Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Odpovědět
Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ha ... my o vlku :D
No, jaký ... Ano, nikdy jsem tam nebyl, ale co jsem četl a i dokumenty viděl, tak řidičák na skupinu B trvá (včetně zkušební lhůty) cca.3 roky - a je v tom výcviku vše. Jak jízda ve mněstě (né jak u nás, že je nějaká autoškola v Horní dolní kde autobus jede jeden za 5 hodin, a auto ... podle větru), na dálnici, pak i na sněhu. Zároveň je v tom i to, že se učí zvládat smyky a další krizové stavy (u nás jen částečně - škola smyků). A co se týká dělání řidičáku na kamion .... tak se tam učí vše, jak nájezd k rampě, jak na omezeném prostoru (kužely) a to jak couvat, tak jízdu v před ... A mnoho dalšího. Tady? To ani omylem to tak nefunguje. Naštěstí, já jezdil na sněhu (jak C, tak C+E) ... a to jsem byl opravdu rád. Aspoň jsem kapku viděl, jak se to chová na sněhu a ledu ...
Fotky ale mám jen jak už sníh slezl safra ...
No, tady s tím to Volvem jsem lítal v autoškole ... a je to parádní svezení ...

Obrázek

Obrázek
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
sob dub 20, 2013 12:33 am

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jinak "magické kolečko" ... již studuji ... a už to i začínám chápat. Asi to nebude tak špatné se mnou ...

Obrázek Obrázek
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
sob dub 20, 2013 12:59 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

Finsko je Finsko,pokud jde o to jak systém z tebe udělá řidiče :wink:
DPO :-D jediná slušná Autoškola a stejně jak čtu nic moc :roll:
dokonce i v Polsku mají lepší výchovu na řidiče profesionála.
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob dub 20, 2013 9:23 am

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Roadtrain - no jo, já toříkám že je to v systému ...
Jinak ta autoškola je dobrá, a přístup k lidem taky super. Jen hold, nemají tahač na návěs ... (to ale asi žádná autoškola), a nemají cvičnou rampu, což je škoda prostor na to mají ...


Jinak, po zhlédnutí dnešního autosalonu na TV Prima - jak tam popisovali nový DAF FT FX .... wau To tok kočírovat musí být paráda...
Už to vidím v živých barvách - okamžitě bych tam dal koberečeky na podlahu (v šedo černé - antracitová barva), záclonky ... a jelikož švagrová pracuje v obchodě, co se zabývají látkami a vším možným kolem ... Nechal bych si "vyladit" záckonky podle seve + vyšitý netopýr ... :D (já to zvířátko prostě miluji).
Tam bych dal to, tam ono ... kua to by byla paráda ... (sice oranžovou moc nemusím, ale i tak to je moc hezké - parádní kočár) Mňo ... ale nechám si o tom zdáti ...
Už to vidím, že dostanu "něco z kopřiv" ... vyženu hady, pavouky ... v horším případě i nějakou tu myš či kunu/lasičku ... :D a tradá ... do "světa" ...

Jinak jsem něco zmotal, jak jsem se "rozplýval" nad heblem/udělátkem a tím je násobič... né mněnič kua :D Já to zamotal a zmotal ... :mrgreen:
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
sob dub 20, 2013 1:13 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

násobič,stačí dobrý trhák a nepotřebuješ po tom skákat,a ani násobit :wink: :lol:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob dub 20, 2013 1:23 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ale ten "vrátek" - vychytávka jako prase ... A hlavně, se nenadřu a to vůbec. Tak proč si neulechčit práci, když to jde?
A i ta CENA (950,-kČ) není mnoho ... Já to vidím tak, počkám na druhou výplatu a toto "heblo v kufříku" budu mít a bude moje. Tedy si ho budu nosit do každého vozu. A peníze to vyhozené nebudou, neb když to nepoužiji O.K. , ale pokud se něco podělá - a řekněmesi .... Vždy se něco podělá, jak to nejmíň potřebuji, či čekám ... A pak to bude otázka jen pár minutek a šrouby jsou povoleny na to tata ... Kdybych to neměl v pazourech, a neskusil si to na reálném autě (neřeknu) tak bych to nikdy nevěřil že tak zlehka jde povolit a dotáhnout matice kola a může být dorvaná jak chce ...
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
sob dub 20, 2013 1:46 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Nahodím jedno videjko - trakerka, šikovná a umí ... kua to vypadá tak "lehce" ... :D

http://www.youtube.com/watch?v=s0jiOAG1h6c
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
sob dub 20, 2013 2:07 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jinak mne napadla jedna věc, možná se to tady někde řešilo... možná ne.
Zkoušel už někdo, použít wifi kameru - tak, aby viděl co je za návěsem? Pokud se zamyslím po technické stránce to není nic složitého ...
Buť protáhnu LAN kabel, nebo wifi signál ... do kamery a je. Ideálnějším je ten LAN kabel, neb tím mohu dotáhnout ke kameře napájení... (kamera musí být PoE). a Zapojím to do noťasu a vidím co se děje za návěsem, nebo kdo se motá za autem a ta kamera klidně může mít i infra přísvit. A pak i v totální tmě, vidím co se kde děje.
Zkoušel to někdo?
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
sob dub 20, 2013 2:12 pm

delivio

Příspěvek

Jo zkoušeli to dva kluci v cs cargu ta ten jeden zůstal přimáčknutý. domů už dojel jen jeden. To je systém po česku.

Ale bez provokací teď. Kamery jsou dostupné na trhu, ale kdo to bude kupovat a proč je jiná otázka.

Když napíšeš co je kabel Poe tak ti napíšu co znamená zkratka ADR :D
sob dub 20, 2013 2:21 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Delivio - :D ouki Beru tě za slovo.

Takže, pokud použiji ve voze kameru a bude mít i funkci PoE - což není nic jiného než (Power over Ethernet - napájení po datovém kabelu, tedy nemusím tam tahat hafo kabelů. Bude tam jen jeden, a to jak pro data tak i pro napájení a většinou ty to kamery jsou napájeny od 10 - 24V ....).
Pokud tedy použiji dostatečnou délku LAN kabelu (datový kabel - co má 4x dvoupár a použiji stíněný kabel) a zároveň bude délka dostatečná... bude mi viset tam, co jsou za kabinou vzduchové hadice, kabely ABS a el.kabely... Použiji na ten kabel odolný stíněný venkovní konektor (a pak klidně na to zapojení kabelu může téct i tlaková voda a vše bude O.K.). A v kabině je napájení jak 12V tak i 24V nebo, použiji mněnič na 240V ... a pak už je to úplně na pohodu (jen by to chtělo vyzkoušet, aby to nedělalo bordel ...). A jako pomoc by to byla vychytávka myslím bombastická? A to i v noci kde mnohdy není vidět na krok ... (poukud použiji kameru z infra přísvitem) večer či za tmy se kamera přepne sama do tz.modu večerního a obraz je černobílý... Ale super ... a na vzdálenost do cca.10-15m vidím i batole na cestě ... pokud by si tam "samo lehlo" ...
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
sob dub 20, 2013 2:38 pm

delivio

Příspěvek

Accord Dangereuses Route je zkráceně ADR. Jinak v překladu dohoda o silniční přepravě nebezpečných věcí.Mám splněno :D

A u tebe přemýšlím jak ten kabel dotáhnout na konec návěsu, Jinak to by šlo nějak udělat, ale dost nákladné ne?
sob dub 20, 2013 3:48 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No, nákladné ...
Musel bych to prokalkulovat ... ale tuším, nejdrahší položka - kamera, pak ten odolný konektor (samec a samice). Kabel se dá sehnat dnes za rozumnou cenu (GMElektronic a jim podobné obchůdky s elektronickými součástkami). Ono já když se nad tím tak zamýšlím, jsem udiven že to nedělají výrobci tahačů.... když "blbý" Citroen na své dodávce Jumper to má... Na horní hraně v zadu nad dveřma, je malá originál kamerka, a výstup je v kabině ... A tato "hračka" udělá mraky práce ...

Jinak Delivio ... dostal jsi mne o5 ... a zase :D Budu se ale držet tvé rady ... na ADR zapomenu.... (aspoň v začátku...) :idea:
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
sob dub 20, 2013 4:09 pm

delivio

Příspěvek

Ale tam by se nějak musel promyslet přechod kabelu mezi tahačem a návěsem. Nebyla by lepší varianta o signálu na kameru a bezdrátový příjem?
Např to wifi
sob dub 20, 2013 4:52 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No, proto jsem tam napsal ten speciální konektor ... Jinak bezdrát ano, byl by dobrý ... Ale kabina auta by o5 nesměla být "past" ... Kovová pixle (kabina), dost dobře tlumí či omezuje sílu signálu WiFi ... a mohlo by docházet k výpadkům. Navíc... muselo by se táhnout "živení" pro tu kameru. Na baterky zapomeň, ty by kamera "vysála" jak nic a pak i ty povětrnostní vlivy... Ideální je kabel. Ale kudy jej vést, aby to vydrželo, drsné zacházení návěsu .... (ještěři ve firmách, náklad aby to nepřerval a bylo to maximálně nenápadné). Jak samotné vedení LAN kabelu, a pak i tu kemeru ... Sice udělat kryt z hliníkového plechu z kombinací pexi ... by nemusel být problém, ale to vedení vést, tak ... aby to hned někdo/něco nepřervalo. Hmmm ale tuším, že je to proveditelné ...
Koupilo by se klubo kabelu (100m) - ono by se to uživilo, neb jakby to fungovalo na jednom autě. Ostatní by to chtěli taky ... :D
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
sob dub 20, 2013 5:09 pm

mkaja
Příspěvky: 100
Registrován: úte kvě 03, 2011 6:45 pm
Bydliště: mělník

Příspěvek

Myslíš, že ti tam ta kamera vydrží?? :D :D Jinak dobrej nápad zatím co tu pročítám :-)
sob dub 20, 2013 5:25 pm

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 14 hostů