Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
slobo
Příspěvky: 697
Registrován: stř srp 19, 2009 2:09 pm
Bydliště: ICTY local in The Haague

Příspěvek

Opublikowane
30 gru, (december) 2016
Ariel Żurawski szybko nie odzyska swojej ciężarówki.
Scania R450 ...może trafić do muzea


Raty leasingu rozumiem tez placi muzeum ?
(koment) 4 sty, (januar)
http://40ton.net/scania-r450-wykorzysta ... szej-bonn/



:idea:
Podle vedení muzea
je terorismus obecně celospolečenským tématem dnešní doby,
a proto je také tento kamión součástí moderních dějin

Kdy přesně se rozhodne, zda se plán uskuteční, není dosud zřejmé,
a to je možná dobře.
Celá idea je totiž natolik kontroverzní, že by možná způsobila více rozčarování, než užitku.

5. ledna 2017
http://www.expres.cz/kamion-berlin-muze ... -svet_beta



Obrázek
Excursion
to the House of History in Bonn, 2014



___________________________________________
TO Kalvados
kdyby investig SOF odebiral postu, tak to sem nedavam
Naposledy upravil(a) slobo dne ned led 08, 2017 12:04 am, celkem upraveno 1 x.
stř led 04, 2017 6:09 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne ned kvě 12, 2019 11:38 am, celkem upraveno 1 x.
stř led 04, 2017 8:13 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Sof- S tím kladivem jsi to myslel vážně? :lol: Jinak k těm systémům bych Ti rád napsal něco víc, ale nevím tak dohromady co. V běžném provozu to funguje perfektně (pokud ti nezalepí radar sníh) Ale pochybuju že je to stavěné na to, že když jedeš normálně po cestě a pak najednou strhneš volant někam mezi lidi, či stánky, že by ten systém tomu mohl nějak zabránit. Já rozhodně nebudu zkoušet rozjíždět se třeba proti zdi, abych zjistil co to umí (nějaký pud sebezáchovy nebo co)

Jinak jsi mi připoměl ten vtip, jak se někdo ptal PC odborníka, kolik váží PLNÝ hard disk :valetsesmihy:
stř led 04, 2017 10:20 pm

Krocan
Příspěvky: 846
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

sof

Příspěvek

Tak já jsem myslím pochopil, o čem se snažíš diskutovat. Jinak novináři jsou povětšinou sprostý (v tom slovenském slova smyslu), zrovna tak jako (dle mne) hodně automechaniků a i lékařů. Ojebávají, že člověk nedokáže rozeznat, jestli to dělají jen z lajdáctví, nebo jsou doopravdy tak blbí.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
stř led 04, 2017 10:45 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Příspěvek

sof

Založen: 27.11.2011
Příspěvky: 1510
Bydliště: ..


Příspěvek
Viete aka ja moja definicia novinara? Novinar je nekompetentny clovek, ktory musi o teme, ktorej vobec nerozumie napisat kompetentny clanok.


http://www.lidovky.cz/narizeni-eu-zachr ... ranici_ele

Vysvetlenie, ze africky idiot nemal zapnuty tempomat, ze po prvom naraze stratil kontrolu nad vozidlom, ze po prvom naraze pustil plyn a mozno aj zletel zo sedany na podlahu, lebo si myslel ze soferovat kamion je rovnake ako jazdit na tave, ze kamion dalej pokracoval zotrvacnostou az pokial sa nezastavil je moc jednoduche. Automaticke brzdy zneju lepsie

-----------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------


Toto jsi napsal a není to pravda.Někoho jsi urazil, osočil,.....
čtv led 05, 2017 12:08 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne ned kvě 12, 2019 11:38 am, celkem upraveno 2 x.
čtv led 05, 2017 7:03 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 11:48 am, celkem upraveno 1 x.
čtv led 05, 2017 7:24 am

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Když jsme měli auto nové, tak na systém nastavování otáček zvýšeného volnoběhu jsem přišel při prvním stání u přejezdu...
Systémy jsou poměrně logicky ovládané a dá se to zvládnout v pohodě i bez manuálu, ten jsem si přečetl spíše ze zvědavosti, jestli něco nedělám blbě.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
čtv led 05, 2017 8:35 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne ned kvě 12, 2019 11:38 am, celkem upraveno 1 x.
čtv led 05, 2017 9:38 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Příspěvek

Sof, mluviti stříbro, mlčeti zlato. Mě zas vadí lidi, co jsou nejchytřejší ze všech. Proto třeba nechodím do hospody.Slobo ti to píše pod čarou, že ti to posílal do SZ, ty jsi to neotevřel. Prostě za každou cenu, jsi chtěl udělat z novinářů hlupáky.
čtv led 05, 2017 10:10 am

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Sof: samozřejmě to máme stejně.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
čtv led 05, 2017 10:24 am

Krocan
Příspěvky: 846
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

dělat hlupáky

Příspěvek

sof a já se za každou cenu snažíme z novinářů udělat hlupáky, oni nám to ale kazí, vždy jsou v tomto sportu o krok vpředu. A na zlatou medaili navrhuji JANEK1, za to, jak se neohroženě snaží dělat hlupáka ze sofa a tak trochu přitom dělá hlupáka ze... .
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
čtv led 05, 2017 10:35 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Příspěvek

Nevím proč, každý dělá to svoje a nikoho zesměšňovat nemíním, pak z toho vyjdeš jako hlupák ty. nesmíš zapomenout, že oni vaří kolikrát z vody a střípků, co jim kdo řekne. Ty informace jsou ovšem pro Tebe!!
čtv led 05, 2017 11:11 am

Krocan
Příspěvky: 846
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

vaří z vody

Příspěvek

Tak to je ovšem svatá pravda. Většinou vaří z vody. A tu vodu velmi často i připálí. Akorát z pohledu svých životních zkušeností a znalostí pozoruji, že z té vody vaří, i když mají plnou lednici bifteků.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
čtv led 05, 2017 11:54 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

sof: V dnešní honbě za tím, mít zprávu na webu co nejdřív, se "novináři" (dnes tu práci dělá opravdu kdekdo) dopouští mnoha chyb a nejčastěji té, že zprávu vypustí a informace, v ní obsažené, neověří. Tu samou chybu ale dělají i čtenáři a konstruují unáhlené závěry dříve, než si informace ověří jinde. Na tomhle fóru tomu není jinak. Navíc detaily o nějakém AEBS v článku o "berlínském masakru" byly a jsou spíše podružné, nedůležité. Běžného "hltače zpráv" zajímá kde, co, kdy, počet mrtvol, rasa a náboženství pachatele, to je tak asi vše, bohužel.
Jestli už byl rok 2012/2015 v článku v Lidovkách pouze překlep, na numerické klávesnici je to "ein zwei", je vlastně úplně jedno, natož se nad tím nějak pozastavovat nebo dokonce rozčilovat... Dokonce i v Süddeutche Zeitung mají tu informaci špatně, a proto ještě upřesňuji, že AEBS je povinné od 11/2015 pro auta od 8t (a pro vozy 3,5-8t to bude pravděpodobně od toho 11/2018, o tom se ještě jedná).

Neznamená to ale, že výrobci těmito systémy nevybavovali na přání auta již dříve. I my máme už na IVECU 2011 asistenta jízdy v jízdních pruzích. Pokud si říkal, že ti u novějšího auta s AEBS nepracoval adaptivní tempomat ACC (neplést si s prediktivním tempomatem PCC), je možné, že byl celý systém nefunkční a měla by to hlásit žlutá kontrolka. ACC i AEBS pracují s předním radarem. Kamera za oknem zas souvisí s asistentem jízdy v jízdních pruzích a také s některými funkcemi budoucnosti (rozpoznávání značek apod.) Určitě stojí za to přečíst si odkaz, co jsem dával v předposledním příspěvku. Dočteš se tam i o tom, jak se AEBS na vozech testuje, třeba že systém nesmí reagovat nouzovým brzděním při projíždění mezi dvěma vozidly (4,5m od sebe) při 50 km/h, atd.

Manuály k autům jsou chráněny mj. autorským zákonem (!) a snad jen MB je má online: http://www.mercedes-benz.cz/content/cze ... ctros.html , ale leccos se dá na internetu najít.
U všech zapůjčených aut (MTCH 2016) jsem si poctivě prolistoval 400-700 stránkové manuály a v každém jsem našel maximálně jednu až dvě zajímavé informace o nedůležitých funkcích, které bych při běžném provozu jen těžko odhalil, ale jen v málokterém návodu se dozvíš, kde se třeba nachází vypínač baterií a jaký olej máš plnit do motoru, či převodovky. Kromě stránek se seznamem pojistek a relé celkem zbytečné čtení...

Jazyky v menu palubních počítačů souvisí s tím, pro jaký trh bylo auto vyrobeno a to bývá uvedeno na výrobním štítku. Viz. třeba testovaná Scanie http://atw-service.rajce.idnes.cz/MINI_ ... stitek.jpg . Dovezeš-li si auto ze západu, může se stát, že tam žádný slovanský jazyk prostě nenajdeš...

Akorát jsme tady v netechnických tématech, takže to sem vlastně vůbec nepatří... :roll:
čtv led 05, 2017 4:25 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů