Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Matúš Sabo
Zaklinač
Příspěvky: 2428
Registrován: úte úno 22, 2011 3:08 pm
Bydliště: Bystre n/T

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

úte bře 07, 2017 2:51 pm

Astra-11
Příspěvky: 55
Registrován: čtv led 14, 2010 1:34 pm
Bydliště: Praha

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

čtv bře 09, 2017 11:47 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Připojovací pruh !!!!!

Příspěvek

On zase spoléhal, že má v připojovacím přednost, jak to často vidíme. Ale najížděl z nuly od benzínky.
čtv bře 09, 2017 9:33 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Nehoda na přejezdu v Chile

Příspěvek

https://www.novinky.cz/zahranicni/ameri ... -vlak.html

Ustřelená kabina vlakem, nezastavení na STOP.
čtv bře 09, 2017 11:04 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 11:40 am, celkem upraveno 1 x.
pát bře 10, 2017 10:52 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Kde jsou ty nebezpečné mosty v Německu ?

Příspěvek

Dej prosím příklad, kde ty mosty v Německu jsou. Nemělo tam být na Slovensku? Ono jestli to nebude těmi limity jak u např. vyjetých kolejí. V Německu značka vyjeté koleje a než zjistíš kde jsou, tak konec platnosti. Prostě to ani nepostřehneš.
pát bře 10, 2017 4:48 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

60kmh na mostech nic neresi,naopak,je too jeste horsi.Pokud bude mit most km,nepojede po nem truck minutu ale minutu a pul.To je pro most spatne.Resenim je dodrzovat abstand(odstup)na to se mrda vseobecne,toto bych kontroloval na mostech.Na A45 smer Dotmund je snad kazdy most rozkopany a sedeseatka na nem.Italii nekomentuji,tam se sere odjaziva na vahy,cim vice tim lepe,to same jak na kurty a kdysi tacho.To se uz ted kontrolluje,za dob analogu jsi tam mohl jedit doslova jak chtel.Bejvavalo.
Neřeším...
pát bře 10, 2017 6:01 pm

RomanB
Příspěvky: 342
Registrován: sob říj 13, 2007 11:06 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Myslím,že ta 60tka má smysl, když ten most je ve špatném stavu, většina mostů má i zvlněný povrch a když se začne kamion na těch vlnách houpat je to v šedesátikilometrový rychlosti menší nápor na ten most než kdyby jel devadesát. Alespoň můj názor. I když by bylo lepší kdyby byly opravený, ale zas ruku na srdce, v Německu se alespoň maká a dělají vše aby se to zlepšilo.
pát bře 10, 2017 10:15 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

V něměcku nedávno s hrůzou zjistili, že 90% mostů je v dezolátním stavu. Takže stejná situace jako v česku akorát s tím rozdílem, že němci mají na opravy love. A s těma vyjetýma kolejema... Každý kdo jezdí po A6 ví svoje. Takový příjezd do Norinberku od Heilbronnu... tam tě to chce vystřelit z trenek.
sob bře 11, 2017 1:21 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Pokud je v nemecku 90% mostu srot,kolik to je u nas?Jednou na D1,jak jsem stal par hodin v zacpe,stal jsem pod mostem,tak jsem se byl projit a kouknout zespod,jen tak,jak jsem to videl se jsem radsi do auta.Jakub-love by byly i v CZ,kdyby penize z myta atd putovali tam kam maji,v plne vysi,a ne zivit nas priblblej parlamennt atp a kdyz uz teda neco zustane,pouzijem to na opravu dalnice...Predevcirem zacpa na D1u Strechova,duvod?silnicari malovali zlutou!!!caru kolem dookola te Benziny aby tam nahodou nikdo neparkoval,myslim tim na D1..Blazni.
Neřeším...
sob bře 11, 2017 12:56 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Janek1
z Rostocku smer Berlin,mas kusok za rostockom 30 na moste, bola tam 60,znizili to. O kus dalej 60. Pak lubeck - hamburg, most 60, potom Bremy, tam dali dokonca na spoj mostu spomalovac vysoky jak prase a 20,takze pokial to neprefrcis v noci, cez den skaces 2-3 hodky jak nic. A to je len co ma v rychlosti napadlo. Jak tu niekto pise, mosty su dost v zlom stave v nemecku. Cital som nejaky clanok o tom v nemeckom casaku. A na A1 to je vidno, strhli hodne mostov, dialnice na 3 pruhy rozsirili, makaju kluci,jak draci.
Joo este most v hamburku sme flensburg. Tam robia celu dialnicu novu, podla projetku sa ma hamburg podjizdet tuenelom dlhym, tak je tam od tunela zuzenie az tusim za krize 7/23,kratke pripajacie pruhy, uzko, cisty chaos tam...
Jo a este mosty u Kasslu...
Jo a kolaje v nemecku, tie su snad uz vsade, a v takej prasivej Belgii tam mam pocit,ze z auta vypadnu jak maju cesty v prdely,hlavne ze taky prtavy statik rozkazuje celej europe...
Hlavne v D je vacsi prevoz, takze tie mosty dostavaju celkom na prdel. Infrasktura v CZ-SK, no skoda slov. Ale tiez na D1 menili niekolko mostov, takze to zase take marne nebude, len ta kvalita, to je slabota.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
ned bře 12, 2017 1:27 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Hele, a mimo téma.... O kolik tun jste kdo nejvíc most sám přetížili?

Já jezdil do jedný vísky kus nad Roudnicí, už nevím jak se jmenovala -nějak od V tuším. Jednoho dne tam dali zákaz vjedzu (úplnej), že silnice je uzavřená. Tak koukám do mapy, a jezdili tam normálně auta... Řikám no nic, tak jedu taky....
V tom zákazu byla značená objíždka, ta silnice byla rozkopaná přímo před cílovou vískou. Řikám paráda, kus po nějaký JZD cestě. Semafor a kyvadlovej provoz, protože to byla úzká cesta, nebylo se tam jak vyhnout.
Padla zelená, odbočím na tu cestu a jedu. Za mnou kolona osobáků a najednou mostek, do 1,5t :shock: Já asi 10t... No, za mnou auta, nebylo tam místo, takže jsem ho přejel...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned bře 12, 2017 8:48 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Není to směšné ?

Příspěvek

Zajisté se něco najde, ale není to trapné, aby Češi nebo Slováci hodnotili kvalitu německých silnic ? Vždyť u nás se kolikrát už silnice úplně ztratili a je tam něco jako štěrk a šotolina.
ned bře 12, 2017 9:57 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Je absurdni abychom my,hodnotili nemecko,zeme kde vede dalnice do kazde dediny temer.Za sto let to nebude vypadat tak jak tam...Kritizovat by nam slo ale pozametat pred vlastnim prahem to ne.Staci kouknout na ten paskvil co vede pres Ostravu,par let stara dalnice je dnes temer nesjizdna rychlosti pres 80kmh,davno melo byt zavreno za to pul vlady.
Neřeším...
ned bře 12, 2017 10:49 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Ad David

Příspěvek

Byl rok 2012 a já sem v časovým skluzu uhnul ve snaze se vyhnout Č.Budějovicím na Hlubokou, do zákazu, dole nějaký serpentinky a malej kamennej historickej most, snad 6tun. Ten sem plně naložen dřevem do Německa přefrčel, protáhl se centrem a na Strážný, pak Schwindegg. Já cca 47 tun spíš víc, ještě teď mě mrazí, když sem ten mostek viděl. Snad někde u zámku? A ty naše dřevařský zkratky Slavonice, Nová bystřice, všude mosty přes zákaz. Jo hlavně nejet, kde se denně váží.
ned bře 12, 2017 11:13 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] a 9 hostů