Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Frenky

Odpovědět
STO055
Příspěvky: 14
Registrován: sob črc 25, 2015 8:38 pm
Bydliště: Nitra, Slovensko

DAF LF problem servo

Příspěvek

Chlapi, mam problem, na DAFe LF zacal tiect domcek riadenia, tak som ho poslal do polska na repas, vratili mi ho zrepasovane, nahodilo sa a servo na volnobeh nefunguje ako ma - vytocim do kazdej strany maximalne kusok, potom uz len velmi tazko aj s dvomi rukami. Za jazdy to uz ide lepsie, ale aj tak to nie je ono.

Otazka je, ci menit este aj servocerpadlo, alebo to mohli zle zrepasovat? Alebo aky problem este?

Na volnobeh som pridaval aj plyn, ale ziadna zmena. Servo celkom huci - "zavija" pri zatazi


Poradite, co to moze byt a ako sa dalej uberat.

Dakujem vam
stř zář 02, 2015 2:06 pm

Dvorak transport
Příspěvky: 70
Registrován: pon led 23, 2012 8:16 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jsou dvě možnosti. Málo oleje, nebo špatně smontované. Jen pro info uvnitř řízení není co repasovat odejdou maximálně gumičky za 3kč nebo gufero, které se špatně shání to stojí 400kč.
stř zář 02, 2015 9:27 pm

STO055
Příspěvky: 14
Registrován: sob črc 25, 2015 8:38 pm
Bydliště: Nitra, Slovensko

Příspěvek

Oleju je dost, to som kontroloval dvakrat.

Hm, tak to som asi dobre preplatil, lebo ten repas stal 330 Euro :(

Myslis, ze je zle nahodene na aute, alebo to ti poliaci zle poskladali?

Bol som priamo pri montazi, skrinka riadenia prisla aj s ramenom, ako som ho aj odovzdal rovnako, nahodili sa trubky, nahodilo sa rameno a je tam ta zavada, ako som popisoval.

Este taka nedokladna info, menili sme aj hadicu na spiatocku, ktoru sme odrezali a nahradili gumennou na SK pasky. Samozrejme, pri rezani z toho vytiekol olej, ktory som zachytil do kybla, ktory bol vsak dost spinavy (viem, moja chyba), ale v oleji sme potom objavili dost zeleznych pilin, akurat mechanik mi nevie naisto povedat, ci to bolo z toho serva, alebo to bolo v tej nadobe uz predtym.

A najhorsie, ze neviem, co teraz dalej... ci objednat nove servocerpadlo, alebo reklamovat skrinku riadenia... :cry: :cry:
stř zář 02, 2015 9:55 pm

truckservis24
Příspěvky: 134
Registrován: sob led 31, 2009 4:50 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvek

A nemáš náhodou zadřeny svisláky?
Od doby,kdy vynalezli peníze,mi nemusíte za mou práci děkovat.
čtv zář 03, 2015 10:16 am

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

V jakém stavu máš kříž- kloub nad servem. Ten když přirezne tak volantem pomalu neotočíš.
pát zář 04, 2015 8:50 pm

STO055
Příspěvky: 14
Registrován: sob črc 25, 2015 8:38 pm
Bydliště: Nitra, Slovensko

Příspěvek

Vymenene olejove cerpadlo, vymenene loziska zvislych capov (komplet sada) a stale ten problem...

Ten kriz nad servom mi odporucali tiez, napohlad je zhrdzaveny, ale pri demontazi skrinky riadenia s nim islo hybat normalne.

Takze uz len reklamacia skrinky riadenia alebo ten kriz.


Vdaka za tipy, najnovsie mi odisiel spojkovy valec a zaroven aj starter, DAF NIKDY VIAC?!
ned říj 04, 2015 1:17 pm

Odpovědět

Zpět na „DAF“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů