Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

JohnyS
Příspěvky: 116
Registrován: pát bře 13, 2009 7:08 pm
Bydliště: Strakonice

Pojistka na blbost.

Příspěvek

Zdarec kolegové truckeři a truckerky:D Hele jaký máte zkušenosti z pojistkou na blbost? Myslím tím na co se všechno vztahuje? Já dnes zjistil, že na "blbost" či-li nezkontrolování oleje a následné zadření motoru, nebo na nedotažené šrouby na kolech a následně utrhnutí šroubů nebo ulítnutí kola se na to nevztahuje.
čtv led 06, 2011 6:14 pm

Uživatelský avatar
schimi
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 898
Registrován: stř říj 21, 2009 11:46 am
Bydliště: Příbram

Příspěvek

já ti můžu dát 3 příklady:

1. pojištění u Generali:nezaviněná nehoda,došlo k posunutí nákladu a "natržení" rohu korby škoda cca 20.000,-Kč,nezaplatili s odůvodněním, že řidič nedostatečně zabezpečil náklad a tím došlo k posunu nákladu a následné škodě (náklad zakurtován 3 kurty, jedna praskla)- následek? Zrušení pojištění u Generali.
2. pojištění u ČP: řidič zapomněl dolít vodu do chladiče, uvařil motor, těsnění,hlava a pod. výši škody už nevím, ČP bez debat proplatila
3. pojištění u ČP: řidič dostal nové auto E5 už s močovinou,do kanystru od nafty (zevnitř špinavý od nafty, na dně trošku nafty)nalil ad blůčko, pak do nádrže a odešla řídící jednotka, škoda cca 25.000,-Kč. Pojišťovna bez debat proplatila.

Suma sumárum: strašně rozhoduje pojem "úmyslně" a z "nedbalosti",proto od 1.uvedeného příkladu s Generali nám vždy sepisuje žádost na pojišťovnu člověk, který se v tom pohybuje.
čtv led 06, 2011 6:30 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

myslíš tím, že by v případě správného sepsání šla proplatit i ta první škoda?
pát led 07, 2011 11:53 am

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

mirazapletal

Příspěvek

Vždycky jde v prvé řadě o to, jak se co sepíše, prokazuje...
Co se opravdu stalo, není tak podstatné - bohužel
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
pát led 07, 2011 12:52 pm

Uživatelský avatar
schimi
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 898
Registrován: stř říj 21, 2009 11:46 am
Bydliště: Příbram

Příspěvek

mirazapletal
Vždycky jde v prvé řadě o to, jak se co sepíše, prokazuje...
Co se opravdu stalo, není tak podstatné - bohužel
přesně tak, ten 1.případ se stal mně ještě na minulé firmě a pojistku na blbost u Generali jsem měl svou ještě z předchozího zaměstnání, na firmě mi říkali, že Generali je "prý" na pojistky na blbost nejhorší a přemlouvali mě na jejich pojištění u Kooperativy (množstevní slevy firmě a pod.) U nové firmy jsem si dal ČP a když jsem tomu pojišťovákovi říkal ten 1. případ, tak říkal, že oni by to "asi" proplatili, že by i poškození auta nákladem v důsledku nehody šlo z povinného ručení toho vinníka, bohužel vinník byl shodou náhod pojištěn taky u Generali, tak se jim asi nechtělo platit 2x :( Tento 1.případ se mi stal vůbec poprvé,co jsem tu pojistku měl, tak jsem nevěděl "jak to chodí", dnes bych tam před focením "nasral" 20 kurtů,5 zábran a X klínů :D Otočili se na tom, že tam bylo málo kurtů a jeden byl nevyhovující,když praskl,neřešili, jestli praskl v důsledku nehody nebo stářím. Firma ani já jsme pak do sporu nešli, na dílně prasklý sloupek, vyměnili,zavařili a já jsem zrušil u pojistku u Generali.

V tom 3.případě, co se stal kolegovi s Ad-blue, tak ten náš poradce říkal šéfovi, že kdyby jsme to nahlásili jen my,jakože je blbej a spletl si kanystry,tak by to na 90% neproplatili a proto nám to sepsal jednak co se stalo, ale hlavně, že řidič nemohl VĚDĚT!!!, že když nalije ad blue do kanystru ušpiněného od nafty, tak že odkrágluje ŘJ a kdo s tím má zkušenosti, tak ví, že u ad-blue stačí nepatrné množství nafty a pod. a ŘJ jde do háje. No a on tu zkušenost neměl, když měl auto s ad-blue poprvé a asi týden v provozu.Takže ano, vždy jde v prvé řadě o to, jak se co sepíše...
pát led 07, 2011 5:15 pm

Uživatelský avatar
schimi
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 898
Registrován: stř říj 21, 2009 11:46 am
Bydliště: Příbram

Příspěvek

jo ještě abych to doplnil, ten náklad byl soustruh v dřevěné bedně: od zdi ke zdi,od podlahy ke stropu a skurtováno jesem měl zvenčí a při prudkém zabrždění se posunul ke kabině a "prdnul levý přední sloupek.
pát led 07, 2011 5:20 pm

Uživatelský avatar
schimi
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 898
Registrován: stř říj 21, 2009 11:46 am
Bydliště: Příbram

Příspěvek

http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php?t=238&start=4530


Generali
Tohle není vtípek, ale nevím, kam jinam to dát. To podstatné je až ke konci, cca od 21 minuty. (ta skanča není moje, to byl ten jediný vrak, který byl zrovna k dispozici) Bacha na pojišťovnu Generali
http://cs.netlog.com/go/out/url=-aHR0cD ... h0bWw/cz0w
sob led 15, 2011 4:07 pm

Gizmo_CZ
Příspěvky: 437
Registrován: pát pro 17, 2010 6:28 pm
Bydliště: Olomoucko (Hopi) :-)

Příspěvek

dneska jsem sejmul gumu na náklaďáku o obrubník od rampy. prostě jsem ho neviděl. guma KO jsem zvědavej jak to Generali vyřeší?! Dám pak vědět jak jsem dopadl...
Je těžké býti debilem, konkurence je příliš vysoká...
stř lis 09, 2011 8:29 pm

gugýto
Příspěvky: 3642
Registrován: pon pro 18, 2006 7:14 pm
Bydliště: Okres HODONÍN

Příspěvek

Já když jsem si top pořizoval tak mě důrazně řekli,ža na gumy to neplatí.
Rozvážet a Loupat
Cibka Express.
stř lis 09, 2011 8:47 pm

Ladix
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 3421
Registrován: stř lis 07, 2007 10:19 am
Bydliště: kousek od chlumce nad cidlinou pres dalnici

Příspěvek

gumy na to uhrat nejdou zalezi jak se to poda ale i tak kolegovi bouchlo kolo a druhr to nevydrzelo tihou taky a pojistovna rekla ze na gumy a brzdove kotouce se pojisteni nevztahuje
M-B Atego 1218 frigo
čtv lis 10, 2011 4:28 pm

wizard
Příspěvky: 73
Registrován: stř bře 11, 2015 9:31 pm

Pojistka na blbost

Příspěvek

Ahoj kolegove, jsem rozhodnuty sjednat pojisteni u CP.
Nevim ale jakou variantu, ci na co si dat pozor.
Muzete prosim poradit?
čtv zář 10, 2015 1:19 am

wizard
Příspěvky: 73
Registrován: stř bře 11, 2015 9:31 pm

Příspěvek

Tak CP spoluucast 1000 Kc fix uz nenabizi :(
čtv zář 10, 2015 12:51 pm

neovoag
Příspěvky: 14
Registrován: ned lis 11, 2012 1:30 pm

Pojistka na blbost od Kooperativy

Příspěvek

Máte někdo zkušenost s Kooperativou ?
čtv zář 10, 2015 3:50 pm

wizard
Příspěvky: 73
Registrován: stř bře 11, 2015 9:31 pm

Kooperativa

Příspěvek

neovoag: Volal jsem dnes vsude, vcetne Kooperativy:
10% spoluucast, do 100 tis. Kc, cena na rok 2200 Kc.
Plati u HPP a take Dohody o pracovni cinnosti.
Pozor, nelze pouzit u Dohody o provedeni prace!
Pro nekoho nezajimavy detail, pokud ale nekdo zacina u firmy,
prvnich 14 muze byt na Dohodu a pak je podstatne na jakou.
Kor, kdyz prave ten zacatek muze byt nejrizikovejsi...
čtv zář 10, 2015 10:31 pm

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

Dle mě je to k ničemu.Kreje to tři a půl násobku platu,všichni máte psanou desítku.Když mě vul převrhl kamion že psal esemesku dostal jsem 45tisíc a škoda byla 800tisíc.Osobně jsem za trhneš gumu,urveš zrcátko?Tak to zaplať,dá to pojišťovna rád ti to vrátim.Neni jiná možnost jak donutit " pana šoféra jak se chovat k autu"
Už ho nohy nezebou MAGNUM E-TECH 440
čtv zář 10, 2015 11:36 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů