Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět

Zákaz předjíždění kamionů

Ano jsem pro zákaz
7
8%
Ne jsem proti zákazu
77
92%
 
Celkem hlasů: 84

Rudla38
Příspěvky: 106
Registrován: sob úno 28, 2009 3:56 pm
Bydliště: Kdyně

Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Jsem zvědav co si na nás ministerstvo ještě vymyslí. Tahle už je opravdu vrchol.
Posadil bych toho magora co to vymyslel do náklaďáku a nechal bych ho jezdit celej den po českých silnicích.
Podle mého názoru 70% nehod Kamion & Osobák způsobí právě řidiči osobáků. Ta strašná neohleduplnost která panuje na našich silnicích je opravdu hrůza.
Neříkám že řidiči náklaďáků jsou ke všem slušní ale ...
Vím o čem mluvím potýkám se s tím každý den. A nejen já že???
Zoufalá doba si žádá zoufalé činy.
stř říj 14, 2009 3:33 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Rudlo, je to jak píšeš, ale bohužel spoustu "truckerů" opravdu jízdí jak dementi a to opravdu na oblíbenosti nepřidá, ale to že někdo jede slušně, toho už si jen tak někdo nevšímne. Například když kamion pouští osobák v najížděcím pruhu... v tuto chvíli 90% řidičů osobáků vůbec nevědí, co mají dělat a sami o sobě si myslí, jak jezdí profesionálně...
BES - běs
stř říj 14, 2009 3:38 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Panove mate pravdvu ale co s tim chcete delat? Tady musi byt nejaka organizace, ktera by za ty ridice bojovala. Samotny clovek nema zadnou silu, sila je jedine v organizaci.
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
stř říj 14, 2009 3:47 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

to vymejšleji politický exoti který vystudovali v plzni :D
je to kokotina,každej je nekdy rychlejší a pomalejší,nekdy jezdim pomalu já,jindy když mam neco lehkeho tak pořad předjíždim a představa nesmět předjet,bejt u prahy a jet do brna :evil: :evil: :evil:
NAVÍC,PLATÍM SILNIČNÍ DAN,MÝTNÝ A ZNÁMKU TAK NEVIM PROČ BYCH NESMĚL JEZDIT KDE CHCI????????????????STAČÍ CO JE TECH ZÁKAZU VJEZDU PRO NÁKLADÁKY,JA NA NE CHCIJU,STEJNE JE TO DISKRIMINACE
JE TO TO SAMÉ JAKO KDYŽ SI ZAPLATÍTE PAUŠÁL NA MOBILA A ZAKÁŽOU VÁM TELEFONOVAT
2x Nissan atleon 210
stř říj 14, 2009 5:24 pm

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

Pokud to ty idioti prosadí tak by měl česmad bojovat za snížení mýta na polovinu když budete smět používat defacto jen polovinu dálnice :wink:

Už ale vidim jak s dodávkou budu z rychlýho odbočovat na sjezd zkrz řadu kamionů tahnoucích se za avií :roll:
stř říj 14, 2009 8:49 pm

Uživatelský avatar
-Ondra-
Příspěvky: 2039
Registrován: ned bře 08, 2009 11:11 pm
Bydliště: Křižanov

Příspěvek

Jestli to budou chtit uzakonit tak to uzakoni.V CR se jim stejne nikdo nepostavi tak jak na SK a vsechno skonci plkanim tady na foru a nadavanim po CB...
stř říj 14, 2009 8:58 pm

Ma'a Nonu
Příspěvky: 668
Registrován: pát črc 03, 2009 7:46 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

Já jen doufám, že to nedopadne jak na Slovensku, tam s těma zákazama udělali díru do světa :evil: . Mě se ten zákaz zdá nebezpečnej i pro ostatní dopravu, v pravym pruhu souvislá kolona náklaďáků jedoucích 65, v levém oktávisti a spol letící 180.... To je bezpečnost :thumbud:
stř říj 14, 2009 9:51 pm

Uživatelský avatar
-Ondra-
Příspěvky: 2039
Registrován: ned bře 08, 2009 11:11 pm
Bydliště: Křižanov

Příspěvek

Podle slovenskeho vzoru by to byla obrovska blbost.Pokud by neco takoveho chteli tak bych si to predstavoval podle Belgie...Sice zakaz predjizdeni ale vyznacene znackama kde clovek muze.Sice mi to taky nepripada nejbezpecnejsi kdyz u znacky ´´Predjizdeni povoleno´´ se zacne kolona kamionu cpat do leveho pruhu ale absolutni zakaz je 3,14čovina!!Hlavne na SK a v CR kde je pomalujedoucich vozidel po dalnici jeste dost.
stř říj 14, 2009 10:07 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Dezzick - tak co misto plkani zacit neco delat? :-D

Ja vim, tady se to keca, ale proc ma treba Cesmad praskaci linku na kamionaky?
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
stř říj 14, 2009 10:19 pm

Uživatelský avatar
-Ondra-
Příspěvky: 2039
Registrován: ned bře 08, 2009 11:11 pm
Bydliště: Křižanov

Příspěvek

Jenze co delat? To mam jit nafackovat Bursikovi? :wink: :lol:
stř říj 14, 2009 10:20 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak se pridej ke Sdruzeni ridicu CZ - pokud bude vetsi clenska zakladna, tak s nama budou muset pocitat. Dokud se bude opravdu jenom kecat na CB a na parkovisti, tak se s tim opravdu moc neudela. :-)
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
stř říj 14, 2009 11:00 pm

Pauli

Příspěvek

Čemu se divíte, když o tom rozhodují lidi co nikdy neseděli v náklaďáku a nemají o tom ani páru a jde jim jen o to aby mohli lítat se svýma passatama apod. 200 po dálnici a nikdo jim nepřekážel? :roll: Za chvíli nás z těch dálnic vyženou úplně.Já už se v týhle parodii na stát nedivim ničemu.
stř říj 14, 2009 11:06 pm

Pauli

Příspěvek

Jo a mám Iveco 7,5t s kterym neni problém jet s prázdnym do kopce 90, tak to bude fakt super až budu muset jet za nějakym naloženym kamionem nebo starou avií 50-60 :roll: Bude to potom stát proplácet firmě, když přijedu pozdě na vykládku?Jestli to schválej tak bych udělal na protest schválně pěkně pořádnou pomalu jedoucí kolonu s malýma rozestupama aby se nemohl nikdo připojit na dálnici ani sjet a uvidí se jestli si to rozmyslej.
stř říj 14, 2009 11:11 pm

Uživatelský avatar
CErin
Příspěvky: 760
Registrován: pon lis 03, 2008 7:44 pm

Příspěvek

Bohužel, zákaz předjíždění nad 3,5t není řešení, ale jen populistická snaha zalíbit se. Problém to samozřejmě nevyřeší (to ví většina profi-řidičů) :)
stř říj 14, 2009 11:28 pm

Vegáč

Příspěvek

Dezzick:Problém je ten,že v Belgii máš zákaz předjíždění jen na dvouproudých dálnicích,když máš tři pruhy můžeš letět+různé místa máš povolené+a hlavně tam chytíš max ADR,která jede 80 a ne strejdu s ávií,kterej hrcá 50 :shock: Nevím,tímto vstupuju do sdružení... :wink: Už mi to fakt začíná lézt na nervy,myslím si,že byl celkem kolem nás teď chvíli klid a najednou zas příjdou s tímto,ach jo... :?
čtv říj 15, 2009 1:44 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 13 hostů