Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

vrakáč

Příspěvek

čtv led 18, 2018 7:00 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

DriverBrno,,,, jestli to je na mě, tak mě chytáš za slovíčka ...když začne fest padat , tak za sypákem už 3 kiláky je bílo ... do ruska s Váma, aby jste se naučili pokoře před zimou :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: nic proti Tobě .... ano z naprostý většiny je vinen vždy řidič , pokud se jedná o zimu ...kdo jinej ?? :roll: :think: :wink: :mrgreen: radši mrtvej , než druhej ..... takhle se to dělá ...... teď řekni kdo je kokot ...ta dálnice ??? nebo ten blb, co letí jako debil ??? ..... sem "smykovej" typ...taky lítám dost z vostra a kolikrát nadávám, že se někdo courá .... ale taky nějakou soudnost to chce..... co Ty na to ?


https://www.facebook.com/MichalJanotkaO ... 570711097/

a je to slyšet v CB hamovať ...a on co ...... než začal něco dělat ..... :pray:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv led 18, 2018 8:56 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 11:13 am, celkem upraveno 3 x.
čtv led 18, 2018 9:25 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

To DriverBrno: Tak přesně takovou otázku si dal dnes redaktor Radiožurnálu. Odpověď právníka zněla v tom smyslu, co jsem napsal já. Druhá otázka zněla, zda by byla nějaká možnost na odškodnění: A odpověď nějakého policisty, jen v případě(a teď nevím jak tu situaci nazval) kterou vyhlašuje policie ČR. On uváděl nečekaná díra ve vozovce, já uvádím kdyby v červenci začalo nečekaně mrznout a vozovka byla zledovatělá. Tak nikdo nemá nárok na odškodnění co tam stáli.
Jinak sdílím též ten názor, nač máme zimní udržbu, odpověď, co by ti všichni manageri a mistři a dispečeři dělali, přeci nechceš aby byli vedeni na pracovním úřadě.
Jinak osobně asi by jsi to dělal taky tak. Máš nějakou kupičku peněz a z příkazu nadřízeného o kolik utratíš víc, o tolik budeš mít méně na prémiích(jarní vidina nového superbu), by jsi taky tak uvažoval, co ti je po nějakých blbcích co se potlučou na dálnici, když zákon je na tvé straně.
V tomto státě se všechno řídí podle zákona, který silničáři dodržují.Tečka.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv led 18, 2018 9:28 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Trochu odbocim,slyšel jsem,že mají cestáři nařízeno,že když ma pluh dole,nesmí sypat,nevíte o tom někdo něco?Zajímalo by mě,jakou to má logiku,už jsem viděl,že jel proti mě pluh a asi 10km za ním sypač bez pluhu.
...rád se svezu s čímkoliv...
pát led 19, 2018 5:52 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

jasně vůbec nepolemizuji o tom, že řidič má jednat v souladu se silničním zákonem, "přizpůsobit jízdu stavu vozovky.....", ale záleží jak do hloubky by šla žaloba ruku v ruce s odborným posudkem.
Bylo jiné počasí v daný okamžik na 80 km D1 oproti 101 km D1, bylo nasoleno na 90 km a na 101 už ne ? Ne a proč....atd. Doporučuji film Sully s Tomem Hanksem o přistání airbusu na řece Hudson, taky ho chtěli ugrilovat, že přece mohl jednoduše stočit na nejbližší letiště a nezničit letadlo. Nechci z toho dělat kovbojku, ale zrovna na dálnici kde se předpokládá jakási kontinuita v rychlosti jízdi se mi zdá alibistické odkazovat jen na silniční zákon.
Pozn. ano ten Polák viz. video určitě nepřízpusobil rychlost stavu vozovky, tam se svou kamerou dokonce i usvědčil a měli by mu sebrat i rodný list než tu někoho zabije.
pát led 19, 2018 11:27 am

Uživatelský avatar
Severnaya
Příspěvky: 1222
Registrován: sob úno 02, 2013 5:43 pm
Bydliště: Příbram

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

pozor na zmrda z Bratislavy:
http://www.topky.sk/cl/10/1683887/VIDEO ... can-na-BMW
P.S. Uvedeno i kompletni RZ a typ vozidla
pát led 19, 2018 3:48 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

DriverBrno... tak nějak sem to měl na mysli.... o udržbě se na daným useku nemá cenu bavit :wall: v tom máš kus pravdy .... konkretně s nima sem v minulosti měl "určitý.... debaty" nebudu to pitvat ..padlo par facek..asi tak
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát led 19, 2018 4:59 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

každopádně ten stav vozovky co je vidět na videu je spíš o tom hodit výstržné a posunovat to krokem, ne letět 85 km/h, ty svítící návěstí by se za tím účelem měly použít znak "vločka" zákazová max 10 km/h. Na to operačním středisku to snad také vidí, že je tam mlha sněží a neudržováno. Ale ono je asi lepší celou noc odtahovat vraky. Nerozumím tomu.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater za sůl se ušetří, za sekání se vykážou metry, proč já vlastně podnikám :shock:
pát led 19, 2018 5:18 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne ned kvě 12, 2019 11:24 am, celkem upraveno 1 x.
pát led 19, 2018 6:30 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

EL: to jsi slyšel pěknou blbost. Nevím teda kde jsi ty dva sypače viděl, a jak vypadala silnice, ale já když jedu třeba na STK (vyrazil jsem s radlicí, ale s ME jsem musel vycouvat, neprojel jsem druhejma vratama a na stk jsem nezajel vůbec) nebo do servisu, tak radlici taky sundavám. Byla to dálnice? Ten druhý taky sypal?

DriverBrno: Bylo jiné počasí v daný okamžik na 80 km D1 oproti 101 km D1, bylo nasoleno na 90 km a na 101 už ne ?

Ano, to je klidně možné, že bylo jiné počasí, než jsem dělal tuhle práci, tak mě o tom nenapadlo ani přemýšlet, ale sám se teď divím, co se může během třeba 3km změnit? Na D1 jsem nebyl a ani se nezastávám údržby, ale beru v potaz variantu, že ten sypač na daný úsek začíná plácnu na 75km, začne hodně padat a on logicky v tu chvíli nemůže být na 101km a ve stejnou chvíli se stane na 90km tahle nehoda. A ten sypač (nevím jestli tam nějakej byl, tak mě nechytejte za slovíčko) se tam nedostane, protože stojí v koloně.

Já osobně jezdím silnice třetí třídy a sypu kamením. Jen pro představu, mám 44km posypových kilometrů, ale ten úsek mi zabírá , když to jde dobře, tak kolem 4.15 až 4.30hod. A to když pouze sypu a nehrnu a mám tam klidně i 130km přejezdů, protože musím jezdit dokládat. Když se zároveň prohrnuje, tak nesypu, protože při prohrnu protisměru, tak by tam nezbylo nic. To znamená v jednom směru prohrnu a když hrnu zpátky, posypu oba směry. Takže někde začnu a klidně může trvat 5 hod, než jsem na druhém konci. Za středu vysypáno 51 tun, jen tak pro představu. A většinou se mi stává, že když končím, tak je úplně jiné počasí. K těm přejezdům, jedu nakládat a v tu chvíli samozřejmě nesypu, protože není co a jelikož jedu nakládat po cizím úseku, radlici mám nahoře. A k těm řidičům na D1? Možná chyba silničářů, možná ne, jak už jsem psal, nebyl jsem tam, ale to je úplně jedno, mají jezdit hlavou, já taky většinou jedu 40km/h, ale v některých místech, když je to o držku, klidně i krokem.

V prosinci jsem zaskakoval 14 dní za kolegu na silnici ll třídy v soli. Úsek co běžně zabere 2,5 hodiny a řekl bych, že u nás to celkem funguje a posílají nás všas. Měl jsem přijít v 18.00, ale volal mi kolega, jestli nemůžu dřív, že mi to naloží. Vyrazím a začalo celkem padat, v 17.30 vyrážím a na začátku úseku průser, stojí kamion v kopci, ale ve vratech mě zastaví dispečer, že na konci úseku stojí v kopci autobus s lidma, tak ať to vezmu obráceně. Tak jen tímhle ztratím 35 minut, než se dostanu k autobusu a u toho problému na začátku jsem za 3 hodiny...

Kamioňáci nadávají na cestáře a skladníky, skladníci a cestáři nadávají na kamiony.... Já si prošel všechny tři povolaní, tak si dokážu udělat malinko obrázek. A kdybych byl jen tím skladníkem, nadávám na kamiony, proč se předjíždí a proč dělají tolik povyku s nějakým výkonem (co to je?) a na cestáře, proč nemám černou silnici, když jedu do práce.. Kdybych byl jen na kamionu, však víte co...

Obrázek
BES - běs
pát led 19, 2018 6:49 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

tak potom to úplně zastavit, ale "exekutivně" pod pokutou, protože ty pojedeš 40, ten ta tebou 50 a další už do něj vletí 90. Prostě udělat stop stav provozu pro nákladní vozy nad 3,5 t do odvolání.
Boužel polovina populace jsou debilové a nechat něco na jejich uvážení je cesta do pekel.
pát led 19, 2018 6:55 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Pokud naboura deset aut,budis to,jeden zabrzdi a uz se to veze.Ale sto aut?Ze jezdime jak dobytek,s kamionama,,,po pameti,,lehkovazne,nesledujem provoz teplotu stav,vi kazdy ,ale toto byl fakt ulet.Dokud nebudou mit silnicari zoodpovednost za neco,za vykonane dilo,dokud bude platit ta slavna ceska kluzule-ridic neprizbusobil....,nebude to tady nikdy lepsi.Vcera rano jsem jel z Luxu,pres Trier,tam pralo snehem trikrat vice nez u Jihlavy,po autobahnu jeli dva sypaci vedle sebe rychlosti 34km a solily.Nikdo se nevvztekal,kazdy jel langsam i to bmw M6 vedle me ale jelo se.Proto ze to tak ma byt.U nas v cz?Sypac jede 80 minimalne,to co znej vypadne skonci za svodidly,ale to se neresi,usek je takzvane projet hotovo.Snezi vsude v europe,ne jen na D1 u Jihlavy,ale nikde to neni tak zamrdane jak tam.Kazdy rok machrujou silnicari kolik maji tun soli nachystane,a vzdy to dopadne stejne.Nevim co sni delaji po zime,zda si ji nosi domu,bo na podzim ctu clanky kolik milionu tun opet nakoupily.Muj nazor je ze to tezce nezvladli a podcenili,nic neobvykle bohuzel u nas,snad se z toho pouci.Timto nenarazim na kolegu,pouze konstatuji.
Neřeším...
pát led 19, 2018 11:16 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

v hradeckém kraji maji internetovou aplikaci, aby jsi viděl online kudy sypač a kdy projel. Tak takové píčoviny oni řeší. Prostě projel, to ti musí stačit :) Jakým způsobem s jakým výsledkem už není podstatné. Tak v tom souhlasím s Jozinem.
https://www.stream.cz/mistri-volantu/10 ... bije-sypac
sob led 20, 2018 9:04 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Stejna hovadina jak ty nase informativni svitici cedule na D1,bud je po tme,nebo tam sviti smyk(v lednu fakt divne)nebo nejaka rychlost na kterou kazdy druhy osobak sere.O na tom prazskem okruhu ta znacka zakaz jizdy kamionu v levem pruhu to musel byt megatrotl neco takoveho vymyslet,dat tam klasicky zakaz predjizdeni,myslim znacku,pochopi to treba i madar,ale toto ten nakladak namalovany v levo a bez cerveneho kruhu kolem,no nerikam nic...
Neřeším...
sob led 20, 2018 4:32 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 11 hostů