Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Odpovědět
Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Díky, já už nad tím (tou kamerou) dumu delší dobu ... a vím bezpečně, že by to šlo. Ono, už se dá sehnat modul s kamerou a velikost je cca.5x5 cm a kamerka je taky malinká ... A to infra přisvětlení, klidně může být schované pod hranou návěsu pomocí infra ledek. A kdo neví, jak vypadají ... nepozná že to jsou ony a tudíš ho ani nenapadně co to vlastně je. Něco jivýho je ta kamera. Určitě to jde, ale udělat to prostě tak aby to "nějak" vypadalo je na prd. Musí to být ta kamera vychytaná. Neb pokud by spadla ... za jízdy ... no to by nebylo moc dobré. Prostě to vymyslet ... aby se to i moc nešpinilo, neboť za návěsem se tvoří víry - turbulence. Jde to poznat na návěsech, vždy mají zaprasené zadní čelo ... A to by se zaprasila i ta kamera (kryt na ni). Umístit to do zpětných zrdcátek nemá smysl ..., neb vždy nevidíš to co zrovna potřebuješ... tedy co je zrovna před zadkem, kolik mám ještě prostoru atd. ... Technika dnes už je dostupná, a to i za už rozumný a přijatelný peníz (poměr cena/kvalita/výdrž). Jen to chce vymyslet, jak a kde tu kamerku umístit a to tak, aby byla odolná proti špíně a nenápadná. Nemá smysl se zabývat tím, aby byla "nedobytná"..., pokud to nějaký šmejd bude chtít čmajznout... tak to udělá ... Ale aby si toho hnedka jen tak všimnul ... to už je reálné. Jen... to vymyslet ... "jen" ... :?: :D
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
sob dub 20, 2013 5:46 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

Kamera není problém,dnes jsou kamery že ani kábel nepotřebuješ a dáš si ji kam chceš cenově se pohybují okolo 5 tis kč,jen nevím jestli k tomu je i nějaký monitor do auta to by cena byla poněkud vyšší.
pochopitelně je to lepší než bez kamery couvat někde zaroh jen si nejsem jistej jestly by pan nebylo omlácená celá kabina pač by každý tlemil jen na obracovku cco se mu děje v zadu a jaksi by zapomněl na předek.a kdo používá kamery např. popeláři :wink:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob dub 20, 2013 6:13 pm

delivio

Příspěvek

Já se kdysi věnoval otázce čidel podél návěsů v kombinaci se zvukovým tónem. Ale narážel jsem na fakt, kdy ti jde každý vedlejší vykonat potřebu ( i malou) mezi návěs a někdy i pod ten tvůj :D

tak ty zadní turbulence by byli největší problém pro kameru.Někde kde přemýšlejí jinak jsem to viděl, že sundá kameru od zadního nárazníku a pak ji zase připojí. Byla to ale originální sestava.
sob dub 20, 2013 6:17 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

tak to kameru bys zapínal jen při couvání nebo tak,aby to pořád jelo je blbost.dokonce jsem viděl i nějaké kippery že mají kamery na střeše tahače aby nemusely vylézat při nakládce :lol: dneska není nic problém pokud na to máš finance :wink:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob dub 20, 2013 6:20 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No Roadtraine... dnes už to ani po finanční stránce není problém. Jen je problém abys ji neměl zaprasenou, než dojedeš na dané místo - vykládku/nakládku.
A klidně může jet pořád ... vidíš ty mamlasy co se za tebou "lepí na zadek" ... Jinak jde samosebou zapnout/vypnout ... a monitor? Naco?! Valná většina má noťas (Windows, GNU Linux, Apple), nebo i mobil (smart mobil - Iphone (Apple), Android, Windows Mobile) ... Tady problém není ...
Problém je jak ji upevnit, aby to mnělo smysl, nebylo to nápadné, bylo to naprosto bezpečné z pohledu dopravního provozu.... A aby to hnad neviděl "pomáhač a chránič" a pak vyžadoval certifikát ... o bezpečnosti atd. Tak že tak. Jinak by to nemuselo být vůbec moc drahé ... pokud víš co děláš, a uděláš si to sám ...
To to bych zvládl ... (je to blízké počítačům ...), a takových "nápadů" mám nebo budu mít více jak začnu jezdit ...

K jednomu mne inspiroval kolega Ofca ... a Delivio z Nemeziss ... :D
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
sob dub 20, 2013 7:33 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

víš kolik já měl nápadů když jsem začínal :lol:
dneska vím že prostě i bez toho se dá žít pkud člověk není naprostý blbec,a např. i tu kameru dobrá věc ale kde já couvám k hromadě uhlí,štěrku a na place kde stejně nikdo nikdy není.na nakládku abych nemusel běhat koukat do korby,hmm dneska už bych měl minimálně druhý bajpas atd atd atd :lol: :lol:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob dub 20, 2013 8:23 pm

Uživatelský avatar
dave1988
Příspěvky: 129
Registrován: stř kvě 18, 2011 11:04 am
Bydliště: Košice

Příspěvek

Zdravím, tak pozorne som čital čo sa tu dialo počas mojej neprítomnosti :) ... nápad sa mi veľmi páči ale z vlastnej skúsenosti, keďže ja mám na starosti elektriku v našich autách by som aj tak riešil krytie tej kamery a konektora... z moje skúsenosti aj súčiastky ktoré používame s krytím IP68 tak sú odolné len do určitej miery... a ethernetovy konektor by sol v zime rozožrala podľa mna beho mesiaca... keď si všimneš svetlá sú podstivo zapuzdrené, prechodky utesnene .. ale vzdy niečo pustí, ak by skorodovala kamera veľmi rýchlo by si na ňu zabudol ak by ju firma nepreplatila.. :X a ináč ethernetový kábel vedený po ráme návesu by nemal byť žiaden prblém až na konektor.. nezvykne sa sám od seba prerušiť ani poškodiť, treba sa držať zásady čo je napevno nemôže sa predrať... držím palce ak by to vyšlo daj vedieť :) ošetri slabé miesta a malo by to byť tip top !!! a potom to môžeš predávať... :)
sob dub 20, 2013 8:32 pm

lukasV

Příspěvek

Ethernetove kable sa predavaju aj s lankom, tzv outdoorove takze to sa poriesit da. Ethernetove koncovky RJ-45 sa daju tiez kupit do vonkajsich podmienok s gumennou izolaciou.
sob dub 20, 2013 8:39 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ono i ten LAN kabel do venkovních podmínek... je to zrada... jak na to svítí ten neřád (Oskar... alias slunko)...
Já bych to řešil právě tak, aby to vypadalo naprosto originál jak má.
Tedy, stíněný LAN kabel v černé barvě, ten bych nasoukal do silikonového husího krku (zase černá barva). Kabel by byl uzemněn na auto a to i kamera.
Konektor RJ-45 a to jak samice tak samec... se dá sehnat zapouzdřený v gumové šroubovací krytce. Tedy nejdříve to zasuneš ty konektory, a pak tu koncovku gumovou sešroubuješ. Pak to může být klidně i pod vodou ... ;) Pravda, skladem to není, ale sehnat se to dá. Už jsem to kupoval, a dělal tak to LAN do provozu ... zinkovna (výpary z kiselin, a jiných svinstev), mořírna ... (horká 98% kyselina sírová ... větší humus neexistuje - agresivní jak nevím co ...) a LAN na pohodu ... Jen to natáhnout byla "chuťovka" ...
Kde vidím "jistý" problémek... - protažení do kabiny, tady může být izolace, různé tepelné kryty. A pak to vymyslet kde to "plácnout" na takovou třístranku ..., nebo izotermické či chladící návěsy ... Chled tomu gáblíku nevadí, ale jak ho protáhnout přes tu "krabici" ... No, zkusím něco produmat ... a vymyslet.

Však já, jak dostanu šanci... a budu jezdit. A pak se někdy dostanu na velký ... návěs. Tak to dozajista zpáchám. Né proto abych to toho čučel. Ale proto abych nečučel, že jsem někoho přimáčkl a ve špíglech ho nevidíš... Přimáčkneš ho, a už jseš v maléru jako prase.
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
sob dub 20, 2013 9:50 pm

lukasV

Příspěvek

A na urade prace neni vypisana ziadna robota? U nas hladaju stale, vacsinou su to ale firmy co nestoja za ... .
ned dub 21, 2013 2:20 am

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

LukasV - ne, tam mi za celou dobu ohledně firem neřekli nic ... (další úřad na vysávání pěněs). Tam ti práci nenajdou ... musíš sám jít za firmami a spoléhat se sám na sebe. Jak sem byl ještě v oboru, tak spoustu známých a ifirmy jak jsem s nima jednal - a nechcete jít k nám? No, pouvažujte, a jak bude te chtít máte u nás dvěře otevřené ... Ha, ale jen do chvíle kdy je opravdu chci otevřít ... Všichni do jednoho dělají "mrtvé brouky" a kecy stylu víte, je krize a Vy máte znalosti a asi bychom Vás nezaplatili teď si to nemůžem dovolit ... neberu.
Takže, si to tady prořítám. Sonduji co jiní říkají o daných firmách a uvidíme. Praxe neroste na stromě, koupit se nedá ... Tak jako zajíc hold to musím zkusit, vydržet a trochu se "otřískat a otrkat" provozem. A jak bude aspoň trochu praxe mohu myslet na lepší firmu či auto ...
Nu pondělí se blíží ... No to bude prdel. :D
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
ned dub 21, 2013 9:49 am

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

LukasV - ne, tam mi za celou dobu ohledně firem neřekli nic ... (další úřad na vysávání pěněs). Tam ti práci nenajdou ... musíš sám jít za firmami a spoléhat se sám na sebe. Jak sem byl ještě v oboru, tak spoustu známých a ifirmy jak jsem s nima jednal - a nechcete jít k nám? No, pouvažujte, a jak bude te chtít máte u nás dvěře otevřené ... Ha, ale jen do chvíle kdy je opravdu chci otevřít ... Všichni do jednoho dělají "mrtvé brouky" a kecy stylu víte, je krize a Vy máte znalosti a asi bychom Vás nezaplatili teď si to nemůžem dovolit ... neberu.
Takže, si to tady prořítám. Sonduji co jiní říkají o daných firmách a uvidíme. Praxe neroste na stromě, koupit se nedá ... Tak jako zajíc hold to musím zkusit, vydržet a trochu se "otřískat a otrkat" provozem. A jak bude aspoň trochu praxe mohu myslet na lepší firmu či auto ...
Nu pondělí se blíží ... No to bude prdel. :D
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
ned dub 21, 2013 9:52 am

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

s tou kamerou asi trochu vymýšlíš dávno vymyšlené... když stavím nástavbu v Montexu, umí tam zamontovat toto: (a je teoreticky úplně fuk, jestli se to přídělá na portál nástavby, nebo návěsu)

Obrázek
Obrázek


komplet vč. montáže to vychází na cca 10 tisíc a dodává se to jako kompletní sada včetně všeho, co je potřeba k instalaci... .


btw. když jsi narazil na tu truckerku, já mám strašně rád tuhle: http://www.youtube.com/watch?v=akHkcTWsS_o :lol: :lol:
ned dub 21, 2013 12:46 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

Globe ale ta nevozí nadměry ta je tipper female drivers :lol:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
ned dub 21, 2013 1:38 pm

fatal_netware

Příspěvek

Kameru na návěsu jsem měl už asi před dvěma roky. A to co sem dávám tak nejsou vůbec žádné novinky. Jde jen o to, co si kdo na auto objedná.
Toto zařízení zvládne až tři kamery ( tady jsou dvě ) a fungují pořád, jakmile jsou klíče v zapalování. Po tom co jsem měl couvací kameru, která se zapínala jen při zařazení zpátečky ( dlouhá prodleva než se obraz objevil na obrazovce ), tak zastávám názor, že je lepší, když jsou kamery zapnuté pořád. Tlačítkem si přepínám, kterou chci mít na obrazovce a to podle situace. Stejně do toho nikdo nehledí pořád a už vůbec ne při couvání. Jen do toho sem tam rychle mrknu a zbytek klasicky. Když kamera má mikrofon, tak i slyším zvuky v okolí kamery.
Obrázek Obrázek

A toto jsou ty čidla, jak tady psal delivio. Jsou to čidla na ochranu schůdků na straně spolujezdce a na couvání. Oboje jsou vyvedeny do toho zařízení na sloupku a podle barvy ukazují jak daleko je překážka. A když je to 0,5m a blíž tak to řve jak prase ( docela na nasrání ). Taky se to dává na oba přední rohy návěsu ( ve venkovním provedení ) a když couvám tak to vidím pěkně ve zpětných zrcátkách. A taky na Tesco návěsech jsme měli couvací čidla propojené s brzdami, a když jsem měl něco za sebou blíž jak 1 metr tak mě to zablokovalo brzdy a já musel zlehka začít tlačit na návěs a to potom povolilo a já pomalinku docouval například na rampu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A hlavně, od výrobce to má atesty, záruku atd…
ned dub 21, 2013 4:25 pm

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů