Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Tommy66
Příspěvky: 269
Registrován: sob pro 01, 2012 7:30 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Brzdit z kopce když se mi to váhou rozjíždí a naskakují mi body v systému který sleduje zaměstnavatel jako prémiový ukazatel je nesmysl. Nemůžu za to že si nějaký ichtyl vybral na předjíždění mírnýž svah, mých 44t udělá svoje a z mých běžných 82 tam na pár metrech mám 90 a někdy i víc - pokud jedu proti dalšímu kopci.
ned dub 02, 2017 11:49 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Za rychlost vozidla je zodpovědný POUZE řidič. Od tohy ty brzdy na autě máš, aby jsi přibrzdil - bránění v předjíždění je přestupek za 6b, 2x do roka o papíry....
Mám dojem, že v zákoně nic jako výmika ohledně bodů u zaměstnavatele není...

Prostě se mi to rozjíždí, když mě někdo předjídží - přibrzdím. Dělám to já, je to podle zákano, můžou to dělat i ostatní.
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned dub 02, 2017 12:00 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Mozno ze teraz budem za blba, ale David ma pravdu, za rychlost zodpoveda sofer. A nejake kecy o bodoch aby bol sef happy a dal mi par korun premie, tak na to uz kaslem. Veznu body mne,nie jemu, a az budem doma bez prace tak si mozem nadavat do blbcov akurat tak.
Jazdil som 84, dole kopcami to pustal, aj cez 110 tam bolo. Potom ma zastavili policajti a vobec sa so mnou nebavili, povedali presne co David, si sofer, za rychlost zodpovedas ty, ten pedal je na brzdenie takze nejake plachtenie nas nezaujma, jazdi sa 80 nazdar, a dali mi taku pokutu,ze sa mi pretocili panenky. Takze reci o bodoch a bla bla bla... nech si s tym teda ide jazdit sam... Tiez mame na firme odmeny za brzdenie, plachtenie, spotrebu... ale nebudem kvoli tomu porusovat zakon, kor po tej pokute. Jazdim 81-82 a dole kopcami max na 84-85 a ked to motorvka neudrzi tak slapnu na brdzu. Na konci tydna si hold sadnem k tabletu a napisem slohovku preco som brzdil... Je to furt lepsie ako sa potom klepat, ze ma niekde zastavia a daju mi zase sodu za rychlost. Ta doba lietania uz davno skoncila... A je jednoduchsie brzdit dole kopcom a pustit auto pred seba, kedze sa to zase hned rozjede... kde inde mam auto pustat pred sebou ako dole kopcom? Hore kopcom? :doh:
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
ned dub 02, 2017 3:11 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4490
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

to peter gasparovic: Tak v tom s tebou plně souhlasím a koukám, že nejsem sám, když podávám report proč mám tak špatnou fleetboardovou známku. :D :D :D A modlím se už aby to automobilky zdražily tuto službu a šéf ji přestal platit a my zase jezdili podle rozumu.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned dub 02, 2017 3:54 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

peter gasparovic: Celý je to o tom, že přidávání při předjíždění se nechytá. Kdyby PČR změřila rychlost předjížděného a zjistila by zrychlování (pouštění z kopce), danému řidiči by vyměřila pokutu 5000 a dala mu těch 6bodů - pak bychom takovýdle věci tady nečetli
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned dub 02, 2017 7:58 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Dobrá rada nad zlato

Příspěvek

Řidič nesmí předjíždět, pokud se nemůže bezpečně zařadit před vozidlo, které hodlá předjet. tak nevyhrožuj 6 body a běž do sebe.Pokud je rozdíl předjíždějících se vozidel 2 km/h, tak si vyhodnoť, jak dlouho budeš potřebovat čas na předjíždění, až budeš u té přestupkové komise.
ned dub 02, 2017 9:39 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

JANEK1: 5km/h rozdíl při předjíždění rozdílem je a mezera 15m bezpečná pro zařazení také je.
Pokud zahájím předjíždění, a předjížděné vozidlo náhle zrychlí a mezeru zavře - dopustil se zcela jasně přestupku on... Za prvé bránění v předjíždění, a za druhé nenechal rozestup před sebou takový, aby se předjíždějící vozidlo mohlo bezpečně zařadit.

Takže o čm tu chceš diskutovat? Před zahájením předjíždění jelo předjížděné vozidlo 85km/h a před sebou měl mezeru dostatčnou - já jsem tím pádem zahájil předjíždění v momentě, kdy mi to předpklady (a tj. zákon dovolovali). To co on proved při mém předjíždění bylo mimo zákon


Asolutně mícháš jabka a hrušky. Pokud zrychluje vozidlo, které jiné vozidlo UŽ předjíždí, přestupku se dopouští řidič předjížděného vozidla - protože zrychlování při předjíždění JE přestupkem - a jak jsem psal, 6 bodů a pokuta tuším 5-10tkč - protože mezi předjížděním na dálnici a na klasické silnici protisměrem, není z pohledu zákona rozdíl (teda je, ale ne v tomhle směru)
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned dub 02, 2017 10:49 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Tak se vyserete na cele predjizdeni ,uprav rychlost a jed jak ostatni.Je to uplne k smichu ,tito strelci,vecne v levem,x minut,a pak na pumpu...predjizdej si osobakem,a ne stim to kramem.Ja vidim v obci na svetlech stat kamion v levem pruhu,na krizovatce,chce se mi grcat.A je uplne edno jake to ma spz,kolik ps nebo vaha.Kazdy osobak za tebou si mysli neco o debilech...
Neřeším...
pon dub 03, 2017 2:04 pm

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Ok takze pokud mam napriklad zapnuty prediktivni tempomat,kde jsou rozdily treba + - 3km/h a pocitac si z gps vyhodnocuje kdy pridat a ubrat plyn. A prehoupnu se pres kopecek, rychlost spadne na 82km/h, tak budu muset vypinat tempomat protoze se do leveho vriti nervacek s domichavacem co nevydrzi jet 0,00 hovno minut rychlosti POUZE 82 km/h a zacnu brzdit aby mohl predjet. Bez s tim uz do prdele a ...viz. Jozin = zacni kurva myslet
pon dub 03, 2017 4:08 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4490
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Nic ve zlém Venca80, ale až se dostaneš do kolony inteligentních tempomatčíků, budeš tak v desátý v řadě, a budeš pod kopcem stát, tak budeš mluvit jinak. Protože první prediktivní tempomat před horizontem vypne a zpomalí na 75km/hod, tak desátý pod kopcem už stojí. Někde zde je video o tomto problému v angličtině. Jsem zvědav, koho potom budeš posílat do prdele.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pon dub 03, 2017 6:00 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Venca80: Podle jakého zákona, řidič používající prediktivní tempomat, smí bránit v předjíždění?

Řidičák máš, provoz na silnici se řídí zákonem 361. Vše ostatní (takže třeba prediktivní tenpomat), je až na druhém místě


Úplně to samý, že když mě někdo začne předjíždět, tak holt musím vypnout tempomat a musím ho nechat předjet....
Naposledy upravil(a) David29 dne pon dub 03, 2017 8:15 pm, celkem upraveno 1 x.
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon dub 03, 2017 8:03 pm

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Ale jasne, rozumim...neber to tak doslova. Nemam problem ubrat pokud nekdo nejede mych 85, 90,...km/h a neresim to. Proste uberu a hotovo. V D jede nemec s cisternou 80 a ma vsechny v pici. Zakaz predjizdeni a udelas co?! Hovno, pojedes v kolonce jak ovce. Nervacek tomu zatopi pod kotlem a bacha jeduuuu. Jasne,ze pokud to nekomu nejede 90 , tak to z kopce proste pusti na 90-95 a tady je to o tom predvidani, ze tady TOTO predvidam a neseru se do leveho, abych pak rozhazoval za volantem rukama jak pica,ze to nekdo z kopce rozkulil....ale kazdy mame na to svuj nazor. Kdyz nekdo jede po rovine 75 a potom naschval pridava,kdyz predjizdis,tak to je ultra magor,ale o tom se nebavim
pon dub 03, 2017 8:15 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Jenže z toho to celý vzniklo...

Já taky z kopce nebrzdím na 70, jako když jsem se škrábal nahoru - ale prostě udržím takovou nižší rychlost, dokud mě nepředjede... Kolikrát je člověk rád, že vůbec může díky provozu v levém pruhu předjet. Když doytčnej (já, nebo kdoliv jinej) bude ještě přemejšlet, jestli to není zrovna z kopce (nebo se to neblíží), tak nepředjedeš nikdy....
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon dub 03, 2017 8:19 pm

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Prosimte je teorie a praxe. Uz to tady bylo popsane. Nejdriv si toho pred sebou otipuj treba par km a potom to res. Ne ze si neco prectes a myslis si,ze se tim kazdy ridic doslovne ridi. Pak se divis ze jedete vedle sebe jak dve pice a osobaci ti za prdeli blikaji diskoteku. Nazdar
pon dub 03, 2017 8:19 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Evidentně nečteš... Psal jsem, že za uvedeným tahačem jsem jel nějakou dobu 85, co se bude dít....

Až se nebudu muset bát, mít přetaženej výkon na kartě, klidně těch 85 budu jezdit taky
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte dub 04, 2017 6:38 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů