Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět

Zákaz předjíždění kamionů

Ano jsem pro zákaz
7
8%
Ne jsem proti zákazu
77
92%
 
Celkem hlasů: 84

Djali
Příspěvky: 50
Registrován: pát kvě 23, 2014 7:24 pm
Bydliště: Slaný

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Víte co mi hlava nebere? Příklad-v Německu A6 Norimberk -křížení A6A5 Walldorf a zpět zákaz předjíždění od 6.00-21.00 až na pár míst kde jsou tři pruhy z toho kolony od Walldorf - Sinsheim - Heilbronn. Před Norimberkem 20 km STAU .Opačně taky STAU většina stojí v koloně až na dementní Poláky, Rumuny a jinou pakáž a nikdo neřekne ani popel. Ve vysílačkách ticho . Přijede se do CZ na D1 kolona a všichni melou držkou už od Rozvadova na zkurvenou dálnici jak to stojí. Proč řidiči nenadávají i v Německu kde se stojí všude a daleko častěji . Nejsem zastáncem zákazů předjíždění ale jelikož zákazy platí ve většině států EU tak přišel čas kdy se zavede i tady. A jestli s tím má nikdo problém ať jde dělat jinou práci. Nezbyde než si na zákaz zvyknout .
sob pro 22, 2018 8:32 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Jak pise Venca,neberte slovaky do huby.Jsou to srdecni lide.Ze tam neni znacka jak vjedes treba pres Sudomerice ,na Slovensko,ze nejaky zakaz existuje je uplne jedno.Mas to proste vedet.K te D1.Me je vcelku jedno co tam uzakoni,pojedu po D1,dojedu nekoho kdo se mi zda ze jede divne dam levy blinkr a jedu dal.Neresim.
sob pro 22, 2018 8:52 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4490
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

To Djali: Ono to je těžké na té A6 k těm dementům musíš taky připočíst "fletbordáře" kteří tam dělají známku. Zastaví, minutu a více postojí a rozjede se aby nemusel brzdit a zastavovat. Ti poláci, rumuni, češi i němci to vědí, a valí dopředu, neb vědí, že tam někde je díra.
Osobně jsem sledoval mechanismus stau na Sinsheimu, tam to je krásně vidět. Zpomalovali jsme před zužením a najednou to jeden dement zašlápl, neboť už dvakrát šlápl na brzdový pedál. Bylo to na úrovni shelky. V tu ránu to stálo až za muzeem na kopci. Dementi co to vědí, ani nepřibrzdili a prostředním pruhem valili vřed, bez zdržení až pěkně do zúžení.
Co mě na tom zákazu s.... je to, že: Např ta A6 jak uvádíš. od pondělí do středy jezdí komínáři 80km/h na tempomat, to znamená, že se za nim táhneš před vrcholem i 60km/h, z kopce musíš brzdit neb fyzika je fyzika. Onen se směje do zrdcátka jak se za nim trápíš. Ve čtvrtek a v pátek si mohou ruku vyblikat jak je zdržuješ protože jedeš 85km/h. A to bude fungovat i v CZ.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob pro 22, 2018 9:48 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Žádný zákaz předjíždění by nebyl potřeba. V zákoně 361/2000 Sb. je vše dostatečně napsáno v § 12,17 a 19. Postižitelní jsou řidiči v levém, pravém i třetím pruhu. Stačilo by jen častěji kontrolovat ze strany PČR a řádně zvýšit sankce za porušování... A pokud řidiči NA zatarasí či záměrně blokují i třetí pruh, potom ano, vyndej desítku nebo tě obviníme z obecného ohrožení...
ned pro 23, 2018 10:09 am

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

4215-to ze na nekoho blikas je uplne spatne.Vzdy se to mine ucinkem a ten element udela presny opak toho co by si ty chtel.Ja na nikoho nikdy neblikam,netroubim,upravym rychlost,nejakou dobu jedu za nim a pak se rozhodnu v klidu co dal,zda predjet,znacka neznacka,nebo hrat jeho hru.Pomaha se jit se vychcat treba,vul ti ujede o 3minuty a ja pokracuji dal pak svym tempem a psychopat co se takto ukaji uz vyhlizi dalsi obet ve spiglu.Delaji to vetsinou truckeri vsech narodnosti jedoucih uplne po lehku,vedomi si toho ze je nikdy do kopce nepredjedes.Dokud jsem jeste mel CB(uz jsem mikrofon vysrouboval a hodil pod postel)jen jsem se ho zeptal zda tak jede naschval nebo zda uz bude...
ned pro 23, 2018 10:23 am

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Ovsem je na zamyslenou jak by byl takovy zakaz ( ja bych byl pro nemecky model) dodrzovan nasimi balkanskymi kolegy. Ti si nelamou hlavu s nicim. Opet by to dodrzovali vyhradne cesi (nepocitam dementy, ale slusne ridice) a slovaci. Zbytek vychodu v soucinosti s PCR, ktera okate a vedome ignoruje jejich prestupky by z nas mel prdel.
ned pro 23, 2018 10:36 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Přesně jak píšeš Venco. RO, PL, a i SK by to měli na háku.
A nejde jen o nízké pokuty, jazykovou bariéru nebo vymahatelnost.

Ale PČR prostě nemá lidi a těch hlídek je kurva málo. Když potkáš hlídku, tak je to víceméně náhoda. A když spácháš přestupek před hlídkou, tak je to vyloženě smůla. Jestli stát nebude nějak jednat, nastane doba, kdy si vlastně budem moct všichni dělat co chceme
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned pro 23, 2018 10:52 am

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 10:47 am, celkem upraveno 1 x.
ned pro 23, 2018 10:57 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

No, pokud to tak dopadne, osobně se dálnicím vyhýbám a budu jezdit po silnicích nižších tříd. Pokud danou lokalitu znám a vím na co se vymluvit, značka zákazu Tranzitu mě nemusí zajímat a klasickej zákaz stejně nemá kdo chytat a když, tak pokutu ustojím.

Jako proč budu jezdit po dálnici do cíle 30min, když "po starý" jsem tam za 20min...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned pro 23, 2018 11:03 am

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Tak samozrejme ze Balkan +SK by to meli na haku,ti predjizdeji bezne v Nemecku, tak proc ne v nasem Tatarstanu??Madar ho posle do riti z metru,mysleno policie CR,nentudum madarum a konec diskuze.Ro a BG jsou dodnes zvykli mazat,takze deset euro do kapsy a jedeme dal.Nas policajt bude rad ze ma na kafe a hlavne nemusi nic vypisovat,nedejboze nejake body do Arad treba.No a nakonec zastavi nasince,na koec smeny,pokuta legal litr,vypisou se body atd a jde se domu.Vykon je podany,nasinec odchycen zneskodnen,v levem pruhu a ten zbytek jde do kapsy.Staci se podivat na ostravskou D1,mezi sjezdy Rudna a Poruba stoji vecne novy pasik,policejni,ten bere jen polaky,nebo rakouske polaky s SPZ W a za hotove....
ned pro 23, 2018 1:28 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Si můžou dávat zakazy jak chcou, nezmění se nic. Není kdo by to kontroloval. Dvakrát týdně projedu celým Českem od východu na západ a zpět a policajty prostě neuvidíš. Pak to vypadá jak to vypadá. Kamiony, osobáky, je to jedno. Každý si jede, jak chce.
Osobně proti zákazu nic nemám. Na západě běžná věc. Třeba trasa Brenner- Modena jedou všichni jak kačeny za sebou, ale to ne jen kvůli toho, že je tam zákaz předjíždění, ale kvůli polizia stradale. Ti když tě chytí v levém pruhu, tak si na tu pokutu můžeš rovnou vzít vypotéku a šéfa bude stát MOC peněz, aby ten zabavený kamion získal zpátky.
To je jediná cesta jak docílit pořádku. Likvidační pokuty. Nějaký litr dneska už nikoho nerozhodí a za ten risk to stojí. Ale kdyby člověk věděl, že když ho chytí při předjíždění, tak bude muset prodat barák (schválně přeháním), tak by si to rychle rozmyslel.
Ale to je SCI FI. V Česku nefunguje nic. Vše jen tak naoko. Jak s policií, tak se sypačema...
ned pro 23, 2018 4:32 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Presne jak pises.O tom Breneru jsem uz psal,tam se to trochu dodrzuje.Jeste v Rakousku usek kolem Insbruck tam taky jak kaceny za sbou.pro me se nic nezmeni,jak dojedu trotla urcite za nim pojedu 200km z Prahy do Brna.To at si jede Tok ve vladnim superbu treba.
ned pro 23, 2018 6:20 pm

Uživatelský avatar
mikunited
Příspěvky: 216
Registrován: ned lis 12, 2006 9:25 pm
Bydliště: Praha

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Tak ze zkušenosti vím že za předjíždění v zákazu v Itálii berou noty na minimálně 6 měsíců a s posíláním řidičáku do ČR nepospíchají, 2 mý známý takto chytli, pokutu už nevím kolik platili (už je to minimálně 5 let)ale tuším že 500EUR. Jeden z toho vyklouz docela slušně, přijel do Čech a rychle nahlásil ztrátu řidičáku a vydali mu nový, samozřejmě to po čase prasklo ale udělal hezký oči na báby v kanclu, daly mu pokutu 1000 Kč a byl vysmátej. Zda to teĎ funguje a zda by to prošlo, netuším
ned pro 23, 2018 8:06 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Vsak jsem to psal uz predtim,berou noty a ridicak vyhazuji do kanalu.Bezna praxe.Castka pokuty souhlasi.
ned pro 23, 2018 8:10 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Když jedu do Italie na dovču, tak mi tam ten zákaz vůbec nevadí, ale díky hustotě provozu se tam ani s osobákama moc neletí a náklaďákem už tam nejspíš asi nepojedu. Jak je to s těma nadměrama, ty se tam předjíždět smí, nebo je to krm?
BES - běs
ned pro 23, 2018 9:15 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů