Mýtné (??? :-) ) v Rusku, tipy na truckstopy, pravidla apod.
Uživatelský avatar
homer
Příspěvky: 1100
Registrován: ned zář 21, 2008 10:15 am
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Ukrajina

Příspěvek

čeká mě cesta do této destinace, tak mě zajímá jakékoli infíčko...
pát kvě 07, 2010 2:41 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

panimáješ pa růski :?: :D ...ne sranda myslim, že hrůza to nebude a potkáš někoho po cestě, od koho vemeš nějaký rozumy....já tam nebyl skoro 15 let ...ani mě to nevadí :D
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát kvě 07, 2010 11:51 pm

hack.petr
Příspěvky: 6
Registrován: čtv bře 25, 2010 10:55 pm
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Ukrajina:

Příspěvek

Tak záleží kam se jede,ale připrav se na totál rozbitý silnice,zvlášť tam vzadu za Kyjevem a policajti všude,tak jen platíš a platíš.Hlavně rychlost a oblíbená dověrnosť (pokud ji nemáš,může to být i drahý špás).Jinak na pohodu.
ned kvě 09, 2010 12:59 am

Uživatelský avatar
homer
Příspěvky: 1100
Registrován: ned zář 21, 2008 10:15 am
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

málem bych zapoměl...Ukrajina, ehm...platit, platit, platit... :mad: jinak, nevadilo by mi kdybych tam už nejel... :D
pát čer 18, 2010 10:21 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

hm to se mi zatim daří..... ochutnal jsi pirožky a gril :?: :?: :D
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát čer 18, 2010 11:09 pm

Marty
Příspěvky: 59
Registrován: úte dub 22, 2008 9:41 pm

Příspěvek

Zrovna včera jsem přejížděl přes Korczowu,táhl jsem cisternu na asfalt do naší pobočky ve Lvově,kterou koupily v čechách a zůstane na ukrajině.Na SMAPU našli asi 4 důvody proč mě s tím na ukrajinu nepustit.Pomohl až telefonát direktora lvovské pobočky,najednou úplně otočili,začli být hrozně vstřícní a byl jsem odbavený ihned a ještě s úsměvem.Postavení a korupce tu funguje perfektně.Uplatky na hranicích jsou normální,ale tam to není nějaká hrozná suma.Horší když tě na cestě zastaví policajt a snaží se tě přesvědčit na základě dýchnutí do čepice,že jsi pil alkohol.Po kolegovi minule chtěli 300 eur,po hodině ukecávání to stáhl na 100,ty už dát musel.Jsem tu za poslední rok počtvrté,naštěstí vždy jen ve Lvově,což je kousek a dobrý jsou tu snad jen ty diety.Teď čekám na hotelu na vyclení,naštěstí tohle nám firma platí.Doufám,že do středy vypálím s tahačem zpět do čech.
pon čer 21, 2010 11:36 am

tomesak
Příspěvky: 51
Registrován: úte srp 10, 2010 1:22 am
Bydliště: CZ

Příspěvek

Mě Ukrajina zase tak moc nevadila. Je potřeba počítat s všudy přítomnou korupcí a snahou vydělat peníze jakkoli. Člověka zastaví na silnici a vnucují mu ke koupi ekologický "talončik", případně mu "změří emise". Ty lidi nemaj se státní organizací nic společnýho. Je to pár zoufalců co jsou úplně v háji, seženou někde nějakou uniformu a snaží se něco vydělat. Slyšel jsem i o člověku kterýmu prodali dálniční známku i s paragonem. Jinak na celnicích si člověk moc luxusu neužije. Většinou se jedná o hlinitý plac, jeden až dva suché turecké záchody a kohoutek se studenou, snad pitnou vodou. Vyjímka je celnice Novopirohovská v Kyjevě (obchvat na Charkov a za velkým autosalonem Mercedes doprava). Tam je beton, splachovací (turecké) záchody, sprchy, asi dvě nebo tři hospůdky, na zdejší poměry fakt luxus. Přes noc je určitě dobrý stát na hlídaném parkovišti, 45min v noci jsem dělával u pump nebo míst kde chodilo aspoň trochu lidí. Pokud se jede přes Dorohusk na Kyjev, docela příjemný parkoviště je v Žitomiru. Město se objede po obchvatu a pak je potřeba se jakoby vracet do města a koukat na směrovky doprava. Mezi Kyjevem a Charkovem jsem stával u Borodjanky (napravo asi 300m od silnice). Těch parkovišť jsem projel víc ale už jsem tam 5let nebyl a nepamatuju si je.
úte srp 10, 2010 11:11 pm

Demolition Man
fandík
Příspěvky: 1067
Registrován: pát led 09, 2009 4:22 pm
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Příspěvek

Takže asi něco podobného jako v Rusku....a já myslel,že ukrajina je teda svobodnější země....
Pánbůh! Doprovázej mě na cestách a já ti budu vdečný.
pon srp 16, 2010 7:02 pm

tomesak
Příspěvky: 51
Registrován: úte srp 10, 2010 1:22 am
Bydliště: CZ

Ukrajina

Příspěvek

Hele nevím jestli je to horší. V Charkově jsem stál na celnici s rusem ze Stavropolu a ten mi říkal že Rusko je daleko horší. Říkal že i na malou potřebu staví na hlídaném parkovišti, zaplatí si den, vykoná tu malou potřebu a jede dál.
stř srp 18, 2010 2:31 am

Demolition Man
fandík
Příspěvky: 1067
Registrován: pát led 09, 2009 4:22 pm
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Příspěvek

No abych ti řekl pravdu,tak hlídaný parkoviště taky nejsou to pravý ořechový.....co já tam byl teda jenom 2x a to v zimě,tak jsem jel na totálně zablácený parkoviště a dali mě na takové místo,odkud jsem nemohl ani vyjet,takže mě tahal nějakej traktor a navíc mi ještě ohnuly nárazník zadní...a ještě jsem jim za to musel dát 1000rublů---svině...
Pánbůh! Doprovázej mě na cestách a já ti budu vdečný.
stř srp 18, 2010 6:53 pm

tomesak
Příspěvky: 51
Registrován: úte srp 10, 2010 1:22 am
Bydliště: CZ

Příspěvek

Fakt to nemůžu posoudit. Myslím že Ukrajina je proti Rusku relativně civilizovaná. Do Ruska jsem měl jet, do Omsku ale nějak to nedopadlo. A je fakt že bych se tam i rád podíval.
sob srp 28, 2010 12:19 am

Demolition Man
fandík
Příspěvky: 1067
Registrován: pát led 09, 2009 4:22 pm
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Příspěvek

No je to škoda,že vyhlál ten juščenko....kdyby vyhrála prozápadní koalice volby,tak by ukrajina směřovala jiným směrem a nebyla tak vázána na to rusko....
Pánbůh! Doprovázej mě na cestách a já ti budu vdečný.
sob srp 28, 2010 10:42 pm

Uživatelský avatar
TATRA-BA
Příspěvky: 1948
Registrován: pon říj 27, 2008 11:19 pm
Bydliště: TVER

Příspěvek

Vyhral Janukovič,nie Juščenko.
Lepší voz ako Tatra neexistuje.
ned srp 29, 2010 12:25 am

VIPOsel
BAN
Příspěvky: 87
Registrován: sob říj 31, 2009 6:32 pm

Příspěvek

Zdravím.Měl bych jet do Kyjeva a tak bych rád nějaké info.Co musím mít a na co nezapomenout.Díky.
stř čer 29, 2011 10:55 pm

GothicAngel.cz
Příspěvky: 203
Registrován: pon pro 13, 2010 9:58 pm
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

prosimtě na hranici počítej 50e a rozměn si na 5e na pokuty
stř črc 06, 2011 9:37 pm

Odpovědět

Zpět na „Rusko + SNS“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů