Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět

Zákaz předjíždění kamionů

Ano jsem pro zákaz
7
8%
Ne jsem proti zákazu
77
92%
 
Celkem hlasů: 84

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

před zúžením by neměl už nikdo předjíždět, ani osobáci. Ale když se všichni natlačí vlevo, tak pak pravý obvykle jen kamiony stojí... dokud se někdo nenasere a těm osobákům to nezablokuje a potahuje..synchronně s pravým. V Praze se na zipování moc nehraje, kdo je první nebude druhý.
pát zář 13, 2019 10:29 am

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Myslenka byla takova ze rumun neresi nemecko,tak proc cesko?za A jej nikdo nezastavi,za B nikdo se snim nedomluvi,za C nic nezaplati protoze nema.tecka.to same je francie,ty jejich radary,tam jezdi fulgas jen tatari z balkanu,protoze k nim zadne pokuty nechodi
pát zář 13, 2019 12:12 pm

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Přesně, Strasburg, Belford... každej ví že tam radar se a že měří 80tku. Všeci jedou 80 jen balkan jede levym pruhem 90. Mě vyfotil radar když mě predjizdel jeden kamion v Belfordu, takže vyfotil jeho. Myslíte že ubral? Ne, na co. Domu jim nic nepřijde. Osobně se divím že se s tím serou. V bruselu se řeší sračky jako pomazankovy máslo a tohle nejdou schopni vyřešit. Prostě kdo chce byt v EU tak dá pristup do te databaze a je vyresene. Nezaplatíte do mesice? Zastavime vam kamiony po parkovistích dokud nezaplatíte... a je to vyresene
pát zář 13, 2019 12:52 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

No my dva to vime..jen sedime na spatnych postech.chuj s balkanem,me to az tak nesere,razim nazor na kazde prase se vari voda.jen to byje do oci to jejich chovani,nic vice.
pát zář 13, 2019 2:59 pm

Driver_1.9D
Příspěvky: 230
Registrován: pát kvě 16, 2014 11:01 pm
Bydliště: plechovy hotel

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

ja tadial tiez chodim 90, v navigacii mam ulozene miesta kde su radary tam pribrzdim na 80 a potom idem fullgas dalej do stredneho alebo laveho pruhu ked predbieham a nie je zakaz predbiehania a uz som aj platil u frantika ked som predbiehal v zakaze a stoji to 90eur. A napríklad cez Štrasburg ci Lyon alebo Toulouse idu väčšinou 3 pruhy tak naco sa mam suchtat ledva 80, treba vyuzit aj tie ostatne pruhy. A tiez som si všimol ze vela kamionstov nevie alebo nechce zipsovat ked je zuzenie a je jedno odkial su, napriklad bola nehoda v Španielsku boli tri pruhy z toho jeden pruh do kopca pre pomale vozidla skoro vsetci v priebeznych dvoch a pruh pre pomale vozidla skoro prazdny tak som ho pekne vyuzil cely do konca a zaradil sa az ked skoncil ten pruh a takto som obisiel x osobakov aj kamionov :D
Scania R450
sob zář 14, 2019 1:43 pm

Driver_1.9D
Příspěvky: 230
Registrován: pát kvě 16, 2014 11:01 pm
Bydliště: plechovy hotel

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Když kolegu co vás předjíždí necháte vycukat v levým 4 minuty a ještě z toho máte prdel, nebo mu dokonce naschvál přidáváte, tak co k tomu dodat. A ještě se s tim pochlubit na fóru, jakože normálka
presne moja rec mna ked predbieha rychlejsie iduci kolega tak vypnem tempomat alebo dam nohu dole z plynu a spomalim aj na 80 aby ma co najrýchlejšie predbehol a nezdrzoval zbytočne osobaky, mne to problem nerobi ale poniektorí so v tom priam vyzivaju ze ho zdrzuje co najviac v tom lavom pruhu
Scania R450
sob zář 14, 2019 2:23 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Ja to taky nemam rad jak jedu za kamionem v osobaku v levem pruhu deset minut,nez se mu to povede.Sam stim jezdim 25let,vim o cem to je ,proc ho predjizdy,vaha atd,ale tady se vzdy ukaze inteligence ridice.
sob zář 14, 2019 5:45 pm

Driver_1.9D
Příspěvky: 230
Registrován: pát kvě 16, 2014 11:01 pm
Bydliště: plechovy hotel

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

10 minut ? :D to co jeden ide 87 a druhy 87,5km/h? :D, ako na troj a viac prudovej dialnici to az tak nevadi osobaky mozu ist v dalsich pruhoch. Najlepsie by bolo keby v kamionoch boli docasne vypinatelne obmedzovace na cca 1 minutu, napríklad stlačením nejakej packy alebo vypinaca ktory by bol niekde na palubnej doske na dosah vodiča. A takto by sa dalo zrýchliť aj na 95 alebo 100 podla potreby predbiehanie by tým pádom trvalo iba chvíľu a po zaradení by sa slo zase pôvodnym tempom
Scania R450
sob zář 14, 2019 6:00 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4500
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

To Driver_1,9D:No to je zase názor. V celé EU je v zákoně povolených 80km/h. Všichni až na vyjimky jezdí 90km/h (Myslí si že je to dovolené) Kdyby byla ta nějaká páčka na vypnutí omezovače, tak všichni jezdí 9h na 95-100km/h.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob zář 14, 2019 8:16 pm

Driver_1.9D
Příspěvky: 230
Registrován: pát kvě 16, 2014 11:01 pm
Bydliště: plechovy hotel

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

ja som to myslel tak ze ak by si stlacil packu tak iba na minutu by si vypol obmedzovac nie natrvalo a potom po minute automaticky by zase zaplo obmedzovac. A myslim ze by to dost pomohlo keby si pri predbiehani mohol na chvíľku trochu viac zrýchliť a tym padom sa oveľa viac skratila doba predbiehania ako ked sa predbiehaju kamiony s rozdielom 3-5 km/h. Najlepsie sa predbieha dolu kopcom lebo vtedy to v pohode viem pustit aj na 100-110 km/h kamion rýchlo obehnem osobaky ani nezdrzim a po zaradeni zase pribrzdim na 90km/h

PS: ano mas pravdu oficiálne okrem SK je vsade povolena 80km/h (na SK je aj oficiálne 90 km /h) ale vacsinou sa to toleruje ta 90-ka. Mne podla tachografu to ide 90km/h a podla gps idem 88-89km/h záleží ako su zjazdene pneu a vacsinou jazdim Taliansko a Španielsko a taliani ci spanieli ma vela krat aj predbiehaju a ti by som povedal ze poniektorí chodia bezne aj 95km/h
Scania R450
sob zář 14, 2019 11:01 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Nejlepší řešení bych viděl zavést to proměnné značení a zapínat zákazy předjíždění, podle hustoty provozu, dopravní situace, či času allá Rakousko. To bych bral jako rozumný kompromis. Ale jakékoliv řešení je na hovno, bez DŮSLEDNÉ kontroly policie. S tím jdou ruku v ruce i tvrdé postihy (až likvidační) allá Itálie. Jinak nemá jakékoliv řešení význam.
Pamatuju jak se jezdilo v ITA před 15ti lety, kdy jsem policajty neviděl, ani když jsem je volal. A dneska? Trasa Brenner- Modena, všichni hezky za sebou, jako kačenky. Jen než sjedu do Bolzana, tak mě minou třikrát polizia stradale a loví ty šílence, které by snad napadlo jet rychleji než 60, nebo snad dokonce předjížděli. To už se pak zabavujou auta i s nákladem a ty pokuty jsou nehorázné.
Někdo tomu říká policejní teror, ale já myslím ze nic než strach na lidi dneska neplatí.
Když mi dneska přijde na firmu blitz na bundesce za 25€, tak nad tím jen mávnu rukou a druhy den jedu zas těch svých 74. Kdyby to bylo za 300€, to už bych se hooodne kroutil a příště už jen poctivých 60.
Takže za mě- Vysoké pokuty za porušení (pro všechny) a důsledná kontrola dodržování. U nás tedy utopie a zas z toho vznikne nějaký kočkopes, kdy budou české kamiony jezdit vpravo a zbytek světa si bude vesele předjíždět dál, protože jak známo v ČR potkáte policajty tak max. někde na benzínce. A ikdyby nějakou obrovskou náhodou někoho odchytli, tak dostane litr a predjizdi vesele dal.
Takže zase téma o ničem. Jen jsem najebaný, tak mi to kecá. :-D
sob zář 14, 2019 11:27 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Ja mám rád presné čísla, takže toto my vadí.. :D

V celej EU nieje 80tka.. Sú EU štáty kde je to inak. A tvrdenie, že všetci až na výnimky jazdia 90km/hod je blbosť.

Na kamiónoch je obmedzovač na 89km/max, nie 90km/max. Tých, ktorý skutočne jazdia 90km alebo 91,92 nieje zas tak veľa a stretnúť na ceste auto, ktoré ide cez 92km/hod je výnimka a nieje to bežná vec. Možno v južnej európe, ale určite nie v nemecku alebo v našich končinách. Veľa áut má obmedzovač nastavený len na 85km/max. Pomer tých áut, ktoré majú maximálku len 85km/max stále narastá. Podľa mňa už je to vyrovnané a pomer áut 85 a 89km/hod je približne rovnaký.

Dosť veľa šoférov jazdí ešte pomalšie ako 85km/hod. Ja mám teraz auto z obmedzovačom na max85 a reálne my to ide asi 83km. Je to tým, že mám fest zodraté pneumatiky.

Ak máte v aute radar a všetko funguje tak ako má, tak vidíte presnú rýchlosť auta ktoré vás obehlo. Ja sa tým občas zabávam počas jazdy. Je tam vidieť rýchlosť auta pred vami a jeho odstup.
Nekvalitná fotka, ale je na tachometry je vidieť, že idem 85 a kamión predomnou ide 90 a je predomnou 34metrov.
Obrázek

Väčšina nákladných áut jazdí 85-89km/hod. Veľa ich jazdí 80-85km/hod. Kamióny jazdiace rýchlosťou 90-91 stretnete celkom bežne, ale zas tak moc ich nie. A stretnúť kamión čo ide 92-93-94, to je veľká výnimka.

Čo som si všimol, tak flotilové autá veľkých firiem jazdia štandartne 85/km hod a menej. Menšie firmy alebo malý súkromníci jazdia rýchlejšie, 85-89, alebo aj výnimočne 90-91-92. Trochu sa to líši v rôznych krajinách, ale tvrdenie, že všetci jazdia 90 je kravina. Aj keci o kamiónoch čo lietajú po diaľniciach 95tkou sú len rozprávky, dobré asi tak pre čitatelov serveru Idnes cz.

A 10minútové obiehanie jedného kamiónu druhým tiež nieje pravda. Také ste pravdepodobne nikdy nezažili. Vačšina tých véeeľmi dlhých a pomalých obiehaní trvá tak maximálne do dvoch, možno troch minút.

Mne podla tachografu to ide 90km/h a podla gps idem 88-89km/h záleží ako su zjazdene pneu
Gps rýchlosť je tá správna-reálna. Gps už s princípu musí ukazovať správnu rýchlosť. Ak by ukazovalo rýchlosť inú než skutočnú, poznáte to ľahko, také gps neukazuje presnú polohu. Napríklad by vám hlásilo-odbočte do prava a vy by ste už boli za križovatkou.
sob zář 14, 2019 11:50 pm

Driver_1.9D
Příspěvky: 230
Registrován: pát kvě 16, 2014 11:01 pm
Bydliště: plechovy hotel

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

ty jazdis možno najviac Nemecko a ten smer ano tam tym v tych koncinach nestretnes len tak kamion co ide 95 ale ja jazdim najviac Taliansko niekedy az siciliu a spanielsko a tu naozaj nie je problém stretnut kamion co ide 95 tak ja nekecam ja pisem realne skúsenosti.
Scania R450
ned zář 15, 2019 12:16 am

Driver_1.9D
Příspěvky: 230
Registrován: pát kvě 16, 2014 11:01 pm
Bydliště: plechovy hotel

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

A ikdyby nějakou obrovskou náhodou někoho odchytli, tak dostane litr a predjizdi vesele dal.
no to asi zalezi na akeho policajta by natrafil lebo poniektorí su schopní dat aj 10 000 kc a to je uz fakt na hlavu a pritom ani neboli dlho v lavom pruhu.
https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpr ... zpravy_tuu
Scania R450
ned zář 15, 2019 12:30 am

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

10 minut ? :D to co jeden ide 87 a druhy 87,5km/h?

Sorry ale ten co jede o pul kilaku rychleji a předjíždí je dement. Ja poslední štaci jel švedsko a cely nemecko tam, 2000km po svedsku a pak cely německo zpatky sem jel 80... měl sem v tyči. Nikde jsem nespěchal, kdo chtěl tak mě předjel
ned zář 15, 2019 9:38 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Stralis 4P2 a 10 hostů