Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

No dnes baba v C-Klasse, na D5 ve zůžení, vyjíždí z pumpy, koukám do levýho, bere mě fábka, baba nereaguje na STOPku :shock: Mám odstup, kamion předemnou jí projíždí před očima a normálně mi to tam poslala, jak kdyby tam měla pruh :shock: Zmáčkl sem fábku v levým a o babu škrtl tykadlem :doh: Mejt odstup předpisovej, tak sem ju vzal nápravama přes čumák :wall: Pak mě předjela a jela v klidu dál :shock:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv črc 23, 2020 5:57 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Na tech stopkach nezastavi nikdo.osobak to bere automaticky ze to ubrzdis.do leveho nikdy nejedu.ani kolem.tam nemam co delat.uz to beru tak ze mi tam vjede jak jedu kolem,urcite nejedu 90tempo.spise 70 a noha na brzde nachystana
čtv črc 23, 2020 7:46 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Na FB stránkách PČR se objevil příspěvek, ohledně nevyužívání připojovacího pruhu.
Nevěřil jsem vlastním očím, když jsem viděl, kolik lidí se dotyčného zastávalo
https://www.facebook.com/PolicieCZ/vide ... 280749838/

Na to konto jsem konečně udělal video, jak to má bejt
https://youtu.be/uBgF6m0H3Fc
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
čtv črc 30, 2020 11:33 am

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Davide, ještě tam editni jak jedeš dál odstavným, když je krátkej připojovák :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv črc 30, 2020 11:55 am

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Me sice videa nejdou ale mam nazor ze to je naprosta tragedie to ceske najizdeni a sjizdeni z dalnice.prece osobakem neni problem mit na koncu pruhu 100kmh a uz se vzdalujes lkw v pravem pruhu.to same jak sjizdim.vyhodim blinkr vcas.hned do odbocovaciho a pak teprve brzdim.a to co predvadeji prazaci na jizni spojce,pri najizdeni na dalnici napric az do tretiho pruhu a vsichni se muzou posrat jak brzdi,to neuvidis ani v Moskve.
čtv črc 30, 2020 12:29 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Otazka na Davida29, co urobíš ak na konci tvojho pripojovacieho pruhu, keď budeš na svojej maximalnej rychlosti aku môžeš dosiahnut a v momente, ked sa budeš chciet pripojit na dialnicu sa ti do pruhu preradi osobne auto ( z laveho do praveho) a nepustí ťa, lebo na teba serie.

Alebo šofér osobného auta idúceho za tebou to nevydrží, pripojí sa na diaľnicu skôr ako ty a začne ťa obiehať. A tvoju cestu na diaľnicu zavrie, lebo ne teba serie, tvoj blinker ho nezaujíma a je mu jedno, ci sa potom pripojit dokažeš, alebo nie.


To sú veci, ktoré sa stávajú celkom bežne. Čo potom urobíš?
čtv črc 30, 2020 12:47 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Máš to o dva řádky výš, hlavně nebrzdit + klakson :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv črc 30, 2020 1:02 pm

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pát črc 22, 2022 10:42 am, celkem upraveno 1 x.
čtv črc 30, 2020 1:39 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

V ostrave.na Mistecke,taky byla zastavka jakoby na dalnici.tak to vyresily tak ze bus jezdi odstavnym pruhem.vyresene.k tomu napojovani u nas.celou dobu musis vedet co chces udelat a podle toho rychlost upravit.s bavorem budu mit na koncu 150lmh a ujizdim vsem.s lkw uz musim uvazovat.pokud vidim prouzu s 60t je mi jasne ze bude mit 60max na koncu ale vidim ze ma snahu,tak uberu uplne at tam vleze.osobakum v cz zasadne s lkw do leveho neuhybam,ma nove sluzebni tdi.staci to jen seslapnout to je cela veda.
čtv črc 30, 2020 1:47 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Prouza88 To jsem i chtěl, ale vždycky jsem to stih :-D

sof Pokud mě začne vozidlo předjíždět přes můj levý blinkr - tak Prouza to napsal přesně. Nebrzdím a klakson. Ale jakmile vidím, že ten co jel za mnou mě bud předjíždět - rovnou mu to tam švihnu. Ale pokud je připojovák dlouhej, blinkr nedávám a nechám je jet...
Pokud někdo mění pruh z levého do pravého v místě kde se řadím - tak je to kokot. Ale stále platí, že já dávám přednost...

153: Jak to řešit? Nic divnýho, nic co bych neřešil každou chvíli - kdo jezdí na stavbu dálnic (třeba D1), tak vím o čem píšu.
Ale rovnou říkám, že ty bus zastávky tam nemaj co dělat. Na jednu stránku se máš na dálnici schovávat za svodilda, vzít si vestu, opustit vozidlo... Ale na D4 je bus zastávka a pohoda. A že by o tom nějak varovali ostatní řidiče značkama, se říct nedá.
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
čtv črc 30, 2020 2:38 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Pripájací pruh, niekedy ho využiješ celý, niekedy nie... podľa toho ako sa ti to hodí a ako je to v danej situácii najlepšie. Riadiť sa radami policajta z fejsbúku, to by sa šofér kamiona len dostal do prúseru.


Na pripájacie pruhy si treba dať veľký pozor v Dánsku. Tam má prednosť ten, kto sa pripája na diaľnicu. Ten kto ide po dialnici dáva prednosť z prava. Občas vídavam, že s tým majú cudzinci problém a prednosť nedávajú. A občas vídavam, že si hlavne somári v osobákoch vynucujú prednosť nevhodným spôsobom. Ale deje sa to len výnimočne a dá sa to na tých šoféroch vidieť už vopred, že idú hlúpo. Ten dánsky spôsob pripájacích pruhov je dobrý. Nezabudnite na to, keď pôjdete do Dánska.
čtv črc 30, 2020 8:33 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

sof: to je dobrý vědět, já už tam sice nejspíš nikdy nepojedu, ale pro ostatní

A jak je to v Nizozemsku s cyklistama na přechodech ve městech? Přišlo mi, že taky mají přednost nebo se alespoň tak chovali.
BES - běs
čtv črc 30, 2020 8:41 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Ve svedsku je to to same.pokud mas pred sebou znacku xpsilon naopak Y,davas prednost ty autu jedoucimu z prava.tzn.ze v levem brzdis.to nevi temer nikdo.pokud tam je nejaka znacka,neni co resit.budu se opakovat.pruh je treba vyuzit v plne delce a hlavne ful gas.jak mas na koncu 70kmh,ubere ti kazdy.jak tam mas 50kmh te kazdy sere.osobakum neuhybam neubiram.on najizdi na dalnici stim ze ma jet rychle
čtv črc 30, 2020 8:53 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

V holandsku davas vzdy ty prednost cyklistum.je to hodne rizikove hlavne na vyjezdu z kruhace ty mu krizis cestu.nasinci to moc neresi,holandani v lkw ano
čtv črc 30, 2020 8:57 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

No cyklisti, dnes hned za Hatěma, první kruháč, dojedu od Retzu skupinku, první byl asi Armstrong tak jel 100m před nima a aby nezabloudili na Freeport tak si stoupl na víjezdu z kruháče, přímo na to místo, kde ti šlape návěs přes obrubník a čuměl do tydlifonu :wall: Tak sem ho "prokvik kykyrýkem" tak laskavě uhl o půl metru, no sotva sem se vlez, bo sem kroužil celej kruháč žejo :wall: TVL to napadne magora toto, asi sem ho měl vzít podtlakem :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv črc 30, 2020 9:02 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 hostů