Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Popletl jsi to trochu.Bylo to tema ,,zdrave jidlo na cestach,,ne jidlo na cestach.Netusim komu to proc vadilo ale neva,na tema sniclu vypisovat nic nebudu.Nekdy by mene aktivity neuskodilo myslim.
Neřeším...
sob pro 24, 2016 7:31 pm

Lajbr
Příspěvky: 60
Registrován: pon říj 26, 2009 9:46 am

Příspěvek

Přesně tak Jozine.Jestli si někdo myslí,že jídlo na cestách je to samé jako zdravé jídlo na cestách.Tak na těch cestách nikdy nebyl.
ned pro 25, 2016 6:27 am

rendos
Příspěvky: 414
Registrován: úte říj 25, 2011 1:12 pm
Bydliště: Kyjovsko

Příspěvek

O tom jídle by se dalo debatovat hodiny.
Rozdíl v přístupu k jídlu je mezi řidiči obrovský a zažil jsem takové extrémy že jednou kolega neměl ani vařič,jedl jen salám,nebo jiný na cestu do Francie s víkendem měl k jídlu jen plato paštik a pytel rohlíků,jiný zas celý rok je jen o zeleném neslazeném čaji s ovesnými vločkami.
Jindy je zase jiný extrém, celý víkend se griluje,smaží vaří a peče vše od vajíček,polévek,gulášů přes bramboráky až po steaky že v pondělí mám o 3 kila víc než v pátek.
ned pro 25, 2016 12:07 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Jo jo,betonparty-znám moc dobře,oč jde,proleje se to pivem a různými likéry.... :D
...rád se svezu s čímkoliv...
ned pro 25, 2016 5:55 pm

rendos
Příspěvky: 414
Registrován: úte říj 25, 2011 1:12 pm
Bydliště: Kyjovsko

Příspěvek

EL: no většinou se začne po ránu pivem,vínem,večer už se tahá whisky a končí se tak ve 4 ráno šampaňským. Už jsem zažil i že kdosi sundal v jednu ráno ještěrku co měl vzadu a jezdilo se po parkovišti ... :oops: Někdy je to naprudko když se sejde dobrá parta.....
ned pro 25, 2016 8:50 pm

cestovatel110
Příspěvky: 445
Registrován: ned úno 14, 2010 7:06 am
Bydliště: Mělnicko

Příspěvek

rendos=máme u nás zvířata,co žerou 14dní rohlíky se salámem z domova,nebo draky,co jí 3 týdny omáčky v kastrulkách od maminy :roll: nechci machrovat,ale udělat bramboračku,gulášovku,obalit květák nebo řízek čerstvě koupený není problém,na jídle se šidit nemusíme,to by bylo asi to poslední,na to máme slušný diety,a to jdu na jídlo aspoň 4krát týdně ,prostě ctím zásadu 2krát denně teplý jídlo :lol:
pon pro 26, 2016 11:49 pm

henicek
Příspěvky: 70
Registrován: stř lis 02, 2011 11:20 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Přesně jak píše Jožin a Lajbr, že to téma bylo myšleno trošku jinak ale nevadí naopak tady můžem inspirovat lidi, kteří by se do vlákna zdravé jídlo nikdy nepodívali. Já potřebuju mít 1 teplý jídlo denně. Jsem tak naučenej. Naučil jsem si dělat polívky sebou...mam je rád a mam to vždy na 3 obědy nebo večeře. Saláty, pomazánky, klobásy, párky ty už prakticky když to není nutný nežeru. On když si člověk přečte ten obsah balení třeba u tuňákový pomazánky z lídlu a zjisti, že třetina obsahu je tuk(teď si nejsem jistej tím poměrem ale toho tuku je tam fakt hodně - ta tuňáková je oproti ostatním ještě zlatá), tak není divu, že všichni kynou. Kupuju si šunky s obsahem masa min. 95%(v lidlu mají nejmíň 3 druhy). Potřeboval bych nějaký rady spíš co se týká snídaně...naučil jsem se na jogurt s musli, ovoce ale když to člověk žere třetí den, tak už mi z toho jde huba šejdrem. Nějaký rady na zdravější snídani??
úte pro 27, 2016 9:47 pm

corsair
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 19, 2015 9:33 pm
Bydliště: Tvrdosin

Příspěvek

Ranajky, to je pre mňa najpodstatnejsie jedlo dna. Ja si neviem predstavit jest ráno ovocie. Pořádná anglická snídaně, potom je už dosť času na zdravé jedlo počas celého dna. Ranajky jak král, obed ako chudák a večera ako žobrák. Nie vždy to dodrzim :oops:
úte pro 27, 2016 10:02 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

stou sunkou delas dobre.To je jedine co jim z uzenin.Delam to jinak,nez si koupit 30dkg nejake ,,hmoty,,zvane salam za 50kc.koupim si za pajdu tolik sunky,treba Scwanzerwaldske.Nepotrebuji mit na chlabu tunu toho,staci platek ,je tak dobra ze se rozplyva sama na jazyku.Raz za tyden cca.Jinak se masu spise vyhybam.Ma tolik energie kcal,ze je nespalim sezenim,takze prebytek.Je fajn si privstat a snidat pomalu,vychutnat si kazde sousto nehltat.Jak to do sebe nahazes za minutu je to spatne,mozeg ti nema kdy dat signal ze mas dost,ze ti staci.Fajn jsou tvaruzky,cista bilkovina temer,malo tuku.A kazda zelenina.
Neřeším...
úte pro 27, 2016 10:19 pm

Giggii
Příspěvky: 146
Registrován: úte lis 15, 2011 2:05 pm
Bydliště: Hustopecsko

Příspěvek

Vesmes souhlasim s Jozinem. Jen si tak 2x do tydne udelam ovesnou kasi. Neni to nic sloziteho, otazka 5 minut. Nakrajim do toho nejake ovoce, trochu medu a nekdy kousek cokolady na chut.
stř pro 28, 2016 12:13 am

corsair
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 19, 2015 9:33 pm
Bydliště: Tvrdosin

Příspěvek

Ale kto ti káže sediet v kabine. 2-3km ranny beh, posilovna pri utahovani/kontrole kolies 100opakovani, rychlá sprcha... Nemá sa po jedle ale pred jedlom je to ešte horsie (hlad, slabota) a ešte pár minút sedím pred Tachom kým skončí pauza. Na obed je ideál teplé jedlo, večer prieskum terénu 2-3km a/alebo 1-2piva alebo ani jedno keď som zničeny. Spal niekto z vás v premku? Radost vstavat.
Není to zrovna asi moc zdravé ale pre mňa je to kompromis medzi pohodlim a dostatkom pohybu. 15-20minut behu ráno má nezabije.
Jeden kulturista keď isiel naberat kupoval a miesal si nutrilon (nahrada materskeho mlieka).
Jak je asi dobre ráno sa fakt dobre najest, cez deň potom nechytam taky hlad, že všetko zrat. Další hacik je že to ráno nieje vždy ráno.
stř pro 28, 2016 1:26 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Me osobne ty ovesne vlocky vubec nechutnaji ale to je muj boj.Jim jen to co mi chutna zas to neprehanim uplne i kdyz je mi jasne ze jsou vicemene zdrave.Nepiju colu,nic sladkeho,nic mi to neda,max zkazi zuby :D .To co jis je tvuj obraz,to je cele.Vse ma clovek v hlave staci chtit trochu.Vymluvy tucnaku za volantem,ze namaji cas na nic,neuznavam.Vsechny ty jedy co do sebe narves ti da telo jasne na vedomi.je to jen otazka casu co se vysere.Tezko je nekomu vysvetlovat a ani to nedelam uz,ze mi staci na to abych se najedl jedno rajce,paprika,dvre redkvicky... :D ...
Neřeším...
stř pro 28, 2016 7:38 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jinak se ma jist pravidelne.Nejhorsi je nejist vubec po ranu,dopo se nafutrovat a vecerse nazrat jak ta svina.V lete mi staci na obed si uvarit treba brokolicu,ta je hned za par minut mekka.Kvetak taky ok.Fajn jsou caje,ted piju zeleny,sypany.Nema se to sladit ale to ojebavam a sladim to medem,je to mensi zlo si myslim.Kafe jsem omezil na dve denne,setrim pumpu.Ted v zime ma telo biologicky uz nastavene ukladat tuky,tak je treba omezit tucne jidla na maximum.Chleba jen ten cerny ale tvdy,Vollbrot tam vetsinou pisou,je jak cihla tvrdy,ne tu prebarvenou veku na hnedo,co se vydava za tmave pecivo.
Neřeším...
stř pro 28, 2016 11:32 am

Lajbr
Příspěvky: 60
Registrován: pon říj 26, 2009 9:46 am

Příspěvek

Snažím se jíst každé 3h.Snídaně většinou vaječná omeleta nebo jogurt.Dopoledne ovoce,jako top mám grep.K obědu zeleninu s rybou a nebo jen kuskus smíchanej se zeleninou.Odpoledne zelenina,třeba okurek s kefírem a večer rybu a nebo syrečky. Chleba ani pečivo nejim vůbec,vepřové taky ne e.Z masa jen rybu a drůbež.
stř pro 28, 2016 12:21 pm

motor-head
Příspěvky: 63
Registrován: pon říj 07, 2013 7:39 pm
Bydliště: cz

Příspěvek

Je to tak jak píše Jožin. Já to mám skoro stejně.
Po vzbuzení hrnek teplé vody, prej to nastartuje metabolismus. Do 15 až 20 min snídaně, většinou bílý řecký jogurt bez tuku. K tomu hrst vloček obyčejných a hrst nakrájeného ovoce.
Za 3 hod svačina ,celozrnný lisovaný žitný chleba, plátek šunky 90%masa ,plátek ajdamu 30% a hrst bílé zeleniny okurka bez šlupky a bílá paprika.
A za další 3hod oběd, většinou bílé těstoviny na redukci váhy a k tomu plátek třeba filé, kousek králičího domácího nebo nic. Prý bych měl kuřecí nebo krůtu. Né, děkuji vím jak to chodí v tomhle oboru a mám k tomu přirozený odpor.
A za další 3 hod večeře většinou sýr Gotyč nebo Mocarela a k tomu hrst zeleniny někdy i přidám chleba. Mezi tím vypiju tak 3 litry čisté vody. teď v zimě tak 2,5L max. Kafe piju taky už jen dvě za den. Ale obsah kafe nahrazuji obsahem vody.
stř pro 28, 2016 12:52 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů