale neptej se me na typ :D .To je sice hezky na pohled,ale mapy s malym rozlisenim,jsou malo podrobny!Ted koupili Tom Tom 910 a ten je super,da se fakt dohledavat i podle cisla popisnyho!Skoda jen ze neexistuje navigace ktera by v sobe mela tonaze a vysky mostu!Co se tyka map.plne souhlasim s Petrem a Mirasou!Na D je Falk super a jinak jsem ve stejne parte s vami,
...Michelin
sob srp 05, 2006 10:24 am

Návštěvník

Příspěvek

Petr.75 píše:
Anonymous píše:No nevim, mel jsem taky pujcenyho tom toma a jel jsem libus-budapest-servar(h) a zpet na libus a nemuzu si stezovat,jinak valime na rout2005 a zatim nebyl problem.Ale jak rikate na vetsi vzdalenosti je pro me lepsi mapa,na dohledani vykl.je nmavig. THE BEST OF.
Ja jsem nerekl ze si na TomToma stezuju. 8) Rekl jsem jen ze nekdy jsem zvolil jinou trasu nez mi to nabizelo.Pro priklad,kdyz pojedu od Paderbornu domu tak me to neposle zkratkou kolem Kasselu,ale na 4 me to pozene normalne po 7...!Jinak mas pravdu ze na dohledani hlavne ve mestech je to super!
Teď si uvedomuju,vždy? se po kšandě nesmí jezdit :lol: ,jen když jedeš skládat Kassel :lol: tak Tom Tom nelhal a šetří ti penízky,němčoři za průjezd kšandou dávají solidní "mýtný" a body :mad:
sob srp 05, 2006 12:42 pm

Návštěvník

Re: navi

Příspěvek

Anonymous píše:U nas v par autech mame Garmin-ale neptej se me na typ :D .To je sice hezky na pohled,ale mapy s malym rozlisenim,jsou malo podrobny!Ted koupili Tom Tom 910 a ten je super,da se fakt dohledavat i podle cisla popisnyho!Skoda jen ze neexistuje navigace ktera by v sobe mela tonaze a vysky mostu!Co se tyka map.plne souhlasim s Petrem a Mirasou!Na D je Falk super a jinak jsem ve stejne parte s vami,
...Michelin
Teď jsem si koupil nějakou mapu Strasebourgu,nevím kdo ji vydal,ale je to hrůza :shock: :shock: :shock:
sob srp 05, 2006 12:44 pm

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Anonymous píše:
Petr.75 píše:Ja jsem nerekl ze si na TomToma stezuju. 8) Rekl jsem jen ze nekdy jsem zvolil jinou trasu nez mi to nabizelo.Pro priklad,kdyz pojedu od Paderbornu domu tak me to neposle zkratkou kolem Kasselu,ale na 4 me to pozene normalne po 7...!Jinak mas pravdu ze na dohledani hlavne ve mestech je to super!
Teď si uvedomuju,vždy? se po kšandě nesmí jezdit :lol: ,jen když jedeš skládat Kassel :lol: tak Tom Tom nelhal a šetří ti penízky,němčoři za průjezd kšandou dávají solidní "mýtný" a body :mad:
Podle toho smajlika to taky "dodrzujes"... :lol:
sob srp 05, 2006 8:49 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak jsem si včera na vlastní kůži vyzkoušel navigaci Garmin Nüvi, (asi )typ 350. Noo... ještě že jsem věděl, kudy kam mám jet.
Obrázek
Trasa Mělník - Modřany.....a potom Dejvice - Prosek - Mělník - Ml. Boleslav - Liberec. Už cestou do prahy si to od začátku prosazovalo tu svou trasu....ačkoliv jasně předemnou ukazatelé mě vedli furt po stejný silnici. Ale navigace po mě furt chtěla odbočit někam na silnici 3.třídy.

Do Modřan jsem jel radši taky podle svého - po okruhu...až při hledání konkrétní ulice mi to trochu pomohlo.

A pak z Dejvic na Prosek jsem se nechal schválně vést čistě jen navigací. Tam jí naštěstí nemůžu moc pomluvit, ale stejně nechápu, proč z letný mě to táhlo tunelem na nábřeží....a nechtělo mě to nechat jet přes holešovice. Ale nechal jsem se vést...a celkem to šlo.

Ale do Mělníka z Proseka bych díky navigaci přijel asi tak o hodinu později, opět jsem se držel značek...a od navigace jsem slyšel pořád....odboč vpravo, odboč vlevo...a když viděla že to ingnoruju, tak to přepočítala....aby mi řekla, že mám odbočit z hlavní za další kilometr :-D

A cesta z Mělníka do Liberce??? Jsme se s kámošem celkem nasmáli. I v Boleslavi na dálnici navigace pořád protestovala a chtěla odbočovat.

A upozorňuju, že byl nastaven režim TIR,později auto. A preferovali jsme nejrychlejší trasu....a poté jsme zkoušeli i nejkratší. A stejně si to mlelo furt tu svou...odboč...odboč... - přepočítávám.

Takže...za ty prachy určitě ne....a ostatně...i kdyby to bylo zadarmo, tak tak to taky nechci.
ned lis 05, 2006 7:01 pm

Uživatelský avatar
andy-zmrzlík
Příspěvky: 617
Registrován: úte bře 21, 2006 9:49 pm
Bydliště: Kostelec n/Č.L.

Příspěvek

David: No po takovém výletě by asi navigace letěla z okna :lol:
ned lis 05, 2006 7:46 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů