Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

https://www.youtube.com/watch?v=TPMhk-r_SRs
Todle je běžné zimní skládání!Když by se to vzalo dle toho jak někteří píšou musela by za sebou každá posuvka vodit hasičské auto 🚒 nás štěpkařů bude v CZ několik set,otázka pak zní " stihnou hasiči 🚒 dělat něco jiného než jezdit po kšeftech za posuvkama "😂 😂 😂
Už ho nohy nezebou MAGNUM E-TECH 440
úte lis 15, 2016 1:49 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
sob lis 19, 2016 1:22 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Tak jsem bohužel silniční pirát, vrah a já nevím co ještě...

Jižní spojka - pumpa. Koupě těch tyčinek do rakve a jede se dál. Pán od mekáče spěchal, tak radši spálil gumy aby to stih přede mě ale dobrý - tak jedu za ním.
Vyjedeme z pumpy a vracíme se zpět na nájezd na jižní spojku. Pán z ničeho nic bezdůvodně zastavuje - dostane klakson, probere se a jedeme. Projíždí STOPku (kterou já taky, za těch 8let co jezdím jsem v tomhle místě její význam nepochopil) a pán mi s pochopitelných důvodů ujíždí. Připojovací pruh, rozjedu se na 80, řadím se do pravého pruhu....
Dojíždím zase toho zmatenýho pána v Octavii, tak ubírám na cca 70km/h... Pořád ho dojíždím. Když jsem u něj, jedeme 50 (!), tak se trochu přiblížím - a ono nic. Předjíždění nemožnmo (provoz a nesmím do středního pruhu), takže se zase vzdaluju (takže jedu pod 50) a zablikám dalkovýma. Jak jsem si na něj posvítil, vidim vzadu nejen ějaký velký děti - ale ten kretén se přehrabuje v žrádle od mekáče místo toho, aby řidil!
Jinak si toho vůbec nevšiml... Takže dálkový dýl podržím a aplikuju k tomu navíc klakson. Celá osádka vozu se otáčí co se děje - pán se probouzí, asi odkládá hambáče z mekáče a ukazuje mi, jak mu svítí brzdová světla a následně konečně našel plynový pedál a rozjíždí se.

Prostě píčus, co místo toho aby se probral, zahodil ty sračky z mekáče a věnoval se tomu čemu má - tak bude ještě provokovat brzdovejma. Co na to říct...


A včera večer....
Jedu, a za mnou se z vedlejší silnice připojil řidič Felice - nesvítil, jakože vůbec. Řikám si co si o kokotech, v proti někdo furt na něj bliká a dojedeme na první semafory. Bliknu na něj pracovním světlem zadním... Kupodivu mu to nedošlo.
Na druhých světlech si stoupl vedle mě - tak jsem stáhl okýnko a ukazuju spolujezdci, aby ho sundal taky... Řekl jsem mu, jestli by si ten inteligent vedle něj mohl rozsvítit... Tak si rozsvítil, zařadil se přede mě a ještě poděkoval.

nevím, že někdo chybu uznat umí a někdo ještě prudí....
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned lis 20, 2016 7:54 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Nevím jestli to sem patří,ale asi ano,dnešek byl bohatý na magory na silnicích,ovšem nejvíc mi vyrazila dech 18tuna Iveco s vlekem s nápisem AUTOŠKOLA.
Vjíždím do křižovatky,proti sobě vidím jak zastavuje na světlech tahle souprava,a všímám si že nemá zapojené vzduchové hadice mezi autem a vlekem,jen je táhne po zemi !

O pár metrů dál jsem zastavil vyběhl k němu,bouchal řidiči na dveře,odpovědí mi byl nechápavý výraz vietnamského žáka a zavřené okýnko... Nevydržel jsem a šáhnul po klice,otevřel mu dveře a křičím na něj že má odpojený vzduch od vleku,že táhne hadice za sebou...
Chápavě se na mě zahleděl,a sahal po dveřích že je zase zavře a pojede,no,přidržel jsem je,a přeřval motor,aby mě slyšel i instruktor vedle,ten v tu chvíli zbělal,vyskočil hned ven a jenom jsem slyšel jak se "křižuje" a nadává,patrně sám sobě,a samozřejmě asi i žákovi,protože to vypadalo tak,že mu svěřil zapřažení přívěsu a nezkontroloval to po něm :-)

Jediné co je mi záhadou,proč se ten přívěs sám nezabrzdil (starý brandejsák s dvoumontážema) :wink:
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
pon lis 21, 2016 11:18 pm

cestovatel110
Příspěvky: 445
Registrován: ned úno 14, 2010 7:06 am
Bydliště: Mělnicko

Příspěvek

asi jsi z mladší generace,ale dřív nebyly pružináky,některý vleky měly dokonce i ruční ventily na uzavření vzduchu do okruhu,uvedu Ti osobní smutnou zkušenost :roll: .
V 84. jedu matesem s vlekem za 148kou,v zatáčce halt,chudák v Tatře na místě,proti taktéž prázdný mates s vlekem,byl rychlej,lekl se protijedoucí Tatry a zašlápl to,roh vleku šel na sloupek řidiče ,a bohužel se zapíchl do kabiny,ten protijedoucí šofér šel v klidu otevřít ventily,někdo to zavíral,protože jinak prázdnej vlek blokoval už při motorovce,no nestihl to,odsekl mi,co je ti do toho,dodnes toho lituju,ale ten vztek na toho nezodpovědnýho blba jsem nezvládl,fakt hrozný zážitek
úte lis 22, 2016 1:19 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

JiraY: Starý eurocargo?
Jinak slušný a gratulace, že jsi je upozornil
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte lis 22, 2016 4:56 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte lis 22, 2016 6:04 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ano,bylo to starý červený eurocargo plachta a za ním sklápěcí vlek BSS,od pohledu veterán ,autoškolu nebudu jmenovat,ti kteří jezdí hodně po Praze,tak už určitě vědí co je to za známou soupravu :wink:

cestovateli,napsal jsi to trošku zmatečně,ale pochopil jsem správně že šofér té Tatry přišel o život díky blbovi co si na matesu odpojil brzdy na vleku? :shock:

To je opravdu masakr a nechutná věc,dotyčnej by měl jít za tohle sedět,doufám že se o tom policajti dozvěděli,co provedl...

Já být svědkem tohohle a vědět že je to vina toho řidiče matesu,tak nevím co bych dělal,asi bych tam počkal na policajty a pak jim řekl jak to bylo a po tom zmetkovi bych vystartoval,aby ho ani nenapadlo jít vlek zabrzdit a zakamuflovat svou prasečinu :?

A ano,jsem ročník 88,takže pro mě jsou pružiňáky standart ,i když jsem četl o jednookruhových jednohadicových brzdách,ale nenapadlo by mě že to byl možná případ téhle autoškoly,když se píše rok 2016 :)
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
úte lis 22, 2016 9:05 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Jo, tak to vím, která to je...
Mimochodem - tam jsem dělal řidičák na nákladák :-D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte lis 22, 2016 10:17 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

Ventily na zavírání okruhu měly vleky standardně,ale pro případ poruchy na dojetí,pokud jsou správně seřízený zátěžáky,není důvod,aby se kola blokovaly,stejně tak redučák u spínání přes motorovku,to snad u fakt starých vleček s jednohadicovým systémem,ale ty matesy,ani 148 netahaly...ono se ti tohle může stát i dneska,mám na vleku EBS a pokud ta ,,slavná,,elektronika vyhodnotí poruchu,systém se přepne do ,,nouzáku,, vyřadí zátěžáky a brzdí furt naplno...Jo a obyčejný válce s parkovací brzdou na lanko, mají běžně i vleky po r.v 2000,záleží co mají za systém brzd,náprav a s čím jsou otypovaný...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
úte lis 22, 2016 10:34 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Úplně to sem nepatří, ale doufám, že mu v té diskuzi někdo upřesnil, jak to vlastně je a kdy v autoškole chyběl...

http://hradec.idnes.cz/cyklista-se-stre ... zpravy_pos

Z článku:
„Ta křižovatka je příšerná, v době většího provozu se prakticky nedá projet, aniž bych neomezil vozidla na hlavní. Ze směru, odkud jel cyklista, jsou auta vidět až na poslední chvíli. Zrovna tohle místo by si kruhák zasloužilo,“ napsal do diskuze Karel Nastoupil.
A já se pak divím, že si každej myslí, že když jede po hlavní, může jet se zavřenýma očima.... Chjo
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát lis 25, 2016 5:31 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4501
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Příspěvek

Tu křižovatku myslím že znám, tam to je fakt na p....u. A podle te kamery, ten děda na kole, nemá pud sebezáchovy, nebo neměl brzdy :D :D A nebo si myslel, že tu dodávku přeskočí, jinak to nejde nazvat. To David, není to o autoškole :hands:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát lis 25, 2016 6:35 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

4215: Já vím že ne - což je právě dost smutný. Neznat rozdíly mezi pojmy "dát přednost" a "nesmět omezit", je docela smutný...

To je to samý, že jsem nedávno sjížděl z karlovarské dálnice,, kde je kulaták - NA kulatáku nikdo nejel. Vjedu bez zastavení na kulaták a najednou zezadu klakson - jistě že, pán si myslel, že má přednost, když na kulatáku zdaleka není. To je podobný
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát lis 25, 2016 7:32 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Noooo nic v zlom,ale dedek na tom kole teda leti festovne,jede snad rychleji jak ten MAN prednim :shock:
Nech mam prednost ci nie,nebudu letet do križovatky jak chuj,len kvoli tomu ze som na hlavnej. By ma zaujímalo zda dedo mal svetla a svietil,a zda mal helmu a ostatne ochranne pomocky... A nejak nechapem,nebo to len neni vidno,ale dedo snad ani nebrzdil. Vzdut uz od zákruty tu dodavku musel vidiet. Ta dodavka krizovatku uz pomaly opustala,takze mozno stacili skutocne len dedovi spomalit a nie letiet do neprehladnej krizovatky....tot moj nazor.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát lis 25, 2016 10:46 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 11:52 am, celkem upraveno 1 x.
sob lis 26, 2016 1:09 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů