Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
murder
Příspěvky: 150
Registrován: pon lis 28, 2011 4:01 pm
Bydliště: mám

Příspěvek

Jozine, tady zadne litovani od nas nepadlo, pouze konstatovani ze plno kamionaku odmita dodrzovat zcela umyslne zakon o provozu na pozemnich komunikacich.
ned pro 07, 2014 12:46 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To mas tezke..Ridici osobnich aut zdaleka taky nejezdi predpisove a nic stim nenadelas.Nikoho se nezastavam,ale zastavit 40t nebo 2t je diametralni rozdil.
Neřeším...
ned pro 07, 2014 1:02 pm

Uživatelský avatar
Severnaya
Příspěvky: 1222
Registrován: sob úno 02, 2013 5:43 pm
Bydliště: Příbram

Poptavka

Příspěvek

Shanim, koupim - vozidlo bez blinkrů
Je tato speciální edice vyráběna pouze pro mentály, debily, osoby s úchylkou či s minimálním IQ, apod. nebo si ho může koupit i slušný řidič (neplést s vodičem vozidla = definice výše uvedená).
Děkuji předem za konstruktivní myšlenku.:idea:

P.S.Potkávám i mnoho slušných s blinkry :wink:
ned pro 07, 2014 7:13 pm

Tommy66
Příspěvky: 269
Registrován: sob pro 01, 2012 7:30 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Ode mně jenom na závěr můj názor na současné "autobusáky" opět linka 333 Ostrava-Mošnov, pátek cca 4,20 . Dojel jsem ho za Starou Bělou....bohužel v můj neprospěch lehká mlha. Podle mého názoru ( a později jsem i tak jel ) v poho 80 km/h. A ten dement jel 40-50. Bylo mu jasné že v tom oparu si nerisknu ho předjíždět tak si to užíval. Před každou zastávkou přibrzdil cca na 20 a pak pokračoval dál.....no nezastřelily by jste ho? Pokud ho někdo zná.....vyřiďte mu že se s ním milerád setkám a z očí do očí mu vysvětlím svůj názor na jeho jízdu.
ned pro 07, 2014 9:32 pm

Loktar
Příspěvky: 19
Registrován: čtv říj 16, 2014 6:19 pm
Bydliště: České budejovice

Příspěvek

Vem si nekdy volno a jed autobusem ne ? :)
ned pro 07, 2014 9:49 pm

Tommy66
Příspěvky: 269
Registrován: sob pro 01, 2012 7:30 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Nee....protože pokud bych zjistil že je to on......tak na konečné z toho autobusu vystoupí jenom jeden člověk......a nechci mu dopřávat aby si užíval státní peníze na pracovní úraz ( napaden nezjištěným pasažérem )
ned pro 07, 2014 9:57 pm

Uživatelský avatar
Láďa Scania
Příspěvky: 144
Registrován: pát zář 28, 2007 9:01 pm
Bydliště: Brána Sumavy

Příspěvek

Tommy66:Jel jsi někdy autobusem?Ten,DEMENT jak pišeš musí jet podle daného jízdniho řádu.Bohužel mají mezi zastávkama moc času,tak se musí courat.A že pred zastavkou zpomalí a pak zase jede je jen proto,že na zastavce nikdo neni a nikdo mu tam nevystupuje,tak proč tam bude zastavovat?Tak až mu to budeš vysvetlovat,tak ti přeju ,aby to vysvětlil i on tobě.Dělá jen svoji práci.Já jsem autobusem taky jezdil tak vím o čem ta práce je.Cau.
pon pro 08, 2014 7:26 am

Suky
Příspěvky: 187
Registrován: stř srp 26, 2009 8:20 am

Příspěvek

Ale to je ten hlavní problém!

Autobusáci si stěžují, že ostatní řidiči porušují zákon, když je nepouští ze zastávky.

Ale sami přiznávají, že porušují zákon bezdůvodně pomalou jízdou.

Já pouštím autobusy i na kruháči, když vyjíždějí z autobusáku a když vidím za sebou kolonu.
Ale fakt v poslední době zvažuji, která je to zastávka, jestli za ním nebudu vlát příliš dlouho.

Není zvláštností vidět kolonu deseti aut za autobusem, protože se dá mezi těmi našimi vesničkami předjíždět jen na málo místech...
Nejezdím s truckem (ale montuji/spravuji jim převodovky :- )
pon pro 08, 2014 7:42 am

trucker rob
Příspěvky: 306
Registrován: čtv čer 23, 2011 9:53 am
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Normální řidič by na jedné ze zastávek zastavil a pustil ty auta,které brzdí.Taky jsem začínal u DPMO :D Ale to bylo za jiného režimu.
řidičem se nestaneš,tím se musíš narodit
Scania R 420 Topline r.v.2011 minulost
Volvo FH 420 r.v.2015
pon pro 08, 2014 7:45 am

Tommy66
Příspěvky: 269
Registrován: sob pro 01, 2012 7:30 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Láďa Scania : Kdyby jsi ode mně četl vše, dočetl by jses že jsem za volantem busu MHD strávil 17 let !!! Tím pádem na rozdíl od tebe o té práci něco vím. Ale takhle jsem se nikdy nechoval, kolegů s velkými vozy jsem si vážil ( každá práce má svoje ) a snažil jsem se VŽDY jim tu práci ulehčit. Ale tohle je skutečně zamindrákovaný mentál.
pon pro 08, 2014 7:59 am

Michal Jančov
Příspěvky: 123
Registrován: pon srp 01, 2011 10:44 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvek

Hoši, vy taky zastavujete, když jedete plně naložení do kopce a za vámi je štrůdl aut? Já jsem si toho nikdy nevšiml. Nechtějte to po autobusech, když to sami neděláte! Je to prostě nesmysl, zastavit bezdůvodně na zastávce a pak se marně pokoušet dostat do proudu tupců. A pomalá jízda z důvodu dodržení jízdního řádu není bezdůvodná, to si ten zákon vykládáte po svém.
pon pro 08, 2014 10:33 am

Uživatelský avatar
Láďa Scania
Příspěvky: 144
Registrován: pát zář 28, 2007 9:01 pm
Bydliště: Brána Sumavy

Příspěvek

Tommy66:O té práci taky něco vím,protoze hned jak mě bylo 21 let jsem nastoupil do CSAD na autobus.Je to uz taky hezkých pár let zpět.Na nějaké couráni nebyl čas,protože autobusem jezdilo hodně lidí a nez jsi je na každé zastávce odbavil tak jsi měl skoro zpoždění.Dnes kdyz vidím ty poloprázdné autobusy,tak se divim,že se to ještě vyplati autobusy provozovat.Před X lety zpatky se dostal na autobus jen ridic,ktery neco umel a byl to pan ridic a s tim souviselo i chování autobusáku na silnici.V dnešní době vezmou na autobus každého.Znám několik autobusáku,kterym bych nesvěřil ani konský povoz.Tak ti přeji pevné nervy až zase potkáš nějakého mentála.
pon pro 08, 2014 10:34 am

Suky
Příspěvky: 187
Registrován: stř srp 26, 2009 8:20 am

Příspěvek

Michal Jančov píše:A pomalá jízda z důvodu dodržení jízdního řádu není bezdůvodná, to si ten zákon vykládáte po svém.
Tak to rozhodně je, ten váš důvod není daný situací v silničním provozu.
To dřív pochopím dědky s platem vajíčkem vzadu a kloboukem na hlavě, ti jedou pomalu, protože na víc nemají.
Pochopím traktor, který jede maximálkou.

Ale že vy máte dle jízdního řádu moc času a plýtváte ho pomalou jízdou není vynucené provozem, ale sprostá bezohlednost. Vždyť můžete přijet do další zastávky dříve a počkat s odjezdem na správný čas.
Fakt tupá (když použiji tvé oblíbené slovo) výmluva tupce.

Jiní alespoň přiznají, že se flákají kvůli spotřebě, ale to je také bezohlednost k ostatním účastníkům a porušení zákona.

Ale od té doby, kdy řidič autobusu plného lidí vyřadil z kopce rychlost (asi šetřil, jinak nevím proč) se už u autobusů nedivím ničemu.

Doplněno 12:02:
To jako když mi bytná (která je pro mne větší šéf než tvůj ředitel ČSAD :- ) nařídí, abych jel 10 km/h, tak já tak pojedu, protože mám pádný důvod a tedy dle tvé logiky neporušují zákonné ustanovení o bezdůvodně pomalé jízdě?
Nejezdím s truckem (ale montuji/spravuji jim převodovky :- )
pon pro 08, 2014 11:56 am

Michal Jančov
Příspěvky: 123
Registrován: pon srp 01, 2011 10:44 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvek

Ty jsi demagog. Opět napíšu, pokud jsi to nečetl nebo nepochopil, že většina zastávek je průjezdních, tedy pokud tam nejsou lidé, tak se tam prostě nezastavuje. To jsi snad schopen pochopit. Čas od jedné zastávky ke druhé je spočítán i s odbavením cestujících. Čili pokud je čas mezi zastávkami pět minut, nikdo tam nestojí, tak tam prostě nezastavím, ale musím dodržet odjezd z druhé zastávky. Takže tomu musím přizpůsobit jízdu. To se děje zejména mimo špičku. No a vzhledem k tomu, že je to nařízení zaměstnavatele, tak ho musím dodržet. Co nařizuje tvoje bytná mi je v tomto případě jedno. On taky nikdo netvrdí, že rychlost nařizuje podnik.
A prosím, nenapadej mě.
pon pro 08, 2014 12:45 pm

Kony15
Příspěvky: 425
Registrován: pát úno 20, 2009 8:15 pm

Příspěvek

tak cele tohle téma začlo tím že si nějaký autobusák stěžoval že ho někdo nepustil ze zastavky :roll: :lol: ... to že mně občas někdo neustí klidně zkousnu a počkám... to že to někdy udělám taky i když ne vlastní vinou (zapomenu se , počasí atd) tak proto chápu že někdo nepustí a nerozčiluju se .... rozčiluju se když jedu od zlína do vsetína za traktorem co mně nechce nikde pustit a jede 30... když mi to někdo bezduvodně stopne na rovině, nebo když mi uděla jinou prasarnu , myšku a hned zabrzdí za přechodem.... ale rozčilovat se a nadavat nekomu jenom proto že mně nepustil ?? :roll: vrat papíry si blázen...
pon pro 08, 2014 12:48 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů