Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět

Zákaz předjíždění kamionů

Ano jsem pro zákaz
7
8%
Ne jsem proti zákazu
77
92%
 
Celkem hlasů: 84

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Martine440 - dal jsi spatny odkaz do clenske sekce.
Musis zalozit nove tema.
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
pon říj 19, 2009 4:59 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

nedal, kdo má zájem to sledovat, musí pro to taky něco udělat :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon říj 19, 2009 8:32 pm

Uživatelský avatar
Martin Kopecký
Matty
Příspěvky: 377
Registrován: úte dub 07, 2009 9:31 pm
Bydliště: Jičín

Příspěvek

Nejste oprávněn číst toto fórum - co to je??registrovaný sem...
náhradní díly - www.e-cat.cz

jde to tu do řádný pr*ele...
pon říj 19, 2009 8:59 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Aha, to jsem Martin440 nepochopil :-) Ty jsi dobry agitator. :-)

Martini.Kopecky- to je ale sekce členu Sdruženi řidičů CZ, ty jsi registrovany na foru ale zatim nejsi clen sdruzeni - nepodal jsi prihlasku.
Naposledy upravil(a) Bohousek1 dne pon říj 19, 2009 9:15 pm, celkem upraveno 1 x.
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
pon říj 19, 2009 9:02 pm

Uživatelský avatar
Martin Kopecký
Matty
Příspěvky: 377
Registrován: úte dub 07, 2009 9:31 pm
Bydliště: Jičín

Příspěvek

pardon moje chyba já se v tom tak nějak nevyznám
náhradní díly - www.e-cat.cz

jde to tu do řádný pr*ele...
pon říj 19, 2009 9:09 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

nic se neděje. jenže kdo chce být členem sdružení musí vyplnit přihlášku. registrace na foru, je jak říká Bohoušek něco jinýho.
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
pon říj 19, 2009 9:20 pm

Uživatelský avatar
Martin Kopecký
Matty
Příspěvky: 377
Registrován: úte dub 07, 2009 9:31 pm
Bydliště: Jičín

Příspěvek

já se na to podívám..začíná mě to dost zajímat..zítra sem doma tak možná bude o člena více
náhradní díly - www.e-cat.cz

jde to tu do řádný pr*ele...
pon říj 19, 2009 9:26 pm

Bagr
Příspěvky: 2576
Registrován: stř bře 01, 2006 6:20 pm
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Nechci vás tady naštvat a nebo provokovat, není to řešení udělat zákaz, ale hrozně mně vytáčí když jedu osobákem a předjíždím a předemnou začne kamion předjíždět, nehážu kamioňáky do jednoho pytle, ale proč předjíždí když stejně ten kterého předjíždí jede pořád stejně ba dokonce i zrychlí a jedou vedle sebe třeba 200 m to už je na mě dost.Nezlob te se na mě.Je to můj názor.Sám mám papíry i na C, ale na dálnici se ehm s AVií asi horko těžko dostanu.
Vše o Karosách na stránce:
www.karosa.webgarden.cz
pon říj 19, 2009 9:49 pm

Mack
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv úno 08, 2007 12:42 am
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Bagre na tvoji otazku si zodpovis sam az si sednes za kamion a zjistis proc. Jinak to vysvetlit nejde
http://alpextrading.cz
Vnitrostátní a mezinárodní přeprava s hydraulickou rukou
Ostrava - Poruba
pon říj 19, 2009 9:51 pm

Bagr
Příspěvky: 2576
Registrován: stř bře 01, 2006 6:20 pm
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Macku máš pravdu až to zažiju tak to budu vědět.
Vše o Karosách na stránce:
www.karosa.webgarden.cz
pon říj 19, 2009 9:52 pm

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

Bagříku vono jde vo to že někoho dojedeš .. on jede zdánlivě o něco pomaleji ale ty za nim visíš a pomalu tě chytaj nervy.Pak ho začneš brát a on jakoby zrychluje ... pár set metrů jedete vedle sebe ale jak ho vemeš tak mu začneš mizet pomalu ale jistě v dáli.
Z pohledu břichoplazky je to nesmyslný a malichetrný ale z pohledu z velkýho auta je to stejný jako když se máš na silnici s osobákem vlýct za dědou co jede 85 když ty chceš jet povolených 90 :wink:
pon říj 19, 2009 10:42 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Když už se bude psát tomu fešákovi do senátu, co takhle navrhnout aby stoupací pruhy začínaly o pár set metru dříve? Mělo by to spoustu výhod, prozatím je to tak, že pomalejší či těžší auto zpomalí třeba na 60 než vám může uhnout a vy kteří kdyby jste nezpomaleni vyjeli na vrchol kopce například 75km rychlostí se musíte rozjíždět ze 60 a pokud máte přece jen něco naloženo, tak nahoře jste rádi, že těch 60 ještě jedete.... To je taky jeden z důvodů, proč se i někdy zdánlivě "zbytečně" kamiony předjíždí - aby ho naložený kamion před ním před kopci nebrzdil.

Na druhou stranu musím uznat, že mnohdy se předjíždí opravdu zbytečně a ne jen na dálnicích, lepení na vrata se na vrata aby jste popohnali toho před sebou, to taky není zrovna profesionální, já vím že se nahání každá minuta ale z 95% všechny ty rychlíky člověk dojede v první dědině či na první uzavírce a maximální zisk co z riskantní jízdy je jen kýbl plný nervů. A ještě s tím ubíráním při předjíždění - za prvé když předjíždím, tak na to musím mít, pokud mám k dobru jen 2 km/hod, tak je pitomost začínat ale mnozí se do toho stejně pustí, tak předjížděný ubere a to se okamžitě do předjíždění pustí kompletně celá kolona za ním, takže to aby se člověk nechal předjet 20 kamionama aby je zas v nejbližším kopci všechny musel předjet zpět... skoro začínám uvažovat jestli ten zákaz aj není dobrý nápad... je to na dlouhou diskusi.
pon říj 19, 2009 11:16 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

nevim co mate za zkusenosti vy,ale ja teda s mojí avií předjíždim docela často,at už na dálnicích nebo v praze,kolikrat se po jižní spojce hrne osobák nebo nákladák 60 a proč bych ho nesměl předjet když chci jet 80? to samý na dálnici,chci jet 90 a prostě nevim proč bych se měl srát za někym,kdo má naloženo a nejede mu to,podivám se do zrcátka zjistím situaci a vidim jakou rychlostí se přibližuju k autu předemnou a jak rychle se přibližuje auto ke mě.když jede rychlejš tak počkam ne?kolikrat sem předjíždel s avíí a brzdil mě osobák kterej předjížděl kamion.
2x Nissan atleon 210
úte říj 20, 2009 10:10 pm

Suky
Příspěvky: 187
Registrován: stř srp 26, 2009 8:20 am

Příspěvek

Mluvit o Avii zrovna v tomto tématu...
Naposledy dnes jsem míjel u Příbora jednu Avii, sténajíce se řítila v podstatě po rovině 60 - 70 km/h, na zádech už tak osm kamiónu, z nich někteří nervozně kličkovali a vjížděli osobákům do levého pruhu, ale předjíždět se neodvážili (nejspíš ani ne tak kvůli zákazu ale kvůli těm dodatečným svodidlům).
Chlapi za ním nejspíš trpěli až do Jičína, kde svodidla končí.

Se divím, že takový řidič nemá trochu rozumu a ohledu a nevezme to mimo tu čtyřproudovku, stejně by na rychlosti neztratil, ale ušetřil by pár lidem trochu nervů a adrenalinu.

S těmi stoupacími pruhy souhlasím, třeba to v rámci rozšíření jednoho pruhu na D1 udělají v té plánované desetiletce.
Ono totiž není ani řídký případ, kdy dojíždím ke kopci a brzdím za třemi náklaďáky poskládanými vedle sebe od stoupacího až po rychlý pruh.
stř říj 21, 2009 12:53 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Tak koukám, že zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t se už řešil před 9ti lety, tak uvidíme zda rok 2019 bude přelomový. :?: :?: :?:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát pro 21, 2018 7:32 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: pajbys a 6 hostů