Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 18, 2020 3:35 pm, celkem upraveno 1 x.
sob kvě 09, 2015 8:44 pm

Uživatelský avatar
FR1GTX
účastník zájezdu
Příspěvky: 1272
Registrován: stř pro 29, 2010 6:50 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

vy co tady odkazujete na předvídavost a "profesionalitu" a perete do toho s náklaďákem zpátky do autoškoly.....

Jízda v jízdních pruzích
§ 12
odst.(5) Přejíždět z jednoho jízdního pruhu do druhého smí řidič jen tehdy, neohrozí-li a neomezí-li řidiče jedoucího v jízdním pruhu, do kterého přejíždí; přitom musí dávat znamení o změně směru jízdy.

Tohle byl učebnicový příklad a nic nemění jednoznačnou vinu řidiče osobáku,bez ohledu na to,nakolik tomu ten náklaďák mohl zabránit.Myslím,že i z videa je jasný,že brzdil co mohl a nikdo nevíme,jestli měl možnost někam uhnout nebo ne...já souhlasím s SOF i TTNandy.
MAN=(M)ínusy (A) (N)egativa
sob kvě 09, 2015 8:46 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

presne tak, neomezi-li, plno lidi nevi co to vubec znamena, musim uhnout, nebo zabrzdit, tak uz me omezil, uz to je na flastr, kdyz je u toho duslednej policajt, z takovych omezeni jsou nehody, kdy ten co to zpusobi odjede beze skody a nezajem..parkrat jsem byl v podobny situaci a neni moc casu na premysleni kam uhnout nebo jak se zachovat, podle me se ten v Rapidu vubec nekoukl do zrcatka, myslim, ze dopadl dobre jeste ...
sob kvě 09, 2015 10:10 pm

lukasV

Příspěvek

Na SK mozeme obmedzit, no nie ohrozit :wink:
sob kvě 09, 2015 10:54 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

ono celé SK je nějaké OBMEZENÉ :lol:
a k té nehodě octávka,nákladní.já bych brzdil až bych do něj praštil,v životě bych neuhnul i když tam bylo místo,jak píše Sof co kdyby,jasně padlo by to na vinného nehodě,ale žít s pocitem že třeba trefíš chodce,cyklistu no nevím.
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
ned kvě 10, 2015 8:31 am

lukasV

Příspěvek

To iste si mi hovorime, ked prejdeme hranice do CZ :wink:
ned kvě 10, 2015 5:16 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

víme,víme stačí poslouchat SK řidiče na CB dobrá zábava :lol: :lol:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
ned kvě 10, 2015 7:13 pm

lukasV

Příspěvek

Ja to uz ani neprepinam, som stale na PL :)
ned kvě 10, 2015 7:16 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

já už pomalu taky :lol:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
ned kvě 10, 2015 8:25 pm

Der Sankte
Příspěvky: 767
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

V týdnu jsem se vracel od ČB na Prahu a od Benešova to klasicky jelo asi tak čtyřicet, ale jelo. Jak už to tak bývá, tak lidi začli sahat po lahvi s vodou, svačině a začli občas samovolně najíždět půlkou auta do odstavného a zase se vracet do svého pruhu, když v tom odstavnym proletěl motorkář snad kilo nebo i víc. Osobně jsem si málem krupnul...tohle nikdy nepochopím :?
ned kvě 17, 2015 9:54 am

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Dneska jsem potkal výtečného debila i mentála v jednom... jel jsem osobákem z Prahy na ústí n/l,a připojoval jsem se na dálnici u letňan,na těch pár kilometrů než skončí Praha jsou tam dané kamery a přikázaných 80... Jedu v prostředním pruhu těch cca 80(vpravo se připojují auta),a vidím jak zezadu letí kamion,oranžovo-bílý starý MAN TGA,dvě jmenovky za oknem,na masce reflexní cedule s nápisem Convoi exceptionnel,návěs třístranka Schmitz ,tuším že modré plachty,pražské SPZ a firma Tekopol (tahač byl bývalé auto Padeborn transport),valil to v levém pruhu dobře 90km/h,a všechny bral jak dobytek,před kamerou to mrsknul do pravého pruhu a šel na brzdy... říkám si,to bude veselá jízda s debilem za zády...

Taky že jo,hned za kamerou šel na předjíždění,vzal mě,a další osobáky a šel doprava a ubral... blížila se cedule konec Prahy,on opět do levého,plnej plyn a předjížděl hlava nehlava,valil to v něm asi 2km,za ním kolona,nezájem,zařadil se do pravého až poté co vzal 3 kamiony a osobák... Ceduli jsme minuli,jdu do levého a zrychluji,říkám si že ho předjedu,v momentě kdy se k němu blížím v levém,mám čumák cca 2 metry za jeho nárazníkem,to mrsknul prudce do levého přede mě,až se mu rozvlnil návěs a líznul krajnici u cesty,všude prach,šutry ,já brzdil i očima.
To mě značně nasralo,tak jsem na něj začal blikat,netroubil jsem ani se nelepil,jen zablikal .

Odpovědí byly okamžité brzdy,pak těsně před zařazením před předjížděný kamion druhé brzdy a v momentě kdy jsem ho míjel jsem viděl v okýnku vysmátý ksicht nakrátko ostříhaného třicátníka s černými brýlemi a z okna vystrčenou levačku s fakáčem...

Jakože jsem nikdy nikoho nevybržďoval,tak teď se mi vzteky třásla noha nad brzdou,ale zvítězil pud sebezáchovy a počítání do deseti...

A abych nezapomněl,vlála mu na levém zrcátku reflexní vesta ! :roll: Zrovna tenhle idiot má co nesouhlasit s poměry v dopravě,když sám jede jak kdyby to ukradl

Takže pokud tohohle mentála někde potkáte,tak si na něj dávejte bacha

Pokud to náhodou milý mentále čteš,tak doufám že narazíš na podobného,který tě vybrzdí stylem že rozsekáš půlku nákladu a cvrkneš si do textilu,za tvůj styl řízení si nic jiného zasloužíš :twisted:
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
úte kvě 26, 2015 9:54 pm

lukasV

Příspěvek

Ja som celkom sklamany zo spravania niektorych jazdcov na D1. To co tam robia v zuzeniach osobne auto netreba komentovat. Ked ale vznikne v zuzeni kolona a profik zablokuje oba jazdne pruhy, spravi kolonu na X-km tak to nema zmysel komentovat...
pát kvě 29, 2015 12:47 pm

Uživatelský avatar
Luďa
Příspěvky: 1426
Registrován: sob říj 31, 2009 10:24 pm
Bydliště: Nížkov (ZR) - Brno

Příspěvek

Jo takovej profík jev minulej pátek z Prahy na Brno. Tak 50-60 km/h, prostředkem ať ho nikdo nepředjede, a za ním kolona jak prase. A před ním samozřejmě široko daleko nikdo.
Když se potíš u polívky - jsi zdravý.
Když se potíš u acylpyrinu - jsi nemocný.
Když se potíš u sexu - jsi starý.
Když se potíš u práce - jsi blbý
pát kvě 29, 2015 5:00 pm

lukasV

Příspěvek

Vcera, predvcerom aj dnes som tadial isiel osobakom ... na pohodu, GPS na 80km/h ... tacho nejakych 86km/h. Dobehnem v noci profika, ide prostriedkom 70km/h. Tak sa ho na CBcku pytam, ci by som ho mohol poprosit a on mi odpovie "Madare, vole, kam letis". Tak som teda isiel asi 5km za nim :roll:
pát kvě 29, 2015 9:46 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Asi bych na takového frajera zavolal benga s podezřením na alkohol, když se neumí trefit do pruhu.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
pát kvě 29, 2015 10:00 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů