Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Neviem ako je to s cyklistami. Ja som si to tiež všimol, že v Holandsku a aj Dánsku jazdia ako keby mali vždy prednosť.
čtv črc 30, 2020 9:07 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Raku ty jsi fakt ko.kot.tu je rec o holand,denmark.tvrde jadro unii a ty tu pletes nejake Hate v horni dolni.tam maji opravdu ciklysti prednost.a ty stojis s lkw on jede po sve stezce.tecka.
čtv črc 30, 2020 9:32 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Dyt tady jezděj stejně - značku "Dej přednost v jízdě" ignorujou a klidně si jedou s tím, že jsou přece malý. Je to v poslední kompilaci, jak jsem zachránil ty kachny.
Ani jsem je nevytroubil, bo nebyl čas - ale vzhledem k tomu že cyklisti následně skákali do škarpy, tak se vytrestali sami
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát črc 31, 2020 9:55 am

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Takto je značený v Dánsku na diaľnici každý pripájací pruh. Tým obráteným červeným véčkom. Obe cesty sú rovnocenné, platí prednosť z prava.
Obrázek
Takto to vyzerá z pripájacieho pruhu.
Obrázek


Môj názor na cyklistov je, že je to nevychovaná drzá banda čo na cestách, kde jazdia autá nemá čo robiť. Cesty sú pre autá, bicykle patria len na cyklocesty.

Pôvodne som chcel držať hubu, ale šofér David to video z cyklistami spomenul zas. Pozrite si ho, je zaujímavé. Cyklisti nedali Davidovi prednosť a vošli mu do cesty. A to do miesta kde je zúžená cesta a oproti ide motorka. A šofér nákladného auta aj tak do toho zúženého miesta vojde. Z ĺava má na tesno motorku, s prava má cyklistov. Cyklisti skončili mimo cesty v jarku. Nerozumiem tomu, prečo šofér nákladného auta takto riskuje. Áno bol na hlavnej, ale aj tak, mohol zabrzdiť a počkať. Načo takto riskovať?

Ak by sa niekomu s cyklistov niečo stalo, pravdepodobne by to dali za vinu šoférovi nákladného auta a nepomohlo by mu, že bol na hlavnej.

V Nemecku už platí povinnosť obiehať cyklistov vo vzdialenosti minimálne 1,5 m. A určite to príde aj do CZ a SK. Cyklisti si to presadia.
pát črc 31, 2020 11:12 am

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

A odbocovat v pravo v meste max 6kmh...
pát črc 31, 2020 1:20 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Tak jsem se zase nasral na dopravního experta. Reportáž ČT24 na téma snížení počtu dopravních značek, a ten kripl se udivuje, proč značka o snížení počtu pruhů je na obou stranách.
Takže jsem na ten slavnej ÚAMK a tomu expertovi napsal:

Dobrý den,
reaguji na reportáž ČT24, kde se osobně pan Igor Sirota udivoval, proč v ulici Hviezdoslavova v Praze na Jižním městě je značka IP18b umístěna na obou stranách.
Nedokážu pochopit, jak se může údajný dopravní expert na tohle ptát.
Jakožto řidič z povolání, vám milerád odpovím.
Důvodem je to, že snížení počtu jízdních pruhů je záležitost pro vozidla v obou pruzích, kdy vozidla z jednoho pruhu musí přejet do pruhu druhého a je žádoucí, aby vozidla v průběžném pruhu o tom byli informována. V případě souvislých proudů vozidel se uplatňuje dle §12 tzv. zipování, což má svá pravidla pro řidiče v obou pruzích.
Další věc je, že stačí aby v jednom z pruhů jelo (stálo) rozměrově větší vozidlo, které spolehlivě značku na jedné straně zakryje.
Až zase něco nebudete vědět, stačí mi napsat a já vám odpovím - nemusíte ze sebe dělat veřejně blbce.

Snižování počtu dopravních značek je jinak žádoucí, ale bohužel jste šlápli vedle. Snižovat se dá počet značek typu B28, které lze nahradit vodorovným značením, nebo značky určující rychlostní limity, které bývají nesmyslně za sebou a zároveň se vylučují či je omezování rychlosti zcela zbytečné.

Rád bych se zeptal, na základě čeho se člověk pasuje do pozice dopravního experta.
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon srp 03, 2020 9:11 am

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Nó jo.. Expert :doh: Pak to tak vypadá ty cesty, značení, křižovatky a nájezdy.. Pak takovej expert v zimě dostane funkci dispa, a solí se, až nemůže ani sypač :wall:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon srp 03, 2020 9:50 am

DriverBrno
Příspěvky: 3410
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

"hrdina" útočil ještě k tomu zezadu..teď ho budem živit krypla
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/muz ... -internetu
pon srp 03, 2020 11:00 am

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Ty Davide, budeš to muset sestříhat eště jednou ty připojováky :doh: Dnes u Plzně, D5 směr Praha, kříž na Klatovy, baba najela na připojovák směr Praha smyčkou proti mě od Plzně, rozjela se a celou tu dobu(400m) byla 20m předemnou, až zmizlo svodidlo a ten kříž ju přivedl předemně na připojovací pruh, tak sundala nohu z plynu(já taky) a zpomalovala až sme jeli ne 100, ale 80 a oba.. Asi tak 50m před koncem připojováku, a že má 300m, dala blinkr a šlápla na brzdu :doh: Odstup furt těch 20m..
Já nevím :wall:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte srp 04, 2020 3:13 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Je nás tu 10 000 000 a má to jen 1700 shlédnutí :-D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte srp 04, 2020 8:13 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Kurňa a to sou celý 2 ode mě :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte srp 04, 2020 8:19 pm

stř srp 05, 2020 7:54 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

No to snad netřeba komentovat. Tomu se ani věřit nechce.
stř srp 05, 2020 8:04 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Tak predevsim to nebude polak.to jsou jen spz.za volantem sedi Ua.zanedlouho to bude bezny jev zcela i na cz cislech.
stř srp 05, 2020 9:19 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Dneska je to tak 50/50 jestli Polák nebo ukáčko. Kdo v tom seděl nehraje roli, ani SPZ, jedním slovem magor.
stř srp 05, 2020 9:24 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů