Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Odpovědět
jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: JakubS

Příspěvek

To co pises davno aplikuuji v Norsku,nejsou v unii takze si muzou delat sve zakony,tak jak ve svajcu.Priklad-kolega jezdi na schwer,v Ostrava,ma nove FH 540 v manualu,pro mnohe tady absolutni orgasmus,dojel nekam pod Dombas v Norsku se sto tunama,tam ho zastavil policajt a rekl mu ze ma auto uplne na p.cu,na tu vahu mysleno,musel to odpojit tu hlubinu,dojel domaci s FH750 to uz prej stacilo,a pokracoval dal.Faktura byla na par tisic.Taky nechapu ty nenazrane dopravce co si vozi prdel v MB63AMG,bo S500 je malo,a ridicum kupi za kippra 440 koni,sejne jak on ma v osobaku.Trotli...
Neřeším...
stř bře 08, 2017 6:27 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: JakubS

Příspěvek

Anebo zrusit ten priblbly nemecky zakaz v kazdem mirnem stoupani zakaz uberholen fur LKW...Je to jak pises,rozdily jsou obrovske v autech,prazdne petikilo+ jede jak osobak do kopce,nejedna se o predjizdeni ale objeti prekazky,mysleno ctyrkilo s piskem na hrbu.Nicemu ten zakaz nepomaha,ekologie jde do kytek,silnice se nici mnohem rychleji.Do toho hrbu u Kassel je 5!!pruhu do kopce a zakaz predjizdeni,blazni...Prvni jede polaks spermiem 385 v manualu a ten na koncu brzdi i ocima....
Neřeším...
stř bře 08, 2017 7:02 pm

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: JakubS

Příspěvek

a nebylo by lepší zrušit ten zákaz předjíždění?
stř bře 08, 2017 7:04 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: JakubS

Příspěvek

Vašku nedovedu si představit A6 Nbg- Heilbronn bez zákazu. To by jela většina celou trasu v levém. Osobákům by se to asi moc nelíbilo. Stačí mi, když si to občas projedu v noci, kdy se ještě předjíždět může. To je mi těch osobáků kolikrát i líto, jak jedou 10 minut za kamionem, který je o 0,0001km rychlejší, než ten v pravém pruhu.

O tom Norsku jsem to nevěděl, ale je vidět že tam někdo občas používá hlavu...
stř bře 08, 2017 7:32 pm

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: JakubS

Příspěvek

všichni by jeli 90, plynulá doprava ,sen všech dopravních odborníků i ekologů, nic špatnýho na tom nevidím, stejně to tak jednou bude
stř bře 08, 2017 8:46 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: JakubS

Příspěvek

Bavim se o zakazu predjizdeni do kopce.Je to hovadina,jak jsou tri a vice pruhu.Prooze plne a prazdne auo jede upplne jinak.Jen se nici asfalt v pravem pruhu a emise se zvysuji,nic vice.Po rovince jak je A6 by to dopadlo jak pise Kuba,zavody o OOOkmh vice.Kolega je v klidu,uz ceka na FH750 tak bude mit klid snad.Jako na 70t celkove 540 je hovadina,minule jsem ho potkal a rikal-jedu do Buchlova,70 celkova,v lete a kdyby ten kopec mel o tri metry dele,nevyjedu ho...
Neřeším...
čtv bře 09, 2017 8:04 pm

mr65
Příspěvky: 168
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: JakubS

Příspěvek

Vašku, ono už to tak je, v USA. Dálnice, šest pruhů, ve všech jedou auta stejně rychle, nikdo nepředjíždí. A pokud ano, v tu ránu má za sebou majáky, stop a ruce na kapotou...
pát bře 10, 2017 1:22 pm

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: JakubS

Příspěvek

ten zákaz předjíždění nevím jestli vznikl kvůli dlouhému předjíždění kamionů, tam to ale není o nedostatku výkonu, ale kvůli omezovači


spíš ten zákaz prosadili zelení kvůli bezpečnosti a jakože ekologii

pokud by někomu vadilo dlouhé předjíždění tak by stačilo dát do zákona třeba limit 1 minuty na předjetí, ale kdo by to měřil a dokazoval že? tak to radši dali zákaz komplet
pát bře 10, 2017 2:30 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: JakubS

Příspěvek

Osobne moc nepredjizdim,ale kdyz uz je to mzik,i s truckem.Vysvetleni je jednoduche,jezdim tempomat 85kmh,tudiz pres 5kmh mam jeste v rezerve,zdanlive mala hodnota ale praxe je jina.Jeste se snazim predjizdet do leveho oblouku,opisuji kratsi drahu a je to rychlejsi.Bavim se o predjizdeni po rovine,ne do kopce,kde maji vlic kone a vaha.Pokud nekdo jezdi furt fullgas jk vsichni polaci trebe,je to pak boj na dlouho pro ne predjizdeni pro ne,nemaji z ceho cerpat rezerva zadna.Sam ty truckery co predjizdeji pul hodiny nesnasim,i kdyz stim jezdim pres dvacet let,myslim tim kdyz jedu s bavorem treba a neco takoveho se deje predemnou.Takto predjizdi jen nevyjezdeny,zakomplexovany hnup.
Neřeším...
pát bře 10, 2017 5:51 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: JakubS

Příspěvek

Ja se ani nedivím, že jsou všichni na kamioňáky nasraní. Já když valím bavorem do rachoty, tak mám dost. Pár zakomplexovaných debilů co v tom kamionu sedí, dělají všem ostatním dobrou reklamu.
Já když kamionem předjíždím, vždycky mrknu do zrcátka a snažím se odhadnout jak asi rychle ten osobák v levém valí. Když tak mu pár vteřin počkám a až proletí kolem pak mám na předjíždění čas. Když jedu osobákem, pár řidičů mi takhle taky počká, ale drtivá většina to tam prostě pošle a ty se za mnou třeba poser. Hlavně v noci. Není to o tom že je to kamioňák, polák, čech, slovák, rumun... ale o tom že je to debil! Zmrd člověk, bezohledný sobec.
Bohužel jsme pak házeni do jednoho pytle. Ale o tom už se tu napsalo plno.
sob bře 11, 2017 1:10 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: JakubS

Příspěvek

No jenze ne kazdy jezdi s bavorakem,Kubo.Nekdo kdo je zavreny mesic treba v trucku,ma jiny svet a mysli si ze ze to vcem sedi je to nejlepsi a nejrychlejsi na svete je.A o tom to je cele.Jakykoliv osobak normalni myslim,je rychlejsi nez osmikilo scanie treba,kdejake punto se rozjede rychleji.Jen toto ti truckeri neuznavaji,sedi zazdeni za firhanama,v notasu film,leva noha za uchem a mysi se ze jsou king.Nejsou.Vezl jsem kdysi deti domu s volvem,syn byl maly,FH petikilo po prazdnu tak to jelo celkem zive/z pohledu meho/ a synek se pta,tato ,proc to jede tak pomalu....Ja neodsuzuji nikoho podle spz,to je jedno,ale podle stylu jezdeni.Hodinu predjizdi jen hnup,jak na to nemam,nejede mi to,jedu za nekym a nedelam machra jak mam hajzly na chodbe.
Neřeším...
sob bře 11, 2017 8:33 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: JakubS

Příspěvek

Jo, samotnej tahač, zdá se že jede a je celkem jedno kolik má koní, ale jednou jsme to zkoušeli a FH 440 ujede felicie 1.3i. Takže to zase tolik nejede.
BES - běs
ned bře 12, 2017 11:13 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: JakubS

Příspěvek

Jenze samotnych tahacu jezdi opravdu malo.Nalozene fh 440 na 40 tun celkove ma dynamiku srovnatelnou s felicii 0.5litru.
Neřeším...
ned bře 12, 2017 11:41 am

Uživatelský avatar
alpenbiker
Příspěvky: 266
Registrován: pon bře 04, 2013 11:56 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: JakubS

Příspěvek

Ono v té USA je také speed limit 70mil jak pro osobáky, tak pro kamiony a to už frčí. Navíc nákladáky jezdí nejvíc v noci, kdy jsou jich tam úplný štrůdly a o osobák nezavadíš. Každopádně tam si nikdo neléčí žádný ega dle toho, jestli jede v Hyundai, či superluxusní káře. A je pravda, že tam jsou pravidla posvátný a policie tvrdá jak žula. Proto si nikdo nic nad rámec nedovolí. Na druhou stranu, pokud nic nespácháš, je minimální pravděpodobnost, že tě budou bezdůvodně stavět. To by se jim něco extra nesmělo líbit. A k tomu Německu... ano, nesmyslným předjížděním bezmozci v kamionech brzdí osobáky za sebou, ale všimněte si, že to sami PKWčkáři dělají. Vidím to když letím osobákem do práce... On jede osmdedát ale do levého prostě musí. Vytvoří se kolona v levém, vpravo nepřipadá v úvahu podjezd a stau jak kráva. To že ti blbci jak před sebou uvidí dva zúžený žlutý pruhy v baustelle, tím pádem skončili a prostě se nedokážou sjet plynule.... Pak to už je harmonikový efekt a tak vznikají kolony. A kamiony jsou v tomhle nevinně. Jak píše Jožin, ten krpál na sedmě na Kassel je fakt debilita, že tam dají zakaz.Když je někdo full a jede mu to třicet, tak i ten lehký za ním je v konci a jede krokem. Nejsem od kiláku, tak mne to nějak extra netíží, spotřebu nám nikdo nediktuje a nejsem na závodech. Ale jasně, že se nikdo nechce dobrovolně táhnout zbytečně jak smrad. Další kapitola sama pro sebe jsou bundsky. Měli by udělat osvětu a sdělit těm osobákům, že tou šedesátkou nejezdíme s úmyslem je nasrat, ale že to je prostě tak nařízený.Argumentuje se, že omezení rychlosti u LKW je v zájmu bezpečnosti, ale když pak oni nedočkavě předjíždí za každou cenu v těch nejrkolomnějších místech, jen aby ten kamion ´co zdržuje´ konečně předjeli a neřeší, zda jim něco vyletí v protívce. ke to kolikrát fakt na krev. Jindy jim blikneš pravým,že tam mají volno, ale on půl hodiny čumí a pak se k tomu manevru odhodlá, ale předjíždí tak vlažně, až se nakonec v protisměru to auto vyloupně a je to krizovka ....Bohužel, ten kdo v tom kamionu nikdy neseděl, ten nás nepochopí. Ale viníci všeho budem vždy my.
sob dub 01, 2017 3:51 am

Gallič
Příspěvky: 206
Registrován: sob bře 16, 2013 7:02 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: JakubS

Příspěvek

to Alpenbiker: Jak to myslíš, že v USA jsou pravidla posvátný ??? Já to tam moc nesleduju, ale z čistýho kapitalismu jsem docela vyléčenej. Pokud vím, tak se tam vždy jezdilo na víc log booků a hodin bylo, že by ti na to dvě karty u nás nestačily, ostatně jako třeba v Austrálii, NZ atd.......sorry za OT
P.S.: Jinak by bylo fajn, kdyby ti to vyšlo a my měli čerstvý info........
ned dub 02, 2017 8:36 pm

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů