Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Kony15
Příspěvky: 425
Registrován: pát úno 20, 2009 8:15 pm

Příspěvek

přesně takove autobusáky jako jsi ty uplně miluju... ty máš přednost a všichni se poserte....
čtv pro 04, 2014 8:54 am

Uživatelský avatar
Pedrozo1
Příspěvky: 241
Registrován: stř říj 22, 2008 6:07 pm
Bydliště: příbramsko

Příspěvek

Hele nevim proč by ho neměl pustit, když podle vysvětlení jel pomalu a čas na to v pohodě měl. Když mi to situace dovolí a nikoho neohrožuju tak pouštím, protože vím, že 15 dementů za mnou bude právě rychle šlapat na plyn, aby to nebyli právě oni, co musí mírně sundat nohu z plynu :!:
čtv pro 04, 2014 10:41 am

murder
Příspěvky: 150
Registrován: pon lis 28, 2011 4:01 pm
Bydliště: mám

Příspěvek

Pedrozo1 diky, tech slusnych je bohuzel malo a cim vetsi auto, tim mene slusnosti, bohuzel.
Kony15 pokud cislo neni tvuj vek, az budes na skoleni pozadej prednasejiciho o vysvetleni jak je to s vyjezdem autobusu ze zastavky.
Je to stejne jako bys tvrdil nevim proc bych mel kvuli tem dementum na prechodu zastavovat...
Proc bych mel sundavat nohu z plynu kvuli autum na hlavni....

PROTOZE TO TAK JE STANOVENY V ZAKONE O PROVOZU NA POZEMNICH KOMUNIKACICH, PROTO!!!
čtv pro 04, 2014 11:07 am

v0jna
Příspěvky: 124
Registrován: stř srp 11, 2010 11:57 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

xxx
Naposledy upravil(a) v0jna dne ned črc 23, 2017 11:17 am, celkem upraveno 1 x.
čtv pro 04, 2014 3:50 pm

murder
Příspěvky: 150
Registrován: pon lis 28, 2011 4:01 pm
Bydliště: mám

Příspěvek

Neni to tak ze by to slo na ridice autobusu. Ridic autobusu nesmi ohrozit, to znamená ze omezit muze. A ted nevim presne slova, ale neni tam "by mel", ale na 99% tam je "je povinen".
O zpusobu jak vyjizdim jsem psal o stranku az dve zpet, jakmile "pani ridici" zjistili ze namaji pravdu, tak to radeji nechali vysumet..... Proste ohleduplnost plno ridicum kamionu schazi a pritom to neni o tom, tak ja ho pustim z vedlejsi (to bych chtel uz opravdu moc) bohate by stacilo dodrzovat uvedeny zakon.
čtv pro 04, 2014 4:01 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Já teda nemám nějak extra špatné zkušenosti při vyjíždění autobusů ze zastávek, spíš mi pije krev jízda 60-70km/h mimo obec.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
čtv pro 04, 2014 4:09 pm

Jirkaa
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 4:52 pm

Příspěvek

vojna - zák. č. 361/2000 sb. §25 odst. 6
Řidič vozidla, které zastavilo nebo stálo a opět vyjíždí od okraje pozemní komunikace nebo od chodníku, musí dávat znamení o změně směru jízdy a nesmí ohrozit ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích. Řidiči autobusu hromadné dopravy osob nebo trolejbusu musí v obci řidiči ostatních vozidel umožnit vyjetí ze zastávky nebo ze zastávkového pruhu, a to snížením rychlosti jízdy, popřípadě i zastavením vozidla; řidič autobusu nebo trolejbusu přitom nesmí ohrozit zejména řidiče vozidel jedoucích stejným směrem.
čtv pro 04, 2014 6:05 pm

murder
Příspěvky: 150
Registrován: pon lis 28, 2011 4:01 pm
Bydliště: mám

Příspěvek

Diky Jirko, nechtelo se mi to hledat. Jeste k tomu ze nesmi ohrozit, v Praze na skoleni nas ucili, ze nesmime ohrozit, ale MUSIME OMEZIT jinak ze nikdy nezvladneme grafikony.... A posledni poucka, kdyz uz te ten vul nechce pustit tak at te trefi za predni kolo, tehdy to policie nijak neresi a je to automaticky toho co te nepustil...
Proste je to i v zakone, jen ten paragraf vsichni ignoruji a nadavaji jaky jsme hovada. Panove priste zamest pred svym prahem ;-)
A OPAKOVANE DEKUJI TEM SLUSNYM
čtv pro 04, 2014 6:23 pm

Proxim
Příspěvky: 20
Registrován: úte pro 06, 2011 10:38 pm
Bydliště: ubytovna

Příspěvek

To murder : máš pravdu že máte přednost, ale vaše eco rally mě pěkne sere. jet za autobusem po státovce 30 kiláku max 60sátkou je opruz. nevím proč většina busů jezdí takhle.
V příštím životě ti jako veverka rozkoušu kalhoty.
čtv pro 04, 2014 6:45 pm

murder
Příspěvky: 150
Registrován: pon lis 28, 2011 4:01 pm
Bydliště: mám

Příspěvek

Proxim: mhd tolik po statovce nejezdi a on je tak trosku problem se sprevodovanim, nektere automaty vic ani neumi... Taky tady mame par kusu co maji na 100metrech za 4 a pride 55km/h a jedu maximalkou na par metrech, ze nam osobaky nestaci, ale vic to proste nejede.
čtv pro 04, 2014 7:02 pm

Tommy66
Příspěvky: 269
Registrován: sob pro 01, 2012 7:30 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Jsem bývalý autobusák takže o tom něco vím ( 17 let DPO ) za volantem velkého vozu se hovada najdou pouze vyjimečně...o osobácích..spesiálně s prominentníma SPZ se raději nebudu vyjadřovat. Ale opět jsem se vrátil za kamion a nestačím žasnout nad tím jak se změnily i autobusáci. Dám typický příklad který se mi stává prakticky denně. Jedu z Ostravy na Příbor po 4 ráno. Pravidelně před sebe chytím linku 333. A teď přijde to pravé. Jelikož on musí dodržovat jízdní řád a jelikož nikdo na té lince nejede a má prázdný vůz tak na zastávkách nezastavuje a aby nejel předčasně jede 50-60. Já se za ním morduju protože nemám šanci ho předjet a on si to užívá....a je to celkem běžný případ......tak si i vy autobusáci zkuste sáhnout do svého svědomí a být ohleduplní k velkým vozům! Já nemám Porsche nepředjedu tě na 50m!!!
čtv pro 04, 2014 7:19 pm

Tommy66
Příspěvky: 269
Registrován: sob pro 01, 2012 7:30 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

A úplně na závěr....kdyby byl trochu kolegiální......vidí mně ve zpětném zrcátku ( pokud ho stále ještě na autobusech používáte ). Nebyl by pro něj problém aspoň jednou zastavit a pustit mně. Ale už mi to připadá že to dělá schválně a užívá si to. Tak kde to jsme a kdo chce komu co vyčítat :roll:
čtv pro 04, 2014 7:25 pm

Uživatelský avatar
Tomino
Příspěvky: 498
Registrován: pát led 26, 2007 6:03 pm
Bydliště: Slavičín

Příspěvek

Mně zase berou čerti když jedu někde na jedničce mimo obec za autobusem, on jede jakž takž aspon těch 80 a má tam zastávku tak najednou začne brzdit,nikdo za ním neví co se děje a on bez blinkru skoro zastaví normálně v pruhu, vidí že tam nikdo není tak zas jede dál. každodenní situace na trase Zlín - Vizovice.
A když už tam ti lidi jsou tak zas zavřou dveře, šup blinkr a pošlou ti to před auto když jedeš 90
čtv pro 04, 2014 7:30 pm

murder
Příspěvky: 150
Registrován: pon lis 28, 2011 4:01 pm
Bydliště: mám

Příspěvek

Tommy66: treba jo vsude se najdou hovada, ale neporusuje tim zadny zakon narozdil od nepousteni na zastavkach :-)
Tomino: jelikoz jsem jezdil i venkov u Arrivy tak taky jsem se snazil nebrzdit a jel jsem co nejrychleji, kus pred zastavkou pravej u zastavky pribrzdeni abych se podival jestli neni nikdo v boude a kdyz ne tak jsem pokracoval, tam kde nejsou zalivy to jinak do plynulosti ani nejde bohuzel. Tvuj pripad, chyba ze bez blinkru, i kdyz mozna ze chapu, kdyz da pravej tak davaj vsichni pres nej a sup jeste nebezpecnejsi situace...
Proste vidim autobus, radeji zvolnim on veze lidi je tou nohou o dost vic v kriminale nez ostatni ucastnici silnicniho provozu.
čtv pro 04, 2014 8:32 pm

Uživatelský avatar
Witmen
Příspěvky: 1266
Registrován: stř pro 01, 2010 10:20 pm
Bydliště: Uherský Ostroh-Zlínský kraj

Příspěvek

někdy když spěcham, tak přidupnu plynu abych ho nemusel pouštět, když je možnost tak mírně najedu do protisměru abych projel a autobus mohl začít vyjíždět....
když jsme jedu v klidu tak pohoda přibrzdím bliknu...jen škoda, že někteří ani nepoděkují...

no a v noci jak jezdím rozvoz...první ranní, kolem 4 co jezdí...nou koment...mimo dědinu snad 50 a nejlíp když ho chytnu na nějaké uzke šoustce...konec tečka....ale najde se i ten ktery zajede na kraj a pustí...
čtv pro 04, 2014 9:00 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů