Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

maschin
Příspěvky: 17
Registrován: úte bře 25, 2014 4:13 pm
Bydliště: Humpolec

Sháním řidiče na pokec

Příspěvek

Ahoj. Vůbec jsem nemohl najít kategorii, kam bych to dal. Kdyžtak to přesuňte. Jde mi o to, že chci být řidičem kamionu a touto cestou sháním někoho, kdo by si o tom se mnou chtěl pokecat, poradit mi, objasnit nějaké věci, zodpovědět pár otázek a tak. Může to být jak někdo starší, kdo má hodně zkušeností, tak i někdo mladší, který zase něco ví o získávání profesáku a zkušeností.

Pokud by se mezi vámi někdo našel, budu moc rád. Napište na email: Petr.Da@email.cz
Nebo sem zadejte svůj email a já se ozvu.

Petr
stř lis 19, 2014 9:19 pm

delivio

Příspěvek

Ahoj
A poč nedebatuješ a nezeptáš se zde.Polož otázky zde a dostaneš plno informací jak od mladších řidičů tak starších.Neboj se toho
čtv lis 20, 2014 12:51 pm

tomhais
Příspěvky: 46
Registrován: sob srp 30, 2014 4:03 pm
Bydliště: ČB

Příspěvek

Přesně tak, per to do nás :) Aspoň Tiněkdo nenakuká úplný kraviny :wink:
čtv lis 20, 2014 9:36 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jen to hrň na nás - i já byl jelito zelené. Teď jen občas jelito. :D Ale zelenáč jsem pořád a dlouho ještě budu. Tož jdi do toho, per to tam.
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
pát lis 21, 2014 11:10 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Na kazdou otazku tady uz najdes odpoved,sracek je tady taky dost.Kazdy ma ale nejaky nazor,je to forum.
Neřeším...
pát lis 21, 2014 11:19 am

maschin
Příspěvky: 17
Registrován: úte bře 25, 2014 4:13 pm
Bydliště: Humpolec

Příspěvek

A to se mám ptát rovnou tady? Nebo na každou otázku vyhledat konkrétnější kategorii? Procházet si už existující odpovědi samozřejmě můžu, ale jsou jich stovky a to je obtížné.
sob lis 22, 2014 12:59 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

klidně se ptej i tu, chodí sem dost lidí, co pořád melou dokola a dokola ;)
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
sob lis 22, 2014 1:17 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

tady ti kazdej odpovi na tvou otazku a budes se tim taky muset prokousavat :lol:
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
sob lis 22, 2014 1:28 pm

maschin
Příspěvky: 17
Registrován: úte bře 25, 2014 4:13 pm
Bydliště: Humpolec

Příspěvek

Tak začnu. Je mi 21 let a studuju vysokou školu, ze které mě brzy vyhodí. Chtěl bych odejít sám, ale rodiče jsou proti, takže se budu muset nechat vyhodit, ale to neřeště. Mám podanou přihlášku do autoškoly na C. Zaplatím si ji sám. Někdy v únoru bych si chtěl udělat profesák a další nezbytnosti. Doufám, že mi ho zaplatí pracák a chěl bych si hledat práci, zatím pouze s céčkem. Obávám se, že to bude těžké. Sice se v médiích mluví, že je nedostatek řidičů kamionů, ale zdá se mi to jako pitomost, protože všude chtějí praxi. Mám pravdu? Klidně bych si hledal přechodně jakoukoli práci, ale chci strávit život jako řidič. Ze začátku bych jezdil jen na vnitru. Mám strach, že mě nikde nebudou chtít, protože nemám praxi. Mám vůbec šanci jenom pro C? Nevím, kdy si udělám C + E, ale rozhodně chci nejdřív získat zkušenosti. Mám jistou praxi s traktorem. Momentálně rozvážím noviny na poště. Je to jen jednou týdně, ale lepší než nic. Není to dodávka, je to Fiat Doblo. Nechce se mi jezdit s dodávkou, o to je velký zájem. Ovšem kdyby nebylo zbytí, tak bych si hledal i tu práci jako předstupeň pro náklaďáky. Až mi bude 24, tak bych okamžitě přestoupil na autobusy :twisted: Tam je situace se zaměstnáváním prý lepší. Po několika letech pak zase přejít ke kamionům a jezdit třeba už s návěsem na MKD atd.

Zajímalo by mě jak je to s lékařskou prohlídkou? Už jsem absolvoval prohlídku do autoškoly na C, ale měla by mě čekat ještě jedna náročnější prohlídka. Doufám, že jí projdu. Nevidím totiž na dálku a nosím brýle. Při běžné prohlídce na řidičák nebyl problém. Co obnáší ta prohlídka a kdy ji můžu dělat, jestli třeba před profesákem nebo až po profesáku nebo kdy? A co psychotesty a nějaká jiná vyšetření? Psychotesty mi nikdy nešly (takové co se dělaly ve škole).
ned lis 23, 2014 12:19 am

the rock
Příspěvky: 113
Registrován: sob zář 14, 2013 6:39 pm
Bydliště: doma

Příspěvek

zde jsi dobře pro rady a názory, tady je to samej těžkej trucker....
ned lis 23, 2014 8:05 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

trucker je fajn pojmenovani-to je pro me prijetelnejsi jak mi nekdo rekne ty pi.o.Ridicu MKD je i neni malo.Jsi mlady a perspektivni,pises jak z ucebnice tak asi nebudes zadne vemeno.Pojezdi s nejakou sedmitunou,bus bych vynechal(nema s truchem nic spolecneho a sel na kamion)Je plno firem co ti dnes zaplati i ridicak myslim,treba jen hledat.Udajne jsou firmy co davaji i prispevky pri nastupu,Icom myslim.Nevim zda to je pravda.Prace to je jako kazdy jina.Dopravce od tebe chce maximum at ujedes.nic at nerozbijes.To vse vicemene za zakladni mzdu,ktomu nejaka dieta,v horsim pripade od km plat.Zkus nejaky jazyk ovladat,jsi mlady a lehce s jeste budes ucit.Pokud umis treba anglicky ci nemecky,mas na pul vyhrano.80%ridicu ve veku kolem 50let umi jen nemecky rict ,,bitte hmm.. a jezdi cely zivot.Samotne jezdeni se ucis cely zivot,to se nenaucis sezeni u pocitace je treba kroutit volantem.Ja to zdaleka taky jeste neumim i kdyz stim jezdim pres dvacet let,vzdy je co z lepsovat.V zime to plati dvojnasob,tam se rozdeli zrni od plev teprve.Nastuduj zemepis,at vis kde jsou ktera mesta i bez mapy,musis mit prehled trochu.Mel bys taky vedet ze treba CH neni v EU,tudis jak ho chces tranzitovat potrebujes nejaky celni doklad.Ne jen to hodit do navi,jak slychavam,pak dojedes k nejakemu prechodu(treba z nemecka jich je mnoho,myslim tim mensich)a netlemis na to jak na vrata co po tobe chcou.Auta jsou dnes vicemene moderni,nejake opravy na ceste te uz neceka.Cim novsi auto,jakekoliv,tim lepe,nez stara vrana FH na analog,ber fungl treba spermium,uz jen kvuli tomu ze tam nedas magnet a nikdo neotravuje.Mas nadseni,tak at ti to vydrzi a klidne se ptej.Je tad plno lidi co otm neco vi(a plno co vi kulove,co vysledujes sam)
Neřeším...
ned lis 23, 2014 11:56 am

Uživatelský avatar
MACÍNO
mat
Příspěvky: 447
Registrován: úte čer 16, 2009 5:31 pm
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvek

Tak ono i na starý vráně FH s analogem se nechá jezdit bez magnetu, je to jen o člověku...
ned lis 23, 2014 1:51 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To je pravda ale na nove auto ho muzes nasazovat kde chces :D a stejne nic.Uz jsem sice videl Belorusa co mi rikal ze da dva balšoje naproti sobe a drzi to na cidle ale nevim zda to tak je.
Neřeším...
ned lis 23, 2014 3:53 pm

maschin
Příspěvky: 17
Registrován: úte bře 25, 2014 4:13 pm
Bydliště: Humpolec

Příspěvek

jozin:
No já bych spíš chtěl v životě dělat řidiče autobusu, ale kamion bych si taky milerád zkusil, zvlášť když autobus můžu až od 24 :lol: Někteří mi radí, že mám jít hned bez zkušeností na MKD navíc ještě s návěsem. To může být pro začátečníka hodně nebezpečné ne?
ned lis 23, 2014 9:43 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

podle toho, jak šikovej seš... někdo jezdí rok po vnitru a pak má stejně vítr z MKD, někdo si dá jeden týden po česku, jde jezdit MKD a funguje bezproblémů...
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
ned lis 23, 2014 9:51 pm

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host