Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: ZIMA

Příspěvek

Já mám zimu rád, je to trochu změna. Teda kosu nesnáším, to mě sere..
Ale v teple v autě mě baví, když sněží, jedu po sněhu v minimálním provozu - a pak vylezu z auta, a celej čumák auta je bílej

Ale v hustým provozu to je na prd. Lidi se neumí chovat - někteří jezdí jak na suchu a blbě se na ně reaguje, druzí se s tím zbytečně zase táhnou...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát úno 01, 2019 6:57 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: ZIMA

Příspěvek

David- dobre si to napisal, pod to sa kludne podepisu👍🏻 hold kazdy tu zimu bereme a zvladame inak, myslim hlavne osobaky, ale tu hore stare volva,v tom mlady suhajici a mal by si vidiet co robia na kruhacoch😁, bokom,rucka a kotol😁😅 jak stiahnem videa z kamery tak nahram😉
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát úno 01, 2019 7:33 am

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: ZIMA

Příspěvek

peter: souhlas. trucking v norsku a eu vubec nejde srovnavat. to norsko je pro fandy, ktere ta prace jeste bavi a nemuseji resit, jestli budou doma v patek ve 2, nebo v 5. to pak verim, ze si to i uzivas. jedes v klidu, soustredis se. kdyz je zasnezeny kopec, nahodis retezy jedes dal. super.
v eu kdyz snezi, stojis v kolone jeste driv, nez snih poradne zahlednes. v ten moment ti vola dispo, at si pohnes, ze mas okno. jede se furt doraz.
konkretne ja tento tyden. vyjezd v pondeli po obede z domu. 3 vykl v belgii. nakl. ve francii, ted vykladka v opave. ujeto 3100 km a po obede budu doma. na kochani se snehem fakt neni cas. :-D
pát úno 01, 2019 11:05 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: ZIMA

Příspěvek

Ja na snehu neumim jezdit tak kdyby to skoncilo ani by mi to nevadilo,myslim zima :D
pát úno 01, 2019 5:20 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: ZIMA

Příspěvek

Pawell 👍🏻 presne si to vystihol. ja tu eu proste nemusim,mam ist do fr ci belgia tak sa hned osypem,bo to je presne jak pises,kedy tam budes,okno mas a furt zhava ciara za tebou🙈 nebyt tej skandinavie,asi by som sa uz na to vyprdol😏
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát úno 01, 2019 6:20 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: ZIMA

Příspěvek

proste nadhera😎 nalozis zenu,deti,nahrknes kocar a frrrrr blbnut🚗❄️💨💨💨

https://m.youtube.com/watch?v=vJFscBUBFmU ,

nebo nalozis zensku,nahrnes karu,objednas vrtulnik a pozenes sa cestou necestou😁👍🏻

https://m.youtube.com/watch?v=_1ZauQdvlqo ,

a specialne pre Jozina,ked ma ten bavorak😉

https://m.youtube.com/watch?v=Tl-cOX_DLuw
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát úno 01, 2019 7:27 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: ZIMA

Příspěvek

a ted si vem ze vy do Norska na ty jejich skvele silnice,tunely vytesane asi mlatkem jen,dojelo x tisic lkw co projede treba po A10 ring Berlin....Apokalypsa.
pát úno 01, 2019 7:38 pm

Der Sankte
Příspěvky: 767
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Re: ZIMA

Příspěvek

Přiznám se bez mučení, že za velkým volantem zimu rád nemám...a to ani (nebo možná proto že) nejezdím Norsko atd.
V cz mi přijde velmi špatně řešena zimní údržba.
Před svátky, když i v Praze lehce napadlo, tak se něco rozjezdilo, hlavní tahy byli posolené a ejhle na sjezdu z I/7 na Slaný západ, kde je kraťoučký odbočovák hned za mostem byla poctivá vrstva ledu, která sůl neviděla. Ve svodidlech osobák a všichni kolem-jedoucí čuměli :wall: . Spojnice na Řevničov pak v obdobném stavu.
Taky vidím u nás ten největší problém v tom, že se všichni spoléhají na to, že nejsme stát na severu a že to tady nemůže být tak hrozné, nebo přímo musí být pořešeno.

V osobáku, coby majitel vozů s hnanou správnou nápravou, tedy tou zadní, mám zimu vcelku rád :)
Kratší video ze zimního srazu z před-loňska, myslím...aneb je to radost, když vám auto nekecá do řízení.

https://www.youtube.com/watch?v=zR8osiWu6LU
pát úno 01, 2019 8:11 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: ZIMA

Příspěvek

Ja to taky priznavam bez muceni,proto asi nechapu ty co tvrdi ze to je super.Dnes mi za polakem uletel kus ledu,z jeho plachty,primo na me okno.Ja po prazdnu tudiz manevrovat i brzdit jsem mohl na plno,Jenze za mnou asi deset metru dalsi cesky jasnovidec s odstupem par metru,vime jak se v cz jezdi ze jo.Takze myska,ale mega,do protismeru,ten byl prazdny,samozrejme trucker za mnou netusil co delam.Jinak ma zima ale same +++ :D
pát úno 01, 2019 8:32 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: ZIMA

Příspěvek

No ten led to je fakt zážitek. Minulý týden přes noc napadlo 10cm sněhu. Nejhorší bylo že teplota byla okolo nuly, tak z toho na plachtě byla taková sněhovo ledová tříš´t. Byl jsem prázdný, tak jsem to zevnitř rozbíjel prknem a snažil se to dostat dolů. Nepovedlo se. Na kruháči jsem to zkoušel 2x dokola sundat dolů, nic Pak to ještě celé dopoledne odpadávalo jak to pomalu tálo. Tvrdý led dostaneš zevnitř dolů, vodu se vylije sama, ale totok byl fakt hnus.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát úno 01, 2019 9:05 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: ZIMA

Příspěvek

Ja to sundavam poctive,vadi mi to jak neco ze me pada.Ale budu se opakovat,zima je krasna,fajne se jezdi atp. :D
pát úno 01, 2019 9:18 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: ZIMA

Příspěvek

chlapi - jasne,vy s plachtami to mate na pytel jak sa to blbe z toho zhadzuje,to chapem,ja cisternu v pohode ze schudkou a terasky v pohode ometiem,to sa neda zrovnat. taktiez tie jazdy na preplnenych dialniciach stoja za prd. prevoz,pitomci, lepici, to je na hlavu pak. preto nemam to jazdenie po eu dialniciach rad. preto som tad tu hore,bo v80% idem v tom snehu prvy a tobim si vlastnu stopu, a vo velkych mrazoch to drzi lepsie ako na normalnom asfalte. a ked je treba, strcim to na kjetenplatz a zalozim retiazky,osobaky maju hroty a tie pluhy tu clovek tiez uplne casto nestretne,ale, ked pluzia,pluzia bez gumy,to len tak iskry lietaju z pod radlice. u nas maju na pluhoch gumy,tak to akurat ulizu tu cestu,ba tom nic nepomoze,ani ta najlepsia guma.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát úno 01, 2019 9:59 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: ZIMA

Příspěvek

Dostal jsem kameru od jeziska,namontoval tak at mi vubec neprekazi,temer pod ksilt,takze o ni nevim.Na ty padajici kusy ledu z aut to je fajn vec.Ja se tomu ledu vyhnul,diky manevru do protismeru,jed tam neco jsem bez siby i kamery :D .Zima je fajn :D .Vecer mi kolega volal ze na orbitalu Londyn nakypalo deset cm snehu takze to tam zkolabovalo :D
sob úno 02, 2019 9:21 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: ZIMA

Příspěvek

auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob úno 02, 2019 1:36 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: ZIMA

Příspěvek

zajimavejsi jsou ty videa vedle tveho,jak to otevru :D ,nevim zda ti to taky vyskakuje.Z ruska,minus 43st atp :D
sob úno 02, 2019 3:17 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Dave a 12 hostů