Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Frenky

Odpovědět
red fox

Nakládání LF s měchy

Příspěvek

Zdarec kolegové.
Má nevědomost z "Avie" mě donutila se Vás optat. DAF LF ložná D 7,730m Š 2,480m. Měl jsem naloženo něco kolem tří tun a náklad rozložen, aby se mi pěkně jelo. Jenže jsem v Ingolstadt, Německo dokládal další tři tuny, ale místo jsem měl již jen za nápravou. Mám měchy, ale i tak jsem si nebyl jist a celé auto jsem raději překopal. Stálo mě to spousta času a 10e za ochotu německého štaplera. Otázka zní. Kdybych naložil 3t za nápravu co by se stalo nebo mohlo stát.

Moc díky za Váše názory.
stř bře 06, 2013 8:38 pm

mtc

Příspěvek

Teoreticky nic,ale kdyby tě zvážili tak by jsi neprošel s váhou na nápravu.Musíš si tu váhu rozložit přes celé auto.
stř bře 06, 2013 9:40 pm

red fox

Příspěvek

Ok. Proto jsem si ten náklad nechal rozházet, rozložit na celou plochu. Sice je to pakárna při vykládce, ale nic se nedá dělat. Znamená to, že kindertruck DAF by to konstrukčně zvládl.
Kdyby mě kontroloval BAGoun, tak by mě dal co proto. Když jsem počítal váhu a byl u čísla 7t, tak jsem přestal počítat. Po této jízdě jsem se zhádal jak s dispečerkou, tak s šéfem. Šel jsem na 14 dní dovolenou. Přidal mi na výplatu a já nevím jestli mám zůstat. Myslím, že jsem naložil 7,5t. No hrůza.
stř bře 06, 2013 11:21 pm

mtc

Příspěvek

To Lf ko je 12 tuna?Jestli ano tak můžeš naložit pouze 6,5 t a u některých jen 5,5 t.Podle toho co máš v techničáku
stř bře 06, 2013 11:58 pm

redfox916
Příspěvky: 6
Registrován: úte úno 19, 2013 3:51 pm
Bydliště: usti nad orlici

Příspěvek

Je to dvanácti tuna. Mohu naložit 6,010kg. přesně, plus těch 10%. Přeložení váhy je již tradicí. Jde mi o to, abych nezničil auto. Zda jsem mohl naložit 3,5t za napravu s měchy, aniž bych zničil auto. Ta vykládka mi potom trvala cca dvě hodiny. Palety jsem měl rozložené, ale na přeskáčku. To znamená, že u prvního kunde jsem musel vyložit celé auto a to paleťákem. Pár palet mělo něco kolem 750kg. Tyhle malé náklaďáky mají tu nevýhodu, že jsou nízké k rampě. Takže tlačit tu paletu do skladu, do kopce, je docela nářez.
čtv bře 07, 2013 9:21 am

mtc

Příspěvek

Na to si zvykneš,já si sám nakládám i vykládám.Někdy mám naloženo na zadní nápravě 3t (jedna paleta)

Obrázek
čtv bře 07, 2013 11:58 am

redfox916
Příspěvky: 6
Registrován: úte úno 19, 2013 3:51 pm
Bydliště: usti nad orlici

Příspěvek

Ta fotka........ Naloženo na napravě.
Možná, že tu píšu jako rybíz, ale věř že za pět let v MKD již něco pamatuji. Jen mi jde o to, že mám nové malé auto (12t) a nerad bych ho hned zrušil. Nejsem ten kdo svěřenou techniku bere jen jako věc vydělávání peněz. Tím se nechci nikoho dotknout. Každý to bereme jinak.
čtv bře 07, 2013 6:46 pm

mtc

Příspěvek

Ono to ani jinak naložit nešlo.Měl jsem tam celkem 6 palet (6t) a nakládalo se to podle vykládek.Tu nejtěžší jsme dali na zadní nápravu aby bylo auto trochu vyvážené co se týče naložení.Sám poznáš že když u LF ka naložíš trochu víc na předek tak cítíš každou spáru na vozovce.Moje Lf ko má najeto přes 1 mil.km a jde to na něm poznat.Každých 300 000 km se dělá převodovka jelikož to dýl nevydrží.Tyhle auta jsou stavěné na celkovou 7,5t a ne na 12t.Kdo jim tohle povolil byl pěkný vůl.
čtv bře 07, 2013 7:25 pm

gumak741
Příspěvky: 40
Registrován: pát led 28, 2011 8:41 pm
Bydliště: netolice

Příspěvek

Na 12ti tunu LF 9 tun z Grazu vpohodě (rekord 11 tun)
pát bře 08, 2013 7:52 pm

mtc

Příspěvek

gumak741 -- to by jsem nezkoušel,jak tě pošlou rakušáci na váhu tak jsi v p...
pát bře 08, 2013 8:04 pm

red fox

Příspěvek

Husťák..... devět tun.... To by si ke mě dispečerka nedovolila. Už jednou jsem nechal auto na Rozvadově a jel domů. Měl jsem na hrbu 5,9t a jel do švajcu. No a v německu chtěla naložit 2,5t a taky do švajcu. Jezdím tam často a tak vím, že to tam není sranda. Jednou mě vychytal na čáře a při kontrole kurtů se mě zeptal jestli tři kurty jsou více než dva. Já poprděný a šťastný, že mu rozumím, jsem řek, že ano...... :oops: Lup a bylo to za 70e.....
stř bře 13, 2013 11:46 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob úno 08, 2020 10:48 am, celkem upraveno 1 x.
čtv bře 14, 2013 4:34 pm

gumak741
Příspěvky: 40
Registrován: pát led 28, 2011 8:41 pm
Bydliště: netolice

Příspěvek

měchy docela drži, spiš praskaj pera pod měchem (zetka) , a třmeny
pát bře 15, 2013 7:10 pm

Odpovědět

Zpět na „DAF“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů