Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Odpovědět
RADO71

Příspěvek

Jasan,pokud Tě to zajímá,napíšu co budu vědět :-)
pát úno 13, 2015 10:06 pm

NeverHome
Příspěvky: 238
Registrován: pát črc 03, 2009 7:59 pm
Bydliště: mám.

Příspěvek

Rado taky ti přeju hodně štěstí a doufám že se tu občas ukážeš i dál! Ať se daří...
Nejsem Trucker, dělám to jen pro peníze. O iluze jsem přišel a na dobrodružství starej. Ale neznám lepší práci. Volant je můj svět....
pát úno 13, 2015 10:09 pm

RADO71

NeverHome

Příspěvek

Díkes moc...a taky přeju hodně štěstí.Já tady budu pořád....mně to fakt baví.Čtu TF v podstatě každý den a kamionová doprava respektive všechen ten mumraj kolem toho přepravování je pod mou ochranou v okolí :-) Málokdo,hlavně v práci si teď dovolí zanadávat na kamiony ,ví že by dostal přednášku a tak to radši spolkne :-) Hodně štěstí.... :thumbud:
pát úno 13, 2015 10:28 pm

myky
Příspěvky: 75
Registrován: pon pro 22, 2008 5:53 pm
Bydliště: ČB

Příspěvek

Gratulace, já si tím prošel nedávno a kroutím tim volantem na silnici, po 15 ti letech na "drahách"a asi proto že nepamatuju zlatý starý časy tak zatím celkem spokojenost. Vejplata v termínu a na pásce- ne minimální, auto nový( man tgx 18.440, 4 teď 41000km najeto), Víkendy skoro každej doma (domluva), diety dle zákona. A určitě souhlasím s tím, že by sise silnice a železnice měla doplňovat, hlavně když vidím směr- pět kamionů a řídí se podle prvního, pokud už daji dohromady takovouhle soupravu, to už je rozumnější to hodit na koleje. Ale jednu věc k tomu ještě mám, podobnost povolání řidiče mkd a strojvedoucího nebude moc veliká,možná tak 15-20%. Hodně štěstí a ať se daří.
pát úno 13, 2015 10:28 pm

delivio

Příspěvek

RADO71

:D máš širokou veřejnost pod kontrolou a to je dobře :D Pokud nám děláš ještě ombudsmana je to velké plus :lol:
Jinak si nemyslím, že by jsi to měl s páčkou jednoduché.Díval jsem se na ty předpisy a taky mazec, ale ty to dáš v pohodě.

myky taky dobrý tak je to fajn, že máš pohodu
pát úno 13, 2015 10:38 pm

RADO71

myky

Příspěvek

Díky moc...přeju Ti ať jsi za volantem spokojený...a co se týká té podobnosti....Já spíše napsal,že ridiči a strojvedoucí jsou si v něčem podobní,jako lidi,než ta profese.Ikdyž po prvních odjetých předjízdních zácvicích mám docela pocit,když to srovnám s tím,co znám odsud z TF a od šoférů,tak tam nějakou spojnici vidím...Pokud myslíš tu ryze technickou věc...řízení.Tak sice řidič drží ten volant pořád,ale nesleduje každou chvíli návěstí,kdy jeho přehlédnutí ,nebo špatné vyložení si návěstí,může znamenat,že za nejbližším obloukem se v plné rychlosti(pokud někdo nezareaguje včas) potká s protijedoucím vlakem.Následky fatální.V tom lepším případě,přejetí návěstí stůj,stačí 20 cm,jsi sesazen ze stroje a převeden na práci,která je téměř na hranici životního minima a je podřadná.(stane se poměrně lehce,brzdíš obrovskou hmotnost ,nákladní vlak,musíš se napasovat co nejblíže k návěstidlu,aby ses vlezl na kolej,na hlavní trati přes den neuvěřitelně přecpáno,jak kluci říkají...modrý (pendolino),žlutý(regio jet),černý (leo express) se míhají jeden za druhým a ty čekáš na okamžik,kdy tě vecpou a posunou dál a zase na chvíli uklidí.Většina nákladů se tak už vozí v noci.) Dále plno legislativy-podobné,dodržování jízdní doby-podobné ,ale taky fůra věcí ve kterém se to liší.A někteří strojvedoucí opravdu ve svém volnu jezdí i s kamionem.A taková věc,kterou jsem nějak netušil,neřešil.Pokud za tím volantem udělá přestupek,který znamená odebrání řidičského průkazu,odeberou mu i licenci strojvedoucího... :!:
pát úno 13, 2015 10:45 pm

RADO71

delivio

Příspěvek

To si piš...,že mám pod kontrolou veřejnost a ombudsman ? Ten je proti mně sráč :-) Jsem rád,že mi věříš s těmi předpisy,ale je to mazec....fakt více než jsem čekal...prostě výzva :-) Vlastně bych se teď měl učit a ještě dnes budu...čas kvapí a pánové z GŘ se nemazlí... :-) No a ta páčka :D ok,tak je tam toho trochu více :D
pát úno 13, 2015 10:50 pm

delivio

Příspěvek

tak vy tam máte přecpáno celkem dost a se divím, že to není na stau jako u silniční.Já to měl po dlouhé době v pátečním provozu klidné. Dálnice prázdné ;)

Obrázek
pát úno 13, 2015 11:03 pm

myky
Příspěvky: 75
Registrován: pon pro 22, 2008 5:53 pm
Bydliště: ČB

Příspěvek

S tim řidičákem jsi mi připoměl jednu věc, typicky českou, pokud dostal strojvedoucí zákaz řízení motorových vozidel, dali ho na elektriky, ale dneska už je to asi jinak.
Rozdíly: seznání, předvěštění, vzdálenostní upozorňovadla, je to prostě jiný, řídil jsem zkušebky (občas i na vlaku), takže nic moc, to byla spíš zábava no.... Jo to brždění to je hustý všude, s vláčkem sakra delší a na odhad dost náročný...
pát úno 13, 2015 11:09 pm

RADO71

Příspěvek

myky : s tím řidičákem,nevím přesně jak to je,vlastně jsem to dnes jen náhodou zaslechl mezi strojvedoucími,ale Ti mluvili o odebrání licence,což by znamenalo úplný zákaz včetně elektrik.Ale taky je možné,že oni si to špatně vykládali a nechci šířit fámy.Prostě nevím.Jinak máš pravdu,je tam ta předvěst a vzdálenostní upozorňovadla,taky autoblok,opakovač VZ .A je taky možné,že na to nejsem zvyklý,takže mně to přijde složité.A budeš se divit,prý se často jedná o vyježděné strojvedoucí...jízda samotné lok. a těžkého (ne osobního vlaku ) je zase rozdíl...Ber to zatím jen jako dojmy,pokud mi to všechno vyjde jak plánuju,tak upřesním a poreferuju :-)
DELIVIO : Stau to občas svým způsobem asi je...prostě čekáš,čekáš,čekáš,čekáš,stůj svítí.....klid....pohoda...čas běží,stůj svítí,čekáš ...a najednou vysílačka ..proč stojíte ???? :-)
Jo máš tam celou dálnici pro sebe :-) Pokud to neumíš s Photoshopem :-)
Tady je pár záběrů z dneška....nic moc..jen mobil....Taky to vypadá vymeteně..,ale tady zdání klame :-)


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=l4VJy-gi ... e=youtu.be[/youtube]
pát úno 13, 2015 11:31 pm

delivio

Příspěvek

super video. natáčej pořád :wink:
pát úno 13, 2015 11:50 pm

RADO71

Příspěvek

Díky Delivio...točím,dokud můžu,později to tak lehké neubude,ale už teď jsem se rozhodl,že pokud to všechno udělám,tak si do lok budu taky dávat kameru jako na přední sklo auta.Myslí,že se to vyplatí,ale budu muset sehnat nějakou dobrou i na noc...díky.
sob úno 14, 2015 11:14 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob úno 08, 2020 12:00 pm, celkem upraveno 1 x.
sob úno 14, 2015 1:17 pm

delivio

Příspěvek

RADO71
Jasně že ji později přidej.Budou to super záběry....těším se na průjezdy pod viadukty.To bude super :thumbud:

sof zde velmi málo, jen kolem center, jako všude jinde.Rán projez ve šičce Stockholm je pomalejší, ale proti jižní spojce to vždy byla pohoda :wink: (teprve mě to čeká)
sob úno 14, 2015 7:14 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

RADO, pokud sháníš opravdu dobrou kameru i na noc. A co dělá kvalitní záběry, ja malinká a dá se kdekoliv uchitit. Jdi do GoPro kamery. Já dnes bych nekupoval tu co mám, ale připlatil bych si za tu. Je celkově menší, má možnost daleko většího rozšíření pomocí různých doplňků "výbavy" + a to i dálkového ovládání + aplikace do mobilu a ovládáš ji pak přes něj... . Prostě špička - ale něco za něco. Tady je cena přímoúměrná kvalitě. Je to jako u foťáků, počítačů (myšleno: pracovní stanice či servery, nebo speciální PC na tvorbu 3D grafiky, úpravu videa atd.).
Doporučuji.
Jinak zase o5 parádní videa. Toč ať se já laik mám na co koukat. Vypadá to velmi jednoduše, ale tady tuším bude ten zakopaný pes. Vypadá, ale není. Paráda. :thumbud:
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
ned úno 15, 2015 10:07 am

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů