Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: ZIMA

Příspěvek

To sof: tady ho tahal jeřáb, sám bych to na tom místě taky nečekal. Od nás ze střediska 4x jeřáb a jednou jsem tahal já tím traktorem.


Obrázek
BES - běs
čtv led 21, 2021 8:50 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: ZIMA

Příspěvek

To vypadá jako klasika usnutí, mobil nebo vajgl v klíně :think: S radlicí na zemi to přece nemůže bejt tak citlivý na škarpu nebo kolej ne?

Drivere, s těma hrama na tonáž s panem ouřadem na mě nechoď :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv led 21, 2021 9:00 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: ZIMA

Příspěvek

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jo, přesně takhle to vypadá nejen tvým trakerským pohledem, jenže ono to tam do oteplení vypadalo úplně jinak.
BES - běs
čtv led 21, 2021 9:02 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: ZIMA

Příspěvek

Kurňa mi se nezhodnem, ani kde je sever :lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv led 21, 2021 9:21 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: ZIMA

Příspěvek

Pavel, stane sa a keď je to bez škody, je to v pohode. Aj mňa ťahali. Vždy to bola moja chyba.

Prvý raz som išiel rýchlo, vyhýbal som sa prácam na ceste a skončil som s pravým kolesom mimo cestu. Prišiel viking a za chvíľu ma vytiahol navijakom.
Obrázek

Druhý krát som to posral poriadne. Bolo to na konci zimy, cez obed sa vždy oteplilo a cesta bola šmykľavá. Ono sa to nezdá, ale ten kopec je veľký, okolo 10percent. Vždy som ho vyšiel bez reťazí, ale tentokrát to bolo moc šmykľavé. Chýbalo my do vrchu asi 50 metrov. Ale už to neišlo a čo bolo horšie začal som sa šmýkať dozadu. Prešmýkal som sa možno 15-20 metrov a nejakým zázrakom sa my auto podarilo nasmerovať do zvodidla a tam som sa zastavil. Keby sa my auto šmýkalo na opačnú stranu, tak sa prevrátim. Mal som 50ton. Bola to len moja chyba, bol som moc veľký frajer, nenasadil som reťaze. Táto skúsenosť ma dobre poučila. Našťastie škoda na aute nebola žiadna.

Obrázek Obrázek Obrázek
čtv led 21, 2021 9:55 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: ZIMA

Příspěvek

Prouza: tebe nemá cenu komentovat...

sof: nemusí být ani kopec, tohle místo je 5km od mého domova a můj kolega, co mě střídá na autě je můj soused, tu cestu máme od mládí projetou na kolech, pionýrech, on tam pak jezdil asi 4 roky traktorem, ale začne sněžit, foukat a máš pláň, kde se chytáš jen stromů.

Prostě nemusí být ta severská zima, stačí ta naše. A jedinej rozdíl mezi sypačem a ostatníma je, že vyjede kopec, tím to končí.

Jinak bych ani neřekl, že je to naše chyba, ale je, koho jiného? Jezdíme pomalu, ale prostě nevíš kam. Já osobně jsem rád za traktor a denní světlo
BES - běs
čtv led 21, 2021 10:08 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: ZIMA

Příspěvek

Pavel, mňa by nikdy nenapadlo, dávať vam za vinu ak sypač-pluh vyletí z cesty. Veď to sa môže stať každému. Hľadať za všetkým chybu typu: usnutí, mobil nebo vajgl v klíně... je stupídne. Keď na cestu nevidíš, tak na ňu občas netrafíš.

Ja na cestárov nadávam, ale v tomto by som si to nikdy nedovolil. So sypacom a pluhom sa nejazdi ľahko.
čtv led 21, 2021 10:42 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: ZIMA

Příspěvek

Já bych si s dovolením dovolil doplnit Pavle, že těch rozdílů bude víc, od předku, přes záběrový gumy, přetížení, radlice, horních světel, až po konfiguraci náprav, majáků a taky přívěs/návěs navíc :idea:

V Rakousku mají v průserovejch místech takový vodící patníky, maj to jen na zimu, pro sebe silničáři, vypadá to jako šibenice z laťek, je natlučená v krajnici v zatáčce, u obrubníku, mostku a podobně a tam kde ti na šibenici visí lano, je tady kousek laťky natlučenej dolu, má tvar šipky a bejvá natřená či s odrazkou a ukazuje ti na hranu, celý to má třeba i 4m na vejšku v Alpách a když hrne, ví kde má nějakej průserovej bod nebo apex :wink: Těch variant je víc, někde dávaj jen do patníku nástavce na zimu, někde maj jen latě natlučený..

Docela šikovný, a hodí se to i normálním šoférům, zato u nás nejsou schopný postavit ani protizávějový ploty :roll: Třeba typicky u Želetavy, ale ne :wall: Třeba u nás ve Znojmě je za vesnicí mezi Horní a Dolní máme a to tu sníh 10let nebyl :roll:

Sof stane se, každýmu, to žádná.. Je to asi 5let, byla reportáž, sypač ve struze a nezapoměli doplnit, že řidič dostal flastr, za nepřizpůsobení atd.. :wall: To sem zuřil jak sem to viděl :roll:
pát led 22, 2021 4:26 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: ZIMA

Příspěvek

Ty hole jsou i u nás (myšleno CZ) ale kdejaký dřevák, dřevař je smete, neb jeho oplenu to nic neudělá a on přeci spěchá a nebude brzdit, když se míjí s protijedoucím.
Jinak Pavle (Šebek) slyšel jsem že i závěj tě dokáže otočit do příkopu, když pluhuješ. Traktor i radlice. máš nějaké zkušenosti?
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob led 23, 2021 3:47 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: ZIMA

Příspěvek

Kdyby žádná zima nebyla,mě by to nevadilo.
sob led 23, 2021 8:26 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: ZIMA

Příspěvek

4215: To bylo lacinné :roll: Ano, taky to potkávám, někde a mám pocit že se to nějak nechytlo :think: Jak říkám, u nás jsou namlácený násady od hrabí u krajnice, tu dole to maj dál o těch 20cm, a to už padneš do struhy :wink: Ale to je o tom, že si to tam má namlátit ten kdo ten rajón jezdí, aby pak věděl, pak by to mělo smysl, co se týče toho hrnutí :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob led 23, 2021 8:37 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: ZIMA

Příspěvek

Kovanéj Švéd :D
sob led 23, 2021 9:09 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: ZIMA

Příspěvek

Prouza: a jak ti předek, gumy ty samý co máš ty, jen ne prořezaný, přetížení, radlice, horní světla, konfigurace náprav, majáky a taky o přívěs/návěs míň pomůže, když nevidíš silnici?

Kolíky pochopitelně natloukáme taky, ale zrovna tady by mě to ani nenapadlo, protože tam není žádný příkop ani stráň. A jsou místa, kde ty kolíky vydrží přesně jednu noc, lidi je kradou. A jeden jsem si posledně urazil radlicí.

4215: jasně že jo, minulý týden se mi to s traktorem stalo, ale nebylo to hluboký, tak jsem vyjel.
BES - běs
sob led 23, 2021 9:15 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: ZIMA

Příspěvek

No, když nevíš teď, tak to asi už nepochopíš nikdy :doh: Ach jo..

Posledně sem jel někde za sypačem, prasklo mě to do očí, měl nalevo radlici tak 20cm(na špígl) a v pravo co já vim 50-70cm přesah.. Unimog to byl, tak to snad trefíš ne, když ti stačí jet metr od čary, abys shrnul tak nějak svůj pruh :roll:

Pavle myslíš že když jedu po kotárech, že tu silnici vidim když tam se silničáři bojí a je tam že se v zimě neudržuje? A nejezdím svůj rajón(80km dokolečka) už 5let vletě vzimě.. No a nemluvim o tom, že si tam teda natlučeš kolík, to eště odhaduju kde kdo nechal pařez, mostek, rygol a já nevim.. :wink: A to s návěsem, kde ty se bojíš že máš krajnici, radlici máš 50čísel přes a já si tam musím nadjet.. Víš jakej je rozdíl zatáčet s předkem a bez? Gumy si řízni ne? 12t na přední je snad jasný jak to pak zatáčí. Svítí ti to zvrcha a dál, máš sólo a šici ti uhnou, nebo je furt jedinej rozdíl mezi sypačem a nesypačem, že kopec zdoláš? :wink:

Nevim teda jak ste na tom tam, ale na zimu se chystáte ne(gumy, kokotinky, rajón..) To udělá hodně tomu jít naproti, než pak prskat že nic nevidíš, bo máš omrzlý okno :idea: Nemáte to jednoduchý, to ne, ale zase bejt 3x do tejdna ve struze, to je moc už ne :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob led 23, 2021 10:32 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: ZIMA

Příspěvek

poslusne hlásím ze padá i v londýně


Obrázek
ned led 24, 2021 11:12 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů