Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Frenky

Odpovědět
tirak1
Příspěvky: 56
Registrován: čtv kvě 07, 2009 5:16 pm
Bydliště: Praha

Re: DAF XF Euro 6

Příspěvek

Kabel se našel, byl schovaný úplně vzadu za přepážkou. dokonce i 12 V je tam vyvedených, takže CB již funguje.
Raději se 5x zeptám, než jednou zaplatím . . .
ned bře 25, 2018 6:16 pm

vn 2000
Příspěvky: 110
Registrován: stř lis 26, 2014 10:04 pm
Bydliště: Humenne

Re: DAF XF Euro 6

Příspěvek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
ned dub 15, 2018 6:49 pm

Uživatelský avatar
XPAND
Příspěvky: 224
Registrován: pon led 26, 2009 11:16 am
Bydliště: Hodonín

Re: DAF XF Euro 6

Příspěvek

:clap:
pát kvě 04, 2018 9:04 pm

richil
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 97
Registrován: sob led 08, 2011 2:35 pm
Bydliště: Cítoliby

Re: DAF XF Euro 6

Příspěvek

Ahoj lidi.Mě by zajímali vzduchové fanfáry na XF 106 Space cab.Pod tapecírunkem by měla být příprava na vyvedení střechou do spojleru.Zapojoval si je už někdo sám nebo radši přes machry v dílně.Napadlo mě kvůli jednoduchosti vzít vzduch i proud od origo klaksonu pod kabinou a tím pádem je ovládání pořád tlačítkem pod volantem.Tak prosím o Vaše zkušenosti,díky.
pon kvě 07, 2018 7:05 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: DAF XF Euro 6

Příspěvek

🔝NOVINKA NA ČESKÉ SCÉNĚ TUNING TRUCKŮ 🔝
DAF XF106 "THE BOXER" společnosti Log-X CZ, s.r.o vytuněné u ZZ TRANS.

LOG-X CZ dlouhodobě podporuje box a právě jedna z největších československých legend tohoto sportu zdobí její tahač: Vilda Jakš

Vilda Jakš je inspirativní osobností. Jeho sportovní kariéru přerušila druhá světová válka a i v nové situaci ukázal, že má srdce na pravém místě a nehodlá se jen tak vzdát. S fingovaným potvrzením o neexistujícím boxerském zápase se dostal za hranice a po řadě peripetií se připojil k 311. československé bombardovací perutě RAF. V roce 1943 byl jeho letoun sestřelen a všichni muži na palubě zahynuli.

V brzké době bude tento tahač spřažen i s barevně sladěným-vyladěným návěsem.


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zdroj: https://www.truckjobs.cz/clanek-na-kami ... egenda-151
čtv čer 21, 2018 1:00 pm

Uživatelský avatar
Severnaya
Příspěvky: 1222
Registrován: sob úno 02, 2013 5:43 pm
Bydliště: Příbram

Re: DAF XF Euro 6

Příspěvek

úte bře 12, 2019 7:49 am

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: DAF XF Euro 6

Příspěvek

Jak vam to topi?Me po roce menili ridici jednotku topeni, prej svolavacka,akorat ze me to prestalo topit uplne, mel jsem zakarbonovanej bufik, prej to nepoznalo, v jake jsem nadmorske vyssce a davalo to hodne nafty.... Ted mi to zase netopi za jizdy,zlate stare EEV s horkovzduchem, tenhle vodnik je jen pro zlost, je hlucnej a zere baterky.
...rád se svezu s čímkoliv...
pon bře 25, 2019 9:36 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: DAF XF Euro 6

Příspěvek

to je taka sracka ten novy Daf??Jen se ptam,jsem myslel ze to vede FH.
pát bře 29, 2019 9:26 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: DAF XF Euro 6

Příspěvek

no mam 480 a motoricky teda super,tahne i pri 800 otacek, vykon i kroutak ma,spotreba solidni, to jo, automat tradicne radi pomalu, nicmene oproti EEV 460 je to rozdil velky,celkove mi to auto sedi, libi se mi,dobre se mi s nim jezdi a bydli v nem, kabina stredni-vicemene beze zmen,lednicka se mi libi-taky beze zmeny,vyhovuje mi, ale to topeni,ted je nejaka svolavacka na ridici jednotky od bufika, ja uz mam menenou,to topeni od motoru, uz mi to zase jde, ale stejne budu muset do servisu, nejspis je spatnej nejaky elektromagneticky ventil.Ze prej kuli ekologii museli davat vodniky,ja bych radeji klasiku,sice jde z nej suchej vzduch, ale ja stejne mam pootevrene okynko a radeji orostuju bufa, at mam ventilaci vzduchu.Zatim teda vyhodu ve vodnikovi z pohledu ridice nevidim.
...rád se svezu s čímkoliv...
sob bře 30, 2019 7:46 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: DAF XF Euro 6

Příspěvek

co se mi na Dafu libi,i kdyz snim nejezdim-postel,ten vysouvaci stolek,ucinost potkavacich svetel,abnormalne tichy chod motoru z venku.Ty kone,uz jim dnes prestavam rozumet,pises ze 480,,jede,,.Ja jel v pondeli do Kassel,A7,nalozeno 24800kg dramixu,dojedu vyhodim blinkr a objedu novy daf530,delam pauzu na Kesselberg,chlap tam dojede po chvily.Rikam mu,mas to pekne,nove,on ze diky.Ale ze ma 24tun tak se vlece do kopce.tak nevim kde je chyba,zda volvo fakt tak jede,nebo daf tak nejede.A to s nikym nezavodim,nedavam to do rezimu power,ani do manualu.Necham auto pracovat at si jede po svem,ja mu do toho nekecam.
sob bře 30, 2019 8:46 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: DAF XF Euro 6

Příspěvek

I u nových modelů XF pořád platí, že ve standardu je v režimu ECO k dispozici plný výkon jen na nejvyšší rychlostní stupeň. Jinak je omezen o 10% kvůli spotřebě, tzn. z 530 je cca. 480 a z 480 je cca. 430 koní.
S tím vodníkem se mi to nějak nezdá a neslyšel jsem o tom, že by "horkovzduch" nebyl v nabídce. Jestli to jen někdo špatně neobjednal...
sob bře 30, 2019 9:00 am

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: DAF XF Euro 6

Příspěvek

Takhle me to rikali v Dafu,a kdyby to slo objednat s horkovzduchem, urcite by byl levnejsi=nase firma by urcite chtela horkovzduch, to jsem si jist.
Jinak me to jede moc pekne, ale musim si dat do rezimu eco off, aby "lepe" radil a povypinat vsechny ty eko nesmysle, ja teda taky nezavodim, ale kdyz je potreba,jsem nalozenej zelezem 24t a jedu treba po A3 tak v kopcich pod 50km/h nejdu a hodne casto predjizdim,ale samozrejme procenta jdou dolu, coz me teda strasne mrzi a nemuzu se pak podivat sefovi do oci 😂
...rád se svezu s čímkoliv...
sob bře 30, 2019 1:20 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: DAF XF Euro 6

Příspěvek

Tak na A3 vicemene kopce nejsou,SPESARTma 5 pruhu smer domu a jak jsem tam s lianou urval spojku tak dnes tam jezdim 70kmh bezne.A7 je vetsi masakr ted jsem to schvalne sledoval,pulnoc ,prazdna dalnice,a jelo to 55kmh.je to fakt hrb.ja si nemyslim ze daf je spatne auto.napriklad ten night loock nema dodnes nikdo jiny.
sob bře 30, 2019 7:34 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: DAF XF Euro 6

Příspěvek

Tak a7 je jedna velka strecha,na a3 par tahaku je ale samozrejme ze ne takovych jak na a7,Spessart je pohoda, ja myslel neco jineho, ale ted si nevzpomenu, jak se to tam jmenuje, jen vim, ze tam jsou v kopci cestari, tam si vzdycky davam Mercedesy k svacine, ale to asi kazdej....Akorat me uz to nejak nebavi, spis jsem nastvanej, kdyz dojedu nekoho pomalejsiho, nez jsem ja,ze ho musim predject, je to pro me prace navic a mel bych dostat priplatek.Nikam nespecham, vyuzivam ten chytry tempomat, jak me dodrzi vzdalenost, funguje celkem solidne,zvykl jsem si na nej.
...rád se svezu s čímkoliv...
sob bře 30, 2019 8:13 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: DAF XF Euro 6

Příspěvek

Night lock má i Renault T.

Obrázek

Fh500 jede líp, teď sem jel Kassel a táhl sem se jak sopel. Na Volvu sem měl na konci kopce o kvalt výš. 40t celková. Ale není to zlé auto. Sem v tom spokojenější než ve Volvu. Od novýho měsíce bych měl mít scanii 450 tak sem zvědavěj. Mám obavu aby to nebylo horší než daf.
pát dub 05, 2019 11:41 am

Odpovědět

Zpět na „DAF“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů