Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

A se vsadim že je to lepčí jak 28.000 litrů mlika v 31kubikový lejťe :lol:

Nic kmitat nebude, je to tam tak šprajclý, že kdybys tu poslední klanicu vyndal, tak to nevypadne, to by totiž muselo uhnout 2,3m dřeva na opačnou stranu proti klanici :wink: Upni si pajsr ve svěráku, stačí 5cm, zbytek nech trčet a vem ho proti čelisti, otočíš stůl :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř zář 08, 2021 8:44 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Prouza, kdy ty dostaneš rozum.🤔 Obhajovat něco takového a vlastně všeho co se týká porušování bezpečnosti a nějakých pravidel . Mě připadá, že jsi zastydl někde mezi roky 1990-2000. To se vyváděly různé kousky, ale dneska.??? Mrzíš mě.
stř zář 08, 2021 8:44 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Didi, nějak nevim co obhajuji kde.. to máš jak na plachtě, odsadíš si 5palet z 23, naložíš a zjistíš že máš vzadu moc až odjedeš od rampy, a co teď? Pojedeš z5 a všecko ven? Noták :lol:
Nebo co si myslel? :think:



Ono to nevipadá ale 4ky na teleskop jinak nedáš, nebo chceš bejt pünktlich a riskovat, že tam pak nedáš první hráň a nezatočíš? Stejně to budeš mejt 1,5m za návěs :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř zář 08, 2021 8:51 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3410
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

kurna, neměli by ti dřevaři mit na každou nakládku podpis od odborně způsobilé osoby, což by mohl být rukar v jednom, pak to jde vše za ním, já jako autodopravce pokud bych dělal dřevo bych to bral. Takhle je to anarchie a klacky se válejí po vozovce. Na prázdné klanicaky co jedou furt v levém kilo asi nic vymýšlet nepůjde.
stř zář 08, 2021 8:55 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Dám ti příklad, je to sice už možná pět let zpátky, ale měl jsem v Antwerpách zapojit cisternu 42t celková do Frankfurtu- Hochst. Naložil to nějaký Rumun, to je jedno a prostě jsem s tím jet odmítl. Zavolal jsem, že prostě nee a co myslíš, že se stalo? Svět se točí dál, já dostal jinou práci. Prostě kdyby se něco stalo, tak myslíš, že se mě někdo zastane? Ne a proto už takové blbiny nedělám a dělat nebudu.
stř zář 08, 2021 9:06 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

K těm plachtám, je to už hafo let co s tím nejezdím, ale pokuď si dobře vzpomínám tak těch 24-25t jsem dával 11-12t do půlky a zbytek dozadu po celé délce návěsu. Takže rozpočítání palet nebyla zase až tak vysoká matematika. No já stejně vozil většinou, ale železo a bobiny.
stř zář 08, 2021 9:27 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Didi, ale tady by se mi vysmáli kvůli dvoum tunám :mrgreen:

Čemu by to vlastně vadilo, máš legal 18t + 24t, to ses vešel, auto se nerozpadne, vlastně to ani nepozná a teoreticky to bylo lepší byla-li komora plná, ale máme tu limit 40t, to jo :doh: Udělals to dle příručky, jak si měl, o tom ale žádná :idea:


To ti dám taky příklad, sme se tudle řezali..
Sem nakládal 5ky, jdou jen na dvě hráně a zdálo se lehké, tak za kabinou do plna, pak druhá hráň dle chuti a ejhle, vzadu nám vyšlo poněkud obzvláště lehké, až měl moc vpředu a narazili sme už na limit celkové :think: No tak šofér vylez zasmál se, a povidá: "No to zas bude, pane policisto, abych nebyl přeloženej vpředu, museli sme to přeložit vzadu" :mrgreen:

No aby neměl přeloženej tahač tak sme museli narvat zadek, na nápravy ok, celková ne..
A teď mi řekni jak z toho ven a co je lepčí, přeskládat to nešlo, dozadu se víc nevešlo :lol:



No, vidiš didi, a kolikrát si jel a měl první na návěsu přes ani si to nevěděl :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř zář 08, 2021 9:37 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Prouza věděl, na Rozvadově a hlavně do Maďarska než vyřídili povolení na 11.5t bylo tuším 10t . Nestalo se mi že bych převážil. Lehký tahač, to byla tehdá oblíbená disciplína. Věř nebo ne, ale za váhy jsem nikdy neplatil.
stř zář 08, 2021 9:44 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

No vidíš. Vysmáli. O tom to vlastně všechno možná je. Mě se možná smáli taky. Jenže oni se můžou smát dál, když nám už do smíchu nebude. Kašli na to, moc filozofuji.
stř zář 08, 2021 9:54 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

To si nemoh trefit, bo minimum je 25% celkový na hnaný :think:

Já sice návěs v lejtě pořádně netáh, ale vím jak to tam chodí tak nějak, se objedná lejta na smetanu, 25t a komory máš 20ku v prostřed a 5 v předu a 6 vzadu.. musí bejt plná tak kam to dáš abys nebyl těžkej? 13t na hnanou a stejně budeš mejt málo nebo vemeš 41celkem a budeš to mejt v lati? :think:
No já bych starýmu nechtěl volat že to nevezu protože... :lol:




Pohoda filozofe, já zas relaxuji, bo mám záda jak po tréningu u speciálních jednotek :lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř zář 08, 2021 9:59 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

To bylo na plachtách. S cisternou od té doby co padli hranice. 😀 No nic dobrou, jsem v Le Havre, zítra mám celkem švic tak jdu do regálu.
stř zář 08, 2021 10:06 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Raku - na tu cisternu , pokial je 25t smotany 25m3, tak celkom jednoduche, 19m3 prostredná , 4m3 zadok a 2m3 predok . Tahac by bol na váhu ok. Ešte by slo dat do 2k -19,5m3, a do 3k - 5,5m3 a bolo by to furt cajk, bo ta 2k začína hneď u tocne na ťahači a konci medzi 1-2napravou ,tak ti tahac pekne zaťaží 😉
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
stř zář 08, 2021 10:19 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Porovnávajú sa tu neporovnatelné veci, ja som myslel toto. Počas jazdy sa náves húpe a naskakuje na nerovnostiach. Aké sily pôsobia na to drevo počas jazdy? Podla mňa sú tie kmene príliš krátke na to, aby mohli trčať až tak ďaleko dozadu. To je všetko, čo som tým myslel. (keby som ja videl takto naložený náves tak ho tiež odfotím a dám sem, pretože aj mne sa to zdá divné)

Obrázek


Bolo tu spomenuté mlieko. Tu je tabulka na prepočet liter- kilogram surového, plnotučného mlieka. Samozrejme studeného.
Obrázek
stř zář 08, 2021 10:45 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

se tu dohadujete jak v mateřský..ten , co ty klády vysypal byl prostě debil tečka ....i kdyby to měl dobře, tak to vysypal taky , nebo jinde ...protože debil ..... jakej náklad naložim , tak s nim musim taky tak jet ...jako člověk .... :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv zář 09, 2021 6:43 am

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1491
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Ten vysypanej vlek byl tady https://mapy.cz/s/jegenopoho Jel směr Děčín. Plynulá zatáčka v obci, dobrý asfalt, nevybavuju si tam nějaké výmoly. Asi to bylo opravdu stylem jízdy. Pokud se třeba nějak krizově nevyhýbal něčemu nebo nějakou závadou. To samozřejmě nevím...
čtv zář 09, 2021 7:13 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů