Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Raz my mechanik u nás na firme nechcel na návese vymeniť gumu. Vravel, že nemá na to čas, že guma vydrží. Guma dobrá nebola, potrebovala vymeniť. Náhodou si to všimol majitej firmy a povedal, že sa to musí vymeniť a kedže mechanik naozaj nemal čas, tak my koleso menil majitel firmy. Popritom ako to menil, my vravel, že defekt na ceste (máme asisteniu) ho stojí 1000 eur.

Mne na ceste asistencia už 5 krát robila defekt. Štyri krát my dali novú gumu a raz som mal prasknutý hlinníkový ráf, ale guma bola dobrá. Hlinníkové koleso vymenili za ocelové.

Na servis som raz čakal asi hodinu od nahlásenia problému. Dva krát som čakal asi hodinu a pol a raz som čakal asi dve a pol hodiny kým prišli. Jeden krát som čakal asi okolo 5-6 hodín. Keď máte šťastie, servis vyrazí za vami okamžite po nahlásení problému. Keď máte smolu a servis práve mení koleso niekomu inému, musíte čakať.
pon kvě 04, 2020 5:31 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Hmmm, drahý, to teda dám rezervu rači :think:
sof: Na můj vkus máš defekt nějak moc často :shock: Já mám za 13 let 6.. jeden sem dojel na plac(jen ucházela), dva mi předal střídač na vaně(snad tejden po sobě), jeden sem si vylosoval ve fabrice kde sem ho přepřáh(rozšklebená ale držela) a jeden mi bouchl na pučeným autě.. A jeden šroub s asistencí, jednou jedinkrát, ale s podvázanou nápravou sem ještě jel 340km, takže..
Plus na mě svedli svlečený protektory na tuplákách(dělalo to tu děckou kačenu :mrgreen: )...
Skáčeš obrubníky a žehlíš díry ne? :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon kvě 04, 2020 5:42 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Raku,jezdit sam na sebe.das 1000e za vymenu?jak si vybaveny,dva zvedaky treba,dobry klic,dnes i pelouch koupis,do auta,nasobic momentu treba jeste,nemas ruky jak paratka a uvazujes,neni co resit si myslim.kdysi jsem vozil 3kuzely(pujcene z anglie)super vec.pokud mas kos teda.
pon kvě 04, 2020 6:12 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Mě se ta cena nezdá.. jožine, takový věci se pěkně skovaj pod spojler na boudě :wink: Bulhaři tam vozili bednu na ovoce(zelená klasika) a v tom i kurty :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon kvě 04, 2020 6:30 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

S tých mojich piatich defektov by si Jozin v pohode a bez problémov vymenil každý jeden. Dva boli na diaľnici, ale stal som bezpečne. Raz na výjazde z dialnice a raz v pripájacom pruhu na konci. Defekty boli na pravej strane návesu. A zvyšné tri som stal na parkovisku. Tri krát guma jebla a bola roztrhnutá. Raz som v balone mal srob, guma asi išla opraviť. Raz praskol hliníkový ráf, vnútri pri diere na ventil. Malá prasklina, dalo sa s tým jazdiť. Stačilo koleso dofukovať. Na firmu som to mal asi 500km a keby som mal v aute hadicu tak po ceste koleso pár krát dofuknem. Ale bez hadice som to nemal jak dofukovat.

Asistencia je drahý luxus. To si môže dovoliť len veľká firma. U nás je to nevyhnutnosť, na väčšinu návesov sa nedá dať rezerva, nieje tam miesto. Sú krátke a zavadzajú tam tubusy pre cisternove hadice.

U nás v autach nieje nič, žiadna výbava, ani hever.
pon kvě 04, 2020 6:37 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Scanie má hever kratkej, takže pokud nemáš něco na podložení tak na návěsu nevymenis nic .....
pon kvě 04, 2020 7:02 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Ja nejsem zadny geroj.pokud to jde,vymenim to.jebu se stim stejne jak asistence.on ma sice super zvedak,to zvedne hned,pak je v pici jak ja.kdyz to nejde dolu z napravy.tzv.hlinikace zazrane.ja to delam tak ze necham 2matky a ujetu jeste par metru,pak zvedam a menim.tato vzdalenost staci at se to odlepi od napravy.v rusku dela chlap 3 defekty za sichtu a mi tu delame z toho vedu.1000e bych vzivote za to nedal,at si mysli kdo chce co chceg
pon kvě 04, 2020 7:04 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Wckr,proto pisu 2hevery.nebo spalky drevene.
pon kvě 04, 2020 7:05 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Někomu hever nestačí, někdo ho nepotřebuje 8) Mladí kluci :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon kvě 04, 2020 7:07 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Jj,to zname,kliny.ne vzdy to funguje.kolo zvedne kazdy,pak se resi,nejde to povolit,nejde to dolu z napravy...:-)stal jsem v gb,na hofu,piju pivo,dojel anglan,skopka,posledni kolo prazdne.jebl dverma sel na hambos.dojela asistence.on to zvedl,disk tam nechal,vyzul tu gumu monterpakou a nazul zpet novou,nafukal.20minut..
pon kvě 04, 2020 7:19 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Kdepak :idea: Máš měchy ne? Najedu na prkýnko 3cm co má každej Man, nafouknu to nadoraz, vpředu vypustim a mám zadek v luftu, můžu na tom měnit nápravu :mrgreen: Nebo obrubník, nějaká díra by se dala najít nebo udělat, palety pod měch :wink: Asi to mám v krvi... A taky se dobře dělá na zvedačce ale bacha!
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon kvě 04, 2020 7:26 pm

Stralis 4P2
Příspěvky: 333
Registrován: ned pro 30, 2012 7:46 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

U asistence Servis24 je rocni poplatek 150 eur. Vymena pneu stoji od 4 do 7 mi tisic Kc podle v jakem je to casu. Pneu je podle rozmeru cca 12 az 15 tis. za 19,5 a 22,5. Na s24.cz je cenik.
To troubeni taky nechapu, troubi i na nas, vse oznacene, cestari se sipkou a jede debil v pravem, levej volnej a troubi.
pon kvě 04, 2020 7:32 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Ták, a teď buse jožin hazet heverama a montpákama :D To už nezní tak hrozně, furt to ale 1000€ bude.. ikdyž velcí hráči :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon kvě 04, 2020 7:39 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

jede debil v pravem, levej volnej a troubi.
No konečne, už som čakal že nikto nezareaguje. Tak aspoň jeden. Riešite cenu za asistenciu, načo? Keď to Jozin nemá, tak to nemá. Musí koleso meniť sám. Že na neho trúbia nepochopím.

Ale to najdôležitejšie je, že asi tak tri štvrtiny soferov sa neuhnú. Kľudne líznu ten kamión postavený na hevery, je im to jedno. Neprejdú do ľavého pruhu ani za nič.

A ďalšia kategória sú šoféry osobakov a aj kamionov , ktorý vás do ľavého pruhu nepustia. Je im jedno, že pred sebou máte prekážku, že sa potrebujete uhnúť. Serú na vás a seru na ostatných. A toto vam kľudne spravia na trojprúdovej diaľnici, kde idu v strednom pruhu a môžu vás kľudne pustiť. Ani hovno- stredný pruh je ich, do krajného ľavého sa neuhnú.

Toto je to podstatne, nie asistencia.
pon kvě 04, 2020 7:53 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Prouza.proto pisu ne vzdy to funguje.schwarz jak ma 26t zvednes o par cm,prkno mam,dve,zadek furt neni v lufte.to je jedno.sof to pochopil.jsou chuji i kdyby bylo deset pruhu,pojede v pravem aby te shodil dolu.klakson k tomu.proc to delaji nechapu,jen vim ze z oci do oci v tricku by mi to neudelal...(nejsem arnold ani vzperac)
pon kvě 04, 2020 8:36 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů