Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Zamčeno
forrester
Příspěvky: 7
Registrován: pát čer 26, 2015 9:06 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Politická debata...

Příspěvek

@ sof
toto si videl?
progresivci :D nakopat do papul, nic ine,
úte úno 11, 2020 12:07 am

Uživatelský avatar
Matúš Sabo
Zaklinač
Příspěvky: 2428
Registrován: úte úno 22, 2011 3:08 pm
Bydliště: Bystre n/T

Re: Politická debata...

Příspěvek

:lol: :lol: :lol:
úte úno 11, 2020 7:48 am

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Politická debata...

Příspěvek

Na Slovensku zúri predvolebný boj a ja sa tie nechutnosti snažím nesledovať. Ale niečo my uniknúť nemohlo. Vládny Smer a jeho koaličný partner, Slovenská národná strana, chcú na poslednú chvíľu svojho vládnutia spraviť nový zákon, ktorý by dôchodcom každoročne pridal trinásty dôchodok a pre všetkých do 3,5 ton by sa mala zrušiť diaľničná známka.

Časť opozičných poslancov sa rozhodla, že tomu za každú cenu zabráni a tak pár dní blokovali rečnícky pult v parlamente a nikoho k nemu nepustili. Aby ich s parlamentu a od pultu nikto nevytlačil, tak tam aj pár nocí spali, v spacákoch, na zemi.

V médiach som počul názory, že naša SK diaľničná známka je jedna z najľacnejších, že už sa dlho nezdražovala a že vlastne môžeme byť radi, ak po našich diaľniciach môžme jazdiť tak lacno.

Tieto údaje sú približné, z roku asi 2017. Teraz v roku 2020 to bude asi podobné.
  • Slovensko: 464 kilometrov diaľnic a 287 kilometrov rýchlostných ciest 50 eur, 0,06 eur/km
  • Česká republika: diaľnice 1281 km 59 eur 0,04 eur/km
  • Maďarsko: vyše 1400km 162 eur, ale za okolo 18 eur sa dá kúpiť regionálna známka, čo asi veľa šoférom stačí 0,11 eur/km
  • Rakúsko: vyše 1700km 91 eur 0,05 eur/km
V porovnaní na kilometre a prepočte na jeden kilometer to najlepšie vychádza pre Českú republiku, potom Rakúsko, Slovensko a najdrahšie je Maďarsko. Maďarských 162 eur je naozaj veľa. Ale tá maďarská regionálna známka je asi dobrá vec a jej cena je výhodná. Je tam 16 regiónov.

Dôvod prečo som to sem napísal nieje Smerácke rušenie diaľničných známok a ani bordel v SK parlamente. Pravý dôvod je tento článok. V ňom sa píše, že od 1.apríla 2020 bude na rýchlostných cestách v SK znížená maximálna rýchlosť zo 130km/hod na 90km/hod. V článku je vysvetlenie, prečo je to tak. Takže, ak to tak bude, tak na Slovensku za 50eur môže šofér jazdiť po cca 500km diaľnic a to je všetko. Zvyšok rýchlostných, na mnohých kilometroch celkom kvalitných dvojprúdových ciest len max 90km/hod. Rýchlostná cesta je napríklad dvojpruhová cesta R1 Trnava-Nitra-Zvolen- Banská Bystrica.

Ak to naozaj tak bude a naši poslanci to tak vymysleli je to dosť problém.

Veľa šoférov, ktorý diaľnice nepoužívajú a občas by ju chceli využiť nadávajú na to, že neexistuje jednodenná diaľničná známka. Sú len drahé 10dňové (10eur) a 30 dňové (14eur). V médiach prebehla zaujímavá informácia. Vraj zisk s týchto krátkodobých diaľničných známok je väčší ako zisk z celoročných diaľničných známok. A to je aj vysvetlenie, prečo nikdy nebude jednodenná, lacná diaľničná známka.

Ešte ma napadla jedna vec. Ja rýchlostné cesty nemám rád a považujem ich za nebezpečné. Rozdiel medzi diaľnicou a rýchlostnou cestou je vo viacerých parametroch. Najpodstatnejšie sú menšie polomery zákrut rýchlostných ciest a úzka krajnica. Hlavne tá nedostatočná krajnica je nebezpečná a smrteľná. Nedostatočná krajnica zabila už veľa ľudí. Môžme sa vyhovárať, že treba dávať pozor a sledovať cestu pred sebou, ale vždy sa nájde niekto, kto pozor nedáva.

Slovenská R1 a jej malá krajnica. Je to novo vybudovaná cesta.
Obrázek

Toto je včerajšia nehoda na práve spomínanej slovenskej R1. Pre poruchu odstavené osobné auto nabúral kamión. Jeho šofér nedával pozor na cestu. Krajnica na R1 je tak malá, že ani odstavené osobné auto sa tam nezmestí.
Obrázek

Obdobou slovenských R ciest sú poľské S cesty. Stredajšia nehoda. Šoféra kamiónu zabil šofér dodávky. Šofér kamiónu zastavil pre poruchu.
Obrázek

Rýchlostné cesty sú nebezpečné, zabíjajú. Stavajú sa len preto, lebo sú lacnejšie než diaľnice. Ale my šoféri za ne platíme mýto rovnaké ako za diaľnice.
čtv úno 20, 2020 11:43 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3409
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Politická debata...

Příspěvek

u nás obchvat Slaný směr Mělník přes Velvary se staví "cosi" co se dá nazvat "dvojkolejka pro osobáky" bez odstavných pruhů (na každé straně val). Zrovná tam kde je značný provoz a jakmile tam bude nehoda tak budou všichni v pasti.
pát úno 21, 2020 2:54 am

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Politická debata...

Příspěvek

Dnes sú na SK voľby. Bol som voliť teraz večer. Stále tam bolo veľa ľudí a stále prichádzali další. Účasť v týchto voľbách bude rekordná.

Minuly týždeň som sa rozhodol koho budem voliť. Opozičnú stranu, ktorá bude po týchto voľbách vo vládnej koalícii. Moc som s tým rozhodnutím spokojný nebol, ale na výber som nemal. Pred dvoma dňami som na nete čítal článok od človeka, ktorého názory rešpektujem. Ten voličov nabádal k tomu, aby volili a aby nevolili srdcom, ale rozumom. Žiadne emócie, len chladný kalkul. A ja som usúdil, že má pravdu. Súčasná opozícia bude po voľbách vytvárať novú vládu. Bude to veľká koalícia. Ak koaličné strany budú dosť silne, možno dosiahnu až na ústavnú väčšinu. A to by dobre nebolo, aspoň si to myslím. Netreba im dávať priliš silnú moc. A tak som volil proti ním.

Teraz si tipnem: predbežné výsledky nepoznám.

1. Kotlebovy "fašisti" získajú viac percent než im dával prieskumu a ani by som sa nečudoval, keby skončili druhý, za víťazným OLANO.
2. Ficov Smer bude tretí.
3. Ex prezident Kiska skončí ešte horšie než mu predpovedali posledné prieskumi. Mal okolo 6 percent a bude mat ešte menej ako 6. Možno sa do parlamentu ani nedostane. To by bol inak pre budúcu vládnu koalíciu obrovský problém. To má prezident Kiska zato, že si na mítingy vodil cigánsky komparz. A tie videá, čo sa objavili tesne pred voľbami mu tiež poriadne priťažili.

Tento rozhovor s Banášom je dobrý a presne vystihuje súčasnú Slovenskú politiku. Záver toho rozhovoru je vynikajuci.
https://www.cas.sk/clanok/950441/jozef- ... sie-video/
sob úno 29, 2020 7:51 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3409
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Politická debata...

Příspěvek

sof: https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... paign=null

tak si prožijete svých 15 minut slávy, takový 17.listopad II. a oni si to kluci mafianští zase nějak naporcují toho EU medvěda. ale kdo ví? Lidé u vás chtějí změnu, to je vidět na té volební účasti. Ale i tak vám trochu závidím, my se u nás jen tak te eštébácko -komunisticko oligarchistické hydry nezbavíme :mrgreen: a v podstatě je to už rezignace, mnoha lidem to tak vyhovuje.
ned bře 01, 2020 6:17 am

Uživatelský avatar
Matúš Sabo
Zaklinač
Příspěvky: 2428
Registrován: úte úno 22, 2011 3:08 pm
Bydliště: Bystre n/T

Re: Politická debata...

Příspěvek

Ja si musím posypať popol na hlavu, ja som vehementne tvrdil že to Harabin dá ( strana Vlasť, typoval som cca 6%) a on dostal polovicu, bol som akurat na nočnej ked vyhlasovali priebežne vysledky, no divočina to bola dobra a aj nas čaka :shock:
ned bře 01, 2020 11:32 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Politická debata...

Příspěvek

Matúš Sabo.... takže jak vlastně ? vyhrála to ta proslimácká svině ????

https://www.youtube.com/watch?v=Y7RR4r1ZSHw
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned bře 01, 2020 12:02 pm

Martin F.
Příspěvky: 241
Registrován: úte pro 10, 2019 6:04 am

Re: Politická debata...

Příspěvek

Bohužiaľ presná tá svina to vyhrala
ned bře 01, 2020 12:27 pm

Uživatelský avatar
Matúš Sabo
Zaklinač
Příspěvky: 2428
Registrován: úte úno 22, 2011 3:08 pm
Bydliště: Bystre n/T

Re: Politická debata...

Příspěvek

Martin 440:
Matovič je u mna blazon, ktorý zahadným spôsobom pred 10 rokmi utiekol z Bohnic a tí boli radi že imm utiekol. Mne osobne bolo, je aj bude u riti kto sem bude navažať moslimov, ked v mojom vzdialenejšom okolí sú dediny, kde cigani množením prečislili bielych, ( Hanušovce nad/T., kde som byval budu mať takyto problem max do 15 rokov, preto som sa odtiaľ odsťahoval do susednej dediny). Moslimov chcelo ťahať liberalne kridlo stran PS/Spolu a Kiskovej Za Ľudi, liberalne kridlo Smeru čo je v Bruseli tak ty su radi že majú EU vyplaty tak ty odsuhlasia všetko a je im to jedno.
ned bře 01, 2020 12:29 pm

Martin F.
Příspěvky: 241
Registrován: úte pro 10, 2019 6:04 am

Re: Politická debata...

Příspěvek

Matus sabo
Azda si sa presťahoval do Bystrého ?
ned bře 01, 2020 2:57 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Politická debata...

Příspěvek

https://ulozto.sk/file/rGNzf3zmnCbA/ame ... cz-tit-mkv

Kto to nevidel, tak doporučujem. Dobrý dokument. Už ho mám v pc dlho a nikdy som sa neodhodlal, že si to pozriem. Videl som len ukážky a z nich sa my zdalo, že to bude pičovina. Ale mýlil som sa. Je to fakt dobré.

Mnohý v tom vidia ukážku rozdielu pracovnej morálky medzi číňanmi a američanmi. Ja som si v dokumente všímal hlavne číňanov a ich myslenie. Porovnávať pracovnú morálku nemá význam. Číňan má za mesiac len dva dni voľna a stále pracuje 12hodinové smeny. A ďaľšie voľno má len cez štátne sviatky. To sa už nedá nazvať pracovnou morálkou. To je čisté otroctvo.
pon bře 09, 2020 9:18 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Politická debata...

Příspěvek

osobně těm "ofico počtům" nevěřím ani slovo .... ty počty musí být min o řád vyšší ne li víc .... dá se to pochopit, nikdo nechce paniku .... myslim si svý , sem přesvědčenej, že je to vyvolaný účelně .... není to žádná náhoda....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte bře 10, 2020 11:10 am

Uživatelský avatar
Matúš Sabo
Zaklinač
Příspěvky: 2428
Registrován: úte úno 22, 2011 3:08 pm
Bydliště: Bystre n/T

Re: Politická debata...

Příspěvek

taky aktualny politicky vtip

Obrázek
stř bře 11, 2020 8:48 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Politická debata...

Příspěvek

Z turecko-gréckej hranice žiadne správy ani videá nechodia. Asi to utíchlo a Turci migrantov z hranice stiahli.

Pamätám si na články od Kelchibara. Posledný článok, ktorý sa volal “Erdoganova hra o nervy” končí vetou :”Jsem zvědav, jaká další překvapení nám ještě pan turecký prezident přichystá.”
https://kechlibar.net/2020/03/06/erdoga ... a-o-nervy/

V ďalšom článku písal, že v tom čase, keď Turci autobusmi vozili migrantov na grécke hranice bolo na mori zlé počasie. Bol február a to bol asi jeden z dôvodov, prečo Turci migrantov do Grécka neposlali loďami. To bolo pre Grékov dobré, lebo pozemnú hranicu si na rozdiel od námornej dokážu ochrániť.

S námornou hranicou je problém. Zabrániť veľkému množstvu lodi, aby sa pripravili ku Grécku je ťažké. Preťažené malé gumené člny so slabými motormi a s palivom len na cestu do Grécka je ťažké zastaviť a otočiť do Turecka. A len to je jediná šanca Grékov. Člny musia zastaviť a poslať nazad. Ak sa člny priplavia ku gréckym brehom, Turci vyhrali. Ak Gréci začnú migrantov zachraňovať s potápajucich sa člnov, Turci vyhrali.


Ja som pesimista a v politike nič dobré nečakám. Ale tomu, že Turek zase zhromaždí migrantov, tentoraz na pobreží a hromadne ich začne na člnoch posielať do Grécka by som neveril. Turci vo februári 2020 dosiahli čo chceli. EU im zase zaplatila peniaze.


Na nete sa teraz objavili tieto články.
http://zvedavec.org/vezkratce/17020/
http://www.novarepublika.cz/2020/04/tur ... luzbu.html

Toto je originál nemecký článok s ktorého čerpajú. Je aktuálny, zo 14.apríla.
https://www.welt.de/politik/ausland/art ... ng-EU.html

V nich sa píše, že Erdogan práve teraz zhromažďuje na pobreží migrantov a chce ich hromadne poslať do Grécka. Neviem nakoľko sa dá tomu nemeckému článku veriť a neviem či to je dôveryhodný zdroj. Našiel som aj grécky web s ktorého asi čerpal ten nemecký článok, ale koľko je na tom pravdy neviem. Grécke články boli z 12.4.

Či to je pravda onedlho uvidíme. Gréci sú naštvaní a nervózni a teraz to budú mať ťažké. Buď migrantské lode pustia a prehrajú, alebo budú na mori migranti zomierať a na Grékov spustia krik európske slniečka.

Nechce sa my veriť, že to Turek naozaj urobí. Dúfam, že tie články sú len strašenie a Turek to nespraví.




Tu je vidieť, prečo majú Gréci problém strážiť svoju námornú hranicu. Ostrovy v Egejskom mori sú grécke. Ten stále spomínaný Lesbos je na obrázku v červenom. Je od tureckého pobrežia len 20km.
Obrázek
čtv dub 16, 2020 12:46 am

Zamčeno

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů