Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

nejsi ty nakonec s tím magorem co to řídil nějak do rodiny. Co to meleš o nějaké zdi, FB dávno nemám.
ned dub 07, 2019 11:43 am

Kalvados
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 14, 2012 9:15 am
Bydliště: Morava

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Nevím, proč ho nazýváš magorem. Když si to nepochopil, tak nebezpečí dnešní doby je, že kde jaký pako, může beztrestně psát cokoli, napadat , urážet , psát pomluvy a spamovat hoaxy. Až se něco takového stane tobě, tak budeš hodně nadšenej, jak budeš takový chytrý příspěvky od druhých číst. Do rodiny s ním nejsem, vůbec nevím o koho jde,dovedu si to představit, jak mu bude samo o sobě a nedej bože číst takový srajdy.
ned dub 07, 2019 12:20 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

nepodsouvej mi tady něco, já mu přeji brzké uzdravení, ale ohrozil svou jízdou cestující a vůbec jiné účastníky sil.provozu, chodci atd., nevím co by si říkal jako starý dědek, kdybys letěl přes tři sedačky atd. Ano možná měl pech a prdla náprava jen tak, ale po Křenovce někdy jedu s 16 tunou na pérech i přes tu křižovatku, kurva to tam skáče a teď ta situace, kdy vpravo má šalinu vlevo v protisměru šalinu, musí hne střihnout vpravo na zastávku a do toho zezadu na zelenou valí osobák...to je situace kámo kdy se jede krokem a sleduje všechno kolem co se děje...40 km/h v této sekundě po těch hrbech a v to zmatku je dost velká rychlost.
ned dub 07, 2019 2:56 pm

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

...

Příspěvek

Tak drajvr Brno je tady od toho...od čeho ale není, je jeho identita, kterou se nám snaží podsouvat. Určitě není řidič podnikatel...
Naposledy upravil(a) Krocan dne ned dub 07, 2019 6:31 pm, celkem upraveno 1 x.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
ned dub 07, 2019 3:04 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 11, 2020 7:29 pm, celkem upraveno 1 x.
ned dub 07, 2019 3:56 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

sof: jj, pravdu máš..ale stejně je tam přechod, tak bych tak rychle nejel, ikdyž má zelenou může se tam někdo motat
ned dub 07, 2019 4:16 pm

Michi
Příspěvky: 1276
Registrován: čtv kvě 07, 2009 7:05 pm
Bydliště: Rousínov (Vyškov)

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Kdyby jsi jezdil stylem "může, mohlo by a co kdyby" tak se ve městě nikam nedostaneš. Kdyby minulý týden kolega netrefil ten kanál, tak se to nestalo... :wall:
Myslím že je na čase ukončit debaty kdyby-coby. Stalo se a hotovo. Kdyby tam seděl kdokoliv z nás, dopadlo by to stejně. V tom zlomku vteřiny co se to stalo neměl šanci zareagovat. Teď jen proč se to stalo...
ned dub 07, 2019 8:47 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

jak se říká: Kdyby byly v řiti ryby..." Samozřejmě ano.., .. i mě by to prasklo, ale skončilo by to jinak, tím jsem si jit. V silničním provozu se hraje na jistotu. Argumentace, že jedu stůj co stůj je pro mě nepřijatelná. Přečti si knihu "Černá labuť" pochopíš co tím myslím. Vím, že mě tady stejně ukamenujete, tak si dovolím ještě jednu spekulaci - řidič má tak kolem 25-ti let, žvýkačku v hubě a je to "Harley King" Jinak neboural bezprostředně (na vteřiny) po ulomení závěsu, ale z videa je jasné, že to kolo šmatle desítky metrů (bus se houpe jako loď), takže kdyby jel míň, nemusel dupnout na brzdu až byl v úrovni protijedoucí tramvaje -to smýknutí vlevo (nebržděná pp strana pokračuje, levé zabržděné kolo - výsledek-bus se prudce smýknul vlevo -fyzika -hsetrvačnost+rozklad sil). ..Tak a včil do mě!
pon dub 08, 2019 10:05 am

Kalvados
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 14, 2012 9:15 am
Bydliště: Morava

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

pon dub 08, 2019 11:56 am

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Kalvados: ano, proto válku nevyhrávali pěšáci, ale jednotliví vůdci, kteří si do toho nenechali kafrat - zatvrzelí obhájci své pravdy. Jistě byli v danou chvíli nazýváni různými jmény viz. tvůj link, ale nakonec vítěz bere vše a nikdo se už na nic neptá. Nicméně tady je pravda jasná- jel jako suverén a když přišla nenadálá situace už se nedalo nic dělat, čili to posral měl jet " langsam"..křižovatka, koleje, přechod, asi i špatný stav vozidla (mohl vědět) atd.. Ale v dnešní době připosrané korektnosti, se vše háže na vyšší moc. Takže pravdu máš ty -nemůže za to nikdo- to samo! Pokazili mu bus a dali pistoli na hlavu, že jakmile neudělá kolečko pod limit nedostane výplatu. :mrgreen:
pon dub 08, 2019 12:05 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

No drivere, párkát jsem mluvil s řidiči MHD, občas je poslouchám při čekání na terminále, je o jejich přestávce. Řidič MHD je zvláštní druh člověka. Oni mu nemusí dát pistoli k hlavě, ale stačí jim jedna věta. Nedostanete prémie, protože jste přijel na zastávku o minutu později, nebo o minutu dříve. Tak se snaží v dnešním provozu dělat, jezdit, tak jak to jde. A stačí jeden pitomec, který si bude stěžovat,a že to dnešní lidé dovedou, že BUS přijel o minutu pozdě. Nejsmutnější je na tom to, že vedení DP věří tomu stěžovateli a řidič musí dokázat, proč přijel na tu zastávku o minutu později. Proto taky vím že když má BUS nějaké důvody na spoždění, musí ihned volat dispečerovi.
Nechal bych vysledky na vyšetřovatelích, snad se dostají k nějakému závěru.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pon dub 08, 2019 6:09 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Komu by hlásili zpoždění? Dispečink to vidí onlajn, kde přesně bus je - navíc zpoždění neovlivní a žádný peníze za to neztrhávaj. Průser je, když odjedou ze zastávky dřív
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon dub 08, 2019 8:33 pm

oldjan
Příspěvky: 820
Registrován: pon bře 24, 2008 9:03 pm
Bydliště: Liberec

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Nevím jak kde, ale o odměny přijdu v případě že odjedu dřív nebo pozdě z výchozí zastávky, z dalších už jenom dřív, toleruje se cca 15 vteřín, jinak v případě stížnosti podat vysvětlení...
V případě zpoždění cca 5minut, hlasit dispečerovi, důvod zpoždění....atd. Ve špičce není problém chytit 20 min. zpoždění, můj rekord je 40min na konečný, vlastně ne, když mi ve vánici kleknul bus, tak víc jak hodinu, autobus jsem nakonec sebral kolegovi, který končil...a potom už počkat na další kolo a vyjet.

Jinak když začínám, tak kontroluju jen osvětlení a motor, řemeny a jestli z toho nic neteče. U některých busů není možné kontrolovat ani náplně, koneckoncům to dělají po směně technici. Když se mi něco nezdá, napíšu to vozového listu.
Když střídám řidiče na lince, nedá se nic kontrolovat, nastavit sedačku, volant, někdy to ani ne, dělám to v klidu na konečné...
když už něco děláš, tak to dělej pořádně
pon dub 08, 2019 8:46 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

to david29: Tak ti to vysvětlil plně zasvěcený autobusák, takže je to plus mínus všude stejné. :D :D Já ty informace mám z jíného DP. Některé jsou starší, to je pravda, doba jde dopředu.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pon dub 08, 2019 10:00 pm

oldjan
Příspěvky: 820
Registrován: pon bře 24, 2008 9:03 pm
Bydliště: Liberec

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Ještě k tomu hlášení dispečerovi, on sice nás může kontrolovat podle GPS, ale jednak není schopen kontrolovat každý bus a i kdyby, tak neví, proč nejedeš podle jízdního řádu. Do pěti minut se většinou srovnáš na konečné bez problémů. Když už máš větší zpoždění a máš vyjíždět na další linku, tak vlastně jedeš se zpožděním už z výchozí zastávky, což už si může nějakej magor stěžovat. Takže informovanej dispečer mu vysvětlí, proč to tak je, že to není, že řidič někde usnul, což se taky stává....
když už něco děláš, tak to dělej pořádně
pon dub 08, 2019 10:17 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Krocan a 15 hostů