Mýtné (??? :-) ) v Rusku, tipy na truckstopy, pravidla apod.
Odpovědět
Patrik-SK
Příspěvky: 11
Registrován: sob čer 01, 2013 8:03 pm
Bydliště: Čadca

Zaciatocník a RUSKO help

Příspěvek

Ahojte vsetci kamionaci mam na vas par otazok :
Momentalne si robim profesak cize KKV a potom mozem nastupit do jednej firmy na Slovensku IVANYI ,ktorí jazdia prevazne Rusko a dalej :)
Mozte mi napisat svoje skusenosti da sa tam zarobit viac ako na zapade?? Lebo viaceri mi rozpravali ze na zapade je to len stres a nahanacka a ze na vychode sa jazdi s kludom a mensim stresom ..... dakujem za vase odpovede
stř čer 05, 2013 1:48 pm

nocnak
Příspěvky: 127
Registrován: ned pro 05, 2010 11:05 pm
Bydliště: Kaplice

Příspěvek

Ahoj,ta fa kam nastupuješ má pěkná volva,kluci si snad moc ani nestěžujou,ale znáš to všude je den blbec.neboj,že by jsi něco pos..l,vždy je potkávám na hranicích i na cestě v koloně,minimálně po třech,jistě ti pomužou.ano není tu stres jako na západě,ale je to jiná země,těžko si naplánuješ,dnes vyjedu a za deset dní budu z5 z Moskvy.nevíš jaká bude fronta na hranicích,za kolik dní vyclíš a hlavně kdy složíš.to asi v kostce.hodně štěstí a třeba se na bobrech potkáme
stř čer 05, 2013 2:56 pm

Patrik-SK
Příspěvky: 11
Registrován: sob čer 01, 2013 8:03 pm
Bydliště: Čadca

dik

Příspěvek

Ahoj díky za info proste mam taku moznost po skonceni kurzu KKV nastupit do tej firmy kamarat tam dela uz 5 rokov a vrawel ze mozem potom ku nim ze ma zauci atd..n .
Laka ma to aj preto lebo ze vraj v eu je furt zhon vela vykladok a nakladok na minuty ... a tam jak sa hovori nalozim v maji a vykladam v juli :DD
je to pravda? a este zarobi sa tam viac ako na zapade?? a dodrzuju v rusku cas jazdy? diky moc:D
stř čer 05, 2013 6:33 pm

Basi17
Příspěvky: 14
Registrován: čtv kvě 27, 2010 7:51 pm
Bydliště: Senec SK

Příspěvek

Rusko to je na pohodu :D jazdil som to od maturity najprv dodávka niečo s 12tonkou a potom náves, ak si pozrieš profil mám len 21r ale nikto nič nepýtal ohladne veku a dokonca ani ITDčka nemala somnou problém čo som sa aj čudoval, niečo na čaj na kafe a pohoda :D chalanov od Ivániho som stretal pomerne často. Dôležité su papiere hranice všímať si razítka a pod. inak všade plno slovákov čechov všetci pomôžu aj s papiermi aj na ceste... Musíš si zvyknúť na to, že každá cesta je iná vždy je nejaký problém s papiermi alebo s autom alebo niečo iné ale neskôr si zvykneš a už to bude rutina a všetko pojde po masle, azbuku aspon nejake základy aj do toho sa dostaneš, proste ten začiatok sme absolvovali všetci ale už neskôr to bude na pohodu :wink: A ten zárobok, mne východ vyhovoval v tom, že ked som potreboval tak z Bobrov som dal tu tisícku na jeden záťah do moskvy na colnicu, ráno na mieste, večer vyclené, na druhý deň vyložene a hrá dom... aj keď bielorusom začina trochu dosť drbať s výškou a s kartami hlavne na krásnej pred platidlami... Však uvidíš sám dá sa aj potlačiť cez AETR a od toho sa ti odvíjajú najazdené km a pod... Koľko ľudí toľko chutí a aj názorov no mne to vyhovovalo úplne, sú aj poctivý šoféri no sú aj poliaci čo letia cez BY na Privalku durch na magnete... Treba skúsiť :wink:
DAF XF 105.460 SSC

SC MACKO
ned črc 07, 2013 9:04 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Jak tak citam o tej solidarite ceskych a slovenskych soferov na ruskych cestach, fakt som myslel ze od smiechu spadnem zo stolicky! :valetsesmihy:
Vsetci su tak solidarny v tej pripadnej pomoci, az ich Maria kare! :lol:
Ja jazdim na vychode 25 rokov, a viem ze skor pomoze usmudlany kamaznik, nez cesky slovensky pan sofer!
úte srp 06, 2013 2:29 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Ted jezdim sklapeci tatrou na Ukrajine!

A jak vypada ta solidarita v realite? :lol:

Ja jezdim s tatrou na ukrajinsko-slovenskem pohranici, prakticky na hlavnim tahu hranice Uzghorod (UA) Vysne Nemecke (SK), na hlavnim tahu z hranice mne bouchla guma na predku, na tatre mam CZ espezetky, z celnice projizdelo nekolik tech solidarnich ceskych slovenskych ridicu, ale od samotne solidarity nezastavil ani jeden!

Obrázek Obrázek Obrázek

Jenom prosvisteli, nikdo ani nehouknul houkackou! :lol: Takze takova solidarita ceskych a slovenskych ridicu na cestach vychodu! :lol: Takze to chce s toho snu vystrizlivet, a radci se spolehat sam na sebe a na svoje schopnosti a moznosti! :lol: Pripadne ruske kamazniky! :lol:
Mne zastavila ukrajinska tatra a Ivan mne pomohl dokoncit s prohozenim rezervy! :lol:

Za 25 let co jezdim na vychode, to bych mohl neco povidat! Mam tu cest kazdy den! Proto si i dovolim tak rict a tvrdit!
Kdyby se mne vratili jenom ty dily ktere jsem "pujcil" tem solidarnim ceskym a slovenskym ridicum na opravy tech schnilych liazek a vydrbanych tater s kteryma zacinali podnikat v 90-ych letech na vychode, tak dnes uz poskladam zbrusu novou tatru! :lol: O klicech se ani nebavim! :lol:

Kolik krat, pujc mne prosim tebe 13-ku klic, 17-ku, 19-ku, a kolik se jich vratilo? Jako hodit do more! U toho kolik krat jsem se pozastavil nad tim, jak nekdo muze jit autem na vychod, a nemet sebou alespon zakladni klice!
No co muze clovek ocekavat od takoveho "ridice", ktery vystoupi z nakladaku v pantoflich! :lol:
úte srp 06, 2013 3:45 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Se mne libi ty odezvy! :lol: Asi za tech 25 let co jezdim na vychode, tak mam asi pravdu! :lol:
ned srp 11, 2013 7:55 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Solidarita cz soferu neni vubec zadna,na to zapomen.Jsem narod zmrdu na rozdil odPolaku napriklad ti jedou a opravujou spolu.Me odesel ctyrcestak na ufu,nezastavil zadny cech.Za to jak cech delal defekt u Minska a ja zastavil a jdu s rukavicama k nemu tak na me cumel jak na ufo.
Neřeším...
ned srp 11, 2013 9:57 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Jo! Jo! A to nejsou jenom cesi, take tak to funguje I u slovaku, akorat s tim rozdilem ze slovaci na parkovistich spolecne chlastaji, jsou velci bratri, a kdyz je neco potreba tak uz bratrstvi velke dalky skoncilo! :lol: :lol: :lol:

Proto se i smeju nad tema kecama o velke solidarite! :valetsesmihy: :valetsesmihy: :valetsesmihy:
pon srp 12, 2013 7:07 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Vsak pozna smutnou realitu sam.Cest vyjimkam samozrejme.
Neřeším...
pon srp 12, 2013 8:15 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

No, jo! Kazdy se uci na vlastni kuzi! :lol: :lol: :lol:
úte srp 13, 2013 6:17 pm

Toki
Příspěvky: 33
Registrován: sob srp 10, 2013 8:08 pm
Bydliště: Košice

Příspěvek

Rad by som zacal jazdit Rusku. Otec to robil pred 6 rokmi a chcel by som vediet co sa od vtedy zmenilo. Poplatky, policajti, hranice a tak. Diki
Iveco EuroCargo (2014) + vlek SVAN
MAN TGS 26.440 3náprava -> uz minulost
Ex: Iveco EuroCargo 150e28, Renault Magnum 480, Scania R420 highline, Daf 105XF (bionafta), Volvo FH12, Iveco EuroStar, Mercedes Axor
stř zář 04, 2013 12:23 pm

Patrik-SK
Příspěvky: 11
Registrován: sob čer 01, 2013 8:03 pm
Bydliště: Čadca

Příspěvek

diky za reakcie no tak o tej solidarite mas pravdu
čtv pro 05, 2013 8:38 pm

rusko
Příspěvky: 2
Registrován: úte pro 29, 2015 5:36 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Hledám rady pro oblast Rusko.
ned dub 10, 2016 11:36 am

Odpovědět

Zpět na „Rusko + SNS“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host