Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Odpovědět
Desmo
Příspěvky: 15
Registrován: pon srp 08, 2016 4:21 pm
Bydliště: Lauda-Königshofen

U Desmiče ;-)

Příspěvek

Ahoj,

jezdím krátce i když řidičák mám dlouho než většina z vás (od roku 1990). Tenkrát jsem si jej udělal jako součást mého vyučení pro ČSAD Dlouho jsem dělal cokoliv možného, až jednou jsem dostal nabídku jezdit se Sprinterem pro jistou firmu. Šlo jen o záskok na dva měsíce za řidiče co se vyboural. Čas plynul a já se nějak dostal do Německa, kde jsem pracoval v jedné balící firmě. Po třech letech už mi ta práce lezla krkem (stereotyp, rychlost práce, věčný stres apod). Pak mi můj soused řekl: Nemáš náhodou "céčko" . Odpověděl jsem jo, ale že jsem dlouho nejezdil a to jen s tím Sprinterem. On mi odpověděl, že to nevadí a ať se se zeptám v jedné firmě. Tak jsem to udělal a dostal jsem přišel práce. Udělal jsem si v Německu profesák, nechal přepsat řidičák a nastoupil do práce. Prvních 14 dní jsem jezdil jako spolujezdec, někdy jsem nenajel nic někdy 200km.Pak mi řekli, že pojedem vyzvednout nové auta. Sedli jsme do VW Polo a vyrazili směr Erfurt. Na místě byly přípraveny zcela nové Antosy. Do jednoho z nich mě posadili a řekli mi ať jej dovezu na firmu. Jízda s Antosem byla po těch relativně starých Ivecích, medvědech, renoltech apod naprostá paráda.

Dva dny poté mi zdědili, že od zítřka budu jezdit sám. Byl jsem rád, ale trochu mě vzala panika. Po zkušenostech že zaučování jsem si dobře pamatoval, jak je kolikrát složité najít v Německu místo dodávky. Např neexistující adresa, adresa bez čísla apod. Druhý den ráno jsem si vyzvedl klíče a vyrazil na svou první cestu, byl jsem rád že mám jen čtyři zakázky, ale netušil jsem s čím pojedu. Když jsem auto našel, byl jsem rád že je to Atego 1222. Nevím proč, ale ŠpagetiWestern mi nějak nesed :-D

Od té doby jezdím sám bez větších problémů. Jezdím téměř pro cokoliv, od běžných palet, přes giterboxy, stroje až po rozbité deštníky 😁Problém je jen s firemní navigací Sygic, přijde mi naprosto tupá, ono je sice pohodlné kliknout na zakázku a v navi se vám sama navolí adresa, ale trasování je naprosto šílený. Tak už jsem si objednal Tomtom trucker 6000. Doufám, že na tom bude líp. S podporou Tomtom trafic by snad neměl být problém.

Zatím čus

Obrázek
řiď a bude ti líp
pon říj 03, 2016 7:59 am

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů