Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Kdyby jste byli dopravci, jaké řidiče by jste přijímali?

Mladé řidiče bez praxe
12
18%
Starší řidiče s praxí
41
62%
Žádného, budu si jezdit sám
13
20%
 
Celkem hlasů: 66

Uživatelský avatar
Mr.Wear
Příspěvky: 38
Registrován: čtv dub 30, 2009 9:53 am
Bydliště: Hlučín

Vybírání řidičů do firmy

Příspěvek

Kdyby jste byli dopravci, jaké řidiče by jste přijímali? a proč?
Naposledy upravil(a) Mr.Wear dne ned říj 11, 2009 3:06 pm, celkem upraveno 3 x.
ned říj 11, 2009 2:58 pm

Helena

Příspěvek

Chybí ti tam možnost žádný. Po mých zkušenostech už radši zaměstnance nechci. A už chápu, proč němci zaměstnávají na dobu určitou na jeden rok a pak prodlužujou, nebo ne.
ned říj 11, 2009 3:01 pm

Demolition Man
fandík
Příspěvky: 1067
Registrován: pát led 09, 2009 4:22 pm
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Příspěvek

To helena: Že by všichni patřili do jednoho pytle??Ano je to váš názor.Mě je 23 let a skutečně jsou na silnici blbci v kamionu mého věku,kteři nám lepším kazí pověst.........Každý má ukázat,že na ten kolos má a pokud ne,tak at vypadne.Každý má dostat šanci..!!
ned říj 11, 2009 3:23 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

no to by nebylo abych si nerejp , ale vážně

1-reference
2-praxe jak v řízení tak i technický znalosti aspoň nějaký
3- styl jízdy
4-zkušenost řidiče využít opravdu v praxi možnosti vozu s kterým jezdí

ono je toho moc , někdo má jen "smůlu" někdo je prostě vůl kterej spálí na autě s retarderem brzdy na sračku....další každou chvíli něco odrbe -nebo zničí pneu...

ono vůbec neplatí, že mladej kluk je vůl a starej machr, mladej a zapálenej do náklaďáku je kolikrát lepší šofer a víc používá hlavu než někdo komu je 50
základ je, že to ten člověk musí mít v duši, musí se tím citem pro to narodit a musí ho to bavit a vždy platí na 100% že ten koho to baví tak to dělá i dobře, ale to platí ve všech profesích...

já osobně, než bych někoho vzal do firmy, tak ho posadim do plně naloženýho auta a svezu se s ním , třeba jen tak-tahle investice se stokrát vyplatí udělám zápis při předání o autě (kolik % obložení má ,čistota závady vzhled a pod. včetně fotodokumentace aby nikdo nemohl říkat "to už bylo" :roll: :wink: a pod po tydnu kontrola po měsíci zase a mám jasno.......ale většinou každýho hodí do vody a plav....a taky to občas tak vypadá
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned říj 11, 2009 4:09 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

jak píše Martin 440
jen bych vynechal tu fotodokumentaci protože sna každý majitel svá auta zná :wink:
ned říj 11, 2009 4:47 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Příspěvek

Kdybych byl majitel firmy, tak zaměstnám mladého řidiče, co má třeba 3 roky praxe a není ženatý.Takový řidič většinou odvede tu samou práci co třeba řidič s 20ti letou praxí, ale je do řízení daleko víc zapálený, líp snese debilní nakládky, nepotřebuje tolik volna a je míň náročný na peníze... Tímto se řídil můj bývalý šéf, a i když je to třeba trochu blbé, měl pravdu...
ned říj 11, 2009 5:19 pm

Kolík
Příspěvky: 175
Registrován: sob kvě 30, 2009 2:28 pm

Příspěvek

Taky bych Vám k tomu chtěl něco říct. Je jedno jestli mladej, střední, nebo starší. Každý má své kvality, ale musí ho to bavit. Problém je vždy ve vedení, protože to všem chtějí znechutit. Mladý něco vydrží, ale taky si chtějí dát pivko a jít se bavit. Střední mají rodiny a prostě potřebují být občas doma. Ty starší mají odrostlé děti, dost své manželky (někteří) a kolikrát by si rádi přividělali k důchodu. Ovšem vedení drží lidi ve stresu. Pak se stane, že někdo chvátá a je jedno, jaký má věk.
úte říj 20, 2009 2:52 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Taky trosku pridam - prisel mlady kluk - kerovany skoro vsude, hlava samy pirsing - nejdrive jsme meli strach a musim rici - ze to byl PAN RIDIC, slusny a ferovy.
Cili nedat na prvni dojem.
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
úte říj 20, 2009 3:10 pm

Pavlin
Příspěvky: 50
Registrován: čtv zář 10, 2009 2:42 pm

Příspěvek

Někde musejí řidiči bez praxe tu praxi získat a když se jim nedá šance tak za pár let nikdo jezdit nebude. Já ted sháním fleka a jsem bez praxe. Mám pouze praxi na dodávce v USA 4 roky a 4 roky tady v ČR.
úte říj 20, 2009 7:06 pm

0256
Příspěvky: 5
Registrován: stř čer 17, 2009 10:16 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

:o
úte říj 20, 2009 8:56 pm

0256
Příspěvky: 5
Registrován: stř čer 17, 2009 10:16 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Má zkušenost je taková,mladý řidič-kaskadér,střelec a blázni.zažil jsem pár těchto střelců a bůh nás chraň!!!! Je jim vše jedno,dělají si co chtějí a uděří pátek a už koukají jak být v 10 hod doma!!!To je pak radost je mít za kolegy."Dědkové" od rodin tahají v pátek ještě v 8 hod večer a ani nemrknou.Vážejí si té práce které je už i tak málo.Ale nechci házet všechny do jednoho pytle.Je to také věc dispečerů jak je zapasují do kolektivů!!!
úte říj 20, 2009 9:03 pm

Scanman1
Příspěvky: 26
Registrován: čtv črc 30, 2009 10:40 pm

Příspěvek

TO : pawel_zlin ... jinými slovy ...
1) neženatého řidiče, neb s ním můžu manipulovat a nechat ho v unii třeba 6 ... pokud potřebuji i 8 týdnů ...
2) do řízení daleko víc zapálený ... znamená, že mladej sosák je daleko lépe zpracovatelný nenápadným nátlakem typu "hele zkus tam nějak dojet..."
3) líp snese debilní nakládky ... 6 sběráků po Francii a 4 vykládky v CZ + 3 vykládky v SK
4) nepotřebuje tolik volna ... joooo vlastně 8 týdnů není zase tak moc ... ještě jedno špááňo otočí
5) je míň náročný na peníze ... provolals 1200kč a za nadspotřebu ti strhávám 2500kč ... za branou čekají řidiči na tvé místo ... takže pozor!


:D :D pawel_zlin ... nemyslím to zle... jen jak se dá se slovíčky manipulovat podle potřeby :D :D
stř říj 21, 2009 12:53 am

Jika123
Příspěvky: 21
Registrován: ned srp 24, 2008 6:26 pm

Příspěvek

Scanman1 tak přesně díky těmto způsobům jsem s ježděním skončil. Debilní nakládky mi nevadily, do řízení jsem zapálený byl (dispečerovi jsem myslím dost vycházel vzstříc když potřeboval rychle naložit a nebo dojet do kolejky v PL). Co mě nejvíce sralo tak bylo způsob jednání z jeho strany, to že někteří mladí jezdili pomalu víkendy nevíkendy a někteří starší šoféři byli na víkendy doma. Prostě jednoduše řečeno asi opravdu málokterý dispečer se umí chovat ke všem řidičům stejně a bohužel vždycky bude některým řidičům nadržováno a některým budou házeny klacky pod nohy. Tohle se mě nelíbí.
stř říj 21, 2009 8:49 am

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Příspěvek

Scanman: Pokud to myslíš v lehké nadsázce, tak jsi to myslím vystihl celkem přesně...
pát říj 23, 2009 10:54 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

no já bych řekl že
majitel má svou představu o zaměstnanci
zaměstnanec má svou představu o majiteli
ale vždy je to jedno doufám že ten blbec bude makat 25 hod denně za max 10 tis.
ale doufám že ten blbec mě nebude otravovat s prací a dá mi měsíčně minimálně 50 tis. vždyt může být rád že jsem vstal
pát říj 23, 2009 11:00 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 48 hostů